Rifek
Dołączył/a: wrzesień 2023
3 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kgorecki2500 mój mądrzejszy
Grant to procent z zysków Crown Estate sprzed 2 lat:
• 12 % w latach 2024–2027 (wcześniej było 25 %) .
• W 2023 Crown Estate zarobiło £1,1007 mld — 12 % z tego to ~£132,1 mln
0
@Maker0 ale tylko dla socios Barcy, nie wiem czy op nim jest
0
@mientusek1407 chodziło mi o to, że nie chodzi się dla zasady, żeby nie wspierać ich budżetu. na mecz o mistrza w tym sezonie wywalili takie ceny jak na mecz w LM.
0
@RosjaninBut masz doświadczenie z wersją płatną, bo mi się wydaje ze on w tych zapytaniach casualowych ala wikipedia to i w płatnej jest na tym samym poziomie. w darmowej wersji też korzysta chyba z tych samych silników, tylko liczba zapytań jest ograniczona.
1
@Kgorecki2500 ale był przecież 2016 i 2018 https://time.com/collection/most-influential-people-2018/5217566/justin-trudeau/
2
@MaziFCB to musiałby Tebas konto zamknąć, bo to na konto LaLiga wpłaca piłkarz
0
wiadomo, że coraz częściej korzystamy z chat gpt, ale tu przykład, że trzeba to bardzo weryfikować:
Wymień transfery Barcy w ostatnich latach od klubów LaLiga.
...
bla bla
bla bla
2022 – Jules Koundé z Sevilli (choć Sevilla jest klubem La Liga): jednak to klub angielski → nie uwzględniamy zgodnie z kryterium.
0
@kamiVeB nie wiem, pewnie pytasz kod kątem Nico, ale on ma chyba dłuższy urlop bo grał w reprezentacji
0
@Lionel_Messi10 stary trochę przysiadł w ostatnim czasie jak już nie musi mieszać w karierze syna
0
@mientusek1407 na Espanyol to się nie chodzi jako fan Barcy
2
@BezglutenowyPedri
DeepL – co robi dobrze?
• Świetny w dosłownych tłumaczeniach użytkowych (umowy, maile, instrukcje).
• Tłumaczy naturalnie i poprawnie gramatycznie, szczególnie między europejskimi językami (np. PL–DE, PL–EN).
• Sprawdza się w pracy biurowej, zawodowej, technicznej.
• Ale: nie rozumie kontekstu tak dobrze jak człowiek czy ChatGPT.
⸻
ChatGPT – co robi dobrze?
• Rozumie kontekst, styl, niuanse — potrafi dopasować ton do odbiorcy, np. formalnie, potocznie, ironicznie.
• Może poprawić tekst, a nie tylko przetłumaczyć, np. uprościć, uwzględnić odbiorcę, przeredagować.
• Nadaje się do tłumaczeń kreatywnych, marketingowych, literackich.
• Ale: może „nadinterpretować” albo wygładzać za bardzo — jeśli zależy Ci na precyzji, trzeba go pilnować.
0
@Kazragore są miliardy planet w samej drodze mlecznej w tzw. strefie życia. Ale z drugiej strony potrzeba miliardów różnych zbiegów okoliczności, żeby powstał organizm wielokomorkowy. Mówi się, że ścieżka do człowieka to jak trafić szóstkę w totka milion razy z rzędu.
0
@Faro "przed Euro chyba aż tak bardzo sie nim nie interesowal" interesowali się cały czas, w czerwcu to chyba nie było dnia bez newsa o nim
0
@NeroTFP1 w sumie to istnieje jakieś sensowne wytłumaczenie dlaczego mu tak słabo szło w tej LM?
0
Mam takie pytanko do fachowców od tenisa, czy Iga w prime miałaby szansę urwać jakiś gem Alcarazowi jak miał 15 lat?
1
@Nefir nie ma tak lekko w FC Barcelona, mówisz niechcianych ja ci daję nazwiska Olmo, Martin, Lewy, Ferran, Araujo, Ter Stegen. Częstuj się
1
@Culer9002 wziąć
3
@ViscaelBarca2007 starą umowę miał do 2027 chyba?
2
@Gacu95 trzeba by było dopłacić 17 milionów żeby go wzięli "za darmo"
0
@kejdzi przy tej pensji, którą ma i którą teraz w połowie czy jakiejś części mniejszej większej będzie pokrywać Barca, kupujesz grajka po roku za 11 mln? Czyli przejmujesz jego cała pensję, i jeszcze jesteś biedniejszy o 11 mln?
Dobra zaczekasz jeszcze rok.. - koleś wraca po drugim roku na top 3 napastników świata, konkuruje z Yamalem o złotą piłkę, no dobra to go wykupię za te 11 baniek, a na drugi dzień Barca mi go zabiera za 28 baniek XD
0
@krol211 ale ja ci wyżej napisałem o co się rozchodzi, a ten twój Soso nic tutaj nie rozjaśnił
0
@krol211 nikt z tych xowców do tego za mocno nie usiadł. Ansu w pierwszym sezonie nie będzie rezydentem księstwa Monako, więc podatki zapłaci w Hiszpanii, w kolejnych sezonach jeśli zostanie w Monako to się zmieni, ale żaden z tych Xowców nie wie, jak jest stworzona umowa i na ile lat As Monaco zobowiązało się wypożyczyć Ansu.
Podsumowując nikt tu nikogo nie wyjaśnił.
1
@gohan77 nie kupią go, będę to powtarzał 3 lata. Nie maja w tym żadnego interesu. Jak mi jakiś przedstawisz, to chętnie zmienię zdanie.
0
@Rupert_Haubica nie kupią go, będę to powtarzał 3 lata. Nie maja w tym żadnego interesu.
1
@blakkudium musiałby być na tyle dobry, żeby był wart te 11 mln plus przejęcie pensji w 100% a jednocześnie na tyle słaby, żeby Barca nie widziała sensu ściągania go za 17 mln w celu odsprzedania dalej. Szachy 5d XD
5
@blakkudium obym tak samo żałował za 10 lat jak żałowałem, że nie kupiłem Leo19
1
@jacobFCB skoro wypożyczenie to odkupimy za 17 baniek
0
@Walker no to daje dzisiaj bo pasuje, a dla mnie lepszy utwór :)
1
@Kgorecki2500 te kilka miesięcy to stara śpiewka od ćwierćwiecza. Lobby żymianskie w USA jest baaardzo silne, dlatego nie trwało nawet dwa dni jak znowu uruchomili swoją propagandę.
@Sulimo w Iranie nie widać, żeby ktoś był chętny robić przewrót pod dyktando USA czyli tak naprawdę pod dyktando Izraela.
0
nikt nie pisze, na jaki okres to wypożyczenie, a to dosyć istotne