4

Trzymam teraz kciuki za Niemców. Na nich fart Portugalii może nie wystarczyć.

0

Zamykam się w komórce z muzyką rozkręconą na full w słuchawkach, nie mogę na to patrzeć :D

2

Denerwuję się jak cholera, a nawet nie będę oglądać, bo w pracy jestem. Co ta reprezentacja robi z moimi emocjami :D

0

Dobrze podejrzewasz :)

0

Jest taka fajna mapka świata, gdzie pokazane jest, który klub ma w danym kraju więcej lajków na fejsie - Barcelona czy Real. Czerwony to Barca, biały to Real. Polska jest na czerwono. Oczywiście nie wiem na ile jest to wiarygodne, no ale daję jako ciekawostkę :)
http://65.media.tumblr.com/9f6f456e339e4c70041cd3283ebcd128/tumblr_o6m0k5viC11qej658o1_1280.jpg

19

Okładka Sportu jest... nietypowa, nie ważne jak dobre wieści sobą przekazuje :D Grafik płakał, jak projektował.

0

Mnie się podobają. Intensywny róż ładnie sie komponuje z ciemnym kolorem koszulki i spodenek. Gorzej gdyby to był róż typu guma balonowa, wtedy wyglądałoby to tragicznie, ale neonowy róż pasuje.

0

Aha, czyli zamiast rozwiązać problem w pokojowy sposób, lepiej odciąć się od niego murem wysokim na dwadzieścia metrów i strzelać do każdego, kto próbuje go przekroczyć. W ogóle pozbyć się wszelkiej inności, bo każda taka grupa ma jakieś odchyły, które robią jej zły PR.
Wiele trzeba zmienić, bo nie przeczę, że problem z terrorystami z krajów arabskich czy baronów narkotykowych z Meksyku jest, ale czy trzeba go rozwiązywać tak radykalnie jak Trump tego chce? Czy historia nic nas nie nauczyła, że nienawiścią nie sprowadzi się na świat spokoju? Jesteśmy gatunkiem rozumnym, a zamiast rozwiązywać problemy, to wolimy ich sobie więcej przysparzać wywołując wojny. Bo to że Trump do jakiejś doprowadzi, jeśli dojdzie do władzy, jest bardziej niż pewne. Może zamiast więc namawiać do nienawiści do wszystkich Muzułmanów, pomagać tym, którzy szukają schronienia przed ISIS? Zamiast deportować każdego, kto nie mówi po angielsku, może warto im załatwić kursy językowe i pomóc się zasymilować? Trump tak bardzo chce walczyć z wrogami Ameryki, a nawet nie zdaje sobie sprawy, że wkłada im broń do ręki, piętnując tych, którzy chcą tylko spokojnie żyć w nowym kraju. Ale po co szukać u swojego wroga sojuszników, lepiej zabić wszystkich. W końcu kula z karabinu jest tańsza niż jakaś konkretna pomoc.
Patrze na to co obiecuje Trump i autentycznie boję się o znajomych w Ameryce. O to że staną się celem nienawiści Trumpa i jego zwolenników, bo nie pasują do jego wyobrażenia o idealnym państwie.
Ty wolisz kraj, gdzie jesteś bezpieczny. Ja wolę kraj, gdzie wszyscy mogą być bezpieczni. Może zbyt wiele wiary pokładam w ludzką miłość i to do czego jest zdolna, ale tego nauczył mnie mój idol i wzór do naśladowania, i tego zamierzam się trzymać do śmierci, choćby nawet miało to być jej przyczyną.

0

Bo nienawidzi innych ludzi ze względu na kolor ich skóry i najchętniej by ich wszystkich deportował, bo śmią nie znać angielskiego? Jego zwolennicy go lubią, bo chce znów uczynić Amerykę wielką tj. bez obcokrajowców, którzy przyjeżdżają tam za chlebem. Trump jest cholernie nieprzewidywalnym, agresywnym psychopatą, który jeśli wygra, to będzie miał do dyspozycji głowice nuklearne(których mógłby użyć, nigdy nie zaprzeczył, że ich nie użyje) i armię rasistowskich, wielce uciśnionych, białych mężczyzn z własnym arsenałem w garażu. Zamiast ograniczyć dostęp do broni, rozdałby jej jeszcze więcej. Zdelegalizowałby na powrót małżeństwa homoseksualne w Stanach. Przywróciłby waterboarding - rodzaj tortury zabronionej przez prawo międzynarodowe. Nie traktuje poważnie swojej przeciwniczki w wyborach, bo jest kobietą. Bałabym się żyć w kraju z takim prezydentem. Kto wie co takiemu odwali i co postanowi następne. Może ponowne ograniczenie moich praw, bo nic nie dynda mi pomiędzy nogami? Może selekcjonowanie na podstawie konkretnego wyglądu, jak Aryjczyków? Może otwarte mordowanie Muzułmanów, bo ich jedynym grzechem jest inna religia? Co z tego, że urodzili się w Ameryce? Jego podejście do Latynosów wszelkiej maści, czarnoskórych i Muzułmanów nie różni się niczym od podejścia Hitlera do Żydów. Niczym. Ja dziękuję za takiego prezydenta. Uciekałabym z Polski jakby sam diabeł miał mnie gonić.

5

Takiego psychola, serio?

17

Jeśli bycie w niej ma go dalej męczyć, a kolejne przegrane finały wykańczać psychicznie, to tak, dobrze zrobił. Nie ma po co sobie niszczyć zdrowia tylko po to, żeby udowodnić paru ludziom, że się nie jest tchórzem.

9

"Musi opierać się bardziej na kolegach, którzy mogą pomóc mu popchnąć zespół do przodu[...]"
Może niech szanowni koledzy zaczną wychodzić z inicjatywą podczas gry, a nie liczyć na cud Messiego?

Niech ten Maradona się przymknie, bo chce powiedzieć coś mądrego, a mu nie wychodzi. Przy pierwszej lepszej okazji krytykuje Messiego, a teraz gdy ten zdecydował się odejść z repry, tym samym prawdopodobnie skazując ją na lata posuchy, to nagle chce go przekonywać do pozostania.

1

A to zależy gdzie mieszkasz. W Warszawie od 26 już zmieniają część kursów i tak dzień po dniu.

1

Nani nie jest tak medialny i nie jest idolem tysięcy ludzi :P Nie przeczę, że niektórzy tutaj mogą mieć kompleks Ronaldo, ale bez przesady, to że ludzie cytują jego głupotki, to nie znaczy, że czekają na jego kolejną wtopę tylko po to, żeby się ponaśmiewać. Jedna osoba się pośmieje, potem druga i wszystko rozchodzi się po całej stronie, a potem ludzie powtarzają zabawny tekst. Ot cała tajemnica, a nie kompleksy połowy tej strony :P

14

Bo wiesz, jak palnął taką głupotę, to się ludzie śmieją, co poradzisz. A tak się składa, że Ronaldo to kopalnia kwikogennych tekstów, po każdym jego wywiadzie masz nowy tekst, który bryluje na salonach przez jakiś czas. Tak już działa Internet :D

0

Beka :D

1

Ja oprócz Polsce kibicuję jeszcze Niemcom, bo Hiszpania już niestety odpadła. Trochę sympatyzuję też z Islandią, bo ładnie rozprawiają się z Anglikami. Oby dociągnęli wynik do końca.

0

Zapomnij, jeśli Portugalia nie odprawi nas z kwitkiem, to nawet po meczu będą się pojawiać te gify tylko z tekstem zmienionym na coś w stylu: "a nie mówiłem? Pozdrawiam Pazdan" itp.

1

Milan jest już w tym wieku, że pewnie jako tako rozumie o co jego ojciec grał. Przykre zdjęcia.

4

Szpanują jacy to oni są ponad kibicowaniem Polsce. Generalnie miałabym to w nosie, niech sobie każdy kibicuje komu chce, ale zaczyna mnie wkurzać to obnoszenie się z tym, komu to ci ludzie nie kibicują tylko nie Polsce :P Tak jak ten jeden gość, co się nad ranem obnosił ze zwycięstwem Chile i twierdził, że się po prostu cieszy i wcale, a wcale nie robi tego na złość choć napisał o tym z pięć komentarzy :P

8

Znalezione na tumblrze.
"Puyi.. get yourself down from the stands and into the locker-room and kick all their asses..
Please and thank you Capi"
Dla nieznających angielskiego:
"Puyi, zejdź z trybun do szatni i sprzedaj im wszystkim kopa. Proszę i dziękuję, kapitanie."
Niewątpliwie przydałby się Puyol. I Xavi dla przeciwwagi, żeby w razie chaosu na boisku ich uspokoić.

0

Według niektórych tak nienawidzi Hiszpanii, a tu proszę, jako jedyny stara się ratować jej tyłek :D

0

Ja się nie boję o jego przyszłość w Barcelonie. Tam jest kochany jak nigdzie indziej, gdy wyjdzie na boisko całe Camp Nou będzie skandować jego imię aż zabraknie kibicom tchu. Będzie miał wsparcie rodziny, pobędzie z synami i z przyjaciółmi z szatni, i się podniesie. Bo jak nie w Barcelonie - miejscu i klubie najbliższym jego sercu zaraz po Argentynie - to gdzie?

20

Zastanawiam się na ile te decyzje Mashe i reszty będą wynikiem tych przegranych finałów i sytuacji z AFA, a ile w nich będzie solidarności z Leo. Mashe i Kun wyglądają mi na takich, co poszliby za Messim w ogień, więc skoro on opuszcza kadrę, to oni też.

17

Niektórzy tutaj piszą o tym, że nie powinien się poddawać, że kapitan zawsze opuszcza okręt ostatni i inne takie romantyczne dyrdymały. Ale powiedzcie mi, jeśli Leo to boli, to ciągłe przegrywanie, to że potem to on zbiera wszystkie obelgi od kibiców, to że w większości przypadków sam musi ciągnąć ten wózek, a koledzy - z nielicznymi wyjątkami - tylko się przyglądają? Czemu ma się dalej męczyć skoro nawet trzy razy pod rząd nie przyniosło to efektu? Można kochać kraj i chcieć dla niego jak najlepiej, ale czasami trzeba być egoistą i pomyśleć o sobie. Jeśli Leo czuje, że nie sprawi mu już przyjemności gra w błękitno-białej koszulce, to ma prawo odejść i powinno się uszanować jego decyzję. Może jeszcze ją zmieni, gdy podejdzie do wszystkiego na spokojnie, może nie. Łatwo nam mówić, że powinien podnieść głowę do góry i myśleć o MŚ w Rosji, kiedy nawet nie wiemy jak on naprawdę się z tym wszystkim czuje i czy go to nie przytłoczyło. Mam nadzieje, że jego przyjaciele nie próbują go pocieszać w ten sam sposób, co niektórzy tu piszą. Bo ostatnie co osoba w takim stanie chce usłyszeć to "nie martw się, następnym razem się uda". Szkoda że to samo mówili już niejeden raz, a i tak się nie udało.

1

Decyzja na pewno podjęta pod wpływem emocji, ale wątpię, że ją później zmieni. Trzy razy z rzędu mieć puchar na wyciągnięcie ręki i trzy razy go stracić. To musi niesłychanie go boleć, zwłaszcza że zawiódł w najważniejszym momencie. Oby przyjaciele i rodzina go wspierali jak najlepiej, bo będzie mu to potrzebne.

18

Strasznie mi teraz przykro z powodu Messiego. Po części niby sam sobie winny, że nie strzelił, ale mimo wszystko szkoda strasznie. Facet ma wielkiego pecha jeśli chodzi o finały. Gdyby miał choć ułamek szczęścia, jakie w tym sezonie miał Real, to już byłby mistrzem świata i podniósł przynajmniej jeden puchar Copa.

4

Ja tam wychodzę z założenia, że kolor skóry, to nie narodowość i jak ktoś urodzony w Japonii, ale mając obywatelstwo kameruńskie chce grac dla Kamerunu i nawet jest powoływany, to niech gra. Ważne kto jakiej narodowości się czuje, a nie gdzie się urodził.
Takie narzekanie na pochodzenie piłkarzy zajeżdża mi młodzieżą wszechpolską, która to zachwyca się białością naszej repry.

0

Czy olbrzymia to nie wiem, może kawałek dalej, bo u mnie tylko grzmi w oddali, ale nawet błysków nie widać. Głównie po prostu pada i wieje.

3

Niezła ulewa nad Warszawą, wreszcie jest chłodno i przyjemnie. Szkoda tylko, że sygnał telewizyjny na tym ucierpiał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?