2

@89kamil Tak jak zostało to powiedziane, to wygląda na wyprowadzanie kasy z klubu a nie żadne ustawianie meczy czy korupcja. Ituralde Gonzalez powtarzał wielokrotnie, jak i inni eksperci że Negreira nie miał wpływu na nic! To że był szefem komitetu sędziowskiego nie znaczy że mógł wpływać na sędziów i potwierdzają to wydarzenia boiskowe, przypomnę że w czasie opłacania Negreiry zostaliśmy przekręceni w bezpośredniej walce o mistrza.

16

W 2016 roku wyciągnął 160 tyś euro xD Wy to widzicie? Barcelona korumpowała sędziów, na cały sezon! za 160 TYŚ EURO. Jak szejk to czyta to mu pewnie głupio że za mundial w Katarze musiał wybulić grube miliardy a tutaj cyk, da się kupować mecze za mniej niż milion zł xD Za taką kasę to pewnie w ekstraklasie mieliby problem z ustawieniem meczu a co dopiero w Hiszpanii.

Sędzia w LL zarabia ponad 6tyś euro za mecz, Lahoz ponad 8tyś euro (takie dane znalazłem na kilku brytyjskich portalach), do tego na bank są dodatki plus inne bonusy czy praca dodatkowa, w końcu mecze to tylko 1 dzień w tygodniu. Teraz sobie wyobraźmy że Negreira wydawał na "kupowanie" sędziów 160tyś NA SEZON.

1

@norbi77 norbi Mordo widzę kompleksy wchodzą mocno a Dembele Cie do dzisiaj boli xD nie martw się, kiedyś zagra więcej niż 5 meczy z rzędu, póki co kolejna wygrana bez niego, a Raphinha z kolejnym golem :)

0

@Cotutajsiedzieje zależy od miejsca ale w Krk w centrum trzeba sobie liczyć minimum 100zł za osobę. Danie + picie + przystawka. Oczywiście kwestia tego co zamówisz. Bo są dania za ok 35zl a są i takie za 200.

0

@Faro bez Pedriego jest słabo chociaż dzisiaj Busquets asysta a FDJ na początku stworzył sete Lewemu. Moim zdaniem największy problem z atakiem, bo pomocnicy mają jeszcze inne zadania na boisku, a napastnicy to póki co generator strat.

1

@Nihas Lewy jest pod formą ale tekst że jest 1 do zmiany to żart. Kto za niego zagra? Ferran dzisiaj występ anonimowy, Fati wyglądał jak parodysta a Raphinha oprócz bramki nie pokazał nic ciekawego. Cały atak jest fatalny.

1

@Faro żeby grać tak jak mówisz musi być 11 zajebistych z piłką przy nodze, nie 10, nie 9 a 11. A niestety Kessie, Ferran, Fati nie dają nam dużo jakości w rozegraniu.

1

@wasacz odpowiedź jest bardzo prosta. To PIERWSZY sezon Lewego kiedy nie ma przerwy zimowej.

1

@sergio5 a jak pisałem że trzeba udowodnić że Barca miała korzyść i musi być jakiś dowód to się niektórzy kłócili że nas skażą na ładne oczy prokuratora…

1

@Azi W życiu nie widziałem głupszego komentarza. Jeżeli jeden czy drugi polityk z opcji Ci przeszkadza to znaczy że możesz odpuścić sobie wybory. W każdej partii jest jakiś odklejeniec. W PO masz Jachire, W PiS masz Macierewicza, w Lewicy masz samych odklejeńców typu Spurek, Biedroń i Zandberg. W Konfie masz Brauna i Korwina.

0

@RoberDzik Tak Korwin to odklejeniec i stary dziadek który żyje w swoim świecie, też mi nowość xD weź chociaż pod uwagę że to wypowiedź z 2019 roku.

Masz tutaj swoich idoli:
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-sylwia-spurek-reklamy-mleka-miesa-i-jaj-powinny-byc-zakazane,nId,6405277

3

@RoberDzik Nie będę tutaj prowadzić gówno wojny politycznej bo do niczego to nie prowadzi, a druga sprawa jest taka że ja nie jestem fanatykiem jak Ty i nie uważam że partie są świetne. Dodam do tego fakt że Korwin to jest już stary dziadek na emeryturze i aktualnie prezesem jest Mentzen który już tych bzdur o Rosji nie gada. Braun to fanatyk religijny ale moim zdaniem niegroźny bo za dużo do gadania nie ma. (Wyjście z NATO to Twój mokry sen chyba, sojusz z Rosją tym bardziej.)

Na koniec dodam że niech każdy głosuje na kogo chce, mi nic do tego ale jeżeli rozmowa o polityce będzie prowadzona tak jak Ty to robisz, czyli rzucając swoje fantazje erotyczne, licząc na gówno burze to nie ma nadzieji dla tego kraju.

P.S. A pamiętasz Zandberga w koszulce Marksa? Albo Biedronia z podobizną Che Guevary?

6

@RoberDzik nie, oni nie muszą pisać głupot, oni aktywnie walczą o wprowadzenie komuny i zabranie nam resztek czegokolwiek :)

1

@RoberDzik No popatrz a ja byłem pewien że komuniści z Lewicy.

1

Może kiedyś będzie z niego świetny stoper ale niestety, moim zdaniem, w Barcelonie nie ma miejsca na naukę dla stopera. Zostaje wypożyczenie albo sprzedaż.

0

@theOneAndOnlyKing jeżeli masz usiłowanie morderstwa to masz jakiś czyn... I trzeba dowieźć celowości i tego że to nastąpiło... Korupcja to jest całkowicie coś innego. Jeżeli nie udowodnisz że doszło do nieprawidłowości to nie możesz skazać klubu.

@CeriCe Dobra, za co prokuratura ma skazać Barcelone? Za płacenie jego firmie która wystawiała faktury? Możemy mówić że to niemoralne, możemy mówić że to głupie i śmierdzi na kilometr, ale do póki nikt nie udowodni że doszło do nieprawidłowości w pracy arbitrów to nie ma mowy o korupcji... A usiłowanie dokonanie przestępstwa nie może mieć miejsca w przypadku 15 letniej współpracy przy której nie wykryto żadnego wpływania na wyniki meczy lub rozstrzygnięcia arbitrów.

Reasumując, do póki nie udowodnią że Barcelona miała sportowe korzyści ze współpracy z Negreiro to mogą nas cmoknąć i tu nie chodzi o obronę klubu, bo ja nigdzie nie powiedziałem że to nie śmierdzi na kilometr, twierdzę jedynie że to jest pokazowy proces i prokuratura nie ma żadnego dowodu na korupcje.

1

@talizmo bzdura, w przypadku morderstwa musisz mieć trupa i winnego. Tutaj masz jedynie płatność ale nie masz nigdzie powiedziane co Barcelona dostała. Według faktur, Barca kupowała usługę doradczą, można mówić że to niemoralne albo niegospodarne ale nie możesz powiedzieć że Barca złamała prawo. Byłoby tak dopiero kiedy prokuratura udowodniłaby że Barcelona osiągnęła nieuczciwą korzyść.

Przykład z przełożonym sędziego jest równie głupi. Nigdzie nie jest powiedziane że Barcelona nie może wynajmować firmy powiązanej z czynnym sędziom. Jeżeli prokuratura nie udowodni że doszło do uzyskania nieuczciwej korzyści to nic Barcelonie nie zrobi.

29

Hiszpania to dla mnie jeden wielki mem, ja naprawdę nie wiem jakim cudem to państwo w ogóle istnieje. Prokuratura oskarża o korupcje? Ok, rozumiem że są wstanie wykazać korzyść którą Barcelona osiągnęła płacąc Negreirze. Jak dla mnie póki co klasycznie kolejna gwizda w Hiszpanii szuka poklasku i che zabłysnąć.

1

@FcPortoFan1999 sędzina to w języku polskim żona sędziego.

0

@Foro no więc niech nie oczekują że będą dużo zarabiać. Nie ma w tym nic złego, to zwykła konsekwencja wyboru.

0

@ClassicRock Tu nie chodzi o to że nie można mieć wymagań. Chodzi o to że żeby mieć wymagania trzeba mieć realną wartość dla pracodawcy. Tymczasem masa młodych osób żyje w oderwaniu od rzeczywistości. Myślą że jak właśnie skończyli studia to świat przed nimi stoi otworem i teraz ich życie to będzie bajka.

1

@Comentateiro Ale kombinujesz kolego, widzę jak argumenty się nie kleją to trzeba wymyślać :)

Dobra teraz sie skup to może się czegoś nauczysz. Statystyki to coś więcej niż gole i asysty, są też bardziej zaawansowane statystyki. Jack Grealish którego chwalisz w tym sezonie jest 5 w premier leag w xA na 90 minut ( 0.27) i jest do tego wysoko w big chances created (15 miejsce). Natomiast Sane w żadnej zaawansowanej statystyce nie jest wysoko. Można więc badzo prosto zmierzyć przydatność zawodnika za pomocą statystyk.

W skrócie napastnik ma strzelać asystować i stwarzać okazję i KAŻDY aspekt wymieniony przeze mnie można zmierzyć za pomocą statystyk na 90 minut. Możesz sobie wmawiać że tak nie jest ale nie zmienisz rzeczywistości.

1

@Comentateiro Jeżeli będziesz pisać że coś jest niewygodne to niestety nie przestanie być głupie. Widzę nie potrafisz sobie poradzić z wyzwaniem przytoczenia wybitnych napastników bez liczb.

Jeżeli uważasz że rola pomocnika sprowadza się do ostatniego podania to możesz tworzyć tak głupie analogie które istnieją tylko w Twojej głowie, ale proszę nie oznaczaj mnie w tych wiadomościach.

A co do ostatniego, to myślę że zdecydowanie zapomniałem poruszyć tematu xA bo przecież nie zawsze asysta zależy w 100% od podającego i trzeba tutaj jeszcze brać pod uwagę co zrobili koledzy. Ale niestety Raphinha ma lepsze xA i stworzone sytuacje na 90 minut niż Dembele więc w przypadku robienia z Francuza boga footballu ten argument również nie działa.

1

@Comentateiro I znowu to absurdalne tłumaczenie że są zawodnicy którzy są kluczowi a nie mają dobrego G/A. Czekam aż ktoś poda przykład bramkarza... Jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby nie rozumieć że napastnik i pomocnik rozliczani są z czegoś innego. Jeżeli Dembele jest takim świetnym kreatorem akcji to może powinien grać w pomocy a nie w ataku gdzie liczą się bramki.

Jeżeli NAPASTNIK notuje dużo bramek i asyst, oprócz tego jest w top 3 ligi w sytuacjach kreowanych na 90 minut to znaczy że robi dobrą robotę. Jeżeli zawodnik nie ma dobrego G/A i nie tworzy dużo okazji na 90 minut, to znaczy że nie robi dobrej roboty i proszę nie chce więcej czytać o Pedrim i Inieście bo nawet już mi się nie chce komentować tego idiotycznego argumentu.

@AlexDark00 Podałeś przykład pomocników podczas rozmowy o napastnikach, jeżeli tego nie rozumiesz to nie ma sensu rozmawiać. Nie interesuje mnie co Dembele robił w zeszłym sezonie, ja nie twierdze że aktualnie Dembele gra słabo, bo poprawił się bardzo w ostatnim roku, twierdze jedynie że nie daje dużo więcej od Brazylijczyka i robienie z niego jakiegoś kluczowego zawodnika który nam wygrywa mecze to absurd, bo zwyczajnie tak nie jest. Pomimo to uważam że jest obecnie naszym najlepszym skrzydłowym.

1

@AlexDark00 Jest różnica między zdobywaniem goli i asysty i ich nie zdobywaniem, jest również różnica między pomocnikiem a napastnikiem. Wymień mi tych legendarnych skrzydłowych którzy nie mieli liczb.

1

@Malibu Ale przestrzeliłeś chłopie ... potężni rywale którym Dembele strzelał bramki lub zaliczał asysty w tym sezonie. 8 bramek 7 asyst:

Pilzno: 2 asysty
Valladolid: 2 asysty
Cadiz: 1bramka
Almeria: 1bramka
Intercity: 1bramka

Jak widać połowa dorobku 5 ogórów, dodajmy do tego że z pozostałych 8 G/A POŁOWA to jeden mecz z Bilbao, bramka i 3 asysty.

Twierdzenie że Dembele jest dużo lepszy od Brazola to absurd.

3

@AlexDark00 Raphinia 1940 minut, Dembele 1860. Kontuzja niczego nie zmienia, nie rób z Dembele kogoś kim nie jest. Prawda jest taka że Dembele jak źle wylosuje to jest całkowicie bezproduktywny a statystyka asyst i goli nigdy nie zakłamuje obrazu bo w piłce chodzi właśnie o gole i asysty, ewentualnie karne mogą zakłamać rzeczywisty obraz bramek. Raphinha ma o wiele lepsze wykończenie, dośrodkowanie i przegląd pola, Dembele jest szybszy i lepiej drybluje, każdy z nich ma wady a Brazylijczyk nie zasługuje na hejt, pomimo tego że czasem ciężko się patrzy na jego próby dryblingu.

6

@Legendar a ja siedziałem przed telewizorem i na powtórkach było widać że to jest ewidentny karny. Kessie trafia w nogi przeciwnika a nie w piłkę.

0

Frenkie kontuzja czy odpoczywa?

0

@arasz1819 no tak winny jest zespół a nie dwójka zawodników którzy są nie tylko bezproduktywni ale również generują masę niebezpiecznych strat i popełniają błędy jak absurdalne podanie Ferrana do Matsa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?