ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kuz To było autentycznie piękne xD
Jeszcze ten Inter miał szanse na awans wtedy, a Ernesto ich na śpiocha załatwił :DD
1
Ktoś tu wspomniał wcześniej o kontuzji Pedriego i barcelońskim bingo xD
4
@kuz wtedy wychodziliśmy z takim nastawieniem, a i tak „drugi zespół” często wygrywał xD
0
Słaba gra✅
Wylewy w obronie✅
Męczenie podstawowych graczy✅
0
Laporta już szykuje dwa mecze towarzyskie pomiędzy pierwszym meczem i rewanżem w LM żeby odrobić ta stratę pieniędzy
0
@Rewolucja123 No błędów popełniliśmy wiele. Natomiast niestety ogromna presja w Barcelonie będzie zawsze. Na tym tez poległ Koeman i nikogo nie interesowało jaka kadrę miał wtedy i ilu młodych wypromował. Z perspektywy czasu najlepiej chyba było dokończyć ten sezon 2021/22 z Koemanem i ewentualnie na następny znaleźć bardziej doświadczonego trenera od Xaviego. Choć z drugiej strony nagonka na Koemana ze strony mediów Laporty zaszła wtedy tak daleko, że nie było innego wyjścia jak zwolnić Holendra, a ze względu na ffp i to jak się u nas traktuje trenerów nikt poważny by nie przyszedł. Z kolejnej strony Xavi powinien zacząć od mniejszego projektu w Europie, ale sam nie chciał i już raz odrzucił Barcelonę. W skrócie dom wariatów i nie mam pojęcia jaka przyszłość nas czeka. Niby w zespole zawodników klasowych oraz takich z potencjałem nie brakuje, ale martwi mnie kto zgodzi się przyjść nas trenować wiedząc jaka jest presja, ograniczone możliwości wzmocnień i prezes, który Ci ingeruje w prace.
2
@Johnnie_Walker Balde się całkiem rozjechał w tym sezonie. Za równo piłkarsko jak i fizycznie. Balde z zeszłego tez by go schował do kieszeni.
0
@Rewolucja123 Ok, rozumiem. Pytanie kiedy ostatni raz był widoczny ten progres. Weź pod uwagę, że przyszli tez zawodnicy jak Gundo czy Cancelo dla których radzenie sobie z presja i branie odpowiedzialności to chleb powszedni. Dla mnie niestety ten projekt się już wypala o ile się nie wypalił i będziemy już tylko dryfować byle do końca sezonu kiedy nadejdzie czas decyzji.
Ps. Gratki za bramkę Ferrana na kuponie
0
@Rewolucja123 mógłbyś nakreślić w jakich aspektach widzisz ten rozwój? Jak dla mnie w tej chwili to już się cofamy. Z reszta jak sam zauważyłeś sami wytraciliśmy atuty, które mieliśmy, a nie zyskaliśmy nowych. Jak inaczej to nazwać jak regres?
0
@KrychaFCB a który nasz atakujący miał ostatnio forme i potrafił ja utrzymać dłuższy czas?
0
Pamiętajcie to, że zawodnicy hurtowo popełniają błędy indywidualne to tylko ich wina i biedny trener ze sztabem nie ma żadnego wpływu na formę i koncentracje swoich zawodników…
0
@Tarins bo nikt nie ma formy i każdy się chce przełamać xD
1
@Matt_i1992 No nie wiem. Myśle, że trener i jego sztab nie ma kompletnie wpływu na formę swoich zawodników i to ze wszyscy maja problemy z koncentracja i hurtowo popełniają błędy indywidualne to zupełnie przypadek. Do tego o dziwo w Gironie potrafił przyjmować.
0
Ferran jest jaki jest, ale ten Xavi tez mu życia nie ułatwia tym rzucaniem po różnych pozycjach.
0
@skubi99 ostatnio mu się trochę opinia zaczyna krystalizować w temacie naszego trenera, ale fakt. Zaraz zagramy jakieś 2/3 lepsze mecze i może się zmienić.
0
I tak można co mecz xD już nawet nie pamietam kiedy ostatnio Barcelona zagrała ponad 3 spotkania na jakimś równym nawet nie bardzo dobrym tylko przyzwoitym poziomie. Tutaj nie ma okresów formy zespołu i jej braku tylko jest jedna wielka sinusoida od dłuższego czasu.
twitter.com/Nocontext_FCB/status/1734817805135180206
1
@TheNekro94 @hayek czyli przynajmniej widać, że forma jest stabilna w swoim braku stabilności xD
0
W ilu spotkaniach w tym sezonie mieliśmy kontrole na przestrzeni przynajmniej większości spotkania i obyło się bez większych problemów? W dużym skrócie takich, w których nie musieliśmy się męczyć i bać o wynik do końca.
1
@priest9999 ten portal czyli DataMB prowadzi własna bazę danych, ale tutaj się zgadzam, że poszczególne źródła się różnią wartościami jak przytoczyłeś. Przykładowo jeszcze na fbref ma 2.48. Natomiast niezależnie od bazy danych nie wpływa to znacząco na porównania zawodników na podstawie danych z tej samej bazy danych.
2
@hayek No spotkań dużo nie ma hah, ale na fbref masz uśrednione statystyki za ostatni rok z porównaniem do innych pomocników z top 5 lig, LM oraz LE i dalej wychodzi podobnie. Niestety nasz najbardziej utalentowany zawodnik w kadrze jest szklaneczka.
0
Dobra dobra, a gdzie w takim razie asysty cwaniaku ;D
twitter.com/BarcaTimes/status/1734833570370244901
2
@blakkudium grał w Realu, a i tak go uwielbiam. Cudowny zawodnik.
0
Najbardziej mnie w naszej aktualnej sytuacji rozbraja podważanie jakości kadry. Mamy w swoim składzie zwycięzców LM, wielokrotnych mistrzów lig krajowych i zdobywców pucharów, reprezentantów najmocniejszych zespołów narodowych, młodych zawodników, których obserwują najlepsze zespoły jak City czy Bayern, a robimy z nich patałachów co nie potrafią grać w piłkę. To już nie ta kadra sprzed 2/3 lat gdzie ponad 50% stanowiły dzieciaki podczas swojego pierwszego sezonu z dorosłej piłce, weterani oraz piłkarze średniej jakości jak Braithwaite. My po prostu nie potrafimy od dłuższego czasu z tych piłkarzy wydobyć „ich” poziomu i stad przekonanie o ich brakach w jakości. Większość zawodników, którzy to trafia prędzej czy później zjeżdża ze swojego poziomu. Nawet ta Girona pokazuje, że stosunkowo średnia kadra z pojedynczymi mocnymi jednostkami może prezentować się świetnie jeśli jest dobry plan i piłkarze wiedza co maja grać.
3
@P33ck moim zdaniem bez sensu co chwile wałkować zmiany trenerów w Chelsea. Maja ultra młoda drużynę(najmłodszy zespół w PL od ponad dekady i jeden z najmłodszych w top 5 lig) i sukcesu tu w najbliższym czasie nie będzie. W tej chwili nawet Guardiola by z nich nie zrobił topowej drużyny, a potrzebna im jakaś stabilizacja i czas na rozwój.
0
@HypeR @macio_944 mozecie się klepać wzajemnie po plecach, ale wystarczy zobaczyć gdzie ląduje większość wyróżniających się zawodników i trenerów z La Liga, która liga ma dużo większa oglądalność, jakie są budżety klubów w obydwu ligach czy która miała najwiecej finalistów LM w ostatnich 5 latach. O średnim poziomie całej ligi już nawet nie wspominając. Tamtejsze zespoły z dołu i śtodk tabeli rywalizują o zawodników i trenerów z naszymi klubami, które walczą o europejskie puchary. U nas Barcelona żeby wypaść z top 4 musiałaby się naprawdę mocno postarać.
12
@macio_944 nie będzie, ale jesteśmy w słabszej lidze z mniejsza konkurencja. Możesz się ze mną nie zgadzać, ale tam oprócz tego, że masz więcej tych drużyn uznawanych za „topowe” to jak złapiesz zadyszkę to zaraz Cię łyknie jakaś Aston Villa, Newcastle czy kiedyś Leicester. U nas różnica klas i budżetów jest tak ogromna, że nawet najsłabsza Barcelona w od lat w 2021/22 była poza zasięgiem takiego Betisu czy RSSS. Natomiast miarę naszego poziomu najlepiej oddaje Europa.
0
@BorzyKrzys tyle, że ja się śmieje z niego, a popieram Michała. Z reszta taki mecz nic nie zmienia w moim odbiorze tej drużyny. Z otwartymi/ofensywnymi rywalami okazje tworzymy bo mamy indywidualności, ale dalej jesteśmy strasznie ubodzy w schematy. Do tego nasz najlepszy aspekt z zeszłego sezonu czyli pressing jest strasznie dziurawy, a trener nie potrafi wykorzystać piłkarzy, których dostaje i zazwyczaj prędzej czy później obniżają poziom przychodząc tutaj.
@parpe to jakie mamy powtarzalne schematy w ataku? Bo tym względem jesteśmy strasznie ubodzy i każdy poukładany w obronie rywal to obnaża. Wtedy zaczyna się granie do skrzydeł i liczenie, że coś zrobią w pojedynkach skrzydłowi. Nie bez powodu regularnie takie Rayo czy Getafe nam się stawiają. Mamy wiele świetnych indywidualności, ale jak maja gorsza formę lub rywal jest dobrze poukładany to jest mogiła. Jakby Xavi sobie za bardzo wziął do serca jakis stary cytat Guardioli, że jego zadaniem jest tylko doprowadzić zawodników do ostatniej tercji i faktycznie zdaje się praktycznie tylko na to co sami wymyśla co przy gorszej formie i/lub zamkniętym rywalu kończy sie potem mizerna gra.
Obrona to inna sprawa. Strasznie się posypaliśmy w tym sezonie. Bez pivota jesteśmy kompletnie bez kontroli, a kontry rywali wchodzą w nas jak w masło.
4
Bo wiecie wysokie xG z ultra-ofensywnym rywalem to już znaczy, że schematy hulają i gramy jak trzeba tylko pech tym razem.
twitter.com/michalgajdek/status/1733970573884006618
1
@OnlyBarca10 nie jest problemem brak kontroli i to, że tak łatwo nas kontrują rywale? Problemy w ofensywie to inny temat niż ten, do którego pije.
7
Swoją droga źle się zestarzały te komentarze, że Gundo czy De Jong mogą zastąpić Busiego na 6. To genialni piłkarze, ale zupełnie inne profile i pivot dalej poszukiwany.