Oskar00
Dołączył/a: luty 2019
Włocławek
8 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Albańskie bydło, htfu. Brawo Polacy!
0
Weź ktoś tego Puchacza, bo zaraz coś rozwalę przed telewizorem...
1
@Azi Buksa obok Zielińskiego najlepszy na boisku w ofensywie
0
Co się stało z Lewandowskim? Od kilku tygodni wrak piłkarza, no przecież to co teraz zepsuł to aż nie do uwierzenia.
0
Ja nie wiem dlaczego Sousa wpuszcza Puchacza. To jest tak drętwy piłkarz, który jedyne co potrafi robić to szybko biegać. Milion wrzutek, zero celnych
0
@Gomcio Dokładnie - żeby w naszych warunkach nauczyć się dobrze grać 1 na 1 to trzeba przede wszystkim dużo grać na orlikach, lub innych podobnych boiskach.
10
Ja Wam powiem, że w Polsce ciężko się wyszkolić pod względem techniki użytkowej. Ja przeszedłem przez wszystkie etapy trampkarzy, juniorów w klubach z niższych lig (okręgówka, A klasa), potem miałem kilka lat przerwy w grze i teraz gram w A Klasie. Dlaczego mówię, że jest trudno? Powody są dwa:
1. Presja trenera i kolegów z drużyny - niezależnie czy grasz w juniorze czy w seniorskiej piłce: zawsze powtarzają Ci podaj, nie kiwaj. Jak Ci nie wyjdzie to oczywiście każdy do Ciebie ma pretensje. W ten sposób od małego zabija się u nas
wychodzenie spoza schemat, a jak wiadomo - czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.
2. Przeciwnicy - i to jest jednocześnie śmieszniejsza i bardziej dobijająca sprawa. Jeszcze w młodszych kategoriach wiekowych tego nie widać, ale w seniorskiej piłce na niższym poziomie to jest prawdziwy dramat. Ja generalnie na boisku lubię kręcić słynne kółeczka, jestem dość szybki i mam długie nogi dzięki czemu często staram się zdobywać dużo przestrzeni w środku pola. Przez to zawsze wracam z meczów poobijany, z siniakami a często nawet z rozcięciami na nogach. Kiedyś w 15 minut zostałem sfaulowany 6 (!) razy.
Dlatego nie dziwi mnie, że polscy zawodnicy są tak surowi technicznie.
1
Jakby w tej kadrze każdy miał chociaż połowę techniki użytkowej Zielińskiego to gralibyśmy dużo lepiej :P
0
Drugi karny dla Polaków nieodgwizdany :(
2
Krychowiak klasa światowa
0
@DaPidejpi Paanie, za Coutinho i Lenglet to 40 mln brzmi jak dobra propozycja
3
W kwestii ZP to najbardziej mam nadzieję, że Jorginho nie będzie w TOP 3. To czy wygra Messi czy Lewy mam głęboko w poważaniu, jedno i drugie zwycięstwo mnie ucieszy. Ale no obecność Jorginho w Top 3 to będzie obraza dla piłki nożnej. Benzema, KDB, no ktokolwiek - choćby Kante czy Krystyna, byle nie Włoch który nie jest nawet najlepszym pomocnikiem ani w klubie ani w kadrze.
1
@IronSanHybrid @bixmix No ja Panowie dla odmiany jak tylko czuję flaki, albo zupę rybną to mam odruch wymiotny. Reszta zupek generalnie jest super, jak najdzie ochota na fasolkę po bretońsku czy żurek to i dwa talerze się zje :D
2
Krupnik z kaszy to obok barszczu czerwonego najlepsza zupka jaka istnieje
0
@macio_944 To się zgadza, ale chyba się zgodzisz, że i jeden i drugi są po prostu przytoczeni swoją wielkością. Niezależnie co zrobią, znajdzie się zawsze jakiś powód, żeby ponarzekać na nich. Ronaldo jest cieniem siebie sprzed kilku lat, ale to nadal poziom nieosiągalny dla 99,5% piłkarzy.
7
@macio_944 W sumie król strzelców Euro i Serie A. W przypadku każdego innego piłkarza byłoby mnóstwo zachwytów po takim roku.
1
@KrystianR Uczę języka angielskiego
@Mr8lack Uważam, że w szczególności w tych młodszych klasach (powiedzmy do 6 klasy) miałoby to sens. Chłopcy nawet tacy, którzy ewidentnie są bardzo inteligentni mają większą chęć komunikowania się ze sobą i są mniej chętni do pracy. Z drugiej strony większość dziewczynek siedzi cichutko na zajęciach i mają ochotę jak najwięcej z tych lekcji wyciągać. Dlatego na tych lekcjach jest mały konflikt interesów i często dziewczynki muszą czekać aż chłopcy skończą wyznaczone zadanie, gdyż po prostu zajmuje im to dłużej przez "inne rzeczy do robienia"
2
@Cvzx Na szczęście tak źle jeszcze ze mną nie jest :P
@Comentateiro Czasem człowiek by faktycznie miał ochotę, bo pamiętam jeszcze jak się po ręce linijką dostawało za łobuzerkę, ale w dzisiejszych pseudopoprawnych czasach to by zaraz wyrok za znęcanie czy nie wiadomo co jeszcze poszedł :D
@Sau_Ron To prawda, no tutaj na szczęście jest to szkoła dla chętnych i płatna więc raczej te dzieciaki nie są z gatunku "tych najgorszych", ale czasem taka zwykła obserwacja młodzieży czy słuchanie ich rozmów w autobusie czy gdziekolwiek pokazuje, że zdarzają się delikatnie mówiąc nie za ciekawe jednostki.
10
Uczę już w prywatnej szkole prawie rok i powiem Wam, że najlepiej pracuje się z dziećmi między 9 a 13 rokiem życia. To jest jeszcze taki wiek, że faktycznie dzieciaki czują jeszcze autorytet, ale w przeciwieństwie do młodszych potrafią już słuchać i nie trzeba ich na okrągło pilnować czy robią to co należy. Ze starszymi to jest już bardzo różnie, ale czasem trafi się taka grupa, że niezależnie od tego jaki jest nauczyciel to nie będzie idealny. Jeżeli jest dość luźny tak jak ja, to często pojawia się bezcelowa dyskusja nie na temat, dużo śmieszków i w taki sposób się traci kawałek lekcji. Z drugiej strony też, przy stanowczym nauczycielu nie mają ochoty w ogóle pracować, często rozmawiają między sobą, a po zwróceniu uwagi się obrażają. Młodsi, a w szczególności wiek 5-7 to jest generalnie dramat, trzeba mieć oczy dookoła głowy i mocne gardło, bo diabełki nie są w stanie usiedzieć i skupić się na pracy. Generalnie jest to dużo cięższy kawałek chleba niż mogłoby się wielu osobom wydawać :D
2
@macio_944 Ja tak właśnie się zastanawiam. Dla mnie najbliżej był Suarez, sezon 15/16 w jego wykonaniu to niemożliwy kosmos. Bale w sezonie 2012/13 i 13/14 też niesamowity piłkarz często potrafiący w pojedynkę wygrywać mecze. No ale chyba racja, że Neymar > Ibra, nie lubię Brazola bardzo, ale jednak trzeba mu oddać co jego.
0
Jakich trzech piłkarzy w ubiegłej dekadzie według Was najbardziej zbliżyło się do Messiego i Ronaldo? Bierzemy pod uwagę ich absolutny prime. Dla mnie to Suarez, Bale i Ibra.
2
Oglądanie gali boksu w nocy, gdy masz mecz o 11 rano to nie jest najlepszy pomysł :P Po 2 godzinach snu musiałem zejść w przerwie z boiska, bo ani siły przyspieszyć, ani kopnąć, ciemno przed oczami. #NaukaOskara
4
Nie ma się co doszukiwać drugiego dnia, powody dla których Wilder opadł tak bardzo z sił są proste:
1. W dotychczasowych walkach ważył poniżej 100 kg, tutaj bliżej mu było do 110 niż do 100. Organizm nie był przyzwyczajony do walki przy takiej masie, a jak wiadomo ciężej jest dotlenić mięśnie.
2. No bądźmy szczerzy: jakby niemal 130 kilowy gość się na Was wieszał przez połowę walki to każdy by z sił opadł. Jest to czyste cwaniactwo ze strony Fury'ego, ale wszystko zgodnie z regulaminem.
Nie ma co szukać spisku, gdzie go nie ma @Kusco15 :)
1
@hardmind Jest bardzo dobrze, właśnie jadę na mecz - gram w pierwszym składzie :P
@Bocheno1 Po co mam wybierać? Najlepiej zabrać obie :D
0
Gala obejrzana, poszedłem spać o 6:30
i już można funkcjonować. Dzień dobry La Rambli!
0
@xL4sTx To się zgadza, ale no mimo wszystko patrząc na Fury'ego myślałem że szybciej padnie kondycyjnie, bo wygląda okropnie.
0
Maszyna złożona niemal w całości z mięśni wydaje się być bardziej zmęczona niż ulany Brytyjczyk :P
2
Dobra, kto miał widzieć to zobaczył - już się nie bawię w fachowca, nie znam się na tym tak jak na piłce :D
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Ronmes Nie trochę, jeszcze bardziej niż Adam :P