3

Sprawa aborcji jest mocno kontrowersyjna, ale dzięki temu co ludzie mówią można chociaż wiedzieć kto jest fanatykiem politycznym i kto będzie popierał PiS do śmierci bez względu na to co zrobią. Przynajmniej wiem, że trzeba unikać takich ludzi.
Dziś w rozmowie z jedną osobą okazało się, że popiera ona ten zakaz jaki chcą wprowadzić, a wiem że ten człowiek sam w życiu nie podjąłby się wychowania niepełnosprawnego dziecka.
Czy to k**** tak trudno zrozumieć, że zawsze jest wybór i jeżeli ktoś chce się tego podjąć to przecież ma taką możliwość, ale nie zmuszajmy ludzi do czegoś co wielu po prostu przerośnie.

Sporo osób które głosowało na PiS i są mocno wierzące a mówią, że ten cały pomysł jest naprawdę nie odpowiedni i popierają żeby zostało tak jak jest.
Ale są fanatycy którzy popierają wszystko co JK wymyśli pomimo tego, że takie dziecko to pewnie porzucili by zaraz po narodzinach.

1

@Jacu327 Miło było Cię poznać ;)

1

@obiektywny12 Pierwszy i drugi sezon ogląda się świetnie. Trzeci, a w szczególności czwarty są już raczej co najwyżej dobre, ale ujdą. Natomiast 5 sezon to niestety średniak.

0

@lukaszbarca15 Zarabiasz w Euro czy przewalutowałeś oszczędności?

2

Dziś byłem trochę zapracowany i dopiero teraz przeczytałem te doniesienia, że od piątku być może pełny lockdown.
Jeżeli to się potwierdzi to miło było żyć w czasach wzrostu gospodarczego, ale teraz tak conajmniej kilka lat będziemy nadrabiać to wszystko. Także fajne to były czasy szkoda, że chyba się kończą a EURO to niedługo po piątaku będzie chodzić.

Z drugiej strony ciekawi mnie czy w ogóle te wszystkie zakazy przemieszcza się, zgromadzeń powyżej kilku osób mają rację bez jakiegoś stanu wyjątkowego. Widać, że ludzie już coraz mocniej mają to gdzieś także jeżeli to będą tylko zalecenia to już widzę jak ludzie będą siedzieć w domach.

20

@Survier Jak tak kroku będziemy akceptować to co się w tym kraju dzieje to niedługo za większością spraw trzeba będzie wyjeżdżać za granicę. A w Polsce to tylko mieszkać się będzie

2

@Messibestplayerintheworld Dwa karne dla Nas w meczu z Realem? Mało prawdopodobne :D

8

@macio_944 Ja nie wiem jak można było dopuścić tych ludzi do władzy

0

@tobiasson92 Ja absolutnie nie jestem za tymi wszystkimi(w większości bzdurnymi) zakazami. Jednak z tego co się słyszało to szwedzka służba zdrowia stoi na dużo wyższym poziomie niż nasza. U Nas w Polsce jest teraz mnóstwo zarażeń, myślę że oni obawiają się całkowitego paraliżu służby zdrowia.
Zapytam tak z ciekawości bez żadnych złośliwości. Co według Ciebie powinniśmy teraz zrobić gdzie mamy wykładniczy wzrost zarażeń? Nic nie robić tak jak Szwedzi? Czy to nie doprowadzi do bardzo trudnej sytuacji w wielu szpitalach?

0

@kamilkrycha W Szwecji podobno podczas pierwszej fali i tak w restauracjach, czy galeriach były pustki bo ludzie sami nie wychodzili zbyt chętnie.

0

@Simusamu10 Od wczoraj do 10 listopada? To kwarantanna nie wynosi obecnie 10 dni?

1

@kamilkrycha A wiesz, ze w Szwecji PKB też im mocno poleciało w dół?

2

@NemeZis93 Ja stawiam na jakieś polityczne gadki jak to oni robią wszystko co w ich mocy i, że sobie świetnie radzą. U Nas nie musi być godziny policyjnej ani stanu wyjątkowego żeby Nas zamknęli w domach(marzec).

0

@tobiasson92 Teraz to Ty źle mówisz. Zwolnienie z podatku to osobna kwestia i tutaj też raczej wszyscy skorzystali. Mówię o tzw "zasiłku zwrotnym" i oni dostali te pieniądze. Wiem, że są jakieś warunki do spełnienia: m.in utrzymanie wszystkich zatrudnionych osób oraz nie zaprzestanie działalności w jakimś okresie.

0

@tobiasson92 To u mnie w okolicy takie spore firmy z branży gastronomicznej potrafiły przygarnąć nawet 300 albo 400 tysięcy.

2

Widzę, że pojawiają się opinie o upadłości wielu firm z zamkniętych gałęzi gospodarki.
Na tej stronie https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary można sprawdzić kto ile wziął rekompensat za straty wywołane Covidem. W niektórych momentach łapałem się za głowę bo niektóre firmy z okolicy które nie miały strat(albo były niewielkie)wzięły nawet po kilkaset tysięcy złotych.
A niewielkie kawiarnie czy małe zakłady fryzjerskie to różnie od około 30 do na 80 tysięcy złotych. Myślę więc, że wielkiej tragedii nie mieli. Sam pracuje w firmie w której obroty nieco spadły, ale szybko się wyrównało bo później było więcej zamówień, rekompensata to 1,8 mln złotych :D

Oczywiście obostrzenia to fatalna sprawa dla wielu osób, ale polecam zweryfikować niektórych przedsiębiorców. Sam znam takich którzy bisdolili, że zbankrutują a przytulili ładne sumki.

0

@Chlebej W sumie to możesz spróbować dostać się na Stadion Narodowy. Widziałem tam kiedyś fajny basen na całej płycie boiska.
No i zdawał byś relację jak wygląda nasz pierwszy szpital polowy ;)

4

@Ls0811 No ale czemu za pieniądze przeznaczone na walkę z pandemią?

1

@jaras121 Normalnie niech wraca. Przecież nikt go nie będzie ścigał bo wraca ze szkoły. Ja wiem, że te wszystkie zakazy to paranoja, ale już nie róbcie z tej policji jakichś ORMO. Może trafiają się idioci którzy karają za nawet najmniejsze złamanie tych zakazów, ale jest to zdecydowana mniejszość

0

@Barcelismo Pewnie jej zapłacili jak wszystkim innym ;)

0

@Joe_Pesci nowy w internetach?

0

@nammah Całkowita wolność w aborcji to też kontrowersyjna sprawa.
Jednak ludzie powinni ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Jak zdecydujesz się coś ukraść to musisz się liczyć z konsekwencjami.
Mamy XXI wiek i różne sposoby antykoncepcji. Jeżeli kobieta zajdzie w ciążę bez jakichś gwałtów, a płód jest zdrowy to nie jestem przekonany, że aborcja powinna być bez problemów dostępna.

1

@tomcias10 Mi chodziło o dzisiejszy wyrok Trybunału. Wiem, że to zabrzmi smutno, ale narodziny dziecka z ciężkimi chorobami po prostu wielu rodziców przerasta i później powoduje do więcej nieszczęścia niż radości.
Jeżeli można w odpowiednim momencie stwierdzić wadę płodu to moim zdaniem nie powinno się robić problemów z aborcją.

2

Ja jestem człowiekiem który uważa, że czasami powinno się wybierać mniejsze zło, a nie na siłę starać się wmówić jakim to życie nie jest cudem
W przypadku aborcji w wyjątkowych przypadkach może się okazać, że lepsza ta aborcja i taka "śmierć" niż później życie pełne cierpień.
Oczywiście powinno być to mocno uregulowane prawnie żeby nie było całkowitej samowolki, ale nie powinno to wyglądać tak jak w tej chwili.

0

@Roobo Oddać do domu dziecka? Chyba nie masz pojęcia o czym mówisz i uwierz mi, że nie chciałbyś się wychowywać w takim miejscu.

1

Zaraz zaraz czy Szachtar nie przyjechał mocno okrojonym składem z powodu zarażeń?
Real jest aż tak słaby, że nie potrafi ich zlać?

0

@bartekvisca Ludzie odnoszą się do wiosennego lockdownu, a więc zamknięcie szkół, centrów handlowych, fryzjerów, zakładów kosmetycznych itp. Do tego na szczęście jeszcze sporo brakuje.

3

@kkbarca Całkiem sporo osób będzie miało szansę po raz pierwszy zwiedzić stadion. Co prawda dla niektórych będzie to pierwszy i zarazem ostatni raz ;)

1

Patrząc na Czechów to stwierdzam, że pójdziemy tą samą drogą. Oni też wprowadzali obostrzenia stopniowo zamykając coraz więcej, a i tak wzrosty są tak duże, że muszą wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne obostrzenia.
Wydaje się, że u Nas wzrosty zaczęły się trochę później, ale przy tylu zachorowaniach to ciężko oczekiwać, że to się spowolni.

0

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/czerwony-alert-w-calej-polsce-rzad-szykuje-sie-na-najgorsze/355pc0z,79cfc278

Jeżeli to się potwierdzi to latami będziemy nadrabiać straty gospodarcze za rok 2020.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?