ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Tomix_83 @Magicc89PL żadnego potwierdzenia jeszcze nie ma, a Gianluca Di Marzio podał jakoś teraz info, że wstrzymują operacje związana z sprawdzeniem Onany bo ich priorytetem teraz jest przedłużenie umowy z Brozoviciem
1
@Pilka_jest_okragla litości na ten moment nasza linia pomocy jest jakoś 3/4 w Hiszpani nie mówiąc już nawet o Europie. Wystarczy obejrzeć mecze z Realem oraz Atletico z tego oraz zeszłego sezonu. Talent jest, ale za nim będą rywalizować na równi z tymi najlepszymi w lidze mistrzów to jeszcze upłynie trochę czasu.
@Bartek22 otóż to
1
Czyli w skrócie wszyscy, którzy byli kontuzjowani lub przegrywali rywalizację o miejsce w składzie. Nie ma co chapeau bas dla Marci za tak odkrywczy artykuł :-D
6
@formentera2017 od kiedy piłkarz musi dostawać szanse od tak dla zasady jeśli na treningach przegrywa rywalizację ze swoimi kolegami? Wielu było na papierze utalentowanych piłkarzy, którzy tej jak to nazwałeś „prawdziwej szansy” nigdy nie dostali w swoich macierzystych klubach. Martin Odegaard, który pokazał już w dorosłym futbolu nieporównywalnie więcej został odstrzelony z Realu po rozegraniu niecałych 400min w zeszłym sezonie(czasu przed wypożyczeniami nawet nie liczę bo grał tylko w Castilli). Nikt sie nie patyczkował. Jeśli Puig sobie tej szansy nie wywalczy na treningach to nikt mu jej charytatywnie nie da, bo w kolejce do gry jest wielu innych młodszych i na ten moment lepszych zawodników. Tylko tyle i aż tyle.
2
@agaFCB bez przesady Xavi to rozsądny gość i na pewno Puig nie będzie grał jeśli sobie na to nie zapracuje na treningach. Moim zdaniem przyjście Xaviego wiele nie zmieni w jego sytuacji bo mamy co najmniej 5/6 pomocników w hierarchi przed nim co wiele o nim mówi, biorąc pod uwagę jak ma się nasza linia pomocy do tych najlepszych w Europie, ale pożyjemy zobaczymy.
0
@sylweste.r dokładnie tak, dlatego w ostatnich latach w topowych zespołach jest co raz więcej urazów mięśniowych, a ostatni rok to już wisienka na torcie
1
Człowiek stara się myśleć racjonalnie i naturalnym jest, że Xavi będzie potrzebował dużo czasu i cierpliwości zanim jego praca przyniesie już właściwe efekty oraz istnieje ryzyko, że aktualna sytuacja go przerośnie, ale banan na twarzy pojawia się mimowolnie widząc go z powrotem w Barcelonie :-D
Kciuki będą trzymane i oby swoimi wynikami zapewnił sobie miejsce na naszej ławce na wiele lat.
0
@Greenalley ogólnie to przygotowanie motoryczne u nas to temat rzeka i nie chce wchodzić w kompetencje ludzi pracujących w klubie nie wiedząc nawet dokładnie jak te treningi wyglądały. Mam tylko wątpliwości na ile możliwe będą tutaj znaczące zmiany w trakcie sezonu bo od tego jest sezon przygotowawczy. Treningi w trakcie sezonu maja już głównie służyć podtrzymaniu formy na odpowiednim poziomie bazując na tym co wypracowali w okresie przygotowawczym. Jeśli teraz nagle wprowadzimy zbyt wysoka objętość i intesywnosc treningowa to odeślemy do szpitala ostatnich zdrowych graczy dlatego jestem bardzo ciekaw jak poradzi sobie z tymi problemami sztab Xaviego :-D
0
@AlexDark00 Puig pochodzi z zamożnej rodziny, gra w największym klubie z regionu z którego pochodzi i jednocześnie jego ulubionym, nikt go na sile nie wypycha, wszyscy obchodzą się z nim jak z jajkiem i ma dobre kontakty czyli tak, zdecydowanie nigdzie nie będzie miał lepiej. Roma? Jeden artykuł i na tym koniec, narazie raczej poważnych ofert nie było. Czy jest w planach Xaviego czy nie to się dopiero okaże, ale ja widzę na ten moment w hierarchi co najmniej 5 pomocników przed nim i będę bardzo zaskoczony jeśli odniesie sukces w Barcelonie. Moim zdaniem z końcem tego kontraktu zakończy się jego przygoda z Barcelona.
Co do tej mitycznej szansy, jeśli trenerzy uważają, że maja wielu lepszych zawodników na jego pozycje to przecież nie będą go na sile wpuszczać ich kosztem, żeby kibice mogli się przekonać dlaczego tych szans nie dostawał. Czyli tak jak to powinno wyglądać w myśl sportowej rywalizacji graja w tym momencie lepsi.
0
@AlexDark00 jest wierny bo nigdzie nie będzie miał lepiej niż u nas, a jego zarobki nie są jakoś na sile zaniżane tylko adekwatne do roli jaka narazie pełni w drużynie.
1
@Piotr777 to nie czas jest największym problemem, tylko to jak te treningi ewentualnie wyglądały, a szczególnie treningi które przekładały się na motorykę i sprawność jak trening siłowy i plyometria. W treningu to nie jest tak, że im dłużej tym lepiej, a nawet jest takie hasło „train smarter not harder”+ z tego co pamietam mieli 2 treningi dziennie zazwyczaj
10
Ma chłopak talent i tylko kwestia czasu jest aż zadebiutuje w pierwszej drużynie :-D
1
@KrwawiaceoczyVEB to zbyt, krótki czas żeby dokonać poważnych zmian analogicznie jak w pierwszym zespole i wiecek tu zależy od przeciwników i nastawienia w konkretnym meczu nie wspominając ze szkolimy w konkretnym modelu, którego trenerzy za bardzo nie zmieniają. Barca B tez raczej z każdym tygodniem i miesiącem będzie co raz lepsza jak się będę chłopaki zgrywać i wypracują pewne schematy bo pamietajmy, że sporo zawodników z niej odeszło w lecie do pierwszej drużyny lub z klubu.
0
@Rewolucja123 @Encore swoją droga jeśli już o Barelli mówimy to byłem zaskoczony jego pensja, która podobno będzie teraz wynosić „tylko” Ok 5M netto gdzie taki Kessie oczekuje 7/8M+bonusy
1
Potwornie ciężkie wyzwanie na początek poważnej trenerki dla naszej legendy. Mam nadzieje, że sytuacja w klubie go nie przerośnie i zostanie kolejna ikona Barcelony, która odniesie sukces za równo na boisku jak i na ławce trenerskiej.
4
@mokrychlopiec nie znikniemy, ale oczekiwać, że jeszcze po odejściu Messiego i w dobie kryzysu sponsorzy będą walić drzwiami i oknami z ofertami przekraczającymi te z przed pandemi to myślenie życzeniowe. Nie mamy globalnej gwiazdy marketingowej i nie można tez nas porównywać do końca do marek Realu czy ManU które były budowane dużo dłużej i nigdy nie opierały sie tak mocno na jednej postaci jak my na Argentyńczyku, który nas tak naprawdę wprowadził dopiero do tej ścisłej elity.
0
@Coutinho007 to tez napisałem zależnie od zdrowia
1
@Coutinho007Nawet nie sugerowałem, że powinniśmy sięgać po takie opcje. Obawiam się, że dział scautingu będzie musiał się troszkę bardziej wysilić i poszukać bardziej nieoczywistych opcji bo w rywalizacji o te najgłośniejsze nazwiska będziemy w najbliższym czasie stać na straconej pozycji, a Halland to już w ogóle dla mnie jakaś abstrakcja i kompletnie nie wierze w nasze szanse na sprowadzenie go, a przez najbliższe dwa lata pewnie Depay z Aguero(zobaczymy jeszcze jak zdrowie) będą naszymi napastnikami dopóki nie ogarniemy reszty pozycji. Ewentualnie jakakolwiek szansa na tego typu piłkarzy to krótki lub wygasający kontrakt. Nasza aktualna sytuacja to efekt wielu urazów w zespole oraz słabego planowania kadry latami jak już pisałem i w jedno okienko transferowe wszystkiego nie załatwimy mając jeszcze mocno uszczuplone zasoby finansowe.
0
@Coutinho007 Akhomach powinien spokojnie od przyszłego sezonu już być powoli wprowadzany jak będzie gotów. Każdy junior tez ma swoje tempo i jest na innym etapie. Nie wprowadzimy całej 11 dzieciaków za jednym zamachem tylko dla tego, że na konkretnych pozycjach mamy braki bo kadra była źle planowana latami. Potrzeba czasu, cierpliwości, ale bez wzmocnień bardziej doświadczonymi graczami tez się nie obejdzie.
10
Laporta powinien oddelegować kogoś do obserwowania komentarzy w serwisie fcbarca.com. Szkoda by było nie wykorzystać tylu fachowych i merytorycznych opinii ekspertów w tak wielu dziedzinach…
0
@busquets5 z Levante to wszedł na zdominowany przez nas mecz na tragiczna obronę rywala, który zostawiał szczególnie w końcówce takie zasieki z tyłu, że równie dobrze mogli dostać 6 zamiast 3 bramek. Zamiast tego „fajnego dryblingu” gdzie władował się pomiędzy obrońców mógł podać do Desta, który by został w sytuacji 1:1 z bramkarzem. Z Puigiem jest ten problem, że pomimo często polotu w grze do przodu gra bardzo „podwórkowo” i jest chyba najsłabszym fizycznie graczem na takim poziomie rozgrywkowym. Jest bardzo aktywny, ale biega bez ładu i składu, gubi pozycje, chce być zawsze pierwsza opcja do podania nawet jeśli nie jest aktualnie najbardziej optymalna opcja, jego pressing jest tylko prowizoryczny bo podbiega do rywala i nic z tego nie wynika, gra na takiej intensywności, że po 60min by oddychał rękawami. Wyglada jakby przeszedł do pierwszego zespołu prosto z drużyn młodzieżowych bez znajomosci założeń taktycznych i zadań boiskowych, a ma już 22lata, nie 16/17 żeby można było przymknąć jeszcze na to oko. Gdyby nie jego wrodzone zdolności w grze do przodu to już dawno by odpadł z Barcelony jeszcze na poziomie drużyn juniorskich. To wszystko potwierdzają nie tylko wybory trenerów Barcelony, ale również młodzieżowych reprezentacji.
0
@Pilka_jest_okragla wszystko fajnie tylko nie pozbędziemy się ich wszystkich od tak, bo pomijając kwestie szacunku do zasłużonych dla klubu zawodników przy naszych ograniczonych możliwościach finansowych i sprowadzania nowych zawodników zaraz nie będziesz miał kim grać. W drużynie potrzebny jest balans, a całej jedenastki juniorami nie zapełnisz.
16
Niektórych już ponosi grubo. Ter Stegen jest w słabej formie, ale obwinianie go przy stracie tej bramki i wyzywanie od ręczników to już przesada i szukanie sobie kozła ofiarnego na sile.
3
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Coutinho007 Szczerze tutaj podejście jest zgoła odmienne od Griezza, który mimo świetnych liczb w ofensywie i genialnej pracy w defensywie(jego wsparcie dla linii pomocy było nieocenione) był notorycznie krytykowany przez wysoka pensje i brak efektowności. Teraz De Jong jest najlepiej opłacanym graczem zespołu i chyba można od niego wymagać czegoś więcej czyż nie?
Moim zdaniem nie głupim pomysłem będzie spróbować go sprzedać w lecie z racji wysokiej wartości rynkowej i zainwestować te pieniądze w graczy, którzy z strategicznego punktu widzenia bardziej nam się przydadzą.
Edit. Nawet trochę mnie poniosło jakie „coś więcej” jak my rozmawiamy o oczywistościach, które powinien robić, a często nie robi
0
@Momals11 tutaj kolega pije tylko do zaangażowania, a nie stricte umiejętności lub ich braków. Błędu by nie było gdyby się trochę bardziej wysilił.
0
@Rewolucja123 tymczasem pedri :-D
0
@fotohobby masz racje czasy zupełnie inne i teraz piłkarze zarabiają więcej, ale…jedyne co znalazłem na szybko to kontrakt, który podpisał w 2007 kiedy od jakiś dwóch lat był w pierwszym zespole i było to Ok 100000€. Niestety nie mam pojęcia czy była to kwota brutto czy netto.
Znalezione na stronie espn w artykule po podpisaniu przez Leo ostatniego 9 kontraktu z Barcelona.
3
@Azi a czytałeś w ogóle? Pisze o pewnym schemacie:
1. Trener przychodzi
2. W pierwszym sezonie diagnozuje problemy
3. Wzmacnia kadrę tranferami pod swoją wizje zespołu
4. Zaczyna osiągać co raz lepsze reluztaty
U Koemana było tak:
1. Przyszedł
2. Zgianzowal jakich wzmocnień potrzebuje
3. Dostał tylko Depaya i Garcie(nie dostał najważniejszego Wijnalduma, a o Aguero akurat nie on zabiegał), ale odeszli inni kluczowi zawodnicy wiec pojawiły się nowe problemy.
4. Pierwszy sezon można wyrzucić do kosza i cykl zaczyna się od nowa
0
@Azi w swoim pierwszym sezonie, gdzie miał już za sobą pierwsze okienko transferowe i okres przygotowawczy Guardiola zajął trzecie miejsce w lidze z ogromna strata do pierwszego, czyli nic czego poprzednicy by już nie zrobili z tak mocna kadra. U Kloppa było nawet gorzej co prawda przejął zespół w październiku, ale w pierwszym roku 8 miejsce(rok wcześnie Liverpool zajął 6, a dwa lata temu 2 z strata 2pkt do City), a w następnym sezonie już 4 ze wzmocniona kadra i zaleta było to ze nie grał w Eurpejskich pucharach jak rywale.
Kadra Barcelony przez ostatnie dwa lata się osłabiała, zamiast wzmacniać i w tym roku jest zdecydowanie słabsza niż rok temu, a co za tym idzie ciezko wymagać lepszych wyników. Absolutnie topowy trener mógłby wyciągnąć więcej, ale taki tutaj nie przyjdzie szczególnie teraz.