1

@kanver_ Robert Lewandowski idzie po sezonie do Milanu i robi tam 40-stkę.

6

@ranger3120 A to na Halloween robi się coś innego?

1

@Fantastyczny Chłopiec Jak oceniasz sytuację ogólną w skali światowej nie licząc całego świata?

0

@Sysia11 Neymar miał pecha?

Na pewno połowicznie go miał bo trafić na czasy Leo Messiego i Cristiano Ronaldo to najgorsze co może być w walce o Złotą Piłkę ale z drugiej strony miał czas albo mógł go mieć żeby choćby jedną Złotą Piłkę wygrać tym bardziej skoro zdobył ją Karim Benzema - będąc starszym niż Neymar obecnie czy Luka Modrić, który przecież zdobył ZP w erze Leo i CR.

Co prawda Karim Benzema także zdobywał pomiędzy triumfami Leo Messiego ale tutaj można już mówić o pewnym schyłku obu panów ale Luka Modrić zdobył ZP kiedy Leo Messi miał 31 lat więc i Neymar będąc moim zdaniem piłkarzem lepszym mógł i powinien to zrobić.

Podsumowując, na pewno gra w erze z Leo i CR nie pomagała ale nie usprawiedliwiał bym tego tylko tym. Neymar poniósł klęskę jeśli chodzi o Złotą Piłkę, a w zasadzie jej brak.

1

@July_6_BcN Nie, Gierek kiedyś przejeżdżał ale się nie zatrzymał

2

@July_6_BcN Zaraz się spakuje i wyjadę.

0

@jaras121 "Nosił by ten nauczyciel gdyby covidu nie było tutaj sie chyba zgodzimy prawda."

Nie znam żadnego przypadku noszenia maseczki przed COVID-em więc nie wiem czy by nosił, a poza tym ty podajesz sytuację naprawdę konkretną. Chemia to nie są żarty. Sytuacja z dzisiaj czy sytuacje sprzed COVID-em gdzie zdarzały się takie wynalazki, że samemu jadąc w swoim samochodzie jeździli w maskach to zupełnie coś innego.

Ok, fajnie ale ja mówię o Polsce, a nie Japonii, a czy im pomagają? Nie wiem, nie mam pojęcia i w sumie mało mnie to obchodzi. Nawet jeśli im pomagają to dalej nie zmienia to faktu, że w Polsce przed COVID-em nie widziałem żadnej osoby w masce (pomijam szpitale i poważne choroby), a po się zdarzały, obecnie coraz mniej ale dalej się zdarzają i myślę że nie jest to efekt Japonii, a COVID-u.

10

@Senyer Może jest pracoholikiem, a samochód to efekt uboczny?

1

@Safrani Właśnie czytałem, że Jan Urban jest już z nim po rozmowie, a sam piłkarz ma starać się o polskie obywatelstwo.

2

Rembik? Pierwsze słyszę.

@July_6_BcN

0

@jaras121 "juz dwie osoby"

No tak ale po COVID-dzie, a nie przed więc dalej uważam, że to tylko i wyłącznie przez lub dzięki COVID-owi.

Ale co mnie obchodzi Japonia? Przed COVID-em w Polsce nikt nie nosił masek (nie wiem czy w Japonii nosili, nie obchodzi mnie to), a po COVID-dzie zdarzają się takie przypadki (coraz mniej jak wyżej podkreśliłem ale jednak) i uważam, że to tylko i wyłącznie dlatego że był COVID.

Nie wiem czy to źle. Przecież ja tego nie oceniam tylko wyraziłem swoje zdanie, że ta osoba moim zdaniem nosi tą maskę dlatego że politycy nakazali je nosić podczas COVID-u. W innym przypadku nikt by ich nie nosił.

Jeśli chcesz to możesz nosić maskę, ja nikomu nic nie zakazuję ani nakazuję. Tylko uważam, że ta cała "moda" zaczęła się od COVID-u i tylko dlatego zdarzają się osoby, które noszą maski.

33

@Eklerek Dwie roboty i nocki? To po co mu taki samochód jak on życia nie ma?

0

@jaras121 Nie wiem. Wiem co było przed COVID-em i wiem, że przynajmniej ja nie widziałem osób chodzących w maskach.
Oczywiście pominąłeś to pytanie bo niewygodne albo za długie i nie ogarniasz dłuższego tekstu ale ok i tak znam odpowiedź.

0

@jaras121 Druga część jest bez znaczenia bo przed COVID-em ludzie nie nosili maseczek bez względu na to czy byli chorzy, zarażali, mogli się zarazić czy z musu (teraz będąc chorym, np. z kaszlem do lekarza ciężko wejść bez maski).

Gdyby nie COVID to dzisiaj byś nie widział żadnego nauczyciela czy innej starszej osoby w maseczce bez względu czy się leczą czy się nie leczą.

I teraz tak z ręką na sercu - ile osób widziałeś i jak często w maskach przed COVID-em?
Ja przyznaję - mogłem o czymś/kimś zapomnieć ale nie pamiętam ani jednej takiej osoby na ulicy, w sklepie, w samochodzie, w parku, lesie czy gdziekolwiek indziej.

1

@jaras121 "O starsza osoba chodziła w maseczce nie do wiary"

Przed COVID-em nawet starsze osoby nie chodziły w maseczkach. Ba, nawet u lekarza nie trzeba było mieć maseczki.

6

Alemao z Rayo Vallecano w reprezentacji Polski?

Tak czy nie?

@FcPortoFan1999 @gumaz @mekston @blakkudium @Luciano99 @LeszekFCB @fart @Safrani @michal26 @mordini123

0

@Criss18Barca Pamiętam, dzień przed było jeszcze większe zamieszanie i nikomu to nie przeszkadzało ale 1 listopada wszyscy by się zarazili. Dobrze, że COVID-u nie było 31 października.

To było dobre podsumowanie jeśli chodzi o ten cały COVID, a ludzie dalej wierzą w te bajki.

Tak w ogóle, dzisiaj wchodząc do biedronki widziałem jak jedna pani - co prawda starsza - wychodziła ze sklepu w maseczce. Ciekawe bo już dawno nikogo nie widziałem żeby chodził w masce.

0

@VegetaPolska Do Austrii pod tym względem nie może się nikt porównywać także akurat tutaj też ciężko jakoś szczególnie ubolewać nad tym, że oni mają tyle talentów.

Wiadomo, że szkoda że u nas tego nie ma ale nawet Niemcy i Norwegia teraz mają z tym duży problem i wyglądają gorzej od nas. Słowenia także wygląda dużo gorzej niż kilka lat temu gdzie wydawało się, że wypuszczają tych talentów więcej niż sama Austria.

Plusem jest to, że Austria mając tyle talentów nie wywalczyła miejsca z PK na PŚ, a my mając jednego Kacpra Tomasiaka mamy to miejsce. Szczególnie Jonas Schuster i Niklas Bachlinger mają zmarnowany period, a formą nie odstają od Polaka i spokojnie mogliby punktować w PŚ. Pewnie jeden z nich wejdzie na weekend - dwa za Krafta, który ogłosił już, że odpuści 1-3 weekendy ze względu na narodziny dziecka ale to wciąż mało w porównaniu z tym, że Kacper Tomasiak może dostać tych konkursów aż 12, a w odwodzie TCS bo nie wyobrażam sobie żeby nagle spadł z formą poniżej TOP 5 skoro na miesiąc przed startem sezonu jest numerem najgorzej dwa choć i z Kamilem Stochem wygrywał.

Wracając jeszcze do Austriaków to wciąż nie ma pewności czy Widhoelzl za Krafta powoła któregokolwiek z dwójki Schuster - Bachlinger bo jednak w odwodzie pozostaje wciąż trenujący Daniel Huber, a znając słabość Widhoelzla do niego i "złość" na Schustera i Bachlingera, którzy kompletnie nie podołali w PK w walce o miejsce na PŚ to nie zdziwi mnie jeśli to Huber zajmie miejsce Krafta, oczywiście jeśli jakkolwiek jego forma poszła do góry bo jeśli dalej klepie bulę to raczej Widhoelzl nie będzie marnował miejsca.

13

@kamiVeB Nie i kompletnie nie rozumiem takich pytań.

0

@FcPortoFan1999 Wiem, że Legia po prostu musi walczyć o mistrzostwo Polski bo to jest główny cel sezonu ale Goncalo Feio zrobił z nimi 1/4 finału Ligi Konferencji po drodze w pojedynczym meczu pokonując Betis czy Chelsea, a więc obu finalistów. Wygrał Puchar Polski, a oni bez żalu go zwolnili i mają co mają.

W lidze jak się nie liczyli tak się nie liczą (choć oczywiście cały czas są stosunkowo nie daleko więc w każdej chwili mogą wrócić do gry), w pucharze ich już nie ma, a w LK nie mają wyników sarysfakcjonujacych, a gra wygląda tak źle, że ostatnia wygrana z Szachtarem to nie było przebudzenie, a po prostu strzały życia Augustyniaka.

1

@Safrani Gdyby to był finał to byłoby pewne, że Legia wygra bo Pogoń pucharów nie zbiera ale, że do finału daleko, a Legia w formie cienkiej to stało się coś może nie sensacyjnego ale jednak mała niespodzianka.

0

@VegetaPolska Najbardziej smutne jest to, że Adam Małysz już nie skacze, a Kamil Stoch właśnie będzie rozpoczynał ostatni sezon, a poza tym jest w takim wieku, że ciężko wymagać walki o zwycięstwa.
Brak wielkiego mistrza to duża strata dla tej dyscypliny.

Na domiar złego Dawid Kubacki, Piotrek Żyła czy nawet Maciej Kot także już bliżej końca niż dalej.

Cała nadzieja, że ogarnie się Paweł Wąsek i że Kacper Tomasiak wejdzie na taki poziom, że będziemy mieć nadzieję że to w przyszłości może będzie kolejny wielki mistrz. Bardzo liczę właśnie na dobre wejście Tomasiaka w sezon.

0

@directedbyfcb Problem w tym, że Lech lubi mieć kłopoty w takich meczach.
Pamiętasz Lincoln? I w sumie nie ważne, że to była LK, a więc zespół trochę mocniejszy niż dzisiejszy rywal. Oni powinni oba te mecze rozstrzygnąć już w 1 połowie aczkolwiek zwycięzców się nie sądzi. Za LK należy się słuszna krytyka ale dzisiaj? Mimo wszystko patrząc na boisko to po prostu odhaczyli mecz, wygrali i awansowali, a więc cel wykonany mimo że można mieć wiele zastrzeżeń do ich gry to jednak w efekcie końcowym liczy się to, że awansowali i dalej są w grze o Puchar Polski.

1

@Safrani Oczywiście dlatego wyśmiewam to jak odpuścili pierwszy mecz w LK, a potem nie potrafią wygrywać w lidze więc siłą rzeczy teraz powinni pójść na całość w PP.

0

@Criss18Barca Nie mam większych wspomnień. Jedynie u Adama Małysza takie, że po tym konkursie odebrał plastron lidera PŚ Svenowi Hannawaldowi i nie oddał już go do końca sezonu dzięki czemu wygrał PŚ po raz trzeci i to z rzędu - z rzędu jako jedyny w historii aż do dnia dzisiejszego.

U Kamila Stocha sytuacja była trochę odwrotna. Co prawda nie był liderem PŚ przed swoim 22 zwycięstwem ale po tym zwycięstwie zbliżył się do Stefana Krafta na 31 punktów. Planica mogła dać KK, niestety dublet Krafta i po KK dla Kamila Stocha.

1

@Safrani Mimo wszystko Legia ma większe szanse na ten Puchar niż większość drużyn tam grających. Oczywiście to nic nie oznacza ale Legia potrafi wygrywać te rozgrywki w przeciwieństwie choćby do Lecha Poznań.

1

@Safrani Mam wrażenie, że Legia będzie stawiać wszystko na Puchar Polski żeby za rok w ogóle grać w europejskich pucharach żeby znów móc olewać europejskie puchary by skupić się na PP i kwalifikacji do gry w Europie.
Takie trochę błędne koło się z tego robi.

0

Xavi czeka na ofertę z dużego klubu, a Arne Slot robi wszytko by Liverpool go zwolnił.

No jak dla mnie układa się to wszystko w całość.
Potężny Xavier Hernández Creus niebawem trenerem Liverpoolu.

3

@Pedri16Future Ale skąd wiadomo, że Marc Casado ma ten sam rozmiar buta co Pedri?

0

Zagłębie prowadzi w Łodzi z Widzewem!

Sędzia anulował bramkę. Spalony!
Dalej 0-0.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?