ShinobiQWE
Dołączył/a: styczeń 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@konrad1661 Patrząc jakie obostrzenia wprowadzają za granicą to nie byłbym taki pewny z tym nie zamykaniem galerii handlowych
2
@Encore No niby każdy rozważa taki scenariusz o jakim piszesz, ale jednak Jarek być może się tym razem przeliczył i myślał, że pokrzyczą trochę w stolicy i dadzą sobie spokój. Sprytny i cwany lis z niego, ale to nie oznacza, że jest nieomylny.
1
Przeglądam sobie teraz FB i widzę, że w mojej małej rodzinnej miejscowości też są protesty, a tam się nic nie działo od ch** wie ilu lat.
Są też już wpisy, że nie dajmy niszczyć kościołów. Także tak jak przypuszczałem ta kwestia może niestety dzielić Polaków.
Mam nadzieję, że kobiety będą robiły swoje(coś o strajku w Piątek w Warszawie słyszałem), a grupy oblegające kościoły nie będą z nimi utożsamiane.
0
@SelloutCrowd Beka z rolników to była głównie dlatego, że nie jest to zbyt szanowana grupa. Większość myśli, że każdy rolnik to ma co najmniej kilkadziesiąt hektarów ziemi i sprzęt warty setki tysięcy złotych. A wychowałem się na wsi i mam tam sporo rodziny i wiem jak to wygląda w rzeczywistości.
3
Wracając do tematu wirusa
W Czechach lockdown na pełną skalę. Większość tutaj mówi, że to gospodarcze samobójstwo? A więc Czesi je właśnie popełnili?
11
@A_Gomesinho_21 Pisałem o tym wcześniej. Spotkałem się z wieloma głosami starszych i mocno wierzących ludzi, że kompromis aborcyjny był najlepszym rozwiązaniem.
Ale jak Ci ludzie zobaczę niszczone kościoły i pomniki to nie będą czegoś takiego wspierać.
A więc znowu podziały zamiast solidarności
1
Oby się z tego nie zrobiły jakieś protesty LGBT bo w końcu większość kobiet które poszło protestować przeciwko zakazowi aborcji da sobie spokój patrząc co wyprawia ta dzicz.
33
A najlepsze, że protesty rolników były ostatnio wyśmiewane i wiele było komentarzy, że utrudniają życie zwykłym ludziom itp.
A oni mieli rację tak jak teraz protestujące kobiety mają.
Czas sobie uświadomić, że PiS nas wszystkich robi w *****
Jedynie emeryci siedzą cicho bo dostają"dodatkowy grosz" no i Jarek dba o kościół. Chociaż za jakiś czas to ich emerytury mogą być gówno warte
0
@tobiasson92 No niby tak, ale poruszanie tematu aborcji w tym momencie też nie wydaje się rozsądne, a jednak to zrobili ;)
1
Patrząc na to co się teraz dzieje to oni nie zatrzymają ludzi w domach drugim lockdownem. Większość i tak na wirusa gdzieś, a bez mocy prawnej to mogą sobie rzucać mandatami na lewo i prawo. To może oznaczać, że w pakiecie dorzucą jakiś stan wyjątkowy albo godzinę policyjną
1
@cules_ Za 13 zł/msc to Ty dołączysz do rodzinki Netflixa i będziesz miał cały slot dla siebie. Możesz wtedy oglądać na wszystkim, jedyny warunek to oglądanie tylko na jednym urządzeniu, nie można oglądać na kilku naraz.
0
@tobiasson92 Ja osobiście nie chodzę do kościoła od dawna. Jest to instytucja pełna układów, a jej struktury są dla mnie zupełnie zepsute.
Mieszkam w małej mieścinie więc do protestujących nie dołączę, ale jakbym to zrobił to w życiu nie odważyłbym się niszczyć czegokolwiek w kościele.
2
@tobiasson92 @macio_944 Ok, niech protestują przeciwko kościołowi, ale niech nie niszczą świątyni. W naszym kraju to doprowadzi tylko do podziału bo kościoły to dla wielu miejsca święte. Już chyba lepiej jakby te sklepy rabowali.
W obecnej sytuacji potrzebna jest jak największą solidarność i pokazanie, że nie mogą z nami pogrywać jak chcą, ale moim zdaniem nie tędy droga
13
Popieram te protesty w 100%, ale zaczynają one przybierać nieodpowiednią formę. Obleganie kościołów zaczyna budzić kontrowersje i moim zdaniem to protestujący mogą na tym tylko stracić.
Słyszałem już głosy starszych ludzi którzy są katolikami, że ten wybór powinien być i nie powinno się wprowadzać tego zakazu aborcji. A takimi działaniami to Ci młodzi protestujący ludzie zniechęcają wielu starszych którzy są mocno przywiązani do tradycji czy kościoła.
Edit. Może dzieje się tak dlatego, że najpierw protestowały w większości kobiety, a teraz to chyba dołączyli różnicy "buntownicy" którzy po prostu lubią wszelkiego rodzaju zadymy.
2
@gumaz Cokolwiek, najważniejsza byłaby solidarność z protestującymi :D A w sumie i tak miałem w planach zakup nowych butów :D
6
Myślicie, że kiedy zacznie się rabowanie sklepów? Wtedy to może i ja bym się wybrał :D
0
A ta "żandarmeria wojskowa" to wiadomo do czego? Do protestów czy raczej będą sprawdzać ludzi na kwarantannie itp?
1
@justfootball A jaki jest kod na czołg? Można by spróbować zrobić wypad do pewnego niedużego Pana.
0
@barcelonaLM A flaczego za decyzje starego kawalera który nigdy nie miał żony i dzieci mają odpowiadać wszyscy ludzie w Polsce?
0
@Gonzo46 Ale to pewnie jakiś nieduży procent. Ciężko człowiekowi postawić się w takiej sytuacji, ale nie jeden program się oglądało gdzie takie życie tych dzieci to w większości cierpienie. Aborcja takich istot to na pewno jakieś zło, ale według mnie mniejsze zło niż skazywanie ich na lata cierpień.
9
Pojawiają się w tym wszystkim głosy, że wszyscy mówią o piekle kobiet, a nikt o piekle dzieci. A więc jak takie niepełnosprawne dziecko które przeżyje dzięki zakazowi aborcji dotrwa do dorosłości i stwierdzi, że życie to zbyt wielkie cierpienie i chciałoby je zakończyć to rozumiem, że będzie możliwa dla niego eutanazja?
Czy ma żyć dalej wbrew własnym odczuciom i przekonaniom? Oczywiście pomimo możliwości usunięcia ciąży nadal wielu rodziców decyduje się na wychowanie takich dzieci.
Jednak ten zakaz sprawiłby, że liczba
takich niewinnych i cierpiących istot byłaby większa.
1
@bartekvisca To chyba ma chodzić o to, że lockdown i tak był nieunikniony a tak będą mogli powiedzieć, że znaczną część winy za wzrost zarażeń ponoszą protestujący.
5
Jakby komuś kto całą swoją wiedzę o sytuacji w kraju i na świecie czerpie z TVP pokazać jaka jest prawda i jak żenująca jest to propaganda to pewnie rozsadziło by mu głowę po tylu latach ogłupiania.
Ale przypuszczam, że i tak by stwierdził, że to przekłamanie które ma ugodzić nieskazitelny PiS.
1
@messiandiniesta To, że formalnie większość katolików nie jest dobrymi katolikami to jeszcze nic.
Najsmutniejsze jest to, że sporo katolików to nawet nie są dobrzy ludzie.
1
@MESSIah16 We Włoszech to akurat było dużo więcej zakażeń niż te kilka tysięcy dziennie. Oni na północy nie mieli żadnej kontroli nad tą epidemią, tam pewnie testowali tylko mocno objawowych, a bezobjawowi siedzieli w domach bo wszystko pozamykane.
0
@Janiama Bez stanu wyjątkowego to oni nie zatrzymają ludzi w domach. W marcu to przeszło, ale ludzie mają coraz bardziej wywalone na tego wirusa.
3
@messiandiniesta Dokładnie, ten kompromis najzwyczajniej w świecie był logiczny i tyle. Jeżeli ktoś chciał dokonać aborcji poza tymi 3 warunkami to nic nie stało na przeszkodzie aby to zrobić za granicą, a w sumie dobrze że w Polsce nie było to takie proste.
0
@wajcha Mam w rodzinie osoby (głównie starsze) które swoją wiedzę o tym co się dzieje w Polsce czerpią tylko z TVP. I po prostu są ludzie którzy myślą, że wszystko jest tak jak tam powiedzą.
Już to, że ktoś poleciał i zagłosował na PiS bo przekonały go programy socjalne jestem jeszcze w stanie zrozumieć.
Ale że taka osoba nie potrafi dostrzec tego co oni wyprawiają i że to już jest absurdalne to jest najzwyczajniej smutne. Bo dla mnie każdy zdrowo myślący człowiek będzie przeciwko zmianom w aborcji jakie chcę wprowadzić rząd.
2
@IronSanHybrid Po co referendum? Żeby JK się skompromitował? Pomimo tego, że Polska to katolicki i mocno konserwatywny kraj to nie widzę większych szans na to żeby Polacy poprarli ten zakaz aborcji.
4
@macio_944 Wg nieoficjalnych informacji to Warszawa od marca podobno jest zamknięta i wojsko patroluje ulice :D