0

@tristan87 żeby zacząć zbierać pierwsze minuty po kontuzji. Dojście prawdziwej gotowości do rywalizacji znowu na takim poziomie jeszcze chwile zajmie.

11

W komentarzach fajnie się mówi „potrzeba nam trenera z topu” tylko zdradźcie mi tajemnice jak jak takiego zamierzacie sprowadzić do Barcelony? Zaoferować absurdalnie wysoki kontrakt? obiecać transfery na które nas nie stać? Czy założyć worek na głowę i uprowadzić xD Nie mówiąc, że większość topowych trenerów ma teraz zatrudnienie. Praca w Barcelonie w tej chwili to mina, która może takiego trenera z tego topu wysadzić. Malo zachęcające nie prawdaż?

2

To, że Koeman w końcu jednak poleci to już kwestia czasu. Zasadne jest tylko pytanie kiedy. Osobiście poczekałbym jak wrócą kontuzjowani i dał mu jeszcze trochę czasu bo tak ciężkiej sytuacji nie miał chyba żaden trener Barcy chyba przez ostatnie 20 lat i nie chodzi tylko o siłe kadry bo to jest kropla w morzu naszych problemów. Jeśli gra się poprawi, zakładam ze jak wszyscy wrócą i zespół się trochę lepiej zgra to tak będzie to spokojnie Koeman wytrzyma do końca sezonu, a klub zaoszczędzi na odprawie po czym Laporta wymieni go na jakiegoś swojego wybrańca. Po sezonie tez powinno pojawić się więcej opcji, a nawet trenerzy którzy maja posadę będą na pewno bardziej skorzy do odejścia niż na początku sezonu. Taki trener tez w miarę naszych możliwości finansowych będzie mógł wzmocnić kadrę wg swojej wizji i dobrze żeby to był trener na lata, który jest gotowy budować projekt w perspektywie trochę dłuższej niż „2 lata”. W każdym razie kto by nie przyszedł przyda mu się dużo szczęścia i cierpliwości.

0

@norbi77 wiesz tu nie chodzi o sam sposób w jaki zdobywa bramki tylko bardziej o sposób jego gry, który ewoluował na przestrzeni lat. Szczególnie dobrze widać to w aktualnym Bayernie i reprezentacji Polski gdzie często schodzi do pomocy tworząc przewagę liczebna i pomaga w konstruowaniu akcji. Bramki faktycznie są w większości schematyczne, ale działa wiec nie ma co narzekać. Nie jestem fanboyem, ale równocześnie nie podoba mi się takie umniejszenie Lewemu. Jest teraz na fali, to jego moment i warto to docenić bo szybko się Polska raczej piłkarza na takim poziomie nie doczeka ;-)

3

@Garbatyy 1. Każdy piłkarz ma słabsze mecze
2. Pisanie, że tylko dostawia nogę to ogromne spłycanie jego umiejętności i przydatności dla drużyny

0

@Coutinho007 powtarzam jest topowym trenerem i absolutnie tego nie neguje, ale my przede wszystkim potrzebujemy najpierw jakiejść stabilizacji za równo na ławce jak i tej w biurach bo ryba psuje się od głowy i dużo cierpliwości mierząc się epokowym wyzwaniem gry bez messiego na którym polegaliśmy przez ostatnie 15 lat. Teraz musimy polegać na dzieciakach i zanim to się zgra i wypracujemy pewne schematy, a młodzi się rozwiną chwile to zajmie. Nowy trener w tej chwili wiele nie zmieni, ten sezon trzeba przecierpieć i jeśli Laporta bardzo chce zmienić trenera na „swojego” to niech to zrobi po sezonie jak będzie więcej opcji i pion sportowy nakreśli jakiś plan.
Ps Klopp w bvb zaczął odnosić sukcesy krajowe do swojego 3 sezonu, a zaistaniał w Europie od 5 jak wymienił większość zawodników na takich z którymi chciał pracować i w których widział potencjał.

0

@Coutinho007 jest niewątpliwie topowym trenerem, ale powiedzieć ze z piłkarzy przeciętych robi topowych to duże nadużycie. W obecnym zespole Liverpoolu po 5 latach zostało raptem 5 zawodników z zespołu, który przejmował. On wyciąga potencjał z zawodników, którzy te predyspozycje ewidentnie maja. Szlifuje diamenty, a nie lepi garnki z gliny. Wszyscy teraz uważają, że Koeman nie potrafi wyciągać potencjału z zawodników, a jak na przełomie stycznia-kwietnia byliśmy w fenomenalnej formie to nikt nie pomyślał, źe tak naprawdę wielu zawodników grało na 150% swoich możliwości? Uważają, że Pedri się nie rozwija bo nie gra już tak widowiskowo jak na początku i nie posyła tylu kluczowych podań nie zważając na to, że jego rola jest inna, a linia ataku słabsza, że Koeman poświęcał swój czas na pomoc Minguezie czy Moribie przygotować się do wymagań pierwszego zespołu czym tak naprawdę powinien zając się Pimienta, czy Dest, który tez porzebuje czasu, że ustabilizować forme. Odejście najważniejszych zawodników i przerzucenie odpowiedzialności na tych młodych tez im nie pomaga, nie mówiąc ze wymagania które kibice od razu po wejściu do dorosłego futbolu stawiają przed Nico, Balde, Gavim i Demirem są abstrakcyjne. Odejście Messiego i Griezza, ilość kontuzji kluczowych zawodników, brak jakościowych zamienników i gierki pomiędzy Laporta i Koemanem tak zdestabilizowały zespół, że teraz potrzeba pokładów cierpliwości czekajac aż wrócą kontuzjami, a najmłodsi dostosują się do wyamagań pierwszej drużyny i wszystko zatrybi. Zmiana trenera na początku sezonu nie mając nawet sensownej alternatywywy nic dobrego nie przyniesie, a ludzie zaraz będą do zwalniać jak Koemana po tam 6 czy 7 meczach w historycznym okresie pierwszy raz od wielu lat bez Leo Messiego.
Edit. Polecam tez sprawdzić historie jakich Koeman zawodników wprowadzał do dorosłego futbolu, a jest kilka piłkarskich tuz

0

@Coutinho007 wszystko super pięknie napisane tylko jak przeanalizujesz sobie karierę Kloppa to też nie było tak, że on sobie przychodził i z miejsca wszystko pięknie hulało. Jurgen potrafił zawsze świetnie budować drużynę pod własne potrzeby dosyć małym nakładem finansowym i podnosić poziom wyżej tych zawodników w których widział potencjał, ale absolutnie nie było tak, że przychodził i nagle wszyscy zaczynali grać na 150% swoich możliwości. Jego drużyny wyraźnie podnosiły swój poziom dopiero po przynajmniej jednym okienku transferowym, a jego praca opiera się głównie na projektach, które maja przynieść sukces długofalowo, a nie na „już”. Wystarczy zobaczyć tez jaki jest jego średni czas pracy w jednym klubie. Żaden topowy trener tu teraz nie przyjdzie gdzie powodów jest multum, a typowego „strażaka” moim zdaniem nie ma co zatrudniać bo kolega @Janiama trafnie zdiagnozował nasze problemy i przyjście nowego trenera niewiele tu raczej zmieni.

0

@abram3k to znajdź sobie inny do kibicowania skoro ten jest taki „żałosny”.Tęsknić nie będziemy.

2

@FC1899Barca Po pierwsze trzeba to jeszcze zgrać bo w tym sezonie doszło sporo tych młodych nawet trochę za dużo, ale takie czasy+odejście messiego to też rezygnacja z pewnych schematów/automatyzmów które mieliśmy wypracowane. Talent nie oznacza też, że tacy gracze jak Balde, Gavi, Demir i Nico już teraz wiele nam dadzą, nie mówiąc o Puigu który wątpię, że kiedykolwiek nam coś da. To bardziej melodia przyszłości niż realne wzmocnienia na ten moment. Szanse, że wszyscy elegancko odpala niczym w grze komputerowej tez są raczej małe. Koeman ostatnio miał wiele racji w tym co mówił, bo miał praktycznie związane ręce. Ludzie tu chcą widowiskowej gry w 4-3-3 i powrotu do korzeni nie mając ani jednego zdrowego nominalnego skrzydłowego, a podliczając ogólna liczbę kontuzji kluczowych zawodników to nawet dużo silniejsze zespoły z szersza kadra miałyby problem jakby im tylu ważnych zawodników wypadło. Narazie kto by nie przyszedł to jesień minie pod znakiem średniej gry i ogrywania kadry. Na więcej bym nie liczył.

1

@JarekS dosyć byłem do niego sceptycznie nastawiony i osobiście z ostatnich plotek preferowałem Kessiego mimo, że Pogba możliwości ma dużo większe nie mówiąc już o aspekcie marketingowym. Nie wierzyłem tez, że sprowadzanie go będzie w ogóle możliwe, ale zobaczymy co z tego wyjdzie choć obawiam się, że jak psg wejdzie do gry to nie będzie nawet czego licytować choć i bez tego będzie ciężko.

0

@NiemoralnyAdam zgadza się, ale równocześnie nadmierny strach i przyznawanie im zwycięstw zanim rozegrają mecz jest niepoważne tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę, że sezon trwa dopiero ledwo ponad miesiąc. Narazie grają happy football dużo bramek widowiskowy styl, ale co to przyniesie zobaczmy na koniec sezonu. Narazie skupmy się na naszej drużynie.

3

Real ma dużo silniejszy zespół oraz lepsza forme i to jest fakt. Pokusze się nawet o stwierdzenie, że są w tym momencie najsilniejsza drużyna w Hiszpanii(wysoko poprzeczki im rywale nie zawiesili hehe).Równocześnie przypominam, że tytuły zdobywa się głównie forma na wiosnę o czym Ancelotti już boleśnie przekonał się przy okazji swojego drugiego sezonu podczas pierwszej przygody w Realu ;-D

7

@normasubiektywna @Gacork zdecydowanie tak, po pierwsze to bardzo ciężki charakter, który nie lubi sprzeciwu i zawsze stawia na swoim gdzie już samo to daje do myślenia powoduje ewentualne niepokój w kwestii jego prawdopodobnych starć z Laporta. Ponadto w każdym klubie miał mnóstwo starć z piłkarzami gdzie Koeman to przy nim potulny baranek i wielokrotnie odstawiał ważnych graczy na co my sobie pozwolić aktualnie nie możemy, krótko mówiąc wręcz wyniszczający styl pracy. Wymowna jest tu wypowiedź Ramosa sprzed kilku lat kiedy Real był w kryzysie i rozważana była kandydatura Conte. Z pracy z młodzieżą również raczej nie słynie. No i gwóźdź programu czyli duże wymagania co do preferowanych wzmocnień i ogromne roszczenia w przypadku ich braku.
Jeśli o Koemanie mówili „zły glina” to Conte już jest praktycznie „terrorysta”

0

@Adi123456789 z man utd 2010/11 zawodnikiem meczu był zespół bo zagraliśmy perfekcyjnie jako drużyna, a messi jakoś bardzo wtedy przed szereg nie wyszedł mimo ze zagrał świetnie

0

@Pilka_jest_okragla Teraz wszyscy tęsknią, a jak był to go nazywali tutaj wuefista. ;-) Łatwo docenić kogoś jak go już nie ma.

2

@wielofish internauci w komentarzach na yt pod nagraniem z konferencji maja więcej kultury i szacunku do trenera niż nasi użytkownicy i zamiast tylko krytykować potrafią okazać wsparcie dla klubu i Koemana nawet jeśli woleliby innego trenera na tym stanowisku.

13

Wiele tyłków pęknie po takim komunikacie, ale uważam, że skoro trener jednak zostaje(na to wygląda), a ostatnio wokół klubu i drużyny wytworzyło się ogromne ciśnienie to może dobrze było go trochę spuścić takim jasnym przekazem co do naszej sytuacji jak na tej konferencji czy wywiadzie Enrica Masipa.

0

@Janiama może pod prąd, ale to jest moim zdaniem racjonalne podejście do naszej sytuacji. Jest jak jest, zespół zamiast się wzmocnić jeszcze się osłabił w trakcie okienka bo górę wzięły sprawy finansowe i pewnie słusznie, masowy zaciąg juniorów i jeszcze 3/4 naszego ataku+alba i pedri w szpitalu. Nawet topowe zespoly jak Bayern miałyby problem jakby im tyle pierwszoplanowych zawodników wypadło, a co dopiero my z nasza wąska kadra. Zanim też to wszystko się zgra i młodzi wejdą na wyższy poziom to chwile to zajmie i dla mnie jest to analogiczne świeży start jak na jesień zeszłego roku, gdzie dobrze pamiętamy, że zanim zespół wszedł na satysfakcjonacy kibiców poziom minęła praktycznie cała runda jesienna, a teraz mamy słabszy zespół niż wtedy.

3

@JarekS akurat o braku projektu sportowego, jakieś klarownej wizji w jaki sposób chcemy budować zespół i totalnej improwizacji w naszym klubie słuchamy lub widzimy od bardzoo dawna, a najlepszy pokaz paniki, desperecji i niekompetencji w działaniach dostaliśmy po odejściu Neymara. Po tym jak przyszedł Laporta, a razem z nim nowy pion sportowy liczyłem, że wiele się tutaj zmieni i w końcu nasze działania zaczną wynikać z przemyślanych pod kątem długofalowym decyzji, ale po szopce która widzieliśmy pod koniec sezonu i tej która aktualnie rozgrywa się na naszych oczach powoli tracę nadzieje i zaczynam się co raz bardziej martwić o przyszłość tego klubu. To wszystko wydaje się jeszcze bardziej zaskakujące i kuriozalne jeśli pomyślimy o jak wielkim klubie/instytucji tutaj mówimy, gdzie przewidywanie pewnych spraw, racjonalny osąd i myślenie przyszłościowe powinno być podstawa działania, a prezes klubu powinien czasami schować swoją dumę do kieszeni i posłuchać specjalistów których sam do tego klubu pościągał.

2

@FIJI słowo klucz „równowaga” , już i tak skład mocno eksperymentalny z powodu licznych kontuzji

9

No i klasa. Pierwszy krok ku zabezpieczeniu lepszej przyszłości. Po oficjalce następni w kolejce są Dembele, Fati i Araujo.

2

Plotek ciąg dalszy choć łatwiej uwierzyć w niego niż Pogbe czy Haalanda. Jako ciekawostka widziałem na stronach związanych z Milanem, że oczekuje od nich pensji wysokości 7-8M netto plus bonusy i PSG jest chętne spełnić jego wymagania.

0

Psg vs Lyon
Real vs Valencia
AC Milan vs Juventus
Taki dobrobyt, że nie wiem co obejrzeć :-D

1

I cyk chwilowe odwrócenie uwagi od cyrku, który się teraz rozgrywa w naszym klubie

2

@DaPidejpi Conte nie przyjdzie do zespołu, który nie jest w stanie zapewnić mu konkurencyjnego projektu sportowego, a jak nie z miejsca to przynajmniej ma fundusze żeby taki zbudować. Żaden topowy trener tu nie przyjdzie wychowywać dzieci nie mówiąc, że w aktualnych warunkach pracy jakie u nas panują ryzyko utraty reputacji jest bardzo duże.

1

Nie, dzięki ;-) Od tego Pana to bym Ryana Gravenbercha przygarnął

0

Już nie mówiąc, że kompletnie nie wierze ani w nasze możliwości finansowe żeby go sprowadzić(bardzo wysoka pensja+bonusy za podpis) ani to, że wybrałby akurat nas jeśli nawet byłoby nas stać to mam ogromne wątpliwości co do jego przydatności akurat dla naszej drużyny. My potrzebujemy kogoś kto zastąpi Busiego, a nie pomocnika który mimo fenomenalnego przeglądu pola, wizji gry i umiejętności technicznych jeśli chodzi o grę obronna, asekuracje partnerów itd jest praktycznie nieprzydatny.

4

@Hanok Gavi pokazał kilka ciekawych zagrań i widać, że to zawodnik z dużym potencjałem, ale na ten moment tych błędów trochę jednak było. Oczywiście stres i brak doświadczenia zrobiły swoje wiec nie ma co się pastwić :-D

1

@Janiama 100% racji w tym co napisałeś. Jeśli ktoś myśli, że światowej klasy trener przyjdzie tu wychowywać dzieci przy ogromnym ryzyku utraty reputacji to jest nieźle oderwany od rzeczywistości

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?