@masq Nie ma chyba klauzuli, ale rok do końca umowy więc będzie tani. W poprzednim sezonie zerwał więzadła i zagrał tylko 22 mecze, a i tak dał radę strzelić 15 goli. Wcześniej kontuzje raczej go omijały i wypadał sporadycznie na pojedyncze mecze.
@IronSanHybrid Schreuder był asystentem Nagelsmanna w Hoffenheim przez dwa lata, potem był asystentem Ten Haga przez rok w Ajaxie i objął na rok Hoffenheim jak Nagelsmann poszedł do Lipska. Teraz Nagelsmann chciał go znów u swojego boku w Lipsku, ale Barcelona chyba skusiła bardziej.
@messiandiniesta Możliwe, nie będę się spierał czy to głosy słuszne czy nie, według mnie zaliczył bardzo słaby sezon i kilka asyst do Messiego z Osasuną czy Levante tego nie zmieni.
@messiandiniesta No Alba to na pewno nie xD Pique owszem grał dobry sezon, ale jest za wolny do tak dynamicznej gry przeciwnika. Ramos nawet jak nie dojeżdża sportowo, to jest kluczowy na mental całej drużyny i z nim na boisku po prostu grają lepiej. Czy Pique ma aż taki wpływ? Nie sądzę.
@messiandiniesta Varane i Ramos w parze nadal grają bardzo dobrze (Varane bez Ramosa gra 5x gorzej), Casemiro i Benzema nadal stanowią o sile Realu. Isco i Bale to nie wiem po co wymieniasz jak oni nie grają praktycznie. Marcelo jest już odstawiany od składu, a Modrić zacznie być kosztem Odegaarda który wraca z Sociedad. Więc zostaje nam Carvajal i Kroos, którzy już nie nadążają. Teraz spójrzmy na Barcę: Suarez niekwestionowana rola w zespole, Busquets to samo, Alba to samo, Pique to samo. Nie liczę Rakitica bo on i tak mało gra, to samo Umtitiego o którym szkoda aż wspominać, a Vidalowi sie chce tylko brakuje mu umiejętności innych niż bieganie i kopanie. Miejmy nadzieję, że to się zmieni po ostatnim sezonie na lepsze, ale na ten moment tak to wygląda.
@messiandiniesta W Realu z "tłustych kotów" kluczową rolę odgrywa nadal jedynie Kroos, Carvajal i Modric. Benzemy i Ramosa nie wymieniłem bo oni zwyczajnie nadal są kluczowi dla gry Realu, a Marcelo gra już coraz mniej. Przy czym Modric już będzie odstawiany po powrocie Odegaarda. W Madrycie też mają swoje problemy, ale zajęli się następcami dużo szybciej, nawet jeśli nie zawsze ze świetnym skutkiem
@horang jasne że po pierwszym sezonie nie, tylko on ma jeszcze 10 lat gry przed sobą i dopiero teraz będzie miał trenera który wie jak z niego skorzystać. Bez sensu wyrokować taki transfer po jednym sezonie i to w dodatku tak słabym w wykonaniu całego zespołu
@michaleu nawet w super sezonie dzieciaków z Ajaxu w wyjściowym składzie na ataku grał 30 latek, w pomocy 33 latek, w obronie 28 i 29 latek. A niektórzy nadal myślą że da się grać samymi młokosami
@Grubson06 To że tak dziennikarze piszą nie znaczy jeszcze że tak jest xD Do końca okna to wszyscy piłkarze kadry Holandii będą łączeni z Barceloną prędzej czy później.
@DonAndresFCB Neymar to jest wyjątkowy przypadek, MSN grało sobie w trójke swój własny mecz i Neymar zwyczajnie wolał se popykać z Luisem i Leo zamiast z Albą. Alba odżył jak miał całą stronę dla siebie, ale długo to nie zajęło a wszystkie zespoły po prostu zaczęły go blokować i raz na 50 dośrodkowań uda mu sie dograć do Messiego w końcu.
@bartekvisca Generalnie o ile sam nie wierzę już zbytnio w odrodzenie Alby i Semedo to jednak zupełnie inaczej gra się bocznym obrońcom jeżeli mają aktywnego skrzydłowego po swojej stronie z którym można pograć na jeden kontakt i wyjść na pozycję do dośrodkowania jednym-dwoma podaniami. Jak sie ruszą skrzydła to obaj mogą na tym sporo zyskać.
@myscooter Skłamać może i nie, ale to nie była kompromitacja Messiego tylko całej Barcelony. No ale cóż, taka cena. Zwycięstwa też były całej Barcelony a niejednokrotnie chwalony za nie był tylko Messi, teraz się to zwróciło przeciw niemu.
0
@horang ale czyja uwaga? gazet? a co da ich uwaga na zmianach
2
@pride1899 Pewnie się wyjaśni przy okazji presezonu albo po pierwszych spotkaniach. Hiszpanie wszystko prześledzą
2
@pride1899 Można przypuszczać że troche taki Atmosferić, relacje z szatnią i w ogóle.
6
@marcin000019 10 rano a ten dalej nagrzany
24
@Barca1992 i z pensją jak 10 Heńków Larssonów :V
2
@masq Nie ma chyba klauzuli, ale rok do końca umowy więc będzie tani. W poprzednim sezonie zerwał więzadła i zagrał tylko 22 mecze, a i tak dał radę strzelić 15 goli. Wcześniej kontuzje raczej go omijały i wypadał sporadycznie na pojedyncze mecze.
6
Ciekawa sprawa, że Setien nie miał nawet okazji skorzystać z Dembele w ani jednym meczu xD
2
@IronSanHybrid Schreuder był asystentem Nagelsmanna w Hoffenheim przez dwa lata, potem był asystentem Ten Haga przez rok w Ajaxie i objął na rok Hoffenheim jak Nagelsmann poszedł do Lipska. Teraz Nagelsmann chciał go znów u swojego boku w Lipsku, ale Barcelona chyba skusiła bardziej.
0
@messiandiniesta Możliwe, nie będę się spierał czy to głosy słuszne czy nie, według mnie zaliczył bardzo słaby sezon i kilka asyst do Messiego z Osasuną czy Levante tego nie zmieni.
1
@Azi I w jaki sposób to zmienia to co napisał kolega wyżej? Oprzyjmy nowy długoletni projekt na piłkarzu, który za 2-3 sezony zniknie.
0
Williams Racing sprzedany nowemu właścicielowi. Sory Claire, ale może w końcu bolid Williamsa będzie nadawał się do jazdy :V
0
@messiandiniesta No Alba to na pewno nie xD Pique owszem grał dobry sezon, ale jest za wolny do tak dynamicznej gry przeciwnika. Ramos nawet jak nie dojeżdża sportowo, to jest kluczowy na mental całej drużyny i z nim na boisku po prostu grają lepiej. Czy Pique ma aż taki wpływ? Nie sądzę.
0
@messiandiniesta Varane i Ramos w parze nadal grają bardzo dobrze (Varane bez Ramosa gra 5x gorzej), Casemiro i Benzema nadal stanowią o sile Realu. Isco i Bale to nie wiem po co wymieniasz jak oni nie grają praktycznie. Marcelo jest już odstawiany od składu, a Modrić zacznie być kosztem Odegaarda który wraca z Sociedad.
Więc zostaje nam Carvajal i Kroos, którzy już nie nadążają.
Teraz spójrzmy na Barcę: Suarez niekwestionowana rola w zespole, Busquets to samo, Alba to samo, Pique to samo. Nie liczę Rakitica bo on i tak mało gra, to samo Umtitiego o którym szkoda aż wspominać, a Vidalowi sie chce tylko brakuje mu umiejętności innych niż bieganie i kopanie. Miejmy nadzieję, że to się zmieni po ostatnim sezonie na lepsze, ale na ten moment tak to wygląda.
6
@messiandiniesta W Realu z "tłustych kotów" kluczową rolę odgrywa nadal jedynie Kroos, Carvajal i Modric. Benzemy i Ramosa nie wymieniłem bo oni zwyczajnie nadal są kluczowi dla gry Realu, a Marcelo gra już coraz mniej. Przy czym Modric już będzie odstawiany po powrocie Odegaarda.
W Madrycie też mają swoje problemy, ale zajęli się następcami dużo szybciej, nawet jeśli nie zawsze ze świetnym skutkiem
7
@horang jasne że po pierwszym sezonie nie, tylko on ma jeszcze 10 lat gry przed sobą i dopiero teraz będzie miał trenera który wie jak z niego skorzystać. Bez sensu wyrokować taki transfer po jednym sezonie i to w dodatku tak słabym w wykonaniu całego zespołu
1
@Piorun 5 października i dzień później jest termin zgłoszenia składów do Ligi Mistrzów
6
@FafitFCB piwny po tatusiu
2
@kerouac z drugiej strony jakby się kierować Ramblą to przez ostatnie 10 lat nie byliśmy w kryzysie tylko przez pół roku w 2015 :D
6
@michaleu nawet w super sezonie dzieciaków z Ajaxu w wyjściowym składzie na ataku grał 30 latek, w pomocy 33 latek, w obronie 28 i 29 latek. A niektórzy nadal myślą że da się grać samymi młokosami
11
@BarcaInfo Nie no przecież byli właśnie najbardziej zbalansowani. W każdym aspekcie tak samo mierni
0
@ArdoFCB niżej tam ktoś pisał że nie działa
15
@Jakchcesz Wyjechali na mecz? Wyjechali. Proszę mnie zostawić w spokoju xD
4
@marcin000019 Idź już spać bo nie wytrzeźwiejesz a rano do roboty trza wstać
0
@VenoM A ja to sobie własnie pomyślałem, że dobrze że cokolwiek za niego dostaniemy :V
1
@Grubson06 To że tak dziennikarze piszą nie znaczy jeszcze że tak jest xD Do końca okna to wszyscy piłkarze kadry Holandii będą łączeni z Barceloną prędzej czy później.
0
@DonAndresFCB Neymar to jest wyjątkowy przypadek, MSN grało sobie w trójke swój własny mecz i Neymar zwyczajnie wolał se popykać z Luisem i Leo zamiast z Albą. Alba odżył jak miał całą stronę dla siebie, ale długo to nie zajęło a wszystkie zespoły po prostu zaczęły go blokować i raz na 50 dośrodkowań uda mu sie dograć do Messiego w końcu.
0
@bartekvisca Generalnie o ile sam nie wierzę już zbytnio w odrodzenie Alby i Semedo to jednak zupełnie inaczej gra się bocznym obrońcom jeżeli mają aktywnego skrzydłowego po swojej stronie z którym można pograć na jeden kontakt i wyjść na pozycję do dośrodkowania jednym-dwoma podaniami. Jak sie ruszą skrzydła to obaj mogą na tym sporo zyskać.
4
@myscooter Skłamać może i nie, ale to nie była kompromitacja Messiego tylko całej Barcelony. No ale cóż, taka cena. Zwycięstwa też były całej Barcelony a niejednokrotnie chwalony za nie był tylko Messi, teraz się to zwróciło przeciw niemu.
0
@dv7wisnia No tak realnie patrząc jak nie chce tu zostać to nic na siłę, 150 i może iść.
0
@Malina1994 No podobno wtedy został w klubie tylko na prośbę śp. Tito