ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@ViscaBarca123 na kanale sportowym tez mam wrażenie, że coś pokręcili z tymi statystykami Sancheza za cały rok żeby im tylko pasował pod tezę bo w sezonie 2015/16 miał dobre liczby, ale dużo gorsze niż Messi w ubiegłym sezonie i później faktycznie świetna jesień w swoim rekordowym sezonie 2016/17, ale to nadal za mało w stosunku do Leo. W trofeach wypadł tak jak Leo w tym roku, ale zapomnieli o jednym małym szczególe. Poziom złotej piłki w danym roku wyznaczają najlepsi w tym roku piłkarze, a w 2016 ta konkurencja była dużo mocniejsza niż w tym i Messi z osiągnięciami drużynowymi i indywidualnymi z tego roku w 2016 tez byłby niżej w klasyfikacji końcowej, a że jedynym poważnym konkurentem w tym roku był Lewy za którym przemawiała za sprawa bramek tylko kanadyjka bo drużynowo Bayern jak na siłe zespołu i oczekiwania sezon miał również słaby o drużynach narodowych już nie mówiąc.
0
@Borneo w kwestii samych rajdów to takowe ogólnie się robi co raz ciężej. Piłkarze są szybsi i silniejsi niż kiedykolwiek, a drużyny są lepiej zorganizowane w obronie niż te załóżmy Ok 8-10 lat temu. Już co raz rzadziej jeden piłkarz może odwrócić losy meczu i piłka bedzie dalej szła w tym kierunku. Leo naturalnie tez jest wolniejszy niż kiedyś co nie pomaga. Dlatego musiał zmienić swój styl gry i dostosować do aktualnych możliwości. Co do psg to przede wszystkim tam jesy przesyt i wychodzi ściągnie graczy nie pod potrzeby drużyny, a dla samego kaprysu i zadowolenia fanów z drużyny pełnej gwiazd. Przy takich 3 co się nie udzielaja w defensywie raczej zbilansowanie gry w obronie bedzie niemożliwe i paradoksalnie narazie brak Neymara może im poprawić grę. Druga sprawa, że narazie musi się zgrać z kolegami, a ciagle wyjazdy na reprezentacje, która często kolidowała z meczami psg nie pomaga. Narazie zjazdy się skończyły i może zacząć regularnie grać w lidze. Zobaczmy na wiosnę co z tego wyjdzie.
0
@Borneo gra trochę inaczej nie znaczy, że jest jakiś ogromny zjazd. Dostosował swoją grę do warunków fizycznych, które z wiekiem się będą pogarszały, jest mniej dynamiczny i mniej drybluje choć nadal niezle, ale w innych aspektach sie rozwinął. Logicznym jest, że Inaczej grał Leo 24 letni, a inaczej gra 34 letni i to dotyczy każdego piłkarza.
2
@Roxi na sile już szukają problemu tam gdzie go nie ma
0
@Bartosz85 nie jestem pewien czy korzystniejsza mimo wszystko nie będzie porażka Sevilli bo to głównie z nimi i Sociedad będziemy się bić bezpośrednio o miejsce w lidze mistrzów
1
@MarcelNJ11 już nie szalejemy tak do przodu bo jeśli w klubie tak przyszłościowo by myśleli i brali pod uwagę tylko tu i teraz to nigdy się nie odbijemy.
Edit. Zacząłem pisać przed bramka xD
1
@blazeq zależy tez czy ostatecznie będziemy ich rozpatrywać do gry na 9 czy na skrzydle choć moim zdaniem na obu pozycjach Adeyemi będzie miał przewagę i wydaje sie być zawodnikiem z większym potencjałem. Adeyemi nie jest topka dryblerów, ale i tak ma 2x więcej udanych dryblingów i wygranych pojedynków niż Ferran w tym sezonie. Warto tez zauważyć, że Adeyemi zanotował w tym sezonie duży przeskok względem zeszłego i wydaje się ze jeszcze może być dużo lepszy podczas gdy Ferran notuje w tym aspekcie praktycznie takie same wyniki jak w zeszłym.
0
@blazeq jeśli będzie miał grać na 9 to może wypalić, ale na skrzydle go u nas nie widzę. Za słaby drybling. Nie wchodzi w pojedynki. Choć nadal uważam, że póki dopiero budujemy zespół przyszłości może się obejść bez takich drogich wydatków, a jego sprowadzenie za takie pieniądze może zablokować inne ciekawsze opcje jak np Adeyemi.
0
@blaugrana16 co do Ferrana pełna zgoda, jeśli ktoś myśli ze będzie tak rozrywał obronę przeciwnika jak Dembele i wchodził w dryblingi z obrońcami to raczej się zawiedzie. Kwota tez bardzo wysoka jak nasze możliwości oraz duże prawdopodobieństwo ze sprowadzenie go zamknie inne ciekawsze i tańsze opcje. Drogie i niepewne wynalazki to ostatnie czego teraz potrzebujemy.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@KrwawiaceoczyVEB Ansu jest trochę za słaby fizycznie żeby grać samotna 9. Jego miejsce jest na skrzydle.
10
Sport i Mundo trochę się pospieszyły z takimi artykułami. To dopiero drugi mecz, a jeszcze nawet nie miał wszystkich do dyspozycji.
1
Otamendi dziś klasa światowa trzeba przyznać
2
I to jest ta różnica kiedy na boisku pojawia się prawdziwy skrzydłowy. Z miejsca więcej zamieszania i rozrywa obronę przeciwnika.
0
@Pilka_jest_okragla Z taktycznego punktu widzenia widać postęp, ale równocześnie dalej widać, że wykonawców na niektórych pozycjach tez brakuje i będą konieczne wzmocnienia zanim o coś powalczymy. Tutaj Koeman się nie mylił mimo, że nie jest to nic odkrywczego.
0
@Rewolucja123 Trzeba będzie zainteresować się Zakaria, albo Kamara z Marsylii o którym @JarekS pisał w samych superlatywach. Ściągnąć jednego z nich i powinno załatwić sprawę na lata.
0
@LUPR to prawda, ale z drugiej strony ten wskaźnik to tylko jakaś ciekawostka, która najwiecej mówi o skuteczności zawodników bo tak jak mówisz można dochodzić do bardzo dobrych sytuacji, ale brakuje tego „dostawienia nogi” lub minimalny spalony i XG się nie zmienia mimo, że drużyna wcale nie ma problemu z kreowaniem sytuacji.
W kwestii kreacji można to uwzględnić, ale trzeba tez brać inne dane statystyczne jak np kluczowe podania, a najlepiej to obejrzeć mecz:-D
0
@LUPR tak, mój błąd oczywiście ze tyczy się to strzałów. Dzięki za czujność.
0
@dv7wisnia expected goals, orientacyjny wskaźnik, który mówi ile drużyna powinna zdobyć bramek na podstawie sytuacji jakie miała
27
@kamilo0066 Jak sobie uważasz, ale moim zdaniem był to transfer co najwyżej nieudany i nieprzemyślany, ale sam fakt liczb jakie udało mu się wykręcić i harówki, która wykonywał, czy nawet to, że prawdopobnie zamortyzuje się cała kwota transferu powoduje, że do najgorszych w historii bym go w życiu nie zaliczył.
1
@Agonus myśle, że zaskoczył nas wszystkich. Szczerze mówiąc myślałem, że dopiero od przyszłego sezonu będzie wprowadzany do pierwszej drużyny, ale stety lub niestety problemy ze skrzydłowymi zmusiły Xaviego do takiej decyzji. Trzymamy kciuki za młodego i oby to był początek świetnej kariery.
0
@MrShakira litości…już lepiej dostać te 40M, ktore możemy wydać na graczy któryś REALNIE nam się przydadzą. Dobrze się stało.
5
@BarcaInfo Sam nadal uważam, że to nie trener był największym problemem drużyny, a na wyniki składało się wiele zmiennych, ale ciężko się nie zgodzić, że zmiana już była konieczna skoro szatnia przestała mu ufać i jeszcze sie pogubił z wypowiedziami na konferencjach dolewając oliwy do ognia. Nie mówiąc o tym, że na dłuższa metę nie dało się pracować w konflikcie z prezesem klubu.
0
@vangoor déjà vu
1
Co tego styczniowego okienka i braku możliwości rejestrowania transferów przez limity płacowe w La Liga. Niektórzy już piszą, że wystarczy się pozbyć takiego Coutinho, Lengleta i Umtitiego, a środki się znajdą. Tyle, że jak nie byliśmy się w stanie ich pozbyć od Ok 2 lat to myślcie, że nagle od tak odejdą? :-D
0
@Lucassito jak najbardziej, ale na jakiś charytatywny mecz legend :-D
0
@Drogba1 jeśli mamy być precyzyjni ugrał Puchar Króla, a to więcej niż w sezonie poprzedzającym jego przyjście przy gorszej kadrze niż sezon wcześniej ;-D
Wracając do tematu artykułu, który głównie mówi o śledzeniu przez Xaviego(a dokładniej jego asystentów) drużyn młodzieżowych w ramach przygotowania do nowej pracy co jak rozumiem po komentarzu bardzo Ci zaimponowało nie jest niczym innym czego Koeman nie robił.
19
@Drogba1 tutaj kolego akurat poleciałeś bo Koeman i jego asystenci nie raz pojawiali się na meczach Barcy B i prywatnie poświęcał czas młodym zawodnikom żeby im pomoc lepiej dostawać do wymagań pierwszej drużyny. Są aspekty w których można zarzucić błędy, ale ten do nich nie należy.
1
@karolek981 Nawet w tym sezonie po meczu ligi mistrzów puścił w ich stronę oczko w wywiadzie. To wydaje się najbardziej naturalny kierunek dla niego.
1
@Emhyr tyle, że już było wyjaśniane tutaj, że Pimienta nie był zwolniony za wyniki tylko brak rozwoju młodzieży, którym Koeman sam musiał poświecać dodatkowy czas, żeby przygotować ich do wymagań gry w pierwszym zespole.
Kwestia czy Barjuan awansuje czy nie, nie ma większego znaczenia dla rozwoju zawodników, ale co do wyników warto zaznaczyć, że teraz graja po tych zmianach w systemie rozgrywek w trudniejszej lidze niż rok temu.