Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Dari0G przecież właśnie taką analizę zrobiłem, tylko na podstawie innych kontraktów podpisanych w ostatnim czasie. Bo jest to źródło niezależne od klubu i od ligi. Ten przepis byłby absurdalny, więc liga zawsze powie że go nie ma, a media katalońskie będą mówić że jest, bo tak chce Laporta.
1
@Comentateiro granie za darmo według Messich, to granie za 25 milionów euro na sezon
4
Postanowiłem przeanalizować przepis o zachowaniu minimum 50% pensji z poprzedniego kontraktu.
Żadna informacja o tym nie wyszła bezpośrednio od La Liga, a sam zapis jest absurdalny. Zawodnik jest gwiazdą, podpisze wielki kontrakt, ale potem zacznie łapać kontuzje i zaliczy straszny zjazd, w efekcie czego musiałby skończyć karierę - bo nikt nie da mu nawet 50% poprzedniej pensji. Przykładem mógłby być Pato, Kaka czy koszykarz Derrick Rose.
Przypomniała mi się sytuacja Daniego Alvesa, który grał dla Barcelony za najniższą krajową, podczas gdy jego poprzednią umowa wynosiła kilka milionów euro. Ale myślałem, że może formalnie Alves był już na emeryturze i wznowił karierę, stąd to przeszło. Ale nie był to jedyny taki przypadek...
Ivan Rakitic po transferze z Barcelony do Sevilli obniżył swoją pensję o 51%...
David Silva podpisując kontrakt z RSSS obniżył swoją pensję o 60%...
Edinson Cavani podpisując kontrakt z Valencią obniżył swoją pensję z 15 milionów euro, jakie miał w United do 4... Czyli o ponad 70%
Pewnie takich przykładów można by znaleźć dużo więcej, szczególnie kiedy zawodnicy przychodzili z Chin(Carrasco, Paulinho itd)
Także możemy wstawić między bajki teorie o złym Tebasie nie pozwalającym obniżyć pensji Messiemu. Laporta i Jorge znaleźli sobie doskonałego kozła ofiarnego, który ma na pieńku z kibicami, ponieważ nie dogadali się pod względem finansowym. I to jest prawdziwa przyczyna tego, że Messi odszedł w 2021 roku, jak i nieudanych negocjacji w tym roku.
0
@cules100pro pewnie. Perez wydaje się być frontmenem wojny z UEFĄ i raczej będzie próbował z Superligą do skutku.
1
@sevs No chyba że jesteś alergikiem. Wychodzisz na dwór, i płaczesz.
0
@DonCarletto owszem, ale może wykorzystać to w negocjacjach ceny. Więcej chętnych, większa cena
7
@PatrychoO +1, ogólnie palenie w miejscach publicznych powinno być zabronione.
0
@Encore za 100 milionów to mogą jedną nogę Kane'a kupić. Jak nie Real, to United położy 160
0
@kubinho1032 Enzo jest wart 85 milionów euro, Mudryk 60 wg transfermarkt. Teraz wyobraź sobie, że City sprzedaje rezerwowego bramkarza wartego 6 milionów za 100 ... Jest jednak znacząca różnica
0
@Herato jest chyba limit wypożyczonych zawodników w rozgrywkach, być może nie we wszystkich, ale w niektórych na pewno
@Artysta9 takie coś akurat łatwo zaskarżyć, zresztą nawet Barcelona jest tego dowodem. W końcu sprawa Negreiry tyczy się głównie tego, że klub płacił nierentowne stawki za usługę.
0
@barcelonaLM a może Romero robi wszystkich w konia?
0
@Survier za dużo. Szczególnie w końcówce sezonu. Kessie powinien wchodzić tylko za Busquetsa lub De Jonga, za Pedriego czy Gaviego powinien wchodzić Torre.
0
@Medium wszyscy mają wyje... w FPP poza Tebasem
0
@Pedri16Future Inter/Al Hilal podpisuje z Messim umowę na 3-4 lata, a następnie wypożyczą go na sezon lub dwa do Barcelony.
4
@bartekvisca jeden mecz, na stadionie tej drużyny, która była wyżej w tabeli
1
@Encore czyli podsumowując, ściągamy dwóch starych dziadów na skrzydła, którzy łącznie w przyszłym skończą 75 lat, kiedy przez ostatnie dwa lata zapłaciliśmy za dwóch skrzydłowych ponad 100 milionów euro? Jeszcze brakuje tylko oddania Gaviego za Eriksena i miałbym flashbacki z czasów Bartomeu
1
@barcelonaLM to się nareprezentowała Białorusi. Nie ma już po co wracać
0
@Artysta9 teoretycznie dlatego, że budżet jest mniejszy ponieważ Barcelona będzie grała na stadionie olimpijskim, nie na Camp Nou następne sezony.
3
@Medium oczywiście że wejdą, tak samo jak Lewica, gdyby zaszła w taka potrzeba. Cytując klasyka "Kasa misiu, kasa".
3
@Deviler nie, wydaje mi się że Lewandowski skończy karierę w MLS.
0
@JimMorrisonFCB nie bo to stowarzyszenie żyje na garnuszku UEFY.
0
@Encore Alvarez. W tym roku wygra wszystko, pogra jeszcze sezon w City i odejdzie gdzie będzie chciał, albo zastąpi Haalanda.
0
@michal26 czyli, albo koalicja wszyscy na PiS, albo koalicja PiS + Konfederacja. Nie widzę, ani tego, ani tego XD.
0
@Encore Tielemansem można by się zainteresować. Lepszy na pewno niż Neves
2
@FCB_dimiC chociaż ogólnie zgadzam się z tym "przekazem", tak tu jest główny problem polskiej polityki. W naszym kraju zamiast merytorycznie wytykać błędy partii opozycyjnej, lepiej jest ich obrażać i wokół tego budować swoje poparcie. Na PiS głosują ludzie antyTusk i antyPO, na PO ludzie antyPiS i antyJarek.
0
@bartas97 za 300 to sami Anglicy
0
@MESSIah16 problem z Kanem jest taki, że cena zakupu zaczyna się od 150 milionów euro. Ma tylko rok umowy, ale Totki nie muszą sprzedawać. A do tego masa klubów potrzebuje napastnika. Real, Bayern, Chelsea, United, Liverpool, PSG, Milan. W dodatku jedyny kandydat do wyciągnięcia prócz Kane'a to chyba Osimhen.
Oby Perez uznał, że za drogo.
0
@DonMatteo901 teraz ma. Przyjdą wybory i znowu 8%
1
@Pawci023x ja kiedyś zremisowałem z Bejottem 2-2, ale w dogrywce nas rozłączyło. Żeby nie było, chłop grał wtedy 10 razy gorszym składem, bo akurat zrobił nowe konto na PC. Ale przy równych składach to bym nie miał szans. Fantastycznie potrafi kontrolować tą czasem losową grę
2
@don'T.R.I.P.e jeśli faktycznie Konfederacja jest skandaliczna, jeśli faktycznie jest tym za co ją oskarżają, to nie ma nic prostszego, wystarczy ich pisłów zaskarżyć do Trybunału Stanu, za propagowanie faszyzmu.
Ale sprawa wygląda inaczej. Konfederacja jest zwykłą partią prawicową, tylko szeroko pojęta lewica pompuje ten balonik i w świat idzie taki przekaż że to sami faszyści