0

@Chakalaka Była ta konferencja?

1

@tobiasson92 Sytuacja jest dość dynamiczna. Nie wiem jak w Czechach, ale u Nas premierowi czy prezydentowi to w ani jedno słowo nie uwierzę. Myślę, że oni sami nie spodziewali się aż tak szybkiego wzrostu zachorowań. A jak na możliwości naszej służby zdrowia to naprawdę jeszcze jakieś 2 tygodnie i może być naprawdę nie ciekawie.

1

@Janiama Dramatyczna to staje się sytuacja ludzi którzy będą potrzebować opieki medycznej nawet z innego powodu niż Covid. W obecnej sytuacji trzeba po prostu poważnie nie chorować bo jeżeli nie będzie zagrożenia życia to i tak nigdzie nie przyjmią.
Ja wiem, że tego wirusa nie da się skutecznie zatrzymać ani wychamowac ale to co robił rząd przez ostatnie pół roku to śmiech na sali. Najpierw trzy miesiące zajmowali się wyborami, później innymi pierdołami, a do drugiej fali nie przygotowali się w ogóle.

1

@barcelonaLM Ale jak to? Przecież na FB piszą, że wyłącz TV, włącz myślenie. To na pewno wymysł, pewnie na Stadion Narodowy nie będą nikogo wpuszczać, a tak naprawdę nie będzie tam żadnych chorych, jeszcze pewnie Bońkowi za wszystko zapłacili. Co z wami? Włączcie myślenie :D

0

@bartekvisca Jakiś link? Podczas tej pandemii jest tyle fale newsów i ludzie wymyślają takie głupoty, że już średnio wierzę w takie historie.
Tak jak z tą Panią która wysłała kilkanaście swoich wymazów żeby nie okazało się, że pracownicy mają wirusa. Wyszło, że połowa była pozytywna, a przecież ta historia to totalna bzdura.

0

@SzkodniKuss Nie masz wrażenia, że jam grasz w miarę dobry mecz, a wielu kolegów gra piach to i Ty wyglądasz przeciętnie? Ile Leo miał dobrych meczy gdzie reszta była fatalna i przez to, że nie miał z kim grać mnóstwo tracił?

2

@msmsms Serio uczyliście się na tych lekcjach w szkole gdzie jeden nauczyciel prowadził lekcje dla 30 osób? Ja gdyby nie to, że uwielbiałem chodzić do szkoły po to aby spotykać się ze znajomymi i ogólnie pobyć poza domem to śmiało mógłbym mieć tą naukę zdalną.
Jakby człowiek sam nie przysiadł do książek to z samych lekcji to faktycznie byłyby fatalne wyniki matur.

4

@tobiasson92 Szkoda, że Anna Maria Wesołowska nie będzie prowadziła tej sprawy. Mielibyśmy transmisję na TVN :D

1

@darek60 Nie wiem co będzie, ale widzę, że w tej chwili biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców to w Czechach jest gorzej niż w Polsce.

0

@adam1337__ Ja nawet żadnej część w całości nie obejrzałem.

0

Widzę, że u Czechów mocno to wystrzeliło. A wiosną byli chwaleni za skuteczne działania w walce z epidemią.

0

@Bobo25 https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/nowe-zasady-przemieszczania-sie-od-17-pazdziernika-co-trzeba-wiedziec-koronawirus-w/d1cfsz6

Oni chyba serio myślą o tym żeby po prostu wszyscy podróżowali autem w maseczkach. Totalny bezsens

0

@Janiama Patrząc na obecne liczby to zamknięcie szkół tego nie wypłaszczy, choć w pewnym stopniu by pomogło. W ogóle jakiekolwiek obostrzenia przyniosą efekt dopiero po jakimś czasie. Obecnie tempo wzrostu zachorowań jest bardzo duże i obawiam się, że na koniec października będziemy mieli całkowicie zapchane szpitale i braki w personelu medycznym.
I to już nawet nie chodzi o Covid, ale o inne choroby. Dostęp do szpitali i pomocy medycznej będzie w tym okresie niesamowicie utrudniony

0

@HK23 O pełnych stadionach można zapomnieć. Dobrze jak połowa miejsce będzie mogła być zajęta. Ciekawe co z IO, to impreza dużo większa niż Euro więc ogarnięcie tego wszystkiego będzie bardzo trudne.

0

Wiadomo, że do lata daleka droga, ale na Euro w tej formie jakie było planowane chyba nie ma szans. Odbyć się odbędzie bo za duża kasa wchodzi w grę, ale przypuszczam, że będzie w jednym kraju i nie przy zapełnionych stadionach.
Tak turniej straci w ten sposób dużo ze swojej magii. Wiadomo, że ligi krajowe czy nawet LM też tak grają, ale Euro jest raz na 4 lata i to jest wspaniałe święto piłkarskie które straci całą swoją atmosferę.

0

@The Game 10 Taaa, to w sejmie zostałaby co najwyżej niewielka grupka jakichś idealistów jakby tak wszystkich konsekwentnie aresztować.

0

Jeszcze tego nie powiedzieli, ale pewnie na Wszystkich Świętych czeka nas powtórka z Wielkanocy. No bo skoro jest zakaz zgromadzeń i limity w kościołach to chyba inaczej być nie może?
Czy jednak na cmentarzu zakaz zgromadzeń nie będzie obowiązywał?

3

Czasami oglądało się różne filmiki o tym całym NWO. Teraz jakby sobie o tym pomyśleć to taka pandemia to idealny sposób na powolne wdrożenie tego w życie.
Jakby nie patrzeć ta pandemia trochę pozmienia na świecie, a coraz więcej osób dostrzega, że te obostrzenia są za rygorystyczne biorąc pod uwagę faktyczne zagrożenie jakie ten wirus powoduje.

0

@Barca1992 Ten marcowy był jednak ostrzejszy, ale jeżeli oni patrzą na zachorowania no to będzie ich więcej, nie ma opcji. A jak będzie leciało po kilkanaście tysięcy zachorowań albo więcej to zrobią to co w marcu.

0

Niestety obawiam się drugiego lockdownu. To może być za dużo dla naszej gospodarki

0

@Kante123 Oficjalna polska dystrybucja?

5

Czy tylko mi się wydaje, że szkoły średnie to jednak powinny przejść na nauczanie zdalne? Wiadomo, że podstawówki zamkną niechętnie ze względu na konieczność wypłacania zasiłku opiekuńczego, ale jakby zamknęli szkoły średnie to może i miałoby jakiś sens, a nie godziny dla seniora.

2

@Keson To właśnie chyba coś w stylu "Ty skur*****u". W Polsce można nie rzadko to słyszeć, a w zdecydowanej większości to absolutnie nie jest skierowane w stronę matki.

2

@Mario96w Przed wakacjami czasami zapominałem wyjąć kanapek z plecaka :D

1

@AlexDark00 Jaka bomba? Przecież tam nie było miejsca na bombę, strzelał prawie że z miejsca. Leo też wielokrotnie strzela w ten sposób i bardzo często piłka ląduje na słupku albo minimalnie obok bramki.

1

Tu akurat Lewy zrobił to bardzo dobrze. Chciał pocelować przy słupku, inaczej pewnie bramkarz by wyciągnął.

0

Z San Marino/Giblartarem by weszło ;)

13

To była mocna przesada. Żółta byłaby odpowiednia.

2

Teraz emocje po finale RG już trochę opadły. Tak na chłodno jak myślicie, Iga Świątek zostanie czołową światową tenisistką, czy może to był jednorazowy wypad?

Ja myślę, że wielka kariera przed nią, dziewczyna pomimo bardzo młodego wieku wygląda na bardzo rozsądną i mądrą osobę. Jeżeli nie będą jej się przytrafiały jakieś poważniejsze kontuzję to myślę, że będzie dobrze. Mam wrażenie, że Iga będzie taką absolutną profesjonalistką jak Lewy, czy Stoch i sodówa nie uderzy jej do głowy.

Wygranie turniej Wielkiego Szlema w takim stylu zrobiło na mnie ogromne wrażenie, a biorąc pod uwagę, że to był pierwszy turniej w którym tak daleko zaszła to należy pochwalić, że głowa wytrzymała i Iga grała swoje od pierwszego do ostatniego meczu.

Szkoda, że w męskim tenisie nie mamy takich zawodników jak Radwańska czy Świątek.

0

@kkbarca Mimo wszystko mocno przesadziłeś. Może w marcu ceny za maseczki były mocno wywindowane, ale teraz da się kupić takie jednorazowe za grosze i myślę, że nikt ich nie używa dłużej niż dzień albo dwa.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?