4

Spóźniłam się na imprezę o tematyce papieskiego brzucha. Tyle przegrać :(

0

Nigdy nie lubiłam wyniosłych lub ponurych hymnów. Dlatego podoba mi się ta nieco jarmarczna melodia hymnu Barcy. Fajna, przyjemna i wesoła, jak z jakiejś parady ulicznej. Świetnie pasuje do radosnego stylu gry i zabawy piłką, jakie stosuje Barcelona.

7

Nie przepadam za Ekstraklasą, ale Turbokozaka zawsze oglądam z przyjemnością. Każdy odcinek to niezła beka :D

1

Nie jestem pewna czy Shakira nie zarabia więcej od Pique, bo na pewno jest bardziej znana od niego :P

0

Obie gazety już dawno sięgnęły dna i teraz toczą wyścig o to, kto szybciej dokopie się do jądra ziemi.

2

Polskie kabarety mają problem z pomysłowością. Najczęściej żartują sobie z polityki, Kościoła czy jakiegoś tematu na topie. Ponieważ polska scena polityczna się nie zmienia, Kościół wciąż jest, a ciekawe zdarzenia maja miejsce raz na pół roku, to i kabarety nie maja z czego żartować i ich skecze są wtórne. Ile razy można żartować z NFZ i jaki to Polak za granicą jest nieokrzesany. Albo jakie to kobiety zabawne, chcą iść na zakupy podczas gdy mężczyzna ogląda mecz z piwskiem w dłoni. Ho ho, jak śmiesznie :D

2

Może głupi pomysł, ale ja wiele nauczyłam się wrzucając angielskie teksty do translatora :P No i oglądanie jakichś prostych filmów czy kreskówek może pomóc.

0

Legia jaki comeback zaliczyła, myślałam że znowu przegrają, żeby oszczędzać siły na eliminacje, a tu niespodzianka :D

9

Ktoś powie, że Sergi to zwykła zapchajdziura. A ja powiem: ale jaka! Grać na dobrym lub bardzo dobrym poziomie na różnych pozycjach nie każdy potrafi. Roberto musi mieć niezłe zdolności adaptacyjne, skoro tak szybko sie aklimatyzuje na wielu pozycjach.

9

Nie wiem czemu miałabym z tego żartować :P Tak, serio mówię. Miał jakieś problemy osobiste i pieniężne, a jego prezydentura zakończyła się oskarżeniem o promowanie katalońskiego nacjonalizmu, bo kibice Barcy wygwizdali hymn Hiszpanii, a potem oklaskiwali God Save the Queen wykonywane przez brytyjskich żołnierzy. Zamknęli przez to ówczesny stadion Barcelony, Les Corts, na sześć miesięcy.

6

Popełnił samobójstwo.

2

Po ostatnich cyrkach MD i Sportu, to nie uwierzę w nic, co piszą :P Nigdy nie były to wiarygodne gazety, ale ich ostatnia wojenka tylko potwierdziła, że większość ich artykułów można włożyć między bajki.
Nie twierdzę, że drużyna na pewno nigdzie nie wyjedzie, ale wolę czekać na oficjalne wieści co do miejsca od samego klubu ;)

0

Dwumecz z Bayernem. Rany jak mnie to zabolało. Obecnie pewnie by mnie bolało mniej, bo polubiłam Bayern, ale wtedy prawie ryczałam i to już po pierwszym meczu. Potem tak się bałam kolejnego starcia z Bayernem, że gdy odesłaliśmy ich do domu po drodze do trypletu, to wpadłam w euforię :D

1

Szkoda, że Alvesa już nie ma, a Pique i Ney nie trenują jeszcze z resztą. Mieliby frajdę :D

20

Milan? Starszy syn Pique? Ja o nim pamiętam :D

3

Może dlatego, że nie jest ładna, jest po prostu okej :P

9

On nie żąda więcej minut, on liczy na więcej minut. Dwa różne słowa.

0

Prawie dwieście lat później, a niektórzy dalej nie pogodzili się z tym, że czarni nie są niewolnikami. Świetny skecz :D

2

Ale ja nie przeczę, że czarni popełniają przestępstwa. Ale wielu jest zastrzelonych tylko dlatego, że policjant poczuł się zagrożony chociaż wcale nie miał się czego obawiać. Takie niestety chore prawo Ameryki. Policjant ma prawo strzelić do Ciebie jeśli tylko uzna, że możesz sięgać po broń. Dlatego nawet przy kontroli drogowej trzeba ostrożnie sięgać po dokumenty, bo można dostać kulkę. A jak jesteś czarny, to już w ogóle.

Fajnie, fajnie, ale czy te wszystkie rzeczy dotkną Cię tylko dlatego, że jesteś biały? Bo o to się rozchodzi. Ja np. zostanę zaczepiona na ulicy tylko dlatego, że jestem kobietą. Ty co najwyżej zostaniesz zaczepiony, bo komuś się nudzi, a nie ze względu na płeć czy kolor skóry. Nie zostaniesz przepuszczony w drzwiach tylko dlatego, że ktoś się przed Ciebie wepchnie. Czarny może nie zostać wpuszczony do lokalu tylko dlatego, że jest czarny.

3

Tak, czarny terapeuta, który chciał pomóc swojemu podopiecznemu na pewno stanowił zagrożenie dla policjanta, dlatego ten go postrzelił. Całe szczęście facet przeżył.
Biała rasa prześladowana? Proszę Cię. Jeśli jesteś białym, heteroseksualnym mężczyzną, to należysz do najbardziej uprzywilejowanej grupy na świecie. Masz większe szanse przeżyć spotkanie z policjantem w Ameryce, niż ktoś czarny. Nikt Ci nie powie, że dostałeś robotę, bo umiesz dobrze dawać dupy. Pijani robotnicy nie zaczepią Cię na ulicy, gdy przechodzisz obok. Gdy znasz trzy języki i masz drugie tyle fakultetów, nikt Ci nie powie, że jesteś mądry jak na białego faceta. Twoi przedstawiciele są głównymi bohaterami 3/4 książek, filmów i seriali.
Mów mi jeszcze, jak bardzo uciśniona jest biała rasa :D

5

Nie chcę Ci rujnować rzeczywistości, ale... w Polsce też są parady równości i zawsze jest przed i po ich przejściu straszna gównoburza w mediach. Dziwne że nigdy wcześniej tego nie zauważyłeś :D

6

"Chciałabyś, aby homoseksualiści mieli większe prawa od nas - zwyczajnych ludzi? "
Większe prawa? Lol, gdzie, kiedy? Od niedawna mogą tylko legalnie zawierać związki małżeńskie we wszystkich stanach. Co jeszcze dostali w pakiecie? Lepszych lekarzy? Lepsze pensje? Czy może w końcu nie dostają po mordzie, jeśli jakaś para odważy się pocałować czy złapać za rękę na ulicy? Może mi jeszcze powiesz, że policja nie morduje bezbronnych Afroamerykanów, którzy wyglądają zbyt podejrzanie podczas spaceru? Gdzie jest ta amerykańska utopia, powiedz, chętnie się tam wyprowadzę :D

4

Nie wiem czy za walkę z Chrześcijanami, ale za mniejsze rzeczy każą w Biblii mordować :P

"Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, i powiedzą starszym miasta: «Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu». Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się."
Księga Powtórzonego Prawa 21:18-21

1

Lol, wszędzie pod dyskusją o islamie widzę ten fragment o zabijaniu. Pierwszy raz widzę całość. Jaki fail :D

1

Pod wpływem gameplay'u Gimpera zagrałam sobie w darmową grę ze Steama - Moirai. Świetna gra, prosta, ale mechanika i zakończenie wynagradzają to, że jest krótka. Polecam, można grać nawet kilka razy, bo zawsze jest coś nowego :D

3

Jeśli wybielił sobie włosy rozjaśniaczem, to nie ma szans. To trwały efekt na strukturze włosa, dopiero nowe odrastające mają stary kolor. Teoretycznie możliwe jest zmycie koloru, o ile jest on robiony szamponetką lub specjalnym, kolorowym lakierem, ale rozjaśnianie i farbowanie na biało to zupełnie inna para kaloszy i efekt trzyma się parę tygodni, zależnie od tępa wzrostu włosa, wodą tego nie zmyjesz, co najwyżej odcień będzie bardziej wyblakły. Zresztą, jasne szamponetki nie dałyby takiego efektu na ciemnych włosach Leo, wyszłoby coś, z czym wstyd się pokazać ludziom, więc na bank ma te włosy rozjaśnione i pokryte dodatkowo farbą, żeby ładnie wyglądały.

Zmian wyglądu włosów Neymara nie śledzę, ale pewnie po zafarbowaniu na biało albo je ścina na krótko, gdy pojawiają się odrosty, a więc tym samym naturalny kolor, albo je farbuje na ciemniejszy odcień, zbliżony do tego swojego ;)

1

Jeśli wróci do starego wyglądu, to pewnie powoli. Włosy będą mu odrastać, pojawią się odrosty i z czasem kolor naturalny wróci sam. Wątpię, że będzie mu się chciało bawić w farbowanie na stary kolor, kiedy to samo może mieć bez dodatkowej chemii na głowie :P

3

E tam, ja już sobie ustawiłam jego zdjęcie na tapecie w telefonie. I jako avatar na jednym forum. Mogę teraz na niego patrzeć cały dzień :D Niech tylko Geri wróci z urlopu i zrobi sobie z nim zdjęcie, to chyba umrę od nadmiaru seksapilu :D

0

A kto mówi o oddawaniu za darmo? 600 tysięcy jest? Jest. A to że Turcy nie są głupi i nie dali się naciągnąć na więcej to nie wina zarządu ;)

Edit: To było do LuisSalvano, ale coś nie pykło :P

2

Daj spokój. Przecież na tej stronie jest masa speców od finansów, których rozchwytują największe firmy na świecie. Google i Apple się o nich zabijają. Ah gdyby tylko Barcelona wiedziała o ich istnieniu, Munir zostałby sprzedany za 100 milionów euro w zaledwie dwa dni od rozpoczęcia ich pracy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?