Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
XD, Lech miał najłatwiejszego przeciwnika i dostał w ryj.
Uwierzyli jacy to oni nie są wybitni po ostatnim sezonie, po pierwszej połowie na swoim stadionie. Zero zaangażowania, zero pomysłu bo przecież "samo się dogra". No i mają za swoje.
0
@Kgorecki2500 ale te dwie opcje się nie wykluczają. Gdyby nie NATO, UE zawiązałoby ścisłą współpracę wojskową.
1
@Joe_Pesci
0
@Kgorecki2500 zakładając scenariusz o którym mówię, będzie to oznaczało wyjście Niemiec i Francji z NATO, więc siłą rzeczy UE stanie się sojuszem wojskowym.
Dlatego do dyskusji, która strona będzie w danej chwili silniejsza.
Gdybyś zadał pytanie do którego bloku lepiej należeć wpierw jako państwo jeszcze niezreszone, to wówczas NATO.
1
@Kgorecki2500 nie da się wybrać, bez znajomości sytuacji politycznej.
W wielkim skrócie NATO = USA, UE = Niemcy + Francja. Żeby Polska musiała opuścić jedną z tych organizacji, musi dojść do konfliktu interesów USA i Niemiec oraz Francji. Trzeba wybrać silniejszą stronę. Dziś jest to USA, ale nie wiadomo jakby to wyglądało gdybyśmy faktycznie musieli wybierać.
0
@Prorokk jakbyś ściągnął 30 najlepszych graczy świata i dał ich do ekstraklasy, to prędzej ta 30 by "zekstrklasowiała" niż ekstraklasa dogoniła czołowe ligi w Europie. Bo liga arabska jest mniej więcej na takim poziomie
Tu chodzi przede wszystkim o poziom treningów i nacisk ze strony rezerwowych / młodszych graczy.
W Arabii będzie olbrzymia różnica. Skoro taki Neymar i tak będzie lepszy niż cala liga, to po co ma trzymać dietę, ciężko trenować i ogólnie się spinać? Czy dla takiego Malcoma, który dostał kontrakt życia ma znaczenie to czy będzie grał czy siedział na ławce? Nie, ważne że kasa wpadnie na konto.
1
@Kuba_1 no dla mnie to nieporozumienie. Ta nagroda jest za rozgrywki UEFA. Wystarczy wspomnieć 2012, gdy wygrał Iniesta, 2013, gdy wygrał Ribery, czy 2021, gdy wygrał Jorginho.
Ta nagroda różniła się od ZP tym, że każdy wiedział za co jest - LM i Mistrzostw Europy. A teraz nominowano Messiego za występ na MŚ...
Rodri został okradziony
1
@Kidd Iker Casillas. Za sam fakt bycia najlepszym przez pewien czas pośród gigantów. 10-15 cm dzieliło go od rywali, a poziomem sportowym nie odstawał
0
@Barca1922 a Ty naucz się czytać. Nie chodzi o to, kto był lepszy. Chodzi o to, kto zrobił lepszą karierę. Bale wygrał więcej i zostanie zapamiętany lepiej. Pomyślisz o Walijczyku, będziesz miał przed oczami bramki na wygrane w finale LM, czy CDR.
A Neymar? Transfer do PSG. W reprezentacji statystykami przebija Pele, a tymczasem jedyne poważne trofeum w ostatnich 15 latach Brazylia wygrała jak akurat Neymara w składzie nie było (przypadek?).
2
@ranger3120 słyszałem teorię, że aby być wyspanym powinno się spać wielokrotności półtorej godziny. Czyli zamiast 10 śpij 9
0
@HalaMadrid14 Bale. Więcej trofeów, będzie zapamiętany z akcji na Bartrze, z bramek z Liverpoolem. A Neymar? Zostanie zapamiętany jako najdroższy piłkarz w historii.
0
@Cataloniec94 a ktoś jeszcze miał okazję? Poza Ancelottim i Mourinho nie przychodzi mi do głowy nikt, kto wygrał LM z dwoma różnymi klubami, a też nie poszli potem do zwycięzcy LM.
14
@Compadre "Luisito pod tym względem był nie do złamania"
Wystarczyło mu zagrać hymn LM.
0
@draxidox jedyne pytanie jakie zadawałeś, to czy padnie rekord świata, nie kto wygra. Obecnie taką dominację ma chyba tylko Duplantis.
1
@BartqRKO why don't transfer us all someplace cooler like Africa
0
@Tomo1989 Nie mogła. Na terenie Polski toczyła się większość działań frontu wschodniego I wojny światowej. Kraj był zniszczony, infrastruktura podzielona na 3 części (a w zasadzie to 2, bo w Galicji jej nie było).
Nie mogliśmy wygrać długiej wojny ze Związkiem Radzieckim, nie w latach 20. Bo nie było za co jej prowadzić.
Nie zgodzę się też z tym, że ludzie "za chwilę za to zapłacili". Hitler najechałby Polskę tym bardziej, jeśli urosłaby w siłę po wojnie z bolszewikami.
Wehrmacht dlatego uderzył najpierw na Polskę, a potem na Francję, bo Polska armia byłaby gotowa do kontrofensywy. A Francuzi byli zbyt słabo wyposażeni, by jakkolwiek zagrozić Niemcom w 39.
Traktat zabezpieczył nam wschodnią granicę, a jednocześnie zachodnią blokując wsparcie komunistów w Niemczech.
To co pogrążyło II RP, to prowadzenie polityki zagranicznej wobec południa. Sojusz z Rumunią był przeciwwagą na ZSRR i należało zawrzeć podobny układ z Czechosłowacją. Bo to z nimi, a nie Niemcami czy bolszewikami mogliśmy negocjować.
Ruch, których z naszej perspektywy wydaje się być szalony, bo Czesi zabrali nam Zaolzie, a relacje między państwowe były złe, w praktyce był możliwy do wykonania. Dość powiedzieć że w Czechach rozważano stworzenie Federacji z Polską w obliczu Konferencji w Monachium.
Po upadku Czechosłowacji, nasz los był przesądzony. Nie tylko ze względu na strategiczne powiększenie frontu, ale przede wszystkim z uwagi na czeski przemysł, który pomógł unowecześnić armię Hitlera.
0
@Tomo1989 gospodarka nie pozwoliła na nic więcej. Polska nie mogła prowadzić wojny dłużej.
0
@Tomo1989 to co można było zrobić Twoim zdaniem?
0
@lukas5544 Gavi nad Camavingą.
PS: Przed Pedrim jeszcze Wirtz z Leverkusen
0
@Commando Kolo Muaniego.
Za Viníciusa musieli by położyć 250
0
@JimMorrisonFCB mówi się o powrocie Ramosa.
1
@Encore Fabrizio zbudował sobie zasięgi. Jak widzisz here we go to masz 99% pewność, że do transferu dojdzie. A to czy jest pierwszy, czy nie, to nie ma już znaczenia. Ważne, że jego informacje są legitne.
0
@LukaszFan Dokładnie ta różnica. Tutaj będzie, że wybicie, i zbyt krótka odległość żeby uniknąć ręki. Ale gdyby była w ataku, to gola uznać nie można.
Dla mnie to idiotyczne, ale takie są obecne przepisy.
2
Żaden skandal. Gwizdnięte zgodnie z rekomendacjami UEFY. Moim zdaniem nie można określić, czy piłka nie musnęła ręki z powtórek. A rekomendacje są takie, że zagranie ręką, jakiekolwiek nie może prowadzić do bramki. Problem w tym, że takie samo "zagranie ręką" w drugim polu karnym nie byłoby nawet sprawdzane, bo nie jest "klarowne i celowe".
VAR wyeliminował oczywiste wałki, ale wskazał także absurdalność pewnych przepisów : zagrania ręką i spalonego.
Mityczna interpretacja miała sens, gdy trzeba było podejmować decyzję na bieżąco. Tak samo minimalne spalone można było zawsze tłumaczyć stopklatką.
Futbol potrzebuje zmian i dostosowania przepisów pod współczesne realia.
1
@adi7adi8 może Suarezy z Urugwaju tak mają XD. Nigdy nie zapomnę filmiku jak Luis domagał się karnego za zagranie ręką. Przez bramkarza rywala.
0
Wczoraj w derbach Łodzi w dwóch polować było doliczone łącznie jakieś 20 minut. W dodatku w drugiej połowie z 12 minut, po 6 gry nie było prawie wcale.
Tutaj szykuje się podobnie.
Skróćmy połowę do 30 minut, ale zatrzymujmy czas.
1
@barcanawieki 100 milionów euro, za 31 latka, który pół sezonu spędza w szpitalu? Pralnia pieniędzy.
0
@Herato Neymar też będzie odcinał kupony. Bardziej niż cala liga.
1
@barcelonaLM Neymar odchodząc do Arabii kończy karierę. Zaczynając od tego, że nie słynie z etyki pracy, ale wciąż jego umiejętności pozwolą na to by być jednym z najlepszych w lidze.
Dodatkowo, Arabia to nie jest kraj w którym się imprezuje. Muzułmanie mają zakaz picia alkoholu, a i kulturze daleko do samby. Neymar po prostu się tam nie odnjadzie. Po 3 latach, zmęczony życiem i bez powołania na mundial w USA, zakonczy karierę
0
@Kamiloza91 przy naszym budżecie?
Tsygankov, Berardi, Saelemakers.
Więc to wypożyczenie Felixa to nie jest taki głupi pomysł.