0

@Rewolucja123 ja czasem obejrzę mecz Juve bo na Eleven akurat dużo włoskiej piłki i jak sobie pomyśle ze jeszcze mielibyśmy go kupić za takie pieniądze o jakich się pisze to mi sie słabo robi:-D

18

@Pilka_jest_okragla No nie wiem. Mam wrażenie, że De Ligt jedzie jeszcze na opinii z czasów gry w Ajaxie bo narazie nie dość, że ma jakieś problemy z koncentracja i potrafi wielbłądy walić jak Lenglet to jeszcze porusza się jak wóz z węglem.

0

@JarekS też jestem sceptycznie nastawiony…szczególnie za te pieniądze i jeśli już Barca chciała ściągnąć koniecznie skrzydłowego to raczej o innym profilu bo umówmy się tak przebojowy w pojedynkach na skrzydle jak Dembele nie będzie. W każdym razie wychodzi na to, że wszystko jest dograne i pozostaje liczyć, że ten transfer wybroni się sam na boisku czyli witamy Ferran i powodzenia. Visca Barca!

0

@Kondziubarca o tak zwany Puchar Wójta

3

Skoro już wszyscy podają swoje głosy to tak prezentowała się moja trójka:
5pkt @JarekS
3pkt @Rewolucja123
1pkt @Janiama
Powodzenia Panowie

0

@Survier ktoś tu chyba go nie widział w akcji od czasu przenosin do Juve skoro tak chętnie byś go przygarnął;-)

0

@raben24 wiem, że to tylko żart, ale on paradoksalnie wbrew swoim warunkom fizycznym mało goli zdobywa głowa i nie jest to jakiś jego wybitnie mocny punkt :-D

0

1

@busquets5 zapewne przez racjonalne myślenie

1

Wykorzystując twoja dzisiejsza aktywność @JarekS i temat Gaviego i zimowego okienka, który poruszyłeś @equwesta nie mogę nie zapytać o ruchy Barcelony na rynku transferowym. Dużo się mówi, a mało konkretów, cisza w sprawie kontraktu Gaviego, niepokojące informacje w sprawie kontraktu Araujo, a media przerzucają się różnymi nazwiskami, które miałyby do nas dołączyć w zimie/lecie jak Cabral, Ferran Torres, Adeyemi(podobno sprawa już przegrana) czy argentyński wynalazek Julian Alvarez. W każdym razie dużo tego jest i chciałbym zapytać Jarku czy nie masz jakiś wiarygodnych informacji i przemyśleń na temat działań Blaugrany na rynku, którymi mógłbyś się z nami podzielić?

0

@Rewolucja123 może lubi ten zastrzyk adrenaliny

2

Ulala, ale piła. Brawo!

1

@Ptasior jedna jaskółka wiosny nie czyni. Mimo wszystko zazwyczaj wygrywają napastnicy tych topowych drużyn, które stwarzają znacznie więcej sytuacji, szczególnie Bayern który zdobywa średnio ponad 3 bramki na mecz przy niecałych 2 Fiorentiny.

2

@Danny Gaucho Mega forma, ale Roberta nikt nie złapie. Zbyt duża różnica klas drużyn w których graja.

0

@DaPidejpi No nie wiem czy to na nasza kieszeń, a konkurencja również będzie duża. Mam spore wątpliwości. Wszystko zależy od tego kto odejdzie.

0

@Pilka_jest_okragla no właśnie powinnismy się zastawiać zanim do nas trafi, a nie po fakcie. Takich transferów mieliśmy aż za dużo w ostatnich latach, a teraz przy naszych finansach musimy rozsądniej gospodarować pieniędzmi. Jest dużo większym kotem w worku niż Arthur Cabral do którego wielu ma wątpliwości. On przynajmniej udowodnił już swoją jakość w Europie na poziomie wyższym mimo wszystko niż liga Argentyńska, jest 9 i swoimi warunkami fizycznymi pasuje do aktualnych trendów w futbolu przy czym technicznie również wyglada niezle

0

@taris Eto’o był 10cm wyższy i znacznie szybszy, a Villa właściwie więcej grywał u nas na skrzydle niż środku ataku i również był lepszy fizycznie oraz profilem bardziej pasował na 9. Czasy tez były inne i nie ma co nawiązywać do tego co było 10 czy 15 lat temu bo teraz piłka jest i będzie dużo bardziej fizyczna.

0

@LUPR klauzule odnosiłem tylko do zawodników co chcą odejść, a klub nie chce ich sprzedać. To oczywiste, że nie maja znaczenia kiedy chcesz się zawodnika pozbyć.

0

@Dundersztyc Nikt takiej nie wpłaci, ale kluby są zmuszone negocjować z nami i jeśli tylko kontrakty im się nie będę kończyć to my rozdajemy teraz karty. Nie chodzi mi o zatrzymywanie na sile graczy, którzy nie będą chcieli tutaj grać bo na dłuższa metę to bez sensu, ale przynajmniej coś zarobimy. Owszem w skrajnych sytuacjach piłkarz może sabotować treningi, ale dopóki będą mieć ważne kontrakty to tylko dostaną kary finansowe, a zainteresowani kupcy dalej będą musieli z nami negocjować. Takie kontrakty i klauzule działają jak miecz obusieczny dobrze jeśli ważny piłkarz chce odejść, a ma długi kontrakt i wysoka klauzule, ale utrudnia życie kiedy chcesz się jakiegoś delikwenta pozbyć o czym dobrze wiemy.

1

@avexavi Dobrze, że klub już przynajmniej się zabezpieczył nowymi kontraktami na taka ewentualność i nawet jeśli będą chcieli odejść to nie zostaniemy na lodzie

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Peciak to są praktycznie debiutanci i mimo świetnego wejścia w dorosły futbol maja jeszcze sporo do poprawy. W kwestii gry do przodu to może z czasem przyjść, ale może tez nie przyjść w każdym razie zobacz sobie liczby z pierwszych sezonów np Xaviego i zobaczysz ze te liczby były nie lepsze niż te Pedriego z zeszłego sezonu. Druga sprawa nawet ważniejsza to jak wyglada zestawienie personalne linii ataku. Bez ruchliwych, bramkostrzelnych piłkarzy z przodu najlpszy kreator środka będzie miał słabe liczby. Nie chce ich wybielać, ale taki Gavi, Nico czy wcześniej Pedri to na ten moment ostatni piłkarze od których możemy wymagać, większość kibiców sezon temu nawet nie widziała, że tacy piłkarze istnieją, a dziś maja razem z ciągnąć ten wózek za starych wyjadaczy, którzy dają ciała.
@marian_konopka dzis bramki po ich asystach maja ładować piłkarze z których tylko jeden był w ostatnich sezonach w stanie regularnie zdobywać te 15/20bramek w roku. Reszta L4, cień piłkarza i prawy obrońca. Brzmi trochę jak początek jakiegoś kawału.

1

@Alan_fcbfan tak ja się zgadzam, że klub już dawno powinien znaleźć następców i teraz busi, pique czy lenglet powinni być co najwyżej zmiennikami tych zawodników, ale kadra była źle planowana i nic z tym teraz nie zrobimy. Przespaliśmy odpowiedni moment na zmianę pokoleniowa i teraz musimy działać w trybie przyspieszonym, który jak widzimy wynikom nie sprzyja. Mleko się rozlało. Nawet wcześniej o ile mogli ściągać zamiast kompletnie nie potrzebnego Griezza bardziej potrzebnych zawodników jak następca Busquetsa na pivocie czy Suareza to zwyczajnie wywalić takich zasłużonych zawodników jeszcze żeby zachować klasę raczej ciezko. Nie wspominając ze ogólnie ciezko się pozbyć zawodnika, który nie chce odejść o czym się dobrze przekonaliśmy przez ostatnie lata, gdzie Umtitiego już dobre dwa lata próbujemy wygonić. Łatwo powiedzieć ciężko wykonać.

0

@Gaz co się ma zmienić? Wszystkich nie wymienisz na raz nawet nie mając pieniędzy na zmienników. To nie gra komputerowa.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Janiama ja naszej szansy upatruje w tym, że Sociedad z ostatnich lat po mocnej jesieni zawsze łapie zadyszkę w drugiej części sezonu, Betis tez będzie grał w pucharach na wiosnę wiec rownież liczę ze się wykolei w lidze. W każdym razie walka będzie do końca i to nawet ważniejszy cel moim zdaniem niż gra w fazie pucharowej ligi mistrzów w tym sezonie.

0

@marian_konopka to wynika z mojej obserwacji wyników głosowań, gdzie zazwyczaj podwarzane są głosy dziennikarzy z tych bardziej „egzotycznych” kierunków. Nawet w tym roku jeszce przed gala wielokrotnie było podawane głosowanie jednego takiego dziennikarza sprzed dwóch lat gdzie miał Trenta Alexandra Arnolda na pierwszym miejscu i Aubemayanga na drugim, reszty miejsc nawet nie pamietam bo aż tak mnie ten plebiscyt nie pasjonuje. Nie ma co się denerwować bo nie warto, a przy okazji takich głosowań zawsze będą kontrowersje bo wybory będą subiektywne kto by nie wybierał. To nie moje osobiste uprzedzenia tylko to co wyłapałem np w mediach, jeśli się pomyliłem i dziennikarze w z bardziej egzotycznych miejsc głosują tak samo rzetelnie jak Ci z Europy(nie rozdrabniając tego na pojedyncze przykłady) to przepraszam i zamykam temat.
Fragment z wioskowym Szamanem mogłeś sobie odpuścić i szczerze kultura piłki jest w Afryce akurat niezle rozwinięta, już prędzej chodziło mi o prawdziwe egzotyki jak np Sri Lanka z której chyba pochodził dziennikarz, o którym pisałem:-D

0

@Oskar00 zawsze będą problemy. Trenerzy będą często głosować na swoich aktualnych czy byłych podopiecznych tak jak robili to piłkarze, a dziennikarze z krajów 3 świata często nie wiedza nawet co się dzieje. Wobec tego kim będą Ci eksperci? Idealny system nie istnieje.

0

@zuang1995 liczy się wszystko, a dokładnie mieszanka indywidualnych i drużynowych osiągnięć oceniania w dodatku przez dziennikarzy z całego świata bardzo subiektywnie skąd się biorą kontrowersje. Jeśli już tak bardzo chciałeś potraktować 2021 jako wyjątek to przypomnij sobie 2018.

1

@Snajper10 gdzie byłeś przez ostatnie naście miesięcy jak była omawiana nasza sytuacja finansowa

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?