0

Tak na marginesie to szacun za avatar! Motorhead!!

7

Trzeci z rzędu finał Superpucharu Europy pomiędzy drużynami z Hiszpanii. To się nazywa dominacja, oczywiście abstrachując od sympatii dla ekip dzisiaj grających.

2

Co za bzdury i głupoty. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Frank jest przeciętny? Zdobył z Ajaxem 4 tytuły mistrza Holandii i póki co jeszcze nie miał okazji wykazać się w innej lidze i innym zespole. Do tego jako kibic Ajaxu wiem jakie są warunki pracy w Amsterdamie, praktycznie co roku wyciągają z pierwszego zespołu najlepszych zawodników, a "Ofermars" albo nie kupuje nikogo poza kolejnymi młodzikami, wychowankami do ogrania, oszlifowania przez kolejne 2 sezony, albo szroty w postaci Sonogo. Sam byłem zwolennikiem odejścia Franka z Ajaxu bo według mnie nastąpiło wyczerpanie pewnej formuły, coś trzeba było zmienić, jednak nie pozwolę pochopnie w ten sposób pisać o Franku. Zobaczymy co pokaże w Interze przy innej polityce transferowej. No i większość kibiców Interu była gotowa wywieźć Manciniego na taczce...

0

14 milionów to bardzo dobra cena, nawet 10 jest ok. Tomek przez kontuzje nie mógł niestety często przybierać formy Verminatora na CN, jednak życzę mu wszystkiego dobrego w karierze i mam cichą nadzieję, że były kapitan Ajaxu zawita jeszcze kiedyś ma Arenę.

1

Legia z Dundalk, Ajax trafił na Rostov, czyli losowanie można uznać za wyjątkowo udane.

3

Tak też zrobię, dzięki za radę.

0

Luis, Liverpool jest dla ciebie niewątpliwie bardzo ważny, ale za 3-4 sezony wracaj do Amsterdamu odbudowywać Ajax. Wiem, że dobrze wspominasz Amsterdam, a kibice tam ciebie uwielbiają, dla nich ciągle jesteś najlepszy.

6

Gomez stary? Do ciężkiej cholery on w lipcu tego roku skończył 31 lat! Jak do Barcy przychodził Larsson to miał 33 lata. Ja rozumiem, że większość ludzi na tej stronie jest bardzo młoda i do tego patrzy na świat futbolu przez gry piłkarskie, a tam ok 30 ostro lecą w dół statystyki, ale bez przesady. No i on ma ewentualnie pełnić rolę jokera.

1

Nigdy nie lubiłem tego piłkarza, jednak moja sympatia jest tu zupełnie nieistotna. Jest to niewątpliwie doświadczony zawodnik, który potrafi strzelać bramki. Dawałby nowe możliwości taktyczne, ma jeszcze rok kontraktu z Fiorentiną, więc cena za niego nie byłaby wysoka. Oczywiście osobiście wolałbym aby nasze szeregi zasilił Lacazette, jednak trzeba spojrzeć na sprawy realnie, czy zawodnik w sile wieku będzie chciał większą część sezonu przesiedzieć na ławce rezerwowych? Dla Mario z kolei transfer do Barcy mógłby oznaczać prestiżowe zwieńczenie kariery. Mario jako doświadczony joker? Jestem jak najbardziej za. Jeżeli już założy koszulkę Barcy będę trzymał za niego kciuki, kto wie może jak strzeli bramkę Realowi w klasyku to nawet go polubię?

5

Podziwiam, że chce Ci się odpowiadać na niektóre posty i prostować niektóre głupoty.

0

No co fair play to fair play...

0

Ja doskonale wiem, że to tylko "próbu róbu"... bardziej znaczący trening. Jednak jestem póki co zadowolony z Roberto, gość ogarnia to co trzeba.

5

Ja zwyczajnie uważam, że obecna administracja robi dobrą robotę. Oczywiście jak zawsze i wszędzie zdarzają się drobne potknięcia, ale całościowo jest bardzo dobrze. Również od początku broniłem, bronię i będę bronił Bartka, do póki będzie według mnie rozsądnie, według określonego planu zarządzał Barcą.
Oczywiście Bartek ma ogromną rzeszę przeciwników, którzy wiecznie podnoszą określone tematy, a to czyste koszulki, a to "neymargate", a to za mało kasy od sponsorów, a to za mało wsparcia dla x zawodnika, a to za starzy zawodnicy robi się "drugi Milan", a to złe kontrakty z zawodnikami, a to pierdyliard innych rzeczy. Tymczasem duża część tych zarzutów jest regularnie kasowana przez kolejne posunięcia Bartka i zarządu, np. ostatni wywiad z miłą Panią odpowiedzialną za finanse w klubie (nie pamiętam imienia i nazwiska), z którego można się było dowiedzieć, że Barca ma "najdroższą koszulkę na świecie", czy choćby rozsądne, perspektywiczne transfery młodych zawodników w tym okienku. Mi się podoba jak jest prowadzona Barca, oby tak dalej. Z dużą wiarą i nadzieją czekam na nadchodzący sezon.

0

Chciałbyś tego przygłupa i lenia w Barcy? Ze swoim stylem życia, ego i całą otoczką pasuje do Barcy jak świni siodło. Nie, nie, nie. Gdzieś krążą plotki o jakiś tam rozmowach z Ajaxem. Oby ten baran nie zawitał ani na Arenę, ani na Camp Nou. Boże uchowaj Ajax i Barcę od Balotellego!

3

No Panie i Panowie już tylko 6 godzin dzieli nas od wieczornego rarytasu. Podejrzewam, a wręcz jestem pewien, że zdecydowana większość użytkowników tej strony (tak jak ja) nie miała możliwości oglądać na żywo naszych "Orłów", kiedy jeszcze w latach 70tych i 80tych prezentowali solidny, wysoki poziom. Ja tylko mgliście pamiętam igrzyska w Barcelonie i srebro Polaków, których w finale pokonali Hiszpanie 3-2. Do bramki biało-czerwonych trafił m.in Abelardo, który potem spędził w Barcelonie 8 sezonów, a w tej reprezentacji grali również Enrique, Ferrer, Soler, Guardiola, Goikoetxea. Pamiętam te rozpamiętywania, te dywagacje, dlaczego młodzi hiszpańscy zawodnicy zrobili w większości duże kariery, a polscy nie?
Ale to już przeszłość! Wreszcie mamy solidną ekipę! Mam ogromną nadzieję, że wyrzucimy Portugalię z ćwierćfinału tak jak to zrobili Czesi dokładnie 20 lat temu na Euro 96! No i dla mnie, tak jak pewnie dla większości, ten meczyk ma dodatkowy smaczek, oczywiście chodzi o "ulubieńców" Ronaldo i Pepe!
Awansować do strefy medalowej eliminując "Grzmota" i "Psychola"... to by było coś pięknego. Jestem tak naładowany emocjami, że nie mogę sobie odmówić uszczypliwości.
Oby do wieczora! Polska!

1

Contra Mundum brzmi nazwa, jeżeli ktoś szuka czegoś dla patriotycznego ucha, dla którego wybija inny rytm niż tylko bum cyk pyk. Teksty Słowackiego, Mickiewicza, Baczyńskiego, Herberta... Rasiewicz, Romanowski, Sebyła itd.


1

Ej no, ktoś tutaj w ramach wygranej za Polskę "żelazkami"?
No bo ja akurat ....polecam całość!


3

Jestem wniebowzięty, fakt że Ronaldo z ekipą spotka się z Naszą reprezentacją to dla mnie rewelacja! Mam nadzieję, że te zastygłe dźwignie Lewego i Milika w meczu z Portugalią już ruszą! Mam nadzieję, że uderzymy pełną parą prosto w twarz Ronaldo... a on pomacha rękami, potem pomarudzi dla dziennikarzy, a na koniec pójdzie wypłakać się w poduszkę...Oby!

13

Emocje masakryczne, jednak wszyscy w jedenastkach nie zawiedli! Brawo Polska! Pierwsza połowa nasza, druga do 60-65 minuty też niezła, potem obrona Częstochowy i fenomenalny Fabian! W dogrywce ewidentnie widoczny brak energii... no i karne! Brawo! Polska pierwszym ćwierćfinalistą Euro 2016!!!

11

Polacy wymiękli około 60-65 minuty, no i co jest do ch... z Arkiem i Robertem?

0

1:1, a podczas meczu spazmy i histerie w wykonaniu CR7! Po meczu kolejny komentarz Cr7 jak to Austria (tym razem) zagrała zbyt agresywnie, defensywnie... ogólnie tak aby ON NIE mógł ustrzelić hattricka!

2

Obrona AJAXU!!! Vertonghen, Vermaelen, Alderweireld trzyma mocno, nie ma to tamto!

14

Dziwie się, że tak wielu ludzi uważa obecne Euro za nudne. Mi się bardzo podoba! Walka do ostatnich minut, bramki strzelane w ostatnich sekundach, póki co bardzo dobra gra Polaków, a tu nieustanne gderanie o nudzie! Mi się właśnie podoba fakt, że te teoretycznie słabsze drużyny nie oddają łatwo skóry.
A może niektórych irytuje brak możliwości ponarzekania sobie na poziom kadry i na to jak to nie odstają od reszty, bo wielu wręcz uwielbia marudzić. Aha Polska gra dobrze, to ponarzekajmy w zastępstwie jakie to Euro słabe. Niektórzy marudzili na tej stronie przy tryplecie więc o czym mowa.
No i nieco dziwi mnie też z jednej strony zaciekła krytyka, a z drugiej zaciekła obrona Arka po drugim słabym meczu, w pierwszym ratowała go bramka strzelona kapitalną, fenomenalną lewą nogą. Milik zasłużył na krytykę i to jest fakt, ale nie wolno zapominać też o wyśmienitej sytuacji Lewego, którą spie... koncertowo. Ogólnie momentami czułem się jakbym oglądał Arka z zimy na stadionach Eredivisie. Jestem kibicem Ajaxu, fanem talentu Arka, ale momentami grał tak jakby kolejny raz w tym roku zaliczał zniżkę formy. Byłem zwolennikiem odejścia De Boera z Amsterdamu, ale szczerze to nie dziwiłem się, że w drugiej części sezonu czasami sadzał go na ławie. Taki zimny prysznic podziałał orzeźwiająco i pomógł. Mam nadzieję, że tak też podziała reprymenda od Lewego i bodajże Groszka oraz zasłużona krytyka ze strony zagranicznych mediów i obserwatorów. Chłopak ma talent, ale jeszcze wiele pracy przed nim. Arek powinien jeszcze sezon, może dwa zostać w Amsterdamie, pod okiem nowego trenera popracuje nad swoimi brakami w technice, dynamice i grze prawą nogą. W Holandii, szczególnie w Ajaxie jest wybaczane więcej niż w innych klubach. W Anglii kilka słabych występów może poskutkować permanentną ławą. Suarezowi gra do 24 roku życia w Amsterdamie kariery nie złamała, wręcz przeciwnie.

1

Nigdy nie przepadałem za reprezentacją Anglii, zawsze raczej życzyłem im szybkiego powrotu do domu. Jednak obecnie połowa ich składu to zawodnicy lubianego przeze mnie Tottenhamu, mają młodą ciekawą kadrę i grają całkiem przyjemną piłkę, więc tym razem wyjątkowo trzymam za nich kciuki. Oczywiście głównie kibicuje Polsce, Hiszpania pod nieobecność Holendrów awansowała u mnie na drugą pozycję, a trzecią zajmują właśnie Anglicy. Reszta jest dla mnie w sumie obojętna, no może poza moją osobistą stałą czarną listą składającą się z Niemiec, Ukrainy i Francji.

1

Serio nie znałeś Tomka zanim przeszedł do Barcy? Byłego kapitana Ajaxu i Arsenalu? Gościa który rozegrał ponad 50 spotkań reprezentacji Belgii i był wybierany do 11 sezonu Premier League? Zgrywasz się na bank.

1

Stary tekst, według mnie nastawiony na nabicie plusików. Oczywistą oczywistością jest to, że pierwszy wpis nie jest poparty żadną realną, zakulisową wiedzą i obrazuje jedynie moje przekonania, przeczucia bazujące na doniesieniach prasowych z ostatniego roku. Dodatkowo moja pewność wynika z pobieżnej analizy ruchów transferowych Luisa, preferowania zawodników doświadczonych, a że ten doświadczony zawodnik nie dość, że jest Luisowi znany, to jeszcze jest wychowankiem Barcy którego wręcz zaprasza do zespołu filar drużyny w postaci Pique. Ogólnie wszystkie znaki na morzu i ziemi wskazują na ten transfer, stąd wynika moja pewność.

0

Nolito na 100% znajdzie się w Barcelonie, z czego bardzo się cieszę.

0

Morata co wjechał w liniowego...

2

Do boju "pepiczki"!

0

Dunga won! Dunga powinien być wylany na zbity pysk!!! Kompletny blamaż, żenady reprezentacji Brazylii ciąg dalszy!
Polska z kolei zagrała wczoraj bardzo dobrze. Kompletna dominacja nad rewelacją eliminacji. Mam nadzieję, że Bartek uniesie na swoich barkach presję ze strony mediów jaka na niego spadła i nie zakręci mu się w głowie od tej eksplozji uwielbienia. Jako fan Ajaxu cieszę się z bramki Arka, ale szczerze to mógł, a nawet powinien strzelić więcej. W takich meczach wychodzi, że jest to zawodnik polegający tylko na swojej lewej nodze. Oczywiście jego lewa noga to dynamit :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?