Oskar00
Dołączył/a: luty 2019
Włocławek
8 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Ikoniczna Fifa #7
Dzisiaj pograłem jedną z najbardziej kontrowersyjnych ikon. W sensie, niewątpliwie Nakata jest ikoniczną postacią japońskiej piłki, ale no w wielu nacjach byłby po prostu jednym z wielu. Tak czy inaczej na wirtualnej murawie nawet w swojej podstawowej wersji (85) odnajduje się wyśmienicie. Co roku odnoszę wrażenie, że Japończyk jest bardzo niedocenianą kartą, ale w tej edycji wyczynia prawdziwe cuda. Z piłką porusza się w taki sposób, że tylko Messim i Neymarem poruszało mi się lepiej. Nawet Son, Sterling, Bruno nie mieli tak fajnego dryblingu lewą gałką jak Hidetoshi. Podania bardzo dobre: fajnie uruchamia skrzydła, potrafi zagrać prostopadłą piłkę do wybiegającego napastnika (zarówno dołem jak i górą), a i wrzutki stoją na wysokim poziomie. Rzeczą jednak, która bardzo wyróżnia tę kartę są strzały z daleka. Wiem, że finezyjki zza pola karnego są bardzo OP w tym roku, ale Nakata poza nimi oferuje bardzo potężne strzały z prostego podbicia. Za pierwszym razem strzeliłem w taki sposób, żeby nie stracić piłki, ale widząc jakość tego strzału spróbowałem kilka razy i większość tych prób (nawet z 30m) zakończyły się bramką. Wykończenie w polu karnym też bardzo dobre, szczególnie woleje wchodzą jak w masło. Na mały minus siła, ale ta karta jej nie potrzebuje.
Ranking pomocników:
1. Nakata 85
2. Lampard 86
https://ibb.co/F0PcLrW
@ElPonczato @FCBurza @FCBMati10 @MesQueUnClub96 @Commandement @PsychoFAn16 @kryhaa @Rokita @grejtxkrzychu
0
Polecam posiedzieć na rynku i się pobawić kartami bohaterów - ich ceny się tak wahają, że w 15 minut można kupić piłkarza za X monet i sprzedać za X+30-70k
8
Mam pytanko odnośnie serii: Czy chcecie abym poza ikonami testował bohaterów? Mam przygotowany już post numer 7, ale na 8 chętnie bym wziął któregoś z bohaterów.
@ElPonczato @MesQueUnClub96 @grejtxkrzychu @kryhaa @FCBMati10 @Rokita @PsychoFAn16 @FCBurza @Commandement
0
Ludzie się boją w Fifie potężnego Haalanda - w 4 dywizji dwa mecze z rzędu strzelam przed 5 minutą na 1:0 i RQ. Polecam tego pięknego Norwega :D
8
@Michvl Wyrzuca, jedna jaskółka wiosny nie czyni.
3
@PatrychoO Myślę, że tą odsłoną to Konami się już odłączyło od kroplówki i zakopało głęboko w ziemi. Od kilku lat już przegrywali sromotnie, ale no teraz to gwóźdź do trumny.
9
Ikoniczna Fifa #6
Bardzo miłe słowa @FCBMati10 spowodowały, że nie tylko nie robię przerwy od serii, lecz wrzucam dzisiaj kolejnego piłkarza. Sam wybór zawodnika to sugestia @Commandement i w ten sposób dzisiaj miałem okazję przetestować Carlesa Puyola. Wojownik, kapitan przez duże K, wspaniały obrońca, ale przede wszystkim człowiek. Carles to jeden z tych piłkarzy, który cieszy się sympatią w gronie sympatyków każdego klubu. Wielki szacunek do rywala i wręcz idealne reprezentowanie idei "Mes que un club". Zdecydowanie jeden z moich idoli dzieciństwa. A jak odnajduje się w grze? Nie powiem, że nieco obawiałem się testu tej karty, ale na szczęście Hiszpan zdał egzamin niemal wzorowo. Problem był tylko w pierwszym meczu, gdzie grając moimi standardowymi taktykami z wysoko ustawioną obroną przyszło mi się mierzyć z Mbappe. No łatwo się domyślić, że pojedynkach szybkościowe Carlesa z Kylianem nie skończyły się dobrze i przegrałem mecz 2:4. Jednak po przejściu na nieco bardziej defensywną grę z nisko ustawioną obroną w kolejnych 6 meczach straciłem 3 bramki, zachowując 3 czyste konta (bilans meczów 5-1-0). Wynik jak na Fifę bardzo imponujący, a zasługa w tym Puyola olbrzymia. Najpierw przejdę do dwóch rzeczy widocznych na screenie: czerwona kartka - w 85 minucie meczu przy wyniku 1:0 Nainggolan przyjął sobie piłkę w taki sposób, że rywal jednym podaniem wychodził sam na sam, więc zrobiłem wszystko, aby zapobiec utracie prowadzenia. Gol zaś padł w ważnym meczu, gdyż był to gol na 1-0 w wygranym 3-1 meczu o awans do 4 dywizji. Piękna główka po rzucie różnym - jeżeli Carles dostanie dobrą wrzutkę potrafi zrobić z niej użytek. A jeżeli chodzi o resztę: bardzo odczuwalna siła, rywale kładą się jak dzieci po kontakcie z Hiszpanem, ponadto świetna gra w obronie. Idealne przechwyty, pewne odbiory, czyste wślizgi - no po prostu czuć, że gramy klasowym obrońcą, a nie gościem z obroną ocenioną na 75. Coś co mnie bardzo zdziwiło to to, że często jego ostre wejścia barkiem nie są odgwizdywane przez sędziów, ale jest to bardzo miły dodatek do tej karty. Podania nie są ocenione zbyt wysoko, ale w zupełności wystarczają do prostej gry. Gorąco polecam, choć przypominam o tym, aby nisko ustawić obronę, żeby nie zdziwić się, gdy szybki napastnik będzie w prosty sposób dochodzić do sytuacji bramkowych.
Klasyfikacja obrońców:
1. Puyol 90
https://ibb.co/VwjNJ8S
@FCBMati10 @kryhaa @grejtxkrzychu @Rokita @MesQueUnClub96 @Commandement @PsychoFAn16
13
@Damian11 Proszę Martina nie umieszczać w jednym worku z tym piłkarskim zerem. Duńczyk w przeciwieństwie do niego jest takim fajnym uzupełnieniem - wejść na ostatnie minuty, powalczyć. LDJ się nie nadaje do niczego.
1
We wtorek widziałem czyiś kupon, gdzie postawił trzy mecze:
- Real-Sheriff - 2, obie strzelą
- Lipsk-Brugge - 2, obie strzelą
- Benfica-Barcelona - 1, obie strzelą
Za 25 złotych było 50 koła do wyjęcia, aż mnie to boli, że Barca tak piękny kupon zepsuła :D
1
@kryhaa Raczej mniejszy wpływ na grę miał. Szczerze to ciężko będzie Mirka pobić, ale no niedługo wjeżdżają juz takie ikony na nieco wyższej półce cenowej więc myślę, że ktoś go w końcu przebije. Czekam na Crespo, Hagiego i Nedveda - wszystkimi gram bardzo dużo od 18 (Nedvedem od 19, bo w 18 go nie było).
2
@FCBMati10 Dzięki za dobre słowo, motywuje do dalszego prowadzenia serii :)
@kryhaa Oj tak, pamiętam tę kartę - grałem nią w tym trybie WC, bo za biedny byłem, żeby w zwykłym UT go kupić, ale robił robotę.
1
@pt9 Wydaje mi się, że powinien się odnaleźć. Może nie jest bardzo szybki, ani silny, ale tempo wystarczy, a braki w sile powinien nadrobić dryblingiem i strzałami.
5
Ikoniczna Fifa #5
I zgodnie z obietnicą, od razu wlatuje kolejny piłkarz i tym razem jest to pomocnik. Jeden z moich idoli, Frank Lampard (w wersji baby ocenionej na 86). Na starcie pragnę od razu zaznaczyć, że w istocie ma on 5 goli i 2 asysty (jak już wcześniej wspomniałem, wywaliło mnie ze spotkania, w którym prowadziłem). Anglik zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, choć muszę przyznać, że w przypadku środkowego pomocnika przydałby się nieco lepszy skład wokół niego. Dobra wytrzymałość, która umożliwiała mu bieganie po boisku 90 minut, bardzo dobre tempo jak na środkowego pomocnika i wystarczająca siła. Świetne poruszanie się z piłką (odnoszę wrażenie, że głównie za sprawą bardzo dobrze ocenionej kontroli piłki) w połączeniu z dość dużą sylwetką powodowało, że Frank bardzo rzadko tracił piłkę. Podania najlepsze z jakimi do tej pory miałem do czynienia w tej grze - długie piłki zagrane na nos, prostopadłe piłki mijające linię obrony czy zwykłe krótkie podania w 95% przypadkach dochodziły do adresata. Strzały też bardzo dobre, ale muszę przyznać, że taki Sabitzer częściej potrafił zaskakiwać bramkarzami strzałami zza pola karnego. W obronie przyzwoicie, bez fajerwerków, ale myślę że nikt nie kupuje Franka po to, aby grać nim na ŚPD. Reasumując, legenda Chelsea odnajduje się w tej edycji Fify i nareszcie jego fani mogą nim pograć bez obaw o jego jakość. Warto jednak zadbać o dobry skład wokół niego, gdyż przy słabym składzie można nie wykorzystać pełni jego potencjału.
Klasyfikacja pomocników:
1. Lampard 86
https://ibb.co/5h5yY9G
@FCBMati10 @PsychoFAn16 @Commandement @grejtxkrzychu @Rokita @kryhaa @MesQueUnClub96
4
Ikoniczna Fifa #4
Wlatuję teraz z dwoma piłkarzami z rzędu. Wczorajszy mecz spowodował, że nie wrzuciłem w końcu piłkarza wczoraj, gdyż wkurzony poszedłem spać, a mój internet teraz spowodował, że i od gry muszę sobie trochę odpocząć dlatego myślę, że będzie dzień/ dwa przerwy w serii (wywaliło mnie z meczu o 4 dywizję, w którym prowadziłem). No ale do rzeczy: Wczoraj przetestowałem Klosego mida (89 ovr) i... To był prawdziwy strzał w 10. Z poprzednich napastników byłem mniej lub bardziej zadowolony, ale w tym wypadku byłem wręcz zachwycony. Wystarczająco szybki i silny, może w żadnym z tych aspektów nie jest czołową postacią w grze, ale i tak wystarcza to do tego, aby zamiatać obroną rywala. Podania może nie są wybitne, ale widziałem też gorsze. A cała reszta? Genialna. Jakbym nie spojrzał na kartę, bez wahania powiedziałabym, że ma 5* słabszej nogi (w rzeczywistości ma 4). Świetne wykończenie prawą, lewą, głową, w polu karnym, zza pola karnego - w aspekcie strzałów top topów. O dziwo Mirek ma zaskakująco dobry drybling, bardzo sprawnie porusza się z piłką i potrafi minąć jednego czy dwóch obrońców. A cechą niewidoczną nigdzie na karcie jest to, że walczy o piłkę jak lew. Doskakuje agresywnie do każdej piłki, udaje mu się uratować akcje skazane na stratę, bardzo fajnie się zastawia. Naprawdę bardzo gorąco polecam spróbować.
1. Klose 89
2. Vieri 88
3. Inzaghi 87
4. Lineker 87
5. Trezeguet 86
6. Larsson 87
https://ibb.co/tQ6RMbc
@FCBMati10 @kryhaa @grejtxkrzychu @PsychoFAn16 @Commandement @Rokita
0
Może Realu nie przebiliśmy, ale masakryczne upokorzenie. Szkoda słów :(
0
La La La Liga Mistrzów pa...
0
Weźmy z Legii Jakhshibayeva - na pewno będzie lepszy od Luuka.
1
Dlaczego ja wybrałem kakao zamiast szampana, na trzeźwo to człowiek załamki dostaje patrząc na Luuka z ekipą.
0
Jak oni to zrobili? Oni są upośledzeni, a spalony tego nie zmienia.
3
Co za dzban i ale fart XD
5
No nie powiem, wymiana Suareza na Gryzaka, a Gryzaka na Luuka to zagrywka tak genialna, że ja bym na to nie wpadł
0
Skończyłem test ikony do serii. Wstawię koło północy, ale mogę powiedzieć, że mamy nowego lidera :) Jutro wlatuję z jakimś pomocnikiem, starczy napastników :D
1
@macio_944 Te dwie Złote Piłki Ronaldo by wystarczyły, nie musisz mu tak słodzić. Wiadomo przecież, że jest naj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@prodigy Nie no, aż takich liczb to on nie ma. Te tutaj to są Benzemy, nie Memphisa
5
Ale trzeba przyznać, że Real lubi rozdawać punkty małym zespołom. Szkoda, że 5 lat temu Legia nie dowiozła tego zwycięstwa, bo byłby to jeden z najpiękniejszych momentów w polskiej piłce :P
0
Udało mi się na rynku kupić Keane'a w cenie 50k niższej od normalnej. Chciałem wziąć go do serii, ale po 5 meczach uznałem, że nie ma sensu. Niewiele się różni od Allana za 20k, ale myślę, że jego wersja mid już powinna być ciekawa.
0
@AlexDark00 Zgoda, ale czy to nie dziwne, że zawsze "wychodzą z jaskiń" przy okazji meczów Realu, żeby się doszukiwać skandali i obrażać ich kibiców? No nie wydaje mi się
0
@Amigo_Blanco Niewinne śmieszki wiadomo, że nie - sam sobie wczoraj żarty z "potężnego Realu" robiłem.
@AlexDark00 No w trakcie meczu rozumiem, ale potrafią się nie udzielać ani dzień przed, ani dzień po - nic o tych meczach, co najwyżej jakieś wątpliwe skandale.
4
Ciekawi mnie logika kilku użytkowników (chociaż patrząc na poziom głupoty sobą reprezentujących zastanawiam się czy to nie jest jeden użytkownik na kilku kontach). Doszukiwanie się skandali w meczach Realu, nabijanie się z Realu, obrażanie ich kibiców, a bardzo często podczas meczów Barcelony cisza. Kibicowanie jednym nie polega na obrażaniu drugich - ja jestem kibicem bardzo neutralnie nastawionym do większości klubów. Wyjątkiem są Barcelona i Korona Kielce, które uwielbiam i City oraz PSG jako kluby, których nie lubię. Ale nie wpadłbym na pomysł, żeby siedzieć na forum Barcelony i jedyne co robić to pisać prześmiewcze teksty na nich, bo po prostu szkoda byłoby mi na to życia i nie świadczyłoby to zbyt dobrze o mnie. Miłego dnia!
1
@kryhaa Będę testował zawodników na innych pozycjach - tylko osobny ranking im zrobię, bo ciężko porównać na przykład obrońcę z napastnikiem.