5

@mientusek1407 żaden Turek nigdy nie wygrał LM. Ale w finałach grali :
- Yildiray Basturk (2002)
- Hamit Altintop (2010)
- Arda Turan (2014)*
- Hakan Calhanoglu (2023)

* Arda w samym finale nie zagrał z powodu kontuzji, ale był bardzo ważnym graczem Atletico.

0

@cules100pro @mesi8191 trochę tak jak Messi. Może zagrać na prawym skrzydle, ewentualnie na 10. Problem w tym, że

1. Na prawym skrzydle mamy Dembele, Raphinhę i w dalszej perspektywie Yamala, a na lewym Fatiego i Ferrana Torresa, lub któregoś z środkowych pomocników.

2. Gramy bez 10, i wystarczy podać przykład Ozila, żeby pokazać że niektórzy zawodnicy są po prostu skrojeni pod pozycję ofensywnego pomocnika. My takiej pozycji nie mamy.


Gość ma talent i pewnie warto go sprowadzić. Ale pod warunkiem odejścia kogoś z dwójki Raphinha/ Dembele.

0

@magister97r zależy jak poukładają sprawy ze spadającymi kontraktami, ale wcale bym się nie zdziwił na coś w stylu Hachimura/Reaves i Russell za Lillarda.

0

@magister97r chyba tylko Heat i Lakers, z drużyn które w przyszłym sezonie będą walczyć o tytuł, mogą rzucić jakąś paczkę za niego.

1

@bartas97 kiedy pójdą po rozum do głowy i będą mierzyć spalone tylko i wyłącznie od stóp?

0

@tbas dziwne by było gdyby twierdzili inaczej:
"Matka i dziecko, wypadli za burtę promu z uwagi na nieszczęśliwy zbieg okoliczności poprzedzony niedopełnieniem niezbędnych procedur bezpieczeństwa."

Byłem na promie kilka razy, i o ile wszystkie barierki i zabezpieczenia pewnie nie stanowiły by żadnego problemu dla dorosłej osoby, tak dla 7 latka byłaby to dosyć poważna przeszkoda.

0

@Colon nowożytność

0

@Pawlak1992 Kaka ulubiony, Pepe znienawidzony

1

@Sulimo numb, what ive done, castle of glass, faint, lost, burn it down, new divide, heavy

2

@DaPidejpi najlepszy dwumecz w historii to City - Real z sezonu 21/22.

0

@tristan87 zdiagnozowała problem polskiej piłki juniorskiej, tylko wysnuła zły wniosek.

100 000 zł dla mistrzów U15? To są olbrzymie pieniądze. Trzeba grać na wynik, od najmłodszych lat. Bo to zapewnia kasę. 0 miejsca na rozwój indywidualny, na drybling. Liczy się zespół i taktyka.


Byłbym za tym żeby całkowicie wykluczyć nagrody pieniężne poniżej turniejów U-18. Jeśli klub chce utrzymywać zawodnika, płacić mu pensję w wieku 15 lat, bo widzi w nim potencjał, nic mi do tego. Ale nagrody pieniężne od związku? To przesada.

1

@norbi77 i dlatego sprowadzimy Oriola Romeu albo Parejo w miejsce Nico.

1

@adambądkowski93 brakuje Chorwata Umtiticia

1

@hayek Sponsorem meczu jest Zoo we Wrocławiu

2

@michal26 to jest ogólnie powszechny problem. Tak samo jest w nauce, nauczyciel źle uczy w szkole, żeby potem zarobić sobie więcej z korków. W liceum miałem kilka takich przypadków...

Problem w tym, że nie ma jak z tym walczyć. Nie zakażesz prywatnej edukacji, czy prywatnej służby zdrowia, a finansowo raczej żaden kraj w Europie nie ma jak walczyć z prywatnymi przedsiębiorstwami.

Z drugiej strony, prywatyzacja wszystkiego też jest zła, bo nie każdego będzie na to stać. A łatwo mi sobie wyobrazić, że wielu rodziców nie będzie stać na czesne w najlepszych szkołach, choć ich dzieciaki będą na tyle inteligentne, żeby dawać tam radę. Z leczeniem - ten sam casus.

Pomysł nie głupi, problem w tym, że niemożliwe jest odtworzenie tego ile wpłaciłeś do NFZ przez poprzednią część życia, i tym samym ile z tego wykorzystałeś. W wieku X lat musiałbyś decydować, czy korzystasz z NFZ, czy z zewnętrznego ubezpieczyciela.

1

@GadulkiGembulki_FCB jak będzie tak wrzucał to brać i się nie zastanawiać. Ciasteczko

1

@MichuZ44 z nami jeszcze lepiej wyglądał jakiś Nicolaescu z Beitaru Jerozolima

0

@bartekvisca Wybierz Sobie:
1) Messi nie chciał już grać w Europie
2) Messi chciał wrócić i grać "za darmo" tj. za 25 milionów euro rocznie
3) Alemany nie chciał ściągać Messiego, bo nie pasował do projektu.

0

@lucca87 where kapitan? Sergi Roberto Carnicer?

0

@DLFCB nawiedził go seryjny samobójca.

0

@LS każda przegrana wojna przez Rosję przez ostatnie 200 lat, kończyła się rewolucją. Od zmiany cara, po rewolucję 1905 roku, rewolucję bolszewicką aż wreszcie upadek ZSRR, na który bez wątpienia wpłynęła wojna w Afganistanie.


Putin musi skończyć jak Stalin skończył wojnę w Finlandii

1

@michal26 tylko w większości są to ludzie z miast. W sporej części wykształceni i rozwijający swoje życie w stronę zachodnich standardów.

Problemem są ludzie ze wsi, szczególnie z azjatyckiej części Rosji. Dla nich Ukraina to część Rosji, a wielu pewnie dalej uważa że istnieje Związek Radziecki...

Reasumując Rosja jest państwem zbyt dużym, i o zbyt dużym kontraście między obywatelami, aby utrzymała się tam demokratyczna władza na dłuższy czas.

0

@Fantastyczny Chłopiec jak kupisz na finał, to w pakiecie powinien być też mecz o 3.miejsce.

Top 8 mamy pewne, a to z kim będziemy grać zależy od wyników

1

@hayek odpowiednio zimne, wszystko smakuje jak woda

1

@takisobiektos fajnie by było jakby razem grali

0

@michal26 NATO dysponuje olbrzymią przewagą technologiczną, co już sprawi że straty po ich stronie będą dużo niższe. Dodatkowo największą dysproporcja wojny w Ukrainie jest lotnictwo, gdzie Rosja ma znaczącą przewagę. A co by było w drugą stronę? NATO ma tak z 5 krotną przewagę liczebną, nie wspominając ponownie o jakości tych samolotów.


Kolejny problem, załóżmy że robimy te szkolenie co roku, a wojna wybucha po 10 latach. Śmiem twierdzić że te szkolenia nic nie dadzą. Jeśli nie robisz czegoś systematycznie, to zapomnisz o co w tym chodzi.

I w jaki sposób bronić Polski? Inwestować w obronę przeciwlotniczą i lotnictwo. Jak spojrzymy na wojny w ostatnich 100 latach(de facto od wojny domowej w Hiszpanii) to zwycięzca wojny na ogół miał przewagę w powietrzu. W dodatku Polska to nie Wietnam, ani Afganistan. Większość kraju nie jest górami, nie jest też dżunglą. Ukształtowanie terenu w Polsce nie niweluje atutów lotnictwa, a wrecz tylko je wzmacnia.


Program szkoleń kosztowałby olbrzymie pieniądze, które lepiej wykorzystać na sprzęt, dla tych którzy wiedzą co robią i są w tym wyuczeni.

6

@wasacz jak ktoś jest sympatyczny to nie gada po niemiecku ;)

0

@michal26 żeby takie szkolenie miało sens, musisz zkoszarować ludzi na minimum 2 tygodnie, a najlepiej na miesiąc. Zakładając że takie szkolenie miałoby się tyczyć osób w wieku 18-30, ponosisz olbrzymie straty gospodarcze. Dużo lepiej wydać te pieniądze na doposażenie armii zawodowej.


Poza tym jaki to ma sens? Chcesz w razie wojny powołać milion żołnierzy, szkolonych przez miesiąc? Bo będą umieli trzymać karabin? A gdzie sprzęt dla nich? Kolejna wojna rozstrzygnie się w powietrzu i za biurkiem, a nie tym kto będzie miał więcej piechurów z karabinami.

2

@DonMatteo901 no tak to działa w lewicy XD. Wszyscy są równi. No chyba że jesteś członkiem partii, to wtedy należysz do tych równiejszych.

0

@głardiola jest jeszcze bardziej zajebisty niż się o nim mówi. 24 mecze w reprezentacji Anglii, a chłop jest rocznik 2003. Z obecnej Barcelony, ciężko go z kimkolwiek zestawić. Jeśli koniecznie chcesz piłkarza Barcelony to cofnąłbym się do Yayi Touré(choć chyba bardziej z etapu kariery w City) , albo może lepiej byłoby odwołać się odwołać do Pogby podczas pierwszej przygody w Juve. Z tą różnicą, że Jude jest bardziej skupiony na piłce i wygląda jakby miał dużo lepiej poukładane w głowie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?