ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@tbas Pimienta również nie został zwolniony bez powodu, wiec nawet gdyby nie przyszedł Barjuan to wstawili by kogoś innego na jego miejsce.
9
@Pilka_jest_okragla nie propaguj farmazonów. Tagliafico nie był lepszy od Alby w poprzednim sezonie, ani tym bardziej w tym nie jest. Sam chciałbym, żeby przyszedł na pół roku bo Albie jakakolwiek rywalizacja i odpoczynek co jakiś czas dobrze zrobią, ale pisanie ze Alba gra gorzej niż Tagliafico to ekstremalne wypaczenie.
2
@Colon Titi zawsze klasa
0
@Firestone zachowanie komiczne, ale cel swój osiągnął i korzyść dla zespołu
Nie mówię, że mi się takie zachowanie podoba, ale to co mi się podoba tutaj mało się liczy;-)
0
@Firestone nie kretyn, tylko spryciarz. Wywalczył wolny, kartkę dla rywala i ukradł czas.
1
@SuperPatsonFCB idealnie ująłeś, aż mi się banan na twarzy pojawił :-D
Warto przypomnieć świeży przypadek Demira, który po dwóch niezłych meczach w presezonie był wpychany tutaj do pierwszej drużyny, już chcieli robić ten przelew do Rapida, a co bardziej szaleni porównywali go do Messiego.
Następnie sprowadzony do parteru i piłkarza, który wg La Rambli jest cienki jak sik pająka. Oczywiście mądry Polak po szkodzie i nagle wszyscy mądrzy zreflektowali się, że jednak lepiej dla niego było zacząć sezon w drugiej drużynie. Żeby nie było hype dotyczy nie tylko młodych bo Depay tez jeszcze we wrześniu był nowym Ronaldninho. Prawda jest taka, że Ci zawodnicy nigdy nie byli ani tak dobrzy, ani tak słabi jak twierdzi La Rambla, a Niedzielni Kibice kochają pompować balonik oczekiwań bo kilku ciekawszych zagraniach.
2
@Anonymus0608 bardziej chodzi o wiele efektownych technicznych zagrań, ale tak tutaj się z tobą zgadzam i również jakoś go w Barcelonie nie widzę
1
@Anonymus0608 bo zawsze jest hype na atakujących grających w takim stylu. Co z niego będzie to się jeszcze okaże, ale na pewno nie jest naturalnym następca Dembele jakby niektórzy sobie życzyli.
0
@kaamil1910 sprowadzają go raczej, żeby Alba miał jakiegokolwiek zmiennika, a nie pierwszy wybór na tej pozycji. Dlatego dobrze żeby była ta opcja wykupu, a nie obowiązek.
0
@ArcziArtt Pozycja Busiego nie jest i nigdy nie była jego najlepsza pozycja. Frenkie nigdy nie był samotna 6 jak Busi. Cała karierę jak grał na dm’ie to zawsze grał w parze pivotów. W reprezentacji z Wijnaldumem, a w Ajaxie z Schone.
3
@Qaz123 De Jong nigdy nie będzie grał u nas jako pivot, bo poza pojedyńczymi meczami nigdy tym samotnym pivotem nie był. Czemu? Bo jest za słaby w obronie. W reprezentacji grał w parze cofniętych pomocników z Wijnaldumem, a w swoim ostatnim sezonie w Ajaxie w prawie 40 meczach grał w parze z Lasse Schone. Powiem więcej z analizy, która ostatnio czytałem to przez ponad 3 lata w pierwszej drużynie Ajaxu, Frenkie grał samotna 6 przez jedyne uwaga 87min… I jakim cudem miałby on zastąpić Busiego. Jego następcę to musimy dopiero zakupić.
0
@norbi77 kolega @Rewolucja123 ma 100% racji i to nie takie proste. Przy naszych problemach z kontuzjami, presji kwalifikacji do ligi mistrzów, regulaminie la liga i zakładając ze zespół musi zachować też jakiekolwiek doświadczenie na boisku bo pomoc takiego busiego czy Alvesa choćby w kwestii ustawienia często jest dla młodych na wagę złota jest cholernie trudne. Ja rozumiem, że po każdym słabszym meczu takie głosy będą, ale przy tej kadrze w aktualnej sytuacji naprawdę nie ma za bardzo pola do manewru i zawsze kilku weteranów musi grać. Wielu też nie ma nawet zmienników jak Busi czy Alba(Balde to jeszcze dzieciak, który sie uczy i narazie nie będzie realna alternatywa dla Alby) i jedyne co można zrobić to eksperymentować na ich pozycjach z innymi zawodnikami, ale to ekstremalnie ryzykowane w naszej sytuacji bo przypominam mamy nóż na gardle i rzadko mamy tylu dostępnych graczy nawet. Jeśli dyrekcja sportowa dokona ciekawych wzmocnień w letnim okienku, które będą rozwiązywały realne problemy drużyny, a nie tylko chęć kibiców posiadania gwiazdy światowego formatu to będzie można wrócić do tej rozmowy i wtedy nabierze ona sensu.
0
@luki9v plotki z Oscarem pojawiły się jeszcze przed meczem z Realem w Superpucharze kiedy Pedri dopiero wracał do składu
0
Pedri z urazem eh
Biednemu wiatr w oczy:-(
0
@eckov Oj żeby go od Basków wyciągnąć to byłby cud, bo zaraz go pewnie ozłoca. Nie liczyłbym.
0
@Litman jeśli nikt inny nie potrafi grać jedynego dm to już nie wina Xaviego, ani Busquetsa
0
@NismoFCB ktoś z redakcji pewnie wrzuci przekłumaczone niedługo
0
@Ghotti również nie chce mi się w to wierzyć
3
@DonAndrzejos to nie ten sam przedział cenowy, wiec raczej mało prawdopodobne
0
@DIPENNN ktoś wrzucał wczoraj, że zarabia jakoś 2-3M kwoty stałej. Nawet jeśli zarabiałby mniej to jaki interes ma klub w utrzymywaniu zawodnik, z którego nie ma żadnej korzyści. Już wystarczy nam takich w ostatnich latach.
2
@Wychowanek owszem wielu dalej ma szanse na dobra prace w środowisku. Co do inwestycji i pracy niezwiązanej z piłka to już zależy od podejścia, żyłki do interesu i ewentualnych doradców biznesowych takiego zawodnika. Również stylu życia i wartosci życiowych oczywiście. Gdyby Ronalidnho tak postępował to nie musiałby reklamować Warki :-D
@formentera2017 tak to wymaga rozsądku i myślenia racjonalnego, ale nie wiązałbym tego stricte z inteligencja bo ludziom uznanym w społeczeństwie za inteligentych również wiedzie się w życiu z rożnym skutkiem.
3
@Wychowanek zdecydowanie tak i masz racje nie jest to takie zero jedynkowe. Wiadomo, przekrój piłkarzy tak jak w społeczeństwie to przekrój ludzi o różnych cechach charakteru i jak napisałeś, a nawet zwrócił uwagę Alex w tej rozmowie(historia z autem Henrego) wielu widząc te pieniądze, styl życia będzie chciało się dopasować do tego środowiska żyjąc tym snem i co niektórzy pod koniec kariery obudza się z tego snu kiedy okaże się z tych pieniędzy wcale tak wiele nie zostało. Łatwo oceniać sprzed monitora i pisać jak to by się nie gospodarowało takim majatkiem.
1
@poskus Nie, dziś grali w lidze
@Mario96w racja, mój błąd. Dzięki za czujność.
2
Villarreal ze strata punktów. Dobra wiadomość dla nas.
0
@kamyk_23 Z stwierdzeniem, że nikomu nie blokuje miejsca myśle ze Alex Collado by się nie zgodził;-)
0
@Rewolucja123 Przy sensownej ofercie rozważyłbym sprzedaż, ale na pewno nie wypychałbym z klubu na sile byle sprzedać. Z nim jest taka sprawa, że nie jest niezastąpiony i mamy alternatywny, a za pieniądze ze sprzedaży można uzupełnić realne braki drużyny czyniąc ja dużo bardziej konkurencyjna, nie mówiąc o sporej wolnej przestrzeni w ffp, która powstanie po jego odejściu. Natomiast jak już zaznaczyłem na początku na pewno nie za wszelka cenę.
2
@radlew De Jong był już przymierzany do roli Busiego i wypadało to bardzo blado. Za słaby jest w grze obronnej i zdarza mu się nie wracać. De Jong jest pomocnikiem box to box niezłym w wielu elementach, ale w niczym nie jest wybitny i moim zdaniem warto go poświecić dla wzmocnień bardziej newralgicznych pozycji bo w przeciwieństwie do Busiego mamy pomocników mogących zastąpić De Jonga. Zgadzam się, że potrzebujemy następcy Busiego na już, ale wydaje się ze takiego raczej będziemy musieli dopiero zakontraktować.
7
@AllBundy co z tobą człowieku xD
0
@FioletoweOczy zależy co rozumiesz jako elite? Spokojne top 3 w lidze? Zwycięstwo w lidze? Faza pucharowa ligi mistrzów? Czy walka o zwycięztwo w tych rozgrywkach bo ile przy odpowiednich wzmocnieniach i harmonijnym rozwoju młodzieży możemy spokojnie zaliczać znów topke ligi i play offy lm w stosunkowo bliskiej przyszłości o tyle zanim i o ile zaczniemy walczyć najważniejsze puchary to jeszcze minie kilka lat. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć za ile będziemy w stanie stanąć do walki jak równy z równym z takim Bayernem.
0
@Rewolucja123 No nie wiem czy taka znowu kontrowersyjna. Kibice mogą mieć dość jego zachowania, ale uczciwie trzeba przyznać, że możliwości ma ogromne i raczej Barcelony w najbliższym czasie nie będzie stać na skrzydłowego o takim profilu. Osobiście mam do niego pewna słabość i dawno nie widziałem gracza z takimi możliwościami; szybkiego, obunóżnego, ze świetnym dryblingiem i ostatnim podaniem, jednocześnie mającego często wyraźne problemy z koncentracja na boisku i inteligencja poza nim…jak się czyta o nim newsy to czasem naprawdę wydaje się odklejony na maxa :-D
Najlepszym świadectwem jego możliwości jest ten pamiętny sezon 2016/17 w BVB gdzie wciągnął nosem cała Bundeslige.