ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@macio_944 to są głównie pojedyncze mecze, a żeby rywalizować w perspektywie długofalowej umiejętności są konieczne i nie zastąpisz ich sama walka na boisku czy najlepsza taktyka
4
@JarekS dokładnie tak, gdyby się sugerować takimi wartościami to sam Pedri i de Jong maja jedne z najwyższych wartości wśród zawodników na swojej pozycji na świecie. Gdyby miała iść za tym proporcjonalna do wartości jakość na ten moment oznaczałoby ze powinnismy mieć jedna z najsilniejszych linii pomocy, a przynajmniej kiedy oni są zdrowi i występują…
Jak jest w rzeczywistości dobrze wiemy
0
@Kondziubarca tak, bo wartości transformarkt czy innego portalu niepodważalnie dowodzą niesamowitej jakości naszej kadry…
2
@Classik10 Podpieranie się tym mitem Ajaxu robi się już nudne bo nijak ma się do do naszej sytuacji.
Po kolei:
1. u nas wielu zawodników młodych zawodników, albo dopiero debiutuje w pierwszej drużynie, albo rozgrywa swój drugi sezon w tamtym Ajaxie z ważnych zawodników nawet taki De Jong, czy de Ligt byli wprowadzani już od sezonu 16/17, a Van De Beek nawet sezon wcześniej. To już nie były tylko talenty, a młodzi piłkarze grający dla dorosłej reprezentacji kraju.
2. Ajax nie wprowadzał aż tylu młodych zawodników na raz, właściwie żaden zespół tak nie działa i my również byśmy aż tylu nie wprowadzali gdybyśmy nie byli przyparci do muru przez brak transferów, słaba kadrę i kontuzje. Co za tym idzie mieli większe wsparcie bardziej doświadczonych zawodników i mogli być wprowadzani w bardziej przyjaznych warunkach, bez presji i z pomocą bardziej doświadczonych zawodników
3. Doświadczeni zawodnicy…mało kto pamięta, ale w pierwszym składzie jak robili show w lidze mistrzów grał tylko jeden zawodnik poniżej 20 roku życia i był to de Ligt dla którego jak pisałem to i tak był 3 sezon w dorosłym futbolu i grał już dla reprezentacji, a Ci młodzi zawodnicy byli wsparci takimi graczami jak: Blind(28lat), Tagliafico(25lat), Schöne(32lata), Ziyech(25lat), Tadic(29lat)
4. To tylko jeden sezon, a właściwie jego niecała połowa po o ile dobrze pamietam do stycznia, albo lutego byli jeszcze za PSV w lidze i przegrali pierwszy mecz u siebie z Realem w lidze mistrzów, a dopiero po wygranej w rewanżu zaczęli tak łapać wiatr w żagle, że było widać jak rosną z każdym meczem, a mimo to w kluczowym momencie zabrakło doświadczenia
5. Po prostu bardzo utalentowane pokolenie+ drużyna była budowana od kilku sezonów i akurat wtedy wypadł jej peak formy
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
4
Jak to jest wygrywał Alfred, a teraz przegrywa Koeman? ;-)
0
O tym optymizmie w sprawach przedłużeń słychać od lipca…
2
Czyli klasyk 50% na przejście. Barca chce, on nie, a tak na poważnie dalej niech się bawią w mediach i żonglują nazwiskami zamiast ogarniać ten burdel.
0
@Coutinho007 nie stworzył to nie znaczy, że nie stworzy. Pojedynki w powietrzu już wygrywał i prędzej czy później coś tego wyniknie. Natomiast nie podlega dyskusji to, że jest zawodnikiem o zupełnie innej charakterystyce od reszty naszych napastników, a co tym idzie jest „opcja taktyczna” bo pozwala na inne rozwiązania. Ani Aguero, ani tym bardziej Braithwaite nie grają szczególnie dobrze tyłem do bramki co może tez pozytywnie wpłynąć na grę skrzydłowych. Nadal przypominam też, że to wyłącznie zmiennik/uzupełnienie składu, a to ze gra jest ścisłe związane z kontuzjami w pierwszym zespole.
0
@Gaucho a czytać potrafisz? Nie było pieniędzy, nie było czasu, a 3/4 ofensywnych piłkarzy było na L4. Wszyscy będą zdrowi to większość czasu przesiedzi na ławce rezerwowych, ale sam ruch był rozsądny, a wy macie ból pewnej części ciała jakby go ściągnęli na grube miliony z równie wysoka pensja i miał być pierwszoplanowa postacią zespołu. Gra bo nie było kim go zastąpić.
0
@Coutinho007 @Damian11 teraz Falcao strzelił kilka bramek i wszyscy mądrzy, a mało kto pamięta jak duże miał ostatnio problemy ze zdrowiem, a my już mamy szklanego Aguero. Luuk to tylko uzupełnienie składu i inna opcja taktyczna. Nic więcej. Minie sezon i więcej go nie zobaczycie, a jęczycie jak stare baby. Gdyby go nie było to w sierpniu i wrześniu mielibyśmy tylko juniora i Depaya w ataku. Wysoki napastnik, może grać tyłem do bramki, zgrany z Depayem i Frenkiem, bardzo tani, dobrze znany przez trenera. To była logiczna opcja.
0
@Gaucho nie mieliśmy opcji albo/albo. W grę wchodziło tylko wypożyczenie lub bardzo tani napastnik. Z reszta zobacz sobie ile Cavani zarabia w takim United.
1
Rzeczywistość w lidze mistrzów jest brutalna i najmniejszy moment nie uwagi kosztuje, ale sama gra nie jest wcale tak fatalna. Natomiast strasznie daje po oczach to jak łatwo jednym podaniem można ominąć cała linie pomocy portugalczyków .
0
@Pilka_jest_okragla dziękujemy za fachowa wypowiedź. Oddaje głos do studia…
1
@BarcaInfo I co z tego? Będzie na 100% gotowy to zacznie łapać minuty, wiec już sie tak o niego nie martwcie ;-)
Stracił duża cześć okresu przygotowawczego i muszą go odpowiednio przygotować do gry w Niemczech, a linia pomocy w Lipsku tez jest dobrze obsadzona. Mimo to jestem pewien, że przędzej czy później dodatnie swoje minuty bo Lipsk nie płaci prawie 20mln za zawodników w których nie wierzy.
0
@Pilka_jest_okragla Człowieku to pojedyńcze mecze. Co roku Kopciuszki co jakiś czas zaskakują lepsze zespoły co nie znaczy, że coś osiągną. Sheriff na 99% nie wyjdzie nawet z grupy, ale tym meczem ich kibice będą żyć przez następne miesiące i dobrze, ale w perspektywie krótko czy długofalowej to znaczy tyle, że zagrali jedno świetne spotkanie, a faworyt zawiódł. Nie więcej, nie mniej, a takie docinki do Koemana przy każdym takim przypadku to dziecinada. Jesteśmy w historycznym momencie pierwszy raz od lat bez messiego i z ogromnym zaciągiem młodych(żaden zespół w Europie nie wprowadza tyle młodych w jednym sezonie co my) i potrzeba czasu żeby to zaczęło funkcjonować.
0
@HERORICH2 co się w ogóle u was dzieje? Wiadomo skąd tak fatalna gra? Jakieś konflikty/problemy wewnątrz klubu? Bo kadrowo zespół macie na macie chyba najmocniejszy z hiszpańskich zespołów, a na pewno najlepiej zbilansowana kadrę
1
To jest niepojęte co się dzieje z Atletico w tym sezonie,a kadra nawet mocniejsza niż w poprzednim
0
@CuleNaZawsze1899 czy ty naprawdę sądzisz, że wyrzucenie pierwszego trenera na trybuny oznacza, że nagle nie ma na nic wpływu i drugi trener podejmuje wszystkie decyzje? Cały mecz byli w kontakcie z Koemanem i wszystkie decyzje były podejmowane przez niego, a Alfred jedynie te decyzje artykułował. Nie wiem czy ciezko było dostrzec tego Larssona, który cały mecz siedział ze słuchawka w uchu i babrał w notesie oraz przekazywał informacje Alfredowi?
0
@JarekS co prawda ostatnio było trochę plotek mówiących, że Adeyemi będzie celem Barcelony choć w ostatnim wywiadzie z tego co widziałem puścił oczko do Bayernu i wydaje się ze to on będzie pierwszy w kolejce tym bardziej, że raczej na pewno nie zdecyduje się zawalczyć o Haalanda w przyszłym roku mając nadal Lewego w życiowej formie. Nie mówiąc, że takie chore licytacje z innymi klubami to bardzo nie w ich stylu.
4
Na szybko po meczu brawa dla całego zespołu, a szczególnie dla naszych najmłodszych zawodników. Tak przekonujące zwycięstwo na pewno będzie bardzo budujące choć Levante grało dziś kryminał w obronie i maja szczęście ze nie wsadziliśmy im dzisiaj 6 bramek zamiast 3. Świetnie się oglądało Gaviego, który zasuwał jak taka mała mróweczka w środku pola i do tego potrafił świetnie zagrać do przodu. Nico również świetny występ, bardzo pewnie i świetnie było oglądać nie tylko dobrego technicznie ale również fizycznie zawodnika w środku pola Barcelony, a nie jest to u nas tak oczywiste. W kwestii Fatego muszę przyznać, że po pierwszej połowie miałem takie przeczucie i nadzieje, że wejdzie i strzeli na 3:0 zamykając mecz. Bardzo podobało mi się, że mimo tak długiej przerwy bez kompleksu wchodził w pojedynki z rywalami choć jeszcze raz podkreślam Ci nie prezentowali się najlepiej, a przy samej bramce wzruszenie i eksplozja radości. Nadal należy pamiętać jak długa miał przerwę od gry i mimo tak obiecującego wejścia nie przesadzać z oczekiwaniami oraz wprowadzać go spokojnie, ale mam nadzieje, że ten mecz i ten sezon naznacza nowa erę już bez Leo Messiego, ale za to z nowymi idolami. Tyle na dziś i życzę miłego niedzielnego wieczoru. Visca el Barca!
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
A cała lewa strona wolna
0
Z tych teoretycznie bardziej dyskretnych zawodników bardzo fajnie się prezentuje Nico w tym meczu
1
@arasz1819 tyle wpisów o Schreuderze ze o ile na początku myślałem ze to same trolle to teraz zaczynam się poważnie zastawiać czy oni serio tak myśla, że Koeman nie może się kompletnie komunikować ze sztabem i to Alfred podejmuje wszystkie decyzje :-D jeśli tak jest naprawdę to jestem szczerze załamany xD
1
Świetne 45min, szkoda tylko trochę skuteczności bo wynik mógł być wyższy, a tak trzeba zachować nadal duża ostrożność.
5
1.Zluzujcie trochę! Araujo nie jest ze stali i tez musi odpoczywać, a przed nami ciężki miesiąc.
2. Wielcy przeciwnicy Luuka de Jonga w składzie zastanówcie się nad naszym aktualnym stanem kadry i kto ma grać za niego. Myślenie nie boli.
0
@!34RC3!_0N4 zupełnie innym profilu? Zawsze mieliśmy takich przebojowych skrzydłowych bo w systemie 4-3-3 są konieczni. Odstawić Luuka De Jonga i kto ma teraz grać? Narazie raptem młody talent Demir, którego aktualna gra zweryfikowała eskpertow wieszczących z miejsca wielkie wzmocnienie po kilku meczach w presezonie? Który z każdym takim gorszym meczem będzie miał co raz bardziej obciążana głowę? Ansu który wraca po roku do gry w piłkę i narazie nie ma mowy o jakimś pełnym spotkaniu, a jego dyspozycja na początku raczej nie będzie powalać? Czy Coutinho który tez dopiero łapie rytm po bardzo długim okresie powrotu po kontuzji? Rozejrzyj się! Wyboru wielkiego nie ma i nawet przy zmianie formacji raczej Luuk będzie musiał zagrać narazie.
2
@Emhyr taki brzuszek już ze musiał strzelić jeszcze w poprzednim haha
@xL4sTx aj szybszy byłeś :-D
1
@donleo12 Ajax ten Haga bardziej przypomina stylem drużyny Kloppa niż nasza charakterystyczna tiki-take