ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Lukdedomb będzie mógł odejść jak Barcelona sprowadzi pivota na jego miejsce. Dopóki to się nie stanie będzie grać i niestety z topowymi zespołami już zawsze będzie odstawać.
0
@Naturopata raczej mało prawodopodobne, zakładając że nagle nie zmienimy całkiem systemów w jakich gramy żaden nie obskoczy pozycji Busiego
0
Co prawda rytmu meczowego u wielu brak, ale nareszcie mamy sensowne opcje na ławce, które realnie mogą wiele wnieść do naszej gry.
0
@maniak33333 Nawet nie wiem co Ci mam powiedzieć. Na tym właściwe polegają młode talenty, że mogą się rozwinąć i wskoczyć na wyższy poziom, ale mogą też nigdy nie wyjść ponad to co już prezentują lub nawet obniżyć loty, a składa się na to talent zawodnika, charakter, jaki wpływ ma jego otoczenie, jak prowadzona jest ścieżka kariery itd. Ryan Gravenberch już akurat oprócz tego, że dalej jest talentem, jest również piłkarzem zweryfikowanym na poziomie ligi mistrzów czy piłki reprezentacyjnej, mającym jak na swój wiek już spore doświadczenie i gotowym postawić kolejny krok w karierze. Może się okazać, że weryfikacje w wielkim klubie przejdzie negatywnie i później będzie występował w europejskich drużynach z 2,3 czy 4 szeregu, albo wejdzie na top, ale takie ryzyko wtopy istnieje nawet przy zakupie uznanych gwiazd o czym akurat my jako kibice Barcelony powinniśmy dobrze wiedzieć. Piszesz, że Gavi, Pedri i Ansu postawili ten kolejny krok żeby zostać topowymi graczami, ale moim zdaniem oni również jeszcze maja słabsze strony nad którymi musza pracować i zebrać jeszcze dużo doświadczenia zanim zaczniemy z nimi walczyć o najwyższe cele i wcale bym nie powiedział, że są daleko przed młodym pomocnikiem ajaxu. Na koniec tylko dodam, że każdy młody gracz rozwija się w swoim tempie i często hype napędzany przez Januszy i media wyprzedza ich rzeczywisty talent, a szczególnie w Anglii ;-)
4
@doc Nic dziwnego przy jego wymaganiach
0
@maniak33333 czyli co sprawdzałeś? Gole i asysty? To nie jest ofensywny pomocnik, a nawet mówi się ze będzie z niego świetny pivot w przyszłości i mógłby zostać następca Busiego jeśli Barca by go chciała wykupić. Talent na pewno bardzo duży.
0
@Criss18Barca Nie, bo jest opcja wykupu za 40. Zamykam temat.
2
@Barca1922 nikt by nie przejął jego całej pensji. Powinnismy się cieszyć, że wzięli na siebie aż tyle.
I tylko kluby z Anglii są na tyle bogate, że mogły sobie wziąć taki wrak z kosmiczna pensja na eksperyment, a może wypali.
2
@Firestone nie ma co się pastwić bezcelowo, ale 2 mecze z rzędu i wszyscy dostali odpowiedź czemu nie grał u żadnego trenera. Wyglada na to, że ostatecznie wypisał się z Barcelony i niedługo będzie musiał poszukać nowego klubu.
0
@Janiama ogólnie można sobie żartować, ale czesto mocne zespoły La Liga maja problemy w tych meczach wyjazdowych w pierwszych rundach. Jak się szybko takiego meczu nie zamknie to później są ciężary.
1
@Rewolucja123 Miarka się przebrała
0
Czyli narazie pomysł z Morata zawieszony przynajmniej do lata
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@slayer jasne zawsze ryzyzko istnieje choć niewypały Barcy, a przynajmniej w przypadku Coutinho i Griezza wynikały przede wszystkim z tego, że kupiliśmy zawodników nie pasujących do nas na pozycje, których u nas nie było. Jeśli ktoś sadził, że Coutinho zastąpi Inieste to był niepoważny, skrzydłowym tez nie był. Jedynym drogim zawodnikiem, który ze względu na pozycje i charakterystykę wydawał się rozsądnym(choć nie za ta kwotę) był Dembele, ale wyszło jak wyszło choć kontuzje dorzuciły tutaj duża cegiełkę. Generalnie sam nie jestem zwolennikiem tak drogich transferów bo jak sam napisałeś nic nam nie dały i uważam, że Barcelonie w tej chwili Haaland nie jest potrzebny z prostego powodu. Za rok i tak nie będziemy nagle drużyna, która zacznie walczyć o wszystkie cele. Mamy jeszcze kilka braków jak choćby następca Busiego, Alby, jakościowy środkowy obrońca i również 9. Nasi młodzi zawodnicy tez potrzebują jeszcze doświadczenia, żeby moc walczyć w lidze mistrzów, a co za tym idzie moim zdaniem nie powinnismy rozbijać banku na jednego topowego napadziora w momencie kiedy ta drużyna potrzebuje spokojnych 2/3 lat kiedy będzie się rozwijać, uregulujemy sytuacje finansowo, zakończą się kontrakty graczy typu Umtiti i zobaczymy kto z młodych wejdzie na top, a kto będzie musiał odejść . Po tym czasie uzupełnić kadrę już topowymi zawodnikami. Transfer takiego zawodnika w momencie kiedy raczkujemy jest moim zdaniem bez sensu chyba, że Laporta planuje już w lecie dokonać naprawdę wielu wzmocnień i zacząć od razu walczyć o najwyższe cele, ale jakoś tego nie widzę. Dla rozwoju kadry lepiej teraz ściągać tylko darmowych graczy i młodych zawodników z potencjałem na pozycje, na których nie mamy przyszłościowych zawodników ze szkółki.
0
@Emhyr No biorąc pod uwagę wartość rynkowa, czy wysokość kontraktu i profile naszych młodych pomocników to właściwie fdj wydaje się praktycznie jedyna opcja nie licząc np Dembele który sam odejdzie.
Kolega wyżej wyemienił Depaya, ale on przyszedł za darmo i zarabia dużo mniej od fdj gdzie jeszcze nadal co roku odpisujemy sobie kwoty z amortyzacji, które również wpływają na limit
0
@Emhyr Gdyby rozwiązanie kontraktu było opłacalne to już by to zrobili. Na pewno musieliby wypłacić mu resztę kontraktu i raczej Umtiti by się nie zgodził żeby to rozbić w czasie plus możliwe, że jakieś odszkodowanie za jednostronne rozwiązanie umowy. Na niego raczej jesteśmy skazani do końca obowiązującej umowy.
1
@sonek jakby się zastanowić to rozsądna opcja dla zawodnika nie wiedząc tak naprawdę w jakim kierunku idzie/będzie szła Barcelona
8
@Pilka_jest_okragla na konferencji może mówić co tylko chce, ale wymiar gry Puiga przy naszej sytuacji kadrowej i to, że przegrywa rywalizację z dużo młodszymi i mniej doświadczonymi graczami daje prawdziwy obraz jego sytuacji w Barcelonie. Ta przygoda powoli dobiega końca.
1
@JarekS ciekawy wpis jak zwykle, ale dobrze ze wyjaśniłeś powody jego gorszej formy bo szczerze sam się zastanawiałem i bardziej obstawiałem urazy, które w ostatnich 2 sezonach go trapiły. W jego klasę natomiast ciężko było wątpić pamiętając jego wyczyny gdzie długo obok Messiego był naszym najlepszy zawodnikiem i jednym z nielicznych którego formy i klasy nie dało się podważyć. Ciekawy ten wątek na temat bramkarzy klubów z niższej półki i tych predysponowanych do elity.
0
@snoopy Zagrał. Choćby sezon 19/20 problem w tym, że jest bardzo nieregularny. Głównie dlatego wymienia się go w kontekście nas i Sevilli, a nie tych absolutnie topowych na ten moment zespołów.
1
@monsterrize ja rozumiem, ze jako kibice Barcy chcemy żeby „somsiad” z Madrytu dostał od losu wszystko najgorsze, ale to co piszesz to bzdety mające mało wspólnego z rzeczywistością. Maja kilku ciekawych młodych zawodników i maja pieniądze wiec nic takiego nie będzie miało miejsca.
0
@Encore o kurcze, aż o nim zapomniałem przez ostatnie lata. W sezonie 2013/14 zrobili z Suarezem jeden z najlepszych duetów napastników xxi wieku
Niesamowity był ogień, szkoda tylko ze nie zwieńczony tytułem :-D
5
Lenglet to jeszcze nie taki problem bo na drabince płacowej nie jest jakoś wysoko. Niech kombinują jak w końcu zrzucić z wydatków pensje Cou i Umtitiego.
0
@JarekS bardzo zaskakujące jest to co piszesz na temat pracy indywidualnej w pierwszej drużynie, żeby nawet nie powiedzieć ze szokujące, a już szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę moment w jakim aktualnie się znajdujemy. Czy orientujesz się może jak to wyglada np u naszych madryckich rywali i u innych topowych klubów? Czy tylko my wychodzimy przed szereg w tym przypadku w negatywnym kontekście? Strasznie ciężko mi zrozumieć to podejście szczególnie w przypadku tych najmłodszych piłkarzy, a nie jak pisałeś już w pełni ukształtowanych craków tym bardziej, że to raczej żaden problem przydzielić jakiemuś asystentowi takie obowiązki.
2
Czekamy na powrót i oby już na dłużej bez niespodzianek :-D
0
@JarekS ja jestem ciekaw jak to się stało, że La Masia wyprodukowała nowoczesnego zawodnika nie mającego nic wspólnego z naszym mitycznym DNA, które tak za wszelka cenę na każdym kroku staramy się pielęgnować. W „wypadek” przy pracy nie wierze bo sam się tak raczej nie ukształtował nawet mając predyspozycje fizyczne, wiec może jakiś kryzys tożsamości?eksperyment?
0
@Rewolucja123 ja czasem obejrzę mecz Juve bo na Eleven akurat dużo włoskiej piłki i jak sobie pomyśle ze jeszcze mielibyśmy go kupić za takie pieniądze o jakich się pisze to mi sie słabo robi:-D
18
@Pilka_jest_okragla No nie wiem. Mam wrażenie, że De Ligt jedzie jeszcze na opinii z czasów gry w Ajaxie bo narazie nie dość, że ma jakieś problemy z koncentracja i potrafi wielbłądy walić jak Lenglet to jeszcze porusza się jak wóz z węglem.
0
@JarekS też jestem sceptycznie nastawiony…szczególnie za te pieniądze i jeśli już Barca chciała ściągnąć koniecznie skrzydłowego to raczej o innym profilu bo umówmy się tak przebojowy w pojedynkach na skrzydle jak Dembele nie będzie. W każdym razie wychodzi na to, że wszystko jest dograne i pozostaje liczyć, że ten transfer wybroni się sam na boisku czyli witamy Ferran i powodzenia. Visca Barca!
0
@Kondziubarca o tak zwany Puchar Wójta