2

@JarekS Wszystko się zgadza, ale co do Realu jest tylko jedna sprawa, która chyba zawsze będzie mi kością w gardle i pewnie wielu cules. Ciężko zrozumieć jak właśnie ten Real grający „kupę” może regularnie być dominowany z wyżej notowanymi przeciwnikami, a potem z połowy sytuacji strzelać dwie bramki. Do tego dochodzą jeszcze kuriozalne błędy obrony i bramkarzy przeciwko nim na przestrzeni lat. Naprawdę dużo łatwiej by było przełknąć gdyby największy rywal wygrywał po zaciętych dwumeczach, albo takich w których był wyraźnie lepszy, a tak potrafią być przez 80% czasu zepchnięci do obrony i rozpaczliwie się bronić, a potem Mendy oddaje im jedna bramkę, Rudiger bierze udział w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie” we własnym polu karnym, a Benzema idealnie wykańcza w trudnych sytuacjach. Oliwy do ognia dodaje regularność z jaka to się dzieje. Zaczynam naprawdę wierzyć, że maja jakiś pakt z diabłem bo w ich dwumeczach w LM dzieją się zjawiska, które ciezko wytłumaczyć :-DDD

0

@czarnatom Spokojnie, ani przez moment nie sądziłem, że masz na myśli wymianę zawodników 1 do 1, ale chętnie wyjaśnię czemu twoja wypowiedź była dla mnie aż tak abstrakcyjna, że musiałem ja ironicznie skomentować. Po kolei:
1. Reece James ma jeszcze długi ponad 3 letni kontrakt co za tym idzie jest prawie nie do wyciagnięcia i Chelsea rozdaje tutaj karty, a jeśli już to licytacja zacznie się znacznie powyżej 55mln, które wziąłeś z transfermakt(popraw jeśli się mylę)
2. Nasze finanse, a przede wszystkim limit w La liga nie pozwalają na tak duża inwestycje i jedyna opcja jest podpisanie CVC i sprzedaż części praw do Barca Studios, ale narazie jeszcze do tego nie doszło wiec…W tym momencie na każde wydane 1 euro musimy oszczędzić 4.
3. Jeśli nawet już pozyskamy te pieniądze to mamy w tej chwili więcej priorytetów co pokazuje powrót do rozmów z Roberto przy możliwym fiasku z Mazraoui’m oraz Azpilicuetom i jeśli na kogoś wydamy tak duże pieniądze to będzie to gwiazda do linii ataku(w co osobiście nie wierzę).
4. Pomysł z włączeniem Coutinho czy Pjanica w taka transakcje nawet ciężko skomentować i dyrekcja sportowa w Chelsea miałaby niezły ubaw. Pjanic jest praktycznie bezwartościowy, a Coutinho wiele wart również nie jest. Inna sprawa to kiedy nim byli zainteresowani dwa? trzy? cztery lata temu? Zastanów się po co mieliby się nim teraz interesować. Inna sprawa, że takie dzienniki, które o tym pisały jak sport czy angielski the sun ciężko brać na poważnie tyle abstrakcyjnych plotek wypuszczają w ciągu roku. Jeśli chciałbyś naprawdę zbić cenę musiałby to być zawodnik, który również dla nas jest wartościowy i miałby jakaś wyższa wartość na rynku.
5. Jedyna opcja na dużo niższa cenę to jakaś letnia wyprzedaż poniżej wartości rynkowych w Chelsea jak przyjdzie nowy właściciel, ale przy takim zawodniku dalej będzie to znacząca kwota.
6. Musielibyśmy się pozbyć kilku zbędnych zawodników z znaczącymi pensjami jak Umtiti, Pjanic, Coutinho co również proste nie jest
Mam nadzieje, że wszystko jest już jasne ;-)

3

@czarnatom tak i Riqui Puig za Masona Mounta. Zejdź na ziemie xD

3

Oby wróciła najlepsza wersja Marca. Wielu nie pamięta, albo wręcz nie chce pamiętać i teraz umniejszają mu dokonania z przeszłości, ale swego czasu Marc był absolutnym światowym topem obok takich bramkarzy jak Alisson, Ederson, Neuer, Courtois czy Oblak i nie raz nie dwa utrzymywał nas przy życiu. Biorąc jeszc pod uwagę jego charakterystykę i nas styl gry lepszego bramkarza dla nas naprawdę ciężko znaleźć. Co ciekawe jego ostatnio trochę lepsza forma zbiegła się w czasie z lepsza gra całej formacji defensywnej.

28

„Nie poświęciłbym wszystkiego dla Haalanda. Szczerze mówiąc, nie wydałbym na niego dużo pieniędzy. Na Mbappe tak, ale na Hallanda nie. Odgrywając dyrektora sportowego, postawiłbym w pierwszej kolejności na Mbappe. Wydaje mi się bardziej kompletny we wszystkich aspektach. Jeśli przeprowadzasz gigantyczną inwestycję, musisz zrobić to jak najlepiej…”. W punkt Panie Alves, w punkt.

0

@AmigoBlancos Szanse małe, ale zawsze jakieś są. W każdym razie jakoś mnie te najmocniejsze drużyny w LM tego sezonu nie przekonują. Bayern ma nadal trochę problemy w obronie i kolejny mecz na wyjeździe w LM graja słabo. City jak zawsze wyglada niezle, ale lubią zaliczać wpadki w LM w najmniej oczekiwanych momentach. Chelsea ma trochę problemów pozaboiskowych i daleko im do tego co prezentowali na wiosnę w zeszłym roku. No i zostaje Liverpool oraz Real, którego traktowałem jako drużynę zaraz za tymi najmocniejszymi, ale zaraz się jeszcze okaże ze będą w finale. Brakuje takiego klarownego faworyta jak Bayern 2019/20 czy Liverpool 2018/19.

1

@GeneralXavi w całym Madrycie razem z przedmieściami może kilku się znajdzie haha

8

Jak to ktoś napisał na tweeterze „podobno oglądanie Atletico Simeone jest jedna z tortur, które stosuje CIA” :-DDD
Podziwiam kibiców, że to wytrzymują co tydzień

2

@P33ck Hachim Mastour zapewne, ale gwiazdor nigdy nie zaistniał nawet w dorosłym futbolu, a swoimi umiejętnościami bardziej się nadawał do freestylu

0

@Momals11 oby się potwierdziło. Ten huk pękajacych madryckich tyłków będzie jak symfonia dla moich uszu ;-)
Ale narazie czekamy na koniec tej sagi

0

Eksperciki, które porównują środkowych pomocników do ofensywnych pomocników próbując pokazać ich wyższość dzięki punktom w kanadyjce są śmieszni. Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.
Naszło mnie po kolejnym porównaniu na tweeterze w stylu bruno vs iniesta czy pedri vs foden

0

@BoreekxD tak, ale zrobiłem szybki research i wiele źródeł z UK podaje to samo

3

Jakoś mi ten news nie pasuje do polityki płacowej Liverpoolu. Dodajmy, że wcześniej podobno Salah chciał tylko żeby wyrównali jego pensje do największych gwiazd PL(czyli Ok 400k tygodniowo) i tego spełnić nie chcieli przez co był zastój w negocjacjach.

0

@kuz dla mnie dużo za wcześnie na takie deklaracje. Ja wiem, że od początku lutego zagraliśmy wiele świetnych spotkań nawet z ćwierćfinalistami LM, ale musimy pamiętać, że teraz jesteśmy na fali wznoszącej, ale nie zawsze będziemy w tak świetnej formie. W trakcie sezonu zawsze przychodzą jakieś momenty kryzysu, a poza Bayernem w tym sezonie z tymi najlepszymi w LM nie graliśmy(uważam, że są 3 lub 4 lepsze drużyny od Realu). Dlatego narazie cieszmy się świetna gra naszej drużyny, ale nie pompujemy balonika bo jeszcze nic nie osiągnęliśmy żeby można było traktować takie deklaracje w pełni poważnie. W przyszłej edycji LM zobaczymy w jakim miejscu jesteśmy.

0

Ale nam Lopetegui przysłodził na konferencji

17

Skupmy się na obsesjach trenera, a nie prezesa

0

@Introwertyk Lubi być w centrum uwagi to na pewno

0

Joan Laporta to naprawdę ciekawy facet. Najpierw mówi, że nie możemy opowiadać o piłkarzach którzy nas interesują bo to podbija ich wartość żeby na pytanie o Rapinhe odpowiedzieć, że to zawodnik, który bardzo nam się podoba i jesteśmy w świetnych relacjach z jego agentem. To jak jest? mówimy o tych piłkarzach czy nie mówimy? :-D
Za dużo wolnego czasu w przerwie reprezentacyjnej i Joan postanowił trochę podkręcić atmosferę wokół klubu

0

Mam wrażenie, że przy ocenie wartości marketingowej Haalanda i Lewego trochę przeceniacie to co może wnieść Norweg. O ile przy Lewym mogę się zgodzić, że między innymi przez to, że pochodzi z Polski czyli kraju z uboga historia jeśli chodzi o piłkę nożna o tyle Norweg nie wypada tutaj wcale lepiej. Ta cała rywalizację z Mbappe, która miałaby mu marketing napędzać tez raczej traktowałbym z przymrużeniem oka i narazie nie ma o czym mówić. Dorobek Haalanda przy Mbappe to na ten moment żart. Co do zarobków Lewego i Haalanda wszystkie znaki na niebie i w mediach również mówią, że Lewy byłby dużo mniejszym ciężarem dla budżetu. Natomiast sam mimo, że doceniam jego klasę raczej wolałbym na 9 młodszego zawodnika z dużym potencjałem do rywalizacji z Auba. Jak nie w tym roku to w przyszłym. Dla Lewego najlepiej tez byłoby zostać w Bundeslidze i już wyśrubować wszystkie możliwe rekordy, a właściwie głównie ten jeden najważniejszy, który mu został. Natomiast jeśli już musza ściągnąć gwiazdę światowgo formatu to przy odejściu Dembele postarałbym się o Salaha. To byłby moim zdaniem strzał w 10(poza Mbappe, który jest bardzo mało prawdopodobny, ale to jest zawodnik wart pensji, która miałby mieć Norweg).

0

@Magicc89PL Oj ktoś tu chyba nie widział ich w akcji albo tylko jednego skoro uważasz, że są podobni

1

@DonMatteo901 fajnie, że Torres strzelił kolejna bramkę z gry notabene po świetnym wyjściu na pozycje, ale dobrze by było jakby Lucho w następnym meczu dał Pedriemu i Ferranowi odpocząć bo ostatnio dużo grali. Taka mała prośba od cules.

14

Ich rozwój i jego tempo zaskoczyło myśle nas wszystkich

8

@JarekS Dla mnie ten „pakt” ma sens tylko jeśli mówimy o zawodnikach już zakontraktowanych przez Real lub Barcelonę, ale jeśli mówimy o zawodnikach innych klubów to jest to trochę bez sensu. Jako, że są to jedne z największych klubów na świecie to zawsze będą walczyć o najlepszych zawodników i nie jest możliwe, żeby zawsze się omijały w walce o ich podpis. To normalna konkurencja na rynku transferowym, a nie brudne zagrywki w stylu podebrania kluczowego zawodnika odwiecznego rywala. Inna sprawa gdyby Mbappe był już zawodnikiem Realu i wtedy Barcelona by mu próbowała mącić w głowie, ale dopóki mówimy o zawodniku któremu kończy się kontrakt z inna drużyna to jest to uczciwa rywalizacja.

1

@TheArtOfCremation Za marzenia nie karzą. Jeśli jeszcze nic nie podpisał z Realem i jest gotów wysłuchać naszej oferty to warto spróbować. Informacje podał dziennikarz, który podobno jest blisko otoczenia Mbappe wiec może coś jest na rzeczy, a może otoczenie zawodnika tylko wywiera presję na Realu żeby podnieśli ofertę lub jeszcze co innego. Sama próba nic nas nie kosztuje.

4

@matirix20 patrz od kiedy oraz ile gra w pierwszej drużynie, a nie na wiek. Pedri jest 3 lata młodszy, a ma większe doświadczenie w dorosłej piłce.

5

Całkiem dużo rozbieżność w kwestii pensji stałej i zmiennych wg tego co podaje Romano i Romero. Osobiście bardziej wierze temu drugiemu bo w kwestiach stricte Barcelony wydaje się być najlepiej poinformowanym dziennikarzem sportowym. Szczególnie od powrotu Laporty. Co do samego Kessiego nie ma co płakać. Moim wymarzonym transferem tez nie jest, ale…
- przychodzi za darmo
- jeśli się nie sprawdzi jego pensje spokojnie łyknie większość klubów z PL(nawet teraz miał podobno jakieś wyższe oferty od angielskich klubów)
-poszerza konkurencje i wbrew temu co niektórzy piszą 5 pomocników na 3 pozycje to za mało przy grze na wszystkich frontach, a liga mistrzów wkrótce tez będzie rozszerzona+ bierzcie pod uwagę potencjalne urazy
-tak naprawdę przychodzi w miejsce Roberto z niższa pensja
-najważniejsze wg mediów Xavi go chciał, wiec może ma na niego jakis konkretny pomysł i/lub informacje wskazujące, że można z niego wyciągnąć więcej potencjału
Podsumowując nawet jeśli swoją gra nas nie oczaruje to na tym transferze ciężko stracić.

2

@Solmyr Ja sie zgadzam i dla mnie przy rozsądnej cenie Rapinha może być ciekawym wzmocnieniem i poszerzeniem kadry, ale priorytetem powinno być pozostanie Dembele, który jest zwyczajnie piłkarzem lepszym z większymi możliwościami
@Firestone to logiczne, że albo obniży wymagania i dogada się z klubem albo musi szukać szczęścia gdzie indziej, ale nie udawajmy, że Rapinha jest zawodnikiem lepszym bo nie jest i byłoby ogromnym zaskoczeniem gdyby nagle tak eksplodował jego talent, że zje Dembele

3

@Gaucho Rapinha bardziej zbliżony profilem zdecydowanie choć moim zdaniem dużo słabszy od Dembele i z mniejsza możliwością rozwoju. Co nie znaczy, że jest bardzo słaby oczywiście.

1

@KacperVEB sprawdź fbref i sofascore

3

@Katalonbar Nie wiem jak często oglądasz te drużyny, ale Guardiola tez nie został w latach 2008-2012 i styl jego drużyn ewoluował razem z cała piłka i tez jest bardziej bezpośredni

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?