Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Od Enrique nie widziałem, żeby tak Barcelona klepała
1
@Firestone pierwsza myśl Cristian Tello
1
@Bunk420 nie idą. Zarabiasz więcej, to więcej Ci zabiorą. Teraz też tak jest i masz chyba 30% powyżej 120 000.
@DonMatteo901 załóżmy że nawet ten system przechodzi to skarb państwa staje się bogatszy i teraz pytanie, co z tymi pieniędzmi zrobią? Emerytur nie podniosą, bo przez ten system się nie da. Można by zainteresować w służbę zdrowia, ale przy takim systemie podatkowym każdy bardziej ogarnięty lekarz będzie przyjmował prywatnie i brał gotówkę. Naprawdę niech ktoś mi poda choć jeden argument za podniesieniem podatku dochodowego. Można dyskutować, czy podatek progresywny ma sens czy nie, czy kwota wolna od podatku ma sens czy nie. Ale to jest zwykła kradzież i napychanie kieszeni rządzących.
0
@panczo to nie do końca tak było. Aragorn armią nieumarlych zniszczył posiłki z Umbaru, które zmieniły by losy bitwy o Minas Tirith.
Scena pojawia się w wersji rozszerzonej Powrotu Króla. W książce było jeszcze inaczej, ale sens był ten sam :
0
@ViscaelBarca2007 za 2 lata wyląduje w Arsenalu za 80
1
@Rhaan Dokładnie. Ludzie zastanawiają się dlaczego Putin ma takie poparcie, a przecież tylu Rosjan się mu przeciwstawia.
Ale dzieje się to głównie w miastach. Moskwa i Petersburg to miejsca w których życie było zbliżone do zachodnich standardów, na pewno mieszkańcy mieli przyjaciół w innych krajach i ich indoktrynacja może być niemożliwa w niektórych przypadkach.
Ale Rosja to olbrzymi kraj. Ludzie popierający Putina na Uralu, czy Syberii mogli przegapić upadek ZSRR. Dla nich Ukraina to część Rosji i nic tego nie zmieni.
I tu dochodzimy do sedna. Zachód ma nadzieję na upadek Putina, ale on nie nastąpi. Rosja jest zbyt dużym państwem i o zbyt dużych różnicach społecznych, aby życie mogło tam toczyć się w sposób demokratyczny.
0
@RonnieVEB który?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_painters_from_Austria
Bo sporo ich
1
@Emhyr przelew od Niemców nie przyszedł to nie ma z czego pizzy zamawiać.
1
@Emhyr akurat opcja wykupu by się przydała. A nóż widelec wypali i będzie warty 2 razy tyle co teraz.
0
@tbas aż mi się przypomina Vanna Ly
0
@Borneo potwierdzasz to co mówię. Atakujący poniesie większe, jeśli nie przełamie obróńców. W innym wypadku, to obrońca poniesie większe straty.
Dlatego Rosja ponosi olbrzymie straty. Najpierw ich ofensywa nie przyniosła skutku, a potem Ukraińcy dosyć skutecznie ich kontrowali, stąd straty pośród oficerów i na szeroko pojętej drugiej linii frontu.
0
@FutbolFan to mit, że atakujący ponosi większe straty. Tak jest tylko wtedy, gdy ofensywa kończy się porażką. Jeśli nie, to straty obróńców są większe z uwagi na chaotyczne wycofanie się i możliwe okrążenia
1
@ranger3120 i to tylko pokazuje, że sedziowie mylą się w obie strony i zawsze można wyciągnąć mecz z przed kilku lat, w którym sędzia mocno pomógł komuś
0
@partymaker a podstawowym PO będzie dalej Araujo
0
@michal26 i to jest moim zdaniem błąd. Bo ciężko zdefiniować tą część, co do centymetra. A do tego dochodzi większy wpływ wybranej klatki, bo jednak pochylenie ciała też ma wpływ.
0
@michal26 prawda. Co nie zmienia faktu, że powinno to być liczone od stóp, a nie od skrawka koszulki.
0
@Pedri16Future żółta lub nawet bez kartki. Czerwona w przypadku celowego zagrania ręką.
1
@Kidd Jeszcze tylko śniegu brakuje
1
@Kidd Ale bym sobie obejrzał Barcelonę, taką z Rakowem.
0-0 gwarantowane
0
Roberto prędzej by to ręką zagrał niż głową XD
1
Wykorzystaliśmy limit wygranych 1-0 w poprzednim sezonie.
0
@Wierecoorva Dokładnie. Siłą Lewandowskiego jest wszechstronność. Może strzelić bramkę w każdy sposób. Ale potrzebuje sytuacji. A my takich nie tworzymy.
0
@Hosh no to się mniej więcej zgadza. Śląsk = Dunajska Streda, bo Słowacy walczyliby do końca o utrzymanie w Ekstraklasie, tak jak Śląsk w poprzednim sezonie i zapewne w tym.
0
@Encore i dlatego jeden jest liderem rankingu i wygrywa turnieje wielkoszloemowe, a drugi skacze między drugą a trzecią dziesiątka i stać go na maksymalnie półfinał.
2
@SuperPatsonFCB Powinni zaryzykować ze Śląskim. Jeśli awansują do LM, wyprzedaliby cały
0
@Kozinho. I tak, i nie. Produkty życia codziennego są tańsze, ale reszta na ogół jest droższa.
S23 w Niemczech 785 Euro, u nas 4000. IPhone 14 Pro 1159 euro, u nas za 5300-5400.
Do tego dochodzi problem niestabilności złotego wobec dolara.
Waluta zyskuje na znaczeniu tylko wtedy, gdy ludzie którzy nią zarządzają mają łeb na karku. I w tej kwestii chyba bardziej ufam ludziom z Brukseli, niż polskim jastrzebiom
0
@Sulimo nawet rezerwowym składem powinni ograć Spartak Trnava. Zgodnie z wycenami transfermarkt, cała ich kadra w porównaniu do ekstraklasy jest droższa jedynie od beniaminków i Stali Mielec.
Nie kupuję wymówki, że fizycznie odstawali, bo to jednak oni mieli przerwę. I tej przewagi fizycznej graczy Spartaka nie było widać. Tylko brak koncentracji. Zlekceważyli rywala i to nie tylko na wyjeździe, ale już u siebie, w drugiej połowie. Cisnęli, strzelili dwie bramki, mieli kolejne okazje i je marnowali. A w 90 dostali bramkę na 2-1.
Ten klub tak ma. W zeszłym roku zrobili to samo z tymi Islandczykami. Tam udało się wybrnąć po dogrywce, tutaj szczęście było po stronie rywali.
PS: Lech budowę kadry powinien zacząć od bramkarza. Widać po Rakowie, ile od tego zależy. Nie twierdzę, że Bednarek zawalił im ten dwumecz. Ale nie można powiedzieć, że pomógł. Tak samo było z Fiorentiną. O występie Rudki z Karabachem to nawet wspominać nie warto.
3
@Cotutajsiedzieje Najlepszy zawodnik tamtego meczu.
Ciekaw jestem, czy gdyby w 2014 roku był zdrowy na finał, to czy Argentyna by wygrała
1
@DaPidejpi rozbiory aż takiego wpływu nie miały, może nawet rozwinęły nasz kraj pod kątem gospodarczym, a przynajmniej jego cześć (koronny przykład - Łódź). Z kolei wojna dotknęła w Europie każdego, i mimo wszystko Polskę byłoby stosunkowo łatwo odbudować. No właśnie, byłoby bo komuna. Ciężko stwierdzić ile lat do tyłu względem zachodu Europy byliśmy w 1990. Ale myślę że 25-30 na pewno.
2
@Odcinkowy kwestia nazewnictwa, w USA masz bilion i trylion. U nas miliard i bilion
@Comentateiro przenoszac to do Polski mamy mniej więcej 50% naszej gospodarki