Nigaki
Dołączył/a: styczeń 2015
28 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Każdy kto teraz pisze, że powinniśmy przegrać już wszystko do końca, powinni wziąć długi rozbieg i pocałować ścianę. Twarzą. Jesteście pewni, że jesteście kibicami Barcy, a nie Realu, którzy przyszli trolować?
0
Też mam tego pecha. Wyjdę z roboty to mecz się akurat będzie kończył. Jeśli zobaczę niekorzystny dla nas wynik, to chyba rozniosę metro.
0
Skitraj w wewnętrznych kieszeniach kurtki browara i nie powinno być problemu. Mnie na finale w zeszłym roku nie sprawdzali torebki, niektórym sprawdzali plecaki, ale też nie wszystkim, jednak nie ma co ryzykować. Jacyś kolesie obok mnie mieli nawet jakąś buteleczkę wiśniówki wniesioną w kieszeni bluzy, a w czasie meczu nikt nie chodzi po sali. Zresztą nawet gdyby chodzili, to i tak robią to zazwyczaj tylko centralnie pod ekranem i na schodach po bokach.
0
Nie miałam za bardzo czasu szeprać, niemniej dzięki że Tobie się chciało i się tym podzieliłeś ;)
0
Ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że znicze to raczej Polska tradycja, u nas używa się ich najwięcej. Jak napisałam niżej, w Hiszpanii pewnie traktuje się je jak każdą inną świeczkę(zwłaszcza że na okładce są tylko same wkłady), którą w niektórych zwyczajach trzyma się zapaloną podczas modlitwy albo podpala od niej inną świecę stojącą przed ołtarzem czy gdzieś.
0
No właśnie, w Polsce. W Hiszpanii pewnie nie mają takiego skojarzenia i wkłady do zniczy można pewnie używać do zwykłej modlitwy jak każdą inną świecę.
Nie powiem, też się w pierwszej chwili zaniepokoiłam, ale biorąc pod uwagę, że to inna kultura, nie zamierzam oceniać czy Sport przekroczył granice dobrego smaku czy też nie.
0
Bo zło i pogaństwo? Tak strzelam :P Nie wiem czy da się na to pytanie odpowiedzieć racjonalnie.
1
Tak sobie teraz myślę o moich szczenięcych latach podstawówki i doszłam do wniosku, że w wieku tych 8 czy 7 lat w ogóle nie wiedziałam o czymś takim jak mitologia słowiańska. Był sobie tam jakiś Mieszko, przyjął chrzest i boom, Polska katolicka. O jakimkolwiek bogu słowiańskim dowiedziałam się dopiero w gimnazjum, przedtem Polska dzieliła mi się na państewko Mieszka przed i po chrzcie, ale co konkretnie było przed... Popiel? :P Naprawdę wtedy nie wiedziałam, że mogło istnieć coś innego niż katolicyzm i kiedyś w starożytności jakieś Hadesy i Zeusy. Chyba naprawdę zabijali we mnie dziedzictwo kulturowe naszego narodu :P
0
Ja w szkole o egipskiej mitologii nie miałam nic. Za to pięć lekcji poświęcono na grecką i rzymską. Te kilka lat temu chętnie posłuchałabym o czymś więcej niż o Zeusie i reszcie, zwłaszcza że i w podstawówce i w gimnazjum oraz liceum zawsze było to samo, a mogliby to ładnie rozłożyć pomiędzy szkoły i nawet słowiańską mitologię tam wcisnąć.
1
Więcej o mitologi słowiańskiej dowiemy się z Wiedźmina, zarówno książek jak i gier, niż z polskiej szkoły :P
Jak już chcą miologii w szkołach, to mogliby też dać egipską. Tam też były niezłe imprezy jak u Zeusa :P
5
Od dawna już mam wrażenie, że nasz naród lubi się samobiczować i robić z siebie męczenników. Im bardziej cierpimy lub cierpieliśmy tym lepiej, bo wtedy możemy się nad sobą poużalać i usprawiedliwiać naszą zgryźliwość. Bo ci i ci nie przeżyli tego co my, więc jak śmią narzekać na cokolwiek! Po co świętować zwycięstwa jak Amerykanie 4 lipca, skoro można "świętować" powstanie warszawskie i znów się nad sobą użalać?
Oczywiście poległych wspominać trzeba. Ja osobiście nie uważam powstania warszawskiego za jakiś bohaterski czyn, bardziej za głupią decyzję, ale nie mam nic przeciwko żeby co roku oddać poległym w tym czasie żołnierzom i cywilom hołd. Niestety mam wrażenie, że większość osób nie wspomina tych przykrych wydarzeń podziwiając tym samym odwagę ich uczestników, ale właśnie po to, by się nad Polską poużalać i pokazać reszcie świata jacy to my biedni nie jesteśmy.
0
Sprytna strategia. Jak znowu będzie mowa o tym, że się podkładają, to powiedzą, że brak trenera/nowy trener wywołał chwilowy spadek formy i nie mogli zagrać na 100% :D
0
Ktoś byłby na tyle miły i wyjaśnił o co chodzi? Ekstraklasa z reguły mi zwisa i powiewa, ale zainteresowała mnie ta sprawa, a nie wiem o co poszło.
2
A co to, jest jakaś wojna? Piqué często wbija Realowi szpilę tak, że wszyscy wiedzą o co chodzi, ale na dobrą sprawę nikt nic nie może mu udowodnić. Tak było chociażby z tymi sławnymi już buźkami. To Arbeloa szuka sporu bezpośrednio, jakby wziął sobie za cel w końcu zgasić Piqué któregoś dnia. Tym razem Geri nawet nie chciał się z nim wdawać w polemikę, a przecież mógł ugryźć znaczenie mocniej niż to zrobił.
0
Biali wyrośli jak grzyby po deszczu. Ciekawe ile trzeba będzie czekać aż Real znowu przegra i Guti wróci do swojej nory wymyślać kolejne "genialne" pociski, które wykorzysta przy kolejnym potknięciu Barcy.
4
Teraz będziesz mnie rozliczać z tego ile lat kibicuję drużynie? Serio? To czyni mnie jakimś gorszym fanem, którego mniej boli porażka albo jego wiara jest mniej ważna? Give me a break ;)
1
Niezależnie od wyniku spotkania, najważniejsze jest by po meczu nadal być takim rodzajem fana ;)
https://36.media.tumblr.com/cb8561e744f095ec0e703678152bbb81/tumblr_inline_o5dwczyISi1ryushl_540.jpg
Ja nadal jestem dumna z tej drużyny i z tego co już osiągnęli w tym sezonie. I dalej wierzę w wygraną trypletu.
5
Odpowiedź z klasą. Widać po tej wypowiedzi, że Geri to inteligentny gość nie wdający się w niepotrzebną polemikę. Arbeloa czy Guti myślą, że jak pojadą po największym rywalu, to będą mieli sarkazm na poziomie dr House'a, a to tylko zwykłe pajace. Obrażać też trzeba umieć. Pique umie, te dwa tępaki nie.
4
Tak czytam te komentarze i czytam, i doszłam do wniosku, że gdyby do wielu z nich dopisać "hahahah", to wyglądałyby jak komentarze kibiców Realu ;) Dawno nie widziałam tak wielkiego wiadra pomyj wylanego na tę drużynę. Chyba od ostatniego meczu na tym stadionie.
2
Zawsze myślałam, że Time Square jest pełne ludzi nawet nocą czy wczesnym rankiem, a tu proszę. Fajne miejsce swoją drogą, chciałabym je kiedyś odwiedzić, jak zresztą cały Nowy Jork.
0
Fuck. A myślałam, że przystojniejszy już nie będzie :D
Od tyłu będzie mi się mylił z Ter Stegenem, tak jak Mashe mylił mi się z Iniestą :D
1
Frytki z pieczonymi udkami kurczaka i smażonymi warzywami :D
33
Wolfsburg wygrał z Realem - UEFAlona znów uderza!
3
Aż mam ochotę zachodzić w ciążę. Miło wiedzieć, że państwo tak dba o moją macicę.
21
Jeśli ktoś dalej jest w dołku po wczorajszym: http://neymar.tumblr.com/post/142185406476/fcbarcelohna-proud-to-be-a-cul%C3%A9 :)
0
Nie wiem czemu, ale mnie ta przegrana w ogóle nie boli. Niby Real, wielki rywal, przegrana u siebie, ale odebrałam ten mecz jak remis. Jasne, jestem rozczarowana, bo przegrana to przegrana, ale bardziej mnie zabolała porażkę z Celtą.
Poza tym mam nadzieję, że Barca przechodzi teraz taki mini kryzys od tych kilku meczów dlatego gra tak na pół gwizdka i że od wtorku znowu forma wskoczy, właśnie na ten decydujący moment sezonu.
1
Dzisiaj po wyjściu z pracy i wejściu na stronę główną liczę na to, że zobaczę nagłówek mniej więcej w stylu "Barca znów gromi Real". Przydałoby się coś takiego po kilkugodzinnym wypruwaniu sobie flaków ;)
0
Niespodzianka w powołaniu/składzie musi być. Lucho przed meczem chyba robi wyliczankę kogo zabierze i kogo wystawi, a kogo nie.
4
Jaki bajzel? Jeden artykuł na dzień, jeśli w ogóle to, nazywasz bajzlem? Po prostu pomijaj te newsy i tyle, przecież nie otwierają Ci się automatycznie i nikt Cię nie zmusza do czytania ich. Wejdź w artykuł, który Cię interesuje, poczytaj La Ramblę, a koszykówkę zignoruj i wszyscy będą zadowoleni.
2
O ten gif chodziło? Trochę się go naszukałam, ale pamiętałam, że widziałam już go kiedyś i musiałam go znaleźć ponownie :D
http://i47.tinypic.com/2q16mgp.gif