0

@Azi w swoim pierwszym sezonie, gdzie miał już za sobą pierwsze okienko transferowe i okres przygotowawczy Guardiola zajął trzecie miejsce w lidze z ogromna strata do pierwszego, czyli nic czego poprzednicy by już nie zrobili z tak mocna kadra. U Kloppa było nawet gorzej co prawda przejął zespół w październiku, ale w pierwszym roku 8 miejsce(rok wcześnie Liverpool zajął 6, a dwa lata temu 2 z strata 2pkt do City), a w następnym sezonie już 4 ze wzmocniona kadra i zaleta było to ze nie grał w Eurpejskich pucharach jak rywale.
Kadra Barcelony przez ostatnie dwa lata się osłabiała, zamiast wzmacniać i w tym roku jest zdecydowanie słabsza niż rok temu, a co za tym idzie ciezko wymagać lepszych wyników. Absolutnie topowy trener mógłby wyciągnąć więcej, ale taki tutaj nie przyjdzie szczególnie teraz.

0

@Azi bzdura…świetny trener potrafi zdiagnozować problemy zespołu i znaleźć rozwiązania, które często wymagają kontretnych wzmocnień w zależności z czego wynikają problemy. Zobacz jak wielu zawodników zostało w kadrach które przyjęli Klopp i Guardiola oraz jak ich wymieniali sezon po sezonie.

0

@lucca87 tak, ale w Ajaxie to są wzmocnienia/uzupełnienia zgranego i dobrze funkcjonującego zespołu, a my mamy ogromne przetasowania. Kadra żadnego zespołu nie przeszła tylu zmian na przestrzeni ostatnich 2 lat co nasza, a na domiar złego przez problemy finansowe nie możemy jej za bardzo wzmacniać transferami i musimy się posiłkować tylko młodymi.

1

@don'T.R.I.P.e pomoc nie dość, że mało kreatywna to również w defensywnie z wieloma mankamentami
@Azi nie porównywałbym kadry to zespołu klubowego. Drużyna jest tak mocna jak jej najsłabsze ogniwa, a w kadrze nasi zawodnicy są wspierani przez zupełnie innych zawodników np Busquets i Pedri są wspierani przez silnego, wybieganego pomocnika jak Koke. Taki zawodnik pozwala na więcej zawodnikom o „barcelońskim” profilu. Takiego o którego Koeman od początku przygody z Barcelona zabiegał i do tej pory nie dostał, a jedyny młody o takim profilu odszedł

0

@lucca87 Koeman zdecydowanie nie jest trenerska topka, ale nie ma sensu mu tez umniejszać w każdym aspekcie.
1. Sytuacja mogła go zmusić, żeby skorzystać z młodych zawodników, ale jeśli dawał im szanse po powrocie doświadczonych kolegów to znaczy, że stawia na młodych
2. Oglądałeś występy tych młodych zawodników w Juvenilu czy Barcy B, a w przypadku Pedriego w Las Palmas, że twierdzisz ze się nie rozwijają? Eksperci związani z młodzieżowym futbolem uważają ze Gavi nigdy nie grał tak dobrze jak w tym sezonie co zaowocowało debiutem w kadrze. Nie ma co porównywać kadry do drużyny klubowej, tam maja w dużej mierze innych zawodników obok siebie i grają w innym systemie.
3. Szansa na mistrza była, ale kadry na miarę mistrza nie mieliśmy. Atletico oraz Real miały dużo lepsze, lepiej zbilansowane kadry i to oni byli faworytami tylko zawodzili. Gdyby nie plaga kontuzji myśle, że Real by w zeszłym sezonie zdobył to mistrzostwo. W tym sezonie dysproporcje między nami, a drużynami z Madrytu się znacznie pogłębiły. Warto dodać, że drużyna tez w okresie waki o mistrzostwo była destabilizowana wyborami i gierkami w mediach.
4. Nie potrafi wygrywać z drużynami na papierze lepszymi czyli nie potrafi zrobić nic extra. Dlatego nigdy przed Barcelona nie pracował w klubie z elity i więcej w takim pracować nie będzie choć my aktualnie tez takim raczej się nazwać nie możemy.
5. Co do ten Haga i Ajaxu również bez wątpienia jest to trener, który niedługo wyląduje w lepszym klubie, ale…kadra Ajaxu jest zdecydowanie najmocniejsza w Eredevisie, jest bardzo dobrze zbilansowana pomiędzy zawodnikami doświadczonymi, młodymi i najmłodszymi, którzy dopiero wchodzą do zespołu. Większość zawodników pierwszego składu gra ze sobą od kilku sezonów, nawet Ci młodzi. Od nas odszedł najważniejszy zawodnik w historii klubu wokół, którego skoncentrowana była gra i pracuś który latał nasze braki w linii pomocy i również notował drugie najlepsze liczby w zespole, a zamiast tego mamy najwiekszy w Europie napływ dzieciaków od których nie mamy prawa wymagać żeby ciągnęli ten wózek i mieli równie wysoka forme. Starsi zawodnicy niestety tez coraz ciężej nie stają na wysokości zadania, nie mówiąc ze nasza kadra jest bardzo słabo zbudowana bo mamy głównie weteranów i juniorów. Mało zawodników po środku, a jeśli są to nie maja umiejętności żeby pociągnąć ten zespół jak np Roberto. W tym sezonie Koeman jeszcze ani razu nie mógł pracować z pełna kadra. Ciagle gierki Laporty zespołowi tez nie pomagały.
Nie dość, że potrzebujemy czasu żeby wypracować nowe schematu żeby gra się poprawiła to na początku sezonu graliśmy bez linii ataku, a w szczególności skrzydłowych kluczowych dla 4-3-3 w kórym chcemy grać.
Koeman mimo wielu wad od początku pracy w Barcelonie ma pod górkę jak żaden inny trener w Europie. Nie podlega natomiast wątpliwości, że jest to trener, który potrafi pracować z młodzieżą, a takiego teraz potrzebujemy. Historia nie kłamie, możesz sprawdzić jakich zawodników wprowadzał na przestrzeni kariery, a jest kilka tuz. Lepiej tez zaoszczędzić na jego odprawie, dać mu dopracować ten bądź co bądź sezon przejściowy do końca i wtedy Laporta zatrudni w końcu swojego kandydata. Z racji zakończonego sezonu opcji tez będzie więcej.

0

@ViscaelBarca2007 *Borussi M

2

@Kgorecki2500 to trochę wymieszane różne profile pomocników i nie powinno ich się rozpatrywać albo/albo bo np taki Zakaria będzie wnosił zupełnie co innego niż Ndombele
Co do Zakari to świetny fizycznie pivot. Może grać jednego defensywnego pomocnika lub w ustawieniu z dwójka pivotów, które tez zdarzało się z Wolfsburgu.

1

@arasz1819 Przesadzony hejt i szykanowanie trenerów przez odklejenców to jedno, ale w kwestii przejęcia Barcelony przez topowego trenera przeszkód jest znacznie więcej i jest to prawdopodobnie w tej chwili biorąc pod uwagę konkretny moment klubu, oczekiwania środowiska i bałagan organizacyjny jedno z najcięższych miejsc do pracy w Europie.
W tej chwili trener przejmujący Barcelonę może wiele zyskać, ale jeszcze więcej stracić.

1

@Ghotti ich jeszcze sprowadził Zubizaretta, który był dyrektorem sportowym za rządów Rossela. Później już było tylko gorzej co potwierdzają częste zmiany na tym stanowisku.

0

@Rewolucja123 wróci Dembele i myśle ta gra w ataku już będzie wyglądać całkiem przyjemnie. Schemat z Alba to nasz stały punkt menu, wejście De Jonga za Koemana również, ale dziś tez fajnie wyglądały kilka razy te prostopadle piłki do Fatiego za linie obrony i gra na ścianę z Memphisem. Narazie całe zagrożenie tworzymy po stronie Alby i Fatiego dlatego myśle, że ten powrót Dembele jako kolejnego szybkiego, ruchliwego skrzydłowego będzie bardzo ważny.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@BartArt opcje, które wymieniłeś są w większości możliwe i w klubie na pewno ich rozważają jako, że kończą im się kontrakty w lecie, ale co do Isaka i Haalanda akurat uważam, że klub będzie musiał poszukać trochę niżej takich zawodników jak Vlahovic, Adeyemi, Gouiri lub jakiś talent, który trzeba będzie oszlifować. Nie można tez wykluczać, że narazie wzmocnimy inne pozycje, a na środku narazie będzie grał Aguero lub Depay jako fałszywa 9, ale czas pokaże bo nie wiemy kto odejdzie i jak duże pensje+bonusy dostaną nowi zawodnicy, a przed nami również kolejne podwyżki dla zawodników kluczowych w kontekście przyszłości jak Pedri, Fati itd

1

@4Fabregas4 Busi, już powoli ze sceny schodzi i jeśli nie ma obok siebie pracowitych pomocników, którzy go będą asekurować to zostawia duże przestrzenie za sobą(dobrze wyglada wtedy i tylko wtedy co widzimy np na przykładzie obecnej Hiszpani gdzie obok niego gra zazwyczaj dwóch pracusiów czyli Koke i Pedri). Pokuszę się o stwierdzenie ze jego następca będzie najważniejszym transferem letniego okienka. Ani Nico, ani De Jong nie jest pivotem. De Jong może grać ewentualnie w dwójce defensywnych pomocników jeśli obok siebie ma np takiego ogarniętego w obronie Wijnalduma, ale żeby grać jednego defensywnego jest za słaby w obronie, to box to box z czutka w ataku. Wielu zawodników nam brakuje, ale nie ma sensu wzmacniać ataku bez poprawy pomocy, która jest nasza najsłabsza formacja. Lewonożny napastnik to zachcianka i zwiększenie rywalizacji w zespole w monecie kiedy uzupełnimy braki. Jak Ci się psuje auto to je naprawiasz, a nie tunnigujesz. Dybala to też 10, a jesli mamy zamiar kontynuować nasza filozofię i grać w ofensywnym 4-3-3 to już lepiej kupić skrzydłowego w stylu Dembele, albo zaoszczędzić pieniądze i za rok zacząć wprowadzać Akhomacha ze szkółki.

0

@4Fabregas4 nie jest to profil zawodnika nam potrzebny. Mamy inne priorytety jak silny fizycznie pivot, który zastąpi Busiego, środkowy obrońca w przypadku odejścia Lengleta i Umtitiego, w zależności od rozwoju Balde następca/zmiennik Alby, młoda nowoczesna 9 czy inne w zależności od zawodników, którzy odejdą z klubu. Nie wspominając, że podobno Dybala jest w tekście rozmów z Juve i obie strony chcą kontynuować współpracę.

0

@JaroCoach tak, tylko teraz już większość wiarygodnych dziennikarzy potwierdza, że jest pełne porozumienie i lada chwila będzie oficjalka

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@BarcaInfo co do Kessiego i Zakari nie wiem jak ten drugi, ale Kessi to silny box to box, który bezpośrednio rywalizował z De Jongiem. Jeśli Zakaria potrafi grać na pivocie to być może się nawet bardziej przyda ale tutaj już musi wypowiedzieć się ktoś kto regularnie ogląda bundeslige.

1

@AllBundy @Coutinho007 Kessie ciekawy gracz, ale na box to box mamy De Jonga z którym by ewentualnie musiał rywalizować. Bardziej nam potrzebny jakiś zawodnik na pivota, który zastąpi Busiego. Jeśli mamy dość pieniędzy to czemu nie, ale i tak następcę Busiego trzeba będzie kupić.

3

@burza1982 proszę Cię…niewielu było piłkarzy, którzy w tym wieku już by tyle znaczyło dorosłym futbolu, a wielu piłkarzy, którzy „wyznaczali epokę” nabieralo na znaczeniu później. Fati to piłkarz stricte ofensywny tacy zawsze dla przeciętnego zjadacza chleba będą lepsi bo bardziej widowiskowi mimo, że Pedri może osiągnąć nawet więcej na swojej pozycji, ale tego dowiemy się w przeciągu najbliższych kilku lat.
Najbardziej zaskakujące jest to, że trenerzy wychwalają Pedriego, eksperci również, a największymi jego krytykami są właśnie nasi kibice…

2

@NaFazieHitman tu nie chodzi tylko o wyniki bo to jest chwilowe, niedawno były, teraz nie ma, a w przeciągu kilku lat znowu mogą być. Tutaj chodzi o wartość naszej marki, która mocno straciła na odejściu messiego wokół którego przez ostatnie ponad 10 lat była skoncentrwana i tutaj się zgadzam, że oczekiwanie oferty wyższej niż przed pandemia to myślenie życzeniowe, mocno nierealne. Niestety aktualnie to nie my rozdajemy karty.

3

@swiergol2 Akurat w tym co pisze kolega jest ziarnko prawdy. Monaco nie chciało puścić Mbappe do ligowego rywala i proponowało go innym europejskim klubom po cenie odrobine niższej niż ta za, która PSG go wykupiło. Sam francuz mimo sympatyzowania z Realem nie chciał tam wtedy przechodzić kiedy prym wiodło jeszcze nietykalne trio BBC i możliwe, że przyszedł by do Barcy w której po odejściu Neymara zrobiło się miejsce w ataku. Jak wiemy życie pisze różne historie i w piłce na tym poziomie nie ma za bardzo miejsca na sentymenty gdzie w Barcy grało wielu piłkarzy, którzy sympatyzowali wcześniej z Realem i vice versa. Barcelona wybrała wówczas Dembele, bo był już lepiej zweryfikowanym piłkarzem i wówczas nikt nie uważał, że Barcelona źle robi sprowadzając go choć od początku było wiele obiekcji co do jego mocno zawyżonej ceny i słusznie.
@Cwaniak4 ich kariery potoczyły się inaczej i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. W momencie transferu Dembele był lepiej zweryfikowany, miał już dwa pełne sezony w najmocniejszych ligach Europy, a w Bundeslidze był w jedenastce sezonu. Jego transfer był uzasadniony(No może poza cena która za niego zapłaciliśmy) i nie ma co teraz zgrywać jasnowidzów, którzy przewidzieli taki obrót spraw.

1

@MesQueUnClub96 to oczywiste. Będę musieli przejść drogę jak Man City czy PSG i stopniowo co raz mocniejszych zawodników przyciągać w miarę rozwoju drużyny.

0

@dasouzar11 trochę tak, ale trzeba przyznać kolejny klub jak doskoczy do czołówki to Premier League będzie już naprawdę absurdalnie mocna

1

Wow! Jak na to wpadł? Trzeba było ta prawdę objawiona przekazać prezesowi dobre kilka miesięcy temu zanim dał mediom sponiewierać Koemana haha

5

@FioletoweOczy spokojnie…jeszcze musi odpukać zdrowie dopisać oraz klub musi sie wysilić żeby ich zatrzymać wiedząc, że mogą dostać korzystniejsze oferty z innych klubów. Narazie dają dużo nadziei i na tym zakończmy.

7

Brawo Gavi!! Serce się raduje po widząc, takie obrazki jak dziś :-D

4

@Gaz Wątpliwe. Jego mit Wielkiego Prezydenta Zbawiciela, Naszego Rycerza w Lśniącej Zbroi upadnie. Nie wiem jakby sobie jego ego z tym poradziło.

0

@BarcaInfo ciężko o spokojny dzień w tym klubie

1

@Messibestplayerintheworld kiedyś też tak myślałem, ale jak nawet wczoraj pisał @JarekS to „box to box z dryblingiem” i jednak sprowadzanie następcy Busquetsa będzie konieczne, a na środek ataku narazie jest Aguero lub Depay jako fałszywa 9 kiedy zdrowi będą Fati i Dembele. Co nie zmienia faktu, że o napastniku tez trzeba pomyśleć, ale po kolei bo na raz raczej wszystkich problemów nie załatwimy

1

@normasubiektywna przede wszystkim kupiłbym pomocnika, który od przyszłego sezonu zastąpi Busiego, a dopiero w drugiej kolejeności środkowego napastnika

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?