ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Roobo odczucia są jakie są, ale za X lat nikt nie będzie o tym pamiętał natomiast o wygranej w LM już tak
7
Widziałem tweeta, że Barca zebrała informacje na temat Joa Cancelo i Danilo jako możliwe opcje na prawa obronę i nie wiem co jest bardziej zabawne. Zestawienie tych dwóch zawodników razem czy w ogóle łączenie takiego Cancelo z Barca, gdzie niedawno przedłużył kontrakt do 2027 i ma niepodważalna pozycje u Guardioli. Dziennikarz sportowy to jednak naprawdę ciekawy zawód XD
5
@bartas97 nie, nie byłoby ;-D
2
@Firestone kwestia formy w danym momencie, ale city i live to bardzo równe drużyny co pokazują nawet ich bezpośrednie spotkania i sytuacja w lidze. Tak samo Live może się obawiać City jak i odwrotnie.
0
@JarekS z oczekiwaniami co do przyszłego sezonu to w naszym przypadku chyba trzeba poczekać do września bo może się wydarzyć tak wiele scenariuszy, że ciężko w tej chwili prognozować, a możemy skończyć za równo z wyraźnie mocniejsza jak i słabsza kadra. Już same kwestie przedłużenia Dembele i odejścia lub nie De Jonga mocno zmieniają ogólne wrażenia co do siły naszej kadry, nie wiadomo tez jeszcze jak poradzą sobie z limitem płacowym. Pytań dużo, a odpowiedzi niewiele.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@MrCental tylko dlatego, żeby Alba miał zmiennika/konkurencje i nie musiał rozgrywać całego sezonu od deski do deski co tez odbija się na formie. Jeśli nie ma w tym momencie dostępnego na rynku młodszego gracza, który by nas przekonywał lub nas na takiego nie stać jest to jakieś krótkoterminowe rozwiązanie z tym, że dalej trzeba będzie kogoś młodszego szukać w przyszłych latach lub liczyć, że Balde się będzie ładnie rozwijał.
1
@Magicc89PL @Kuba0723 No nie wiem, Busquets ma braki szybkościowe, ale to nasz jedyny jakościowy pivot i to, że Frenkie na ten moment nie jest w stanie go zastąpić już wiemy, ale zakładanie, że Kessie, który głównie grywał na 2 pivotów, słabo rozgrywa(w Milanie odpowiadają za to Bennacer i Tonali, a u nas to kluczowa kwestia na pozycji 6), a nawet w odbiorze nie jest ścisła czołówka nagle zastąpi Busiego to marzenie ściętej głowy i wielkim zaskoczeniem będzie jeśli to się uda. Raczej bym się nastawiał, że Kessie będzie rywalizował z De Jongiem o jedna z dwóch pozycji przed Busquetsem, a czemu Barcelona nie zawalczy choćby o Kamare, któremu się kończy kontrakt to sam nie mam pojęcia.
Ps. Raczej nie zakładam, że zmienimy formacje na taka z 2 pivotami
0
@Kamiloza91 najmniejszy możliwy wymiar kary dla Realu i niedosyt dla City
5
@Tasde trochę to uprościłeś pod tezę, ale ogólnie najlepszy wiek dla piłkarza to Ok 24-29 kiedy ma najlepsza mieszankę doświadczenia, umiejętności i możliwości fizycznych organizmu. De Jong jest w tym wieku i można wymagać od niego żeby zaczął dawać coś więcej, bo nie przypominam sobie żeby był kluczowy. Jak MA FORMĘ to jest bardzo dobry, ale nigdy nie powiedziałbym ze kluczowy. Jeśli ma byc kluczowy jak go przedstawiasz to nie możesz zwalać winy na to, że 80% procent składu ma problem z wahaniami formy bo te 80% to jeszcze bardzo młodzi zawodnicy lub weterani na przeciwnym biegunie. W tej chwili nawet nie jest niezastąpiony bo w przeciwieństwie do pozycji 6 na 8 mamy kilka opcji plus dojdzie więcej w lecie w postaci Torre i Kessiego.
12
@Tasde to już nie takie znowu młode pokolenie bo De Jong kończy za chwile 25 lat. W tym wieku i przy tym jak długo już gra w Barcelonie powinien brać zdecydowanie więcej odpowiedzialności na siebie i być bardziej decydującym zawodnikiem, a w tym momencie zamiast niego taka role przejął 5 lat młodszy Pedri.
0
City trochę za bardzo ryzykuje przy tym wyprowadzeniu od bramki. Momentami to centymetry od przechwytu przez Real w okolicach pola karnego city.
2
Początek idealny, ale ich trzeba cisnąć od początku do końca bo jak dasz im palec to wezmą cała rękę. W skrócie pełen focus i po Manite :-D
10
I to jest dobra wiadomość. Następny krok Gavi i Dembele.
0
@Pelart2 porozumienie z CVC czy sprzedaż praw do Barca Studios to najprostsze rozwiązania, które dadzą nam tylko chwilowe złudzenie poprawy sytuacji finansowej i sprawi ze będziemy mieli większe pole do manewru w lecie. Mimo wszystko nie bez powodu taki wytrawny gracz jak Perez tego podpisać nie chce. Co do alternatywnych rozwiązań ciekawe pomysły miał kandydat z poprzednich wyborów Jordi Farre i na dole wklejam komentarz z dyskusji jednego z użytkowników z naszego serwisu, który to wszystko streścił. Font również miał lepsze pomysły, które mogłyby przynieść efekty.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-11062733#comment-11063822
5
To bardziej narzędzia do chwilowej poprawy, a nie długofalowy plan naprawy sytuacji finansowej. Oczekiwania od drugiej kadencji Laporty były trochę inne.
0
@Messibestplayerintheworld tu nie jest potrzebna REWOLUCJA, tylko rozsądna EWOLUCJA i zawodnicy na pozycje gdzie brakuje jakościowych następców weteranów lub po prostu rywalizacja jest za mała czyli boki i środek obrony, defensywny pomocnik, środkowy napastnik i w zależności jak potoczą się losy Dembele i Adamy prawe skrzydło. Jest tego dużo i ciężko byłoby to zrobić w jedno okienko jeszcze przy naszych finansach, a zespół i tak ma wielu młodych zawodników, którzy potrzebują czasu na rozwój przez najbliższe lata.
1
@Firestone Abstrahując czy Barcelona była na poważnie zainteresowana czy tylko używała tematu Rudigera żeby przycisnąć trochę Araujo(jego temat pojawił się w momencie kiedy rozmowy z Araujo były najbardziej zintensyfikowane) to minie jeszcze dużo czasu zanim uzdrowimy sytuacje finansowa na tyle, żeby moc się licytować z Realem tym bardziej, że narazie wydaje się ze na tym polu wielkiej poprawy nie ma. Jednak musimy obrać trochę inna drogę i brać na przykład takie drużyny jak Bayern czy Liverpool.
0
@escarabajo fakt choć tamta uwzględniała tylko zawodników grających w Europie, ale dzięki za podlinkowanie ;-)
3
Właśnie widziałem grafikę na instagramie Daniego Alvesa, która przedstawiała zawodników z największa liczba trofeów i niesamowite jak bardzo jest zdominowana przez aktualnych i byłych zawodników Barcy. Coś niesamowitego i ciezko to będzie kiedykolwiek powtórzyć. Dla mnie osobiście Barcelona 2008-2012 to najlepsza drużyna w historii i to jak dominowała na boisku praktycznie w każdym meczu było niesamowite. Mimo, że nie wygrała 3LM z rzędu stawiam ja za całokształt i dominację na wszystkich frontach wyżej od również historycznej drużyny Realu z lat 2016-2018.
0
@Emhyr Najpierw przydałoby się kontrakt przedłużyć to raz. Druga sprawa, że jego rola w rezerwach jest podobna do Manaja i pewnie zostanie sprzedany z zyskiem bo na karierę w pierwszym zespole szanse ma nikłe.
7
Matko Boska jaka droga krzyżowa. Brakowało tylko, żeby piłkarze RS zaczęli kamieniami w naszych rzucać. Mega ważne 3pkt choć po badaniach medycznych dowiemy się jak wielkim kosztem okupione.
1
@Janiama w takich momentach przyda się to doświadczenie. Musimy jak najszybciej zabezpieczyć miejsce w LM.
2
Jest ostatnio w słabej formie, a ten błąd był karygodny i to są fakty, ale…ostatnimi czasy cała linia obrony Chelsea gra poniżej oczekiwań i nie jeden sam Christensen jest tutaj winny. Generalnie jeśli ktoś oglądał ich w zeszłym sezonie to może być w lekkim szoku biorąc pod uwagę, że skład personalny linii obrony się nie zmienił. Ciezko powiedzieć co miało wpływ na tak drastyczna zmianę, może sytuacje kontraktowe, a moze skomplikowana sytuacja w klubie. W każdym razie puszenie się w komentarzach i pisanie „a nie mówiłem” nie ma sensu w sytuacji kiedy zawodnik nie zagrał u nas nawet meczu. Christensen to nie tylko ostatnie mecze i w karierze miał tez świetne okresy gdzie pokazywał, że może grać na bardzo wysokim poziomie.
1
@Lautaro jeśli lubisz uniwersum Marvela to całkiem przyjemna fabułe maja Strażnicy Galaktyki i Spiderman 1
5
@Encore Tyle kasy zmarnowali już od 2013 i tyle było okienek gdzie miała być gruntowna przebudowa i to juz miało być to, a oni szykują się na kolejna. Nawet są liderem klasyfikacji jeśli chodzi o kluby, które najwiecej wydały na transfery w ostatniej dekadzie. Trochę to nawet zabawne trzeba przyznać.
Edit. Właściwie prawie każdy nowy trener od odejścia Fergusona miał swoje jedno duże okienko na przebudowę jak nie więcej i dalej maja problem,
0
@Striker Argument, który miał sens w pierwszej części sezonu. Ostatnio załapał naprawdę dobra regularność co potwierdzają bramki w 3 ostatnich meczach ligowych(w tym z Braga i Sportingiem, gdzie dołożył jeszcze asysty) oraz 3 ostatnich spotkaniach CL. Inna sprawa to, że w pierwszej części sezonu częściej schodził z boiska przed końcem. Widać, że chłopak się rozwija, a średnia minut potrzebna do zdobycia bramki trzeba przyznać, że ma topowa.
Z wad na pewno powinien poprawić grę z pierwszej i plecami do bramki.
0
@El Madridista. Raczej tak, bo na szczęście inni z czołówki (poza Realem) tez lubią ostatnio tracić punkty
0
@pax zajechaliśmy się fizycznie po kilku mega intensywnych tygodniach, a przynajmniej na to wyglada
0
@El Madridista. Bardziej fizycznie zajechani po intensywnym okresie. Kilka tygodni w takiej formie to widocznie był na ten moment absolutny max i nastąpił zjazd. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w nowym sezonie po okresie przygotowawczym z Xavim, ale narazie trzeba trochę powalczyć żeby miejsca w top 4 nie stracić.
Inna sprawa, że ostatnie mecze pokazują jak ważny jest Pedri i w dalszym ciągu Pique dla naszej gry.