1

Obraz nędzy i rozpaczy

0

@Katalończyk 99 ostatnia okazja przed Nowym Rokiem

1

@macio_944 błędów indywidualnych mnóstwo, ale powiedzieć ze dobrze gramy to tez byłaby herezja. Brak schematów w ataku i nasze przejścia z ataku do obrony to dramat.

1

Calm down Panowie bo projekt jest w budowie. Nawet nie czuje jak rymuje xD

2

I Ferrana oczywiście na lewe skrzydełko co by za dobrze nie zagrał xD

2

O proszę i mamy gwizdy

1

W tym zespole dosłownie każdy zawodnik zalicza zjazd i możemy albo narzekać jakich to słabych mamy kopaczy albo poszukać problemu wyżej. Każdy niech sobie sam osądzi.

1

@Rewolucja123 Nasza 9

0

Nawet głupim przyjęciem akcje zwolnił ehh…

0

To krycie haha xDD

1

@kuz ale w sumie czego mogą oczekiwać? Ze będziemy klaskać uszami jak pogromią najgorsza drużynę ligi z 1pkt na wyjazdach do tej pory? Tak jak piszesz jak wygrają to ok, Xavi będzie miał spokój do stycznia, a jak stracą znów punkty to grill i być może jakieś konkretne ruchy zarządu.

@LM10GOAT bilans Almerii na wyjazdach to 1pkt z bilansem bramkowym 7:21 w 8 spotkaniach. Dla mnie mogą wygrać nawet 5:0 i wiele to jedno spotkanie teraz nie zmieni. Z reszta to wiele mieliśmy pojedynczych wyskoków w tym sezonie i to tez jeden z naszych problemów czyli kompletny brak regularności. Jedyne co dziś mogą wygrać to chwile spokoju.

1

@bari_94 No w tej trzeciej lidze wygląda zacnie. Jeden z lepszych zawodników. Na pewno jest już gotowy na kolejny krok, ale Xavi ewidentnie nie ma do niego przekonania czego dawał już sygnały w lecie.

0

@bartekvisca dla Pana Lewego herbata Lipton, a dla Pana Panie Ferran Minutka

0

Nie ma to jak zdrowa rywalizacja w zespole. Ferran za ostatnie lepsze występy ląduje na ławce, a Lewy i Felix śmigają w podstawie. Lamine Yamal tez powinien dziś wyjść za Raphinhe.

0

@Sewren122 ŚO to u nas najmocniej obsadzona pozycja za równo w pierwszej drużynie jak i rezerwach. Zbędny spory wydatek nawet mimo upustu, który byśmy mieli. Jak już mamy wydawać większe pieniądze to niech to będzie na najgorzej obsadzone i najbardziej newralgiczne pozycje w zespole.

0

@Emhyr są dwa uda. Albo się uda albo się nie uda xD

0

@Rewolucja123 zasada 1-2-1? W sensie w takim tempie trenujesz? Half repy ewentualnie w ostatniej serii mogą być żebyś miał pewność, że osiągnąłeś upadek mięśniowy i dostarczyć jeszcze odrobine stymulacji jeśli w taki sposób trenujesz. Dobrze, że trenujesz czysto technicznie bo nawet jeśli przy egoliftingu podniesiesz teraz 15-20% więcej to długofalowo ma to dużo więcej wad jak:
-potencjalne kontuzje
-dysbalanse siłowe i mięśniowe w ciele
-wraz z czasem i wzrostem ciężaru technika tez może się jeszcze pogarszać
-nie pracując prawidłowo w pełnych zakresach tez progres szybciej się zatrzyma oraz ciężej Ci zdiagnozować konkretne problemy w ćwiczeniu jeśli technika jest shitowa

4

@Sau_Ron na zbawienie to chyba czekają tylko osoby, które nigdy nie widziały jego całego spotkania lub za dużo spędzili czasu grając w fife/football menagera. Normalny kibic powinien zdawać sobie sprawę, że młody ma swoje braki i nigdy nie grał w Europie wiec będzie potrzebował czasu na rozwój i adaptacje i to dłuższego niż kilka miesięcy. Wystarczy spojrzeć na ostatnie przypadki, które z Brazylii trafiały do topowych lig jak Martinelli, Vini, Rodrygo. Cierpliwość to klucz.

0

@Rewolucja123 jak Ci zależy na sile to tak jak kolega zwrócił uwagę niższe zakresy bo chodzi głównie o skill i adaptacje układu nerwowego+możesz nagrać jak ćwiczysz i dobrać jakieś akcesoria wzmacniające. Zakładam, że ta budowa siły na ściganiu jest Ci potrzebna bo chcesz się nauczyć podciągać. Technika nie musi być w każdym powtórzeniu kliniczna, ale musi być poprawna niezależnie czy chodzi o budowę mięśni czy siły i ego lifting długofalowo do niczego dobrego nie prowadzi.

0

@peetwithbarca jedyne co może Xavi wygrać tym spotkaniem to utrzymanie posady przynajmniej do stycznia ponieważ więcej spotkań o punkty w tym roku nie ma. Ta Almeria jest taka słaba, że nawet wygrana 5:0 wiele nie zmieni. Najsłabsza drużyna La Liga i to zdecydowanie gorsza moim zdaniem od przedostatniej Mallorci mimo tylko 3pkt różnicy. Tutaj nawet trenera mogłoby nie być i sama jakością indywidualna powinnismy ich wypunktować.

0

@peetwithbarca w jaki sposób spotkanie z ostatnia drużyna tabeli, która ma potężny 1pkt na wyjazdach i straciła w tych spotkaniach 3 razy tyle bramek co zdobyła miałby coś udowodnić na nasza korzyść? Ocenianie czy progres jest czy go nie ma na podstawie jednego spotkania tez jest niepoważne. Takie rzeczy oceniane się w perspektywie kilku miesięcznej i niestety wnioski nie są pozytywne.

0

@tbas Almeria tylko 1pkt na wyjazdach xD

0

@Fantastyczny Chłopiec jak w zadania Gaviego wepchasz Fermina to nie dość, że nie uzyskasz pożądanego efektu to jeszcze zmarnujesz młodego zawodnika. Mówimy o tym jak już Gavi wrócił na swoją pozycje, a nie był ustawiany jako fałszywy skrzydłowy bo tam Fermin może, a nawet powinien więcej grać i dzielić minuty z Felixem.

0

@Magicc89PL 150? Jak czwórka Raphinha+Lewy+Kounde+Torres to było ponad €200m oraz jak zwróciłeś uwagę zawodnicy na wolnych kontraktach przeważnie klasowi z solidnymi kontraktami jak Gundo, Christensen, Inigo i nawet Kessie, który mimo ze profilem nijak pasował i był niewykorzystany to jednak był wcześniej wyróżniającym się zawodnikiem w Serie A i ważna postacią Milanu, a na to wszystko nasze tegoroczne wypożyczenia. Podsumowując byłeś bardzo łagodny z tymi €150m :DD

0

@Rewolucja123 ale tutaj nie chodzi o samo wykończenie. Ten filmik to tylko przykład, ale to samo tyczy się prostych błędów w ustawieniu czy błędów technicznych. Wykończenie jest wierzchołekiem góry lodowej. Większość zawodników jest pod forma i popełniają proste błędy indywidualne i to dosłownie wszyscy od tym najmłodszych i najmniej doświadczonych po liderów zespołu. Chyba mi nie powiesz, że to jest normalne i trener w żaden sposób nie ma wpływu na formę zawodników? Szczególnie w perspektywie 2-3 miesięcy.

0

@MesQueUnClub_87 albo samego analityka zostawić żeby przeanalizował rywala i ustawił zespół, a treningi i zarządzanie szatnia zostawić piłkarzom skoro trener nie ma żadnego wpływu na formę swojego zespołu i to co się dzieje w ich głowach.

@LaLigaPD ja sadze, że to jednak trochę ironia i poddymianie choć wiem, że jest/był zwolennikiem Xaviego. Niektórzy tez podają taka narracje jakbyśmy naprawdę dalej byli w „budowie” z kadra jak za Koemana po ponad 2 letniej pracy trenera i wydaniu +€200m na transfery w tym sprowadzeniu kilku naprawdę klasowych graczy. W tej chwili moim zdaniem wymówki się skończyły, a najbardziej znamienne jest to, że zawodnicy oraz zespół juz się nawet nie rozwijają tylko wręcz cofają w rozwoju.

1

Zdaje sobie sprawę, że ten wpis ma charakter ironiczny, ale już mnie trochę irytuje takie spłycanie tematu tym bardziej, że niektórzy naprawdę szukają prze różnych powodów żeby tylko zdjąć odpowiedzialność z trenera i sugerują, że nie ma wpływu na formę i koncentracje swoich zawodników. Tym bardziej jeśli mamy do czynienia z słaba forma i licznymi błędami indywidualnymi zawodników we wszystkich formacjach, a nie jednej czy dwóch „czarnych owiec” w zespole.
twitter.com/DoniecMati/status/1736507896085483793

1

@reloaded ciężko powiedzieć jeśli żaden jeszcze nawet nie zagrał w Europie, ale jeśli porównamy statystki w Brazylii z uwzględnieniem wieku czy profil piłkarski jednego i drugiego zawodnika to takie opinie wydają się być jak najbardziej uzasadnione. Nie bez powodu to Endrick był naszym pierwszym celem i nawet Xavi go chwalił rok temu, a po starszego Roque ruszyliśmy jak nie wyszło z Endrickiem jako „nagroda pocieszenia”.

2

@Krzysiek723 sory, ale to porównanie jest aż śmieszne. Technicznie jest między nimi przepaść, a nawet warunki fizyczne miał lepsze Ronaldo. To porównanie potencjału epokowego(inna sprawa to zdrowie do sportu) z potencjałem na „tylko” bardzo dobrego napadziora. Do tego Ronaldo miał już dwa sezony w PSV gdzie miał tez okazje grać w Pucharze UEFA wiec był obyty z piłka w Europie jak przechodził do Barcy. No i przede wszystkim zupełnie inne czasy. Od czasu pierwszego sezonu Gabriela Jesusa w City żaden Brazylijczyk się od razu do Europy nie wprowadził. Każdy potrzebował czasu, a przewinęły się w tym czasie takie talenty jak Vini, Rodrygo czy Martinelli.

0

@P33ck nikt nie mówi, że będzie jednostronny. Wystarczy zobaczyć co RSSS potrafiło zrobić z Interem. Inna sprawa jak będzie forma obydwu drużyn na wiosnę bo Sociedad lubi wtedy dostać zadyszki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?