1

@Unikatowy A to miłej pracy życzę :)

0

@wyrek Podejrzewam, że nie byłoby problemu z dostarczaniem piłek do napastnika przez środek pola, gorzej ze skrzydłami, gdzie rzeczywiście mamy nie mały problem.

0

Cały dzień u mnie zanosi się na deszcz/burzę i nic. Mogłoby trochę popadać, bo jest już strasznie sucho.

0

@AlexDark00 Ale zobacz, jest tyle plusów z tego transferu. Wiesz ile taki nasz Fati może nauczyć się od Lewego? RL9 jest gwarancją wielu goli. Może nie będzie naszą nową legendą, ale my zawsze narzekamy, że nie mamy napastnika, no to teraz patrz, może przyjdzie do nas najlepszy na świecie. Trzeba się cieszyć, a nie smucić :)

1

I na koniec meczu Bayernu, na stadionie powinni puścić Danza Kuduro :))

0

@Volk Też tak może być. No Chelsea to ma przed sobą niesamowicie niewygodny okres. Uważam, że również powinniśmy śledzić ich sytuację.

4

I tak oto Robert Lewandowski (Polak) z Niemca stanie się Hiszpanem ;=)

0

@Volk Podejrzewam, że nikogo. Czytałem, że tam ma być jakaś rewolucja, więc uważam, że rzucą się po topowe nazwiska w najlepszym możliwym wieku dla piłkarza. Real nie odda swoich wschodzących gwiazd, więc nie widzę sensu upatrywania tam jakichś nowych nabytków dla PSG.

1

@Survier Tak szczerze, to nie wiem jak na to patrzeć. Uważam, że za szybko pozbywamy się młodych talentów i należałoby im dać szansę pod wodzą Xaviego. Nasza gra zmieniła się już nieco od czasów Koemana, dlatego moje nadzieje, co do nich lekko wzrosły, o ile w ogóle dostaną ponowną szansę. Takich zawodników trzeba szlifować, a nie skreślać po kilku nieudanych występach. Barcelona interesowała się nimi nie dlatego, że mieli chwilowy wystrzał formy, tylko dlatego, że mieli jakiś większy potencjał.

3

Swoją drogą, jestem niezwykle ciekawy jak Robert by się u nas odnalazł. Uważam, że nie miałby większego problemu z dostosowaniem się pod nasz styl gry, ale to co najbardziej mnie interesuje, to jakby wyglądały na koniec sezonu jego statystyki strzeleckie :)

0

@Kuraxan Nie wiem, nie znam się na tym. Te ceny i tak mało kiedy się sprawdzają

6

@AmigoBlancos Hadaj gada głupoty. Ludzie go oglądają jedynie dlatego, że drze się na swoich filmikach i tyle.

8

@Lionel_Messi10 Oby się udało go sprowadzić. Chciałbym zobaczyć Polaka rodaka w Barcelonie.

0

Jakie jest wasze TOP3 bramkarzy w Europie?

4

@Jakchcesz Mówisz i masz ;=)


0

@Herato Ceny z transfermarktu nijak się mają do rzeczywistości. To jest tylko taka spodziewana cena, a jaką tak naprawdę zaśpiewa sobie otoczenie piłkarza, to już inna bajka.

2

@Emhyr "Spójrzmy na taką Barcelonę Xaviego. Nie pamiętam, żeby jakakolwiek inna drużyna zrobiła taki postęp. Dzięki Robertowi katalońska maszyna wraca na odpowiednie tory". Tak będzie, nie zmyślam :=)

1

@AmigoBlancos Wymagam 1/4. Nie odpalam się na nie wiadomo co. Ta drużyna jeszcze nie jest poukładana, nie ma tych automatyzmów. Uważam, że takim jej szczytem jest ta 1/4. W sezonie 2023/2024 może będziemy mogli pokusić się o więcej.

0

@VbamboeB Tak się składa, że zapytałem. Może to nie było 100 osób, ale każda mówiła mi, że z Ter Stegena jest już średni bramkarz. Twoje fakty podsumowałem, jeżeli nie rozumiesz, to musisz coś z tym zrobić. Każde takie gadanie, że MATS jest w europejskim topie wywołuje u mnie uśmiech na twarzy. I nie wiem, czy Ty rzeczywiście nie oglądasz meczów, czy co, ale inaczej nie potrafię wyjaśnić tego, co Ty próbujesz mi wcisnąć.

W samej LL Ter Stegen jest na 6 miejscu (szóstym!!). Nie jest nawet w TOP5, a Ty mi wciskasz, że jest europejskim topem. Chłopie, Ty się zastanów.
Yassine Bounou 0.77
Thibaut Courtois 0.83
Gerónimo Rulli 0.87
Álex Remiro 0.88
Unai Simón 0.94
Marc-André Ter Stegen 0.97

Już pomijam fakt, że MATS 0 razy był w drużynie tygodnia, a Belg aż 4. Już pomijam fakt, że Belg ma więcej rozegranych spotkań od Marka. Już pomijam fakt, że gramy inaczej niż Real Madryt i o wiele dłużej utrzymujemy się przy piłce, przez co logicznym jest, że i nasz bramkarz ma więcej kontaktów z nią i więcej podań. Już pomijam fakt, że nasz bramkarz wykonał dwa błędy skutkujące golem, a Belg 0 (tak a pro po fenomenalnej gry nogami MATS). Błędy skutkujące strzałem też po stronie Mareczka. Czyste konta, nie uwierzysz, Belg ma o 5 więcej. Co mam Tobie jeszcze napisać, żeby to nie był wyłącznie moje odczucie?

Jeszcze jedno. Poza tym wszystkim jest jeszcze coś takiego, jak kluczowe interwencje (tzn. interwencje, po których wynik spotkania mógłby być inny. Drużyna mogłaby przegrać lub zremisować np.) i wiesz co, z tym chyba dyskutować nie będziesz, bo Belg tutaj jest absolutnym nr.1, a MATS, no cóż, nie jest pomocą.

I tak na przyszłość. Zanim znowu napiszesz, że kieruję się swoimi odczuciami i emocjami, to musisz wiedzieć, że wszystko u każdego jest właśnie tym ukierunkowane. Podałeś mi garść statystyk, fajnie, ale to nie zmienia faktu, że Ty broniąc MATS też kierujesz się jakimiś własnymi odczuciami i emocjami.

2

@daniel32778 Ta, obok mnie kilka miesięcy temu mostek postawili. Wyglądało to naprawdę pięknie, a dziś już go nie ma... Przyszli jacyś wandale i rozwalili go i ja się pytam, komu to przeszkadzało?

1

@PatrychoO @Vincent__Vega Tak panowie, macie rację, ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że później pisze mi taki jeden gościu, że MATS to europejski top i że w tyłkach nam się poprzewracało, że w ogóle myślimy nad jego sprzedażą xD I zasypuje mnie statami.

0

@Muszynianka No to już są przypadki ekstremalne :D

3

Statystyki statystykami, ale ja naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy tylko na ich podstawie potrafią stwierdzić, czy dany zawodnik jest dobry, czy nie. Tacy ludzie chyba w ogóle nie oglądają meczów i swoją opinię tworzą na podstawie danych z flashscore, czy innych podobnych stron. Każdy z nas przecież doskonale zdaje sobie sprawę, że statystyki często, a nawet bardzo często bywają totalnie złudne i tworzą zupełnie inny obraz, niż jest w rzeczywistości. Są zawodnicy, którzy dają niesamowicie dużo swoim drużynom, ale nie punktują jakoś i nie mają wielkich liczb. To samo tyczy się w drugą stronę. Są tacy zawodnicy, którzy grają źle, ale statystyki ich "bronią". Często podaje się je jako argument, ale czy takowym nie powinien być rzeczywisty obraz gry podczas meczu? Dla mnie statystyka, to tylko dodatek, taka ciekawostka. Na końcu sezonu potrzebna w ocenie niektórych elementów, ale i tak pozostająca bardzo myląca.

1

Co tam się stało w meczu Levante z Realem? 0-6? Serio? Ach te Levante...

0

@VbamboeB xD No tak, statystyki to fakty. Szkoda, że te fakty mają się nijak do tego co prezentuje. Zapytaj 100 osób o ich zdanie, to każdy Ci powie to samo, ale nie, Marek jest niedoceniany i w ogóle to źle, że ktoś ma czelność o nim mówić tak, a nie inaczej. Twoje statystyki w meczu nie grają.
No Barcelonie przydałby się bramkarz, który umie grać nogami, kiedy wychodzimy spod pressingu, ale wiele spotkań w tym i poprzednim sezonie pokazuje, że osoba Ter Stegena coś nie do końca zdaje się z tego wywiązywać.
Wyłącz Flashscore i oglądaj mecze, to będziesz wiedział o co każdemu w tej sprawie chodzi.

Dla Ciebie to bramkarz z europejskiego topu, a dla mnie średniak, który był w europejskim topie. Wszystko co podałeś, to statystyki, które nijak się mają do tego, co widzimy na boisku. Nie obchodzi mnie ile podań do najbliższego obrońcy zagrał dobrze, obchodzi mnie ile strzałów obronił i czy rzeczywiście można mówić, że jego gra jest na plus.

Twoje statystyki nic tu nie wnoszą. Liczone są tu różne strzały. Te, które miały realną szansę na gola i te, które takowej nigdy mieć nie powinny, a świecą się w "faktach" jako obronione.

Pewność w rozegraniu? Oglądałeś ostatni mecz? Straciliśmy przez tą pewność gola, więc nie wypominaj mi, że nie odnoszę się do tego aspektu gry. Wolałem to pominąć. Jasne, to nie są błędy regularne, ale już od dawna każdy zwraca uwagę na takie głupie i ryzykowne zagrania. Nie raz mieliśmy przez to problem, więc nie mów proszę, że MATS daje nam jakąś niesamowitą pewność w rozgrywaniu piłki.

Tak, oglądałem mecz PSG z Realem i wiesz co? Nadal wymieniłbym MATS na Donnarummę. Oczywiście, że Barca musi kontrolować mecz i umieć wychodzić spod pressingu. Do tego potrzebny jest dobry bramkarz, ale czy nie uważasz, że to trochę nieodpowiednie podejście wypominać błąd Donnarummy, gdy MATS w poprzednim spotkaniu, będąc tak pewną postacią przy rozegraniu dosłownie podał piłkę przeciwnikowi od tak? Jak wypominasz już takie błędy, to przeanalizuj proszę ile takowych miał jeden i drugi. Donnarumma będąc najlepszym bramkarzem ME nie zapomniał od tak, jak się broni, a porównywanie jego poziomu z poziomem Ter Stegena (obecnym poziomem, jaki prezentuje), to kpina.

Uważam, że dalsza dyskusja nie ma sensu. Ani Ty mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie. Masz swoje zdanie, ja mam swoje i na tym zaprzestańmy. Pozdrawiam, miłej nocy.




0

@VbamboeB Statystyki zakłamują rzeczywistość. Nie lubię tego argumentu. Co z tego, że przepuścił tylko kilka bramek więcej, jak jego % skutecznych interwencji ma się nijak do europejskiego topu. Wszystko co leci do bramki wpada, a czasem, jak chociażby w ostatnim meczu MATS dokłada do tej układanki jakiegoś własnego babola. To jest nieakceptowalne. Pomyśl ile punktów mogliśmy mieć więcej, gdyby MATS robił coś więcej, niż tylko granie nogami.

Nie odnoszę się do uczuć. Staram się na chłodno na to patrzeć, tylko że z tych oto obserwacji jasno wynika, że Ter Stegen z topki wypadł już jakieś 2 sezony temu. Nie jest wartością dodaną dla nas. Nie potrafi robić różnicy. Umieściłeś go w europejskiej topce, dlatego porównałem go do innego zawodnika z europejskiej topki. To chyba oczywiste.

Innym argumentem, który niektórzy tu powielają w obronie MATS jest jego kolano. Zgadzam się z tym, że to może być problemem, ale w takim razie wychodzę również z zapytaniem: czy nie należy szukać kogoś innego w jego miejsce, skoro te kolano jest problemem i bardzo utrudnia mu interwencje? To również jest chyba oczywiste. To tylko taka moja dygresja na wypadek, gdybyś powielił w przyszłości ten argument z kolanem.

I na koniec. Nie oczekuję od MATS takiego poziomu, jaki prezentuje Belg z Realu (choć nic nie stoi na drodze, żeby takowe oczekiwanie mieć, bo tu wyznacznikiem jest tylko to, ile dobrych interwencji dany bramkarz zalicza, a to jest chyba to, po co w zespole jest pozycja bramkarza), oczekuję pewności w jego interwencjach i bycia realnym wzmocnieniem drużyny.

Wracając do komentarza, który zapoczątkował całą dyskusję. Uwierz mi, że kibica wystarczająco zadowoli ktoś, kto będzie bronił wysoki % strzałów, a nie koniecznie dobrze grał nogami. Takiego Donnarummę wziąłbym tu z pocałowaniem ręki, bo on obecnie jest europejską topką, a MATS nie. Nie mówię, że Niemiec jest słaby, bardzo słaby, czy wręcz fatalny. Mówię, że jest średni, a to i tak łagodna opinia w porównaniu z większością tutejszych głosów.

1

@Sulimo to jest nas dwóch. Ja też uwielbiam zimne prysznice.

0

@Ramos9248 wszystkie

0

@Rust_Cohle Coś w tym jest :D No ale dzisiaj jest czwartek. Jutro po robocie grill i wtedy można bardziej poćwiczyć ;D

0

Dobry browar nie jest zły. A co tam, wypiję sobie jednego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?