0

@aldewir Tak, ale było wielu takich w historii, którzy nie uszanowali klubów/regionów z którymi byli związani

1

@AmigoBlancos Respect

2

@masq nawet nie musiał podawać tej informacji żeby było wiadomo, że leczenie zachowawcze było bardziej ryzykowne. Pozwalało na szybszy powrót, ale specjaliści od początku odradzali. Także wiedzieliśmy już to dobrze kilka miesięcy temu.

0

@Greenalley wpływ na roczne przychody narazie sobie możemy tylko szacować, bo wiele zależy co będzie ostatecznie zawarte w tych umowach tym bardziej, że klub jeszcze analizuje oferty. Prawa telewizyjne będą w przyszłości zapewne rosły wiec będziemy „tracić” co raz więcej, ale widziałem tez wczoraj informacje, że umowa potrwa krócej po osiągnięciu określonego zysku przez inwestora. Co do BLM notowaliśmy głównie straty i jeśli znajdziemy inwestora, który dobrze to rozwinie możemy nawet zacząć notować zyski z tych 51%.

0

Wszyscy zadowoleni, że Barca aktywowała dźwignie już tworzą plany na okienko Lewy, Rapinha, Bernardo Silva, Kounde, Koulibaly a pod artykułem wyjaśniającym co ta decyzja może zmienić w naszej sytuacji po ich aktywacji oraz na ile to może poprawić nasze możliwości na rynku transferowym pustki :P

0

@Rewolucja123 musiałbym przeszukać archiwum i tweetera, ale szczerze mówiąc jaki trener by nie chciał na skrzydłach mając, kontuzjowanego od roku Fatiego(nie było wiadomo w jak to będzie wyglądać po tak długiej przerwie), kontuzjowanego Dembele z roczna umowa i bez Ferrana. Pomoc jeszcze bez Gaviego i Nico za to z naszym Bośniakiem, a w obronie jedynym transferem był jeszcze słabo ograny Garcia? Sęk w tym, że takich plotek jest mnóstwo i szczerze wątpię szczególnie w tak duży transfer gdzie mówimy o prawie €100m, bo co do jego jakości nie mam wątpliwości i absolutnie się nie dziwie, że Xavi by go chciał. W każdym razie czas pokaże na co sobie możemy pozwolić i może się jeszcze pozytywnie zaskoczę.

0

@Fabik87 rok temu nazwiska Silvy, Laporte czy Mahreza również się przewijały w tych samych mediach, a wiadomo jak się skończyło

1

@JarekS dzięki, muszę przyznać, że trochę liczyłem na taka odpowiedź i oby tak się stało jak piszesz :DD

2

@Janiama Tak po ludzku szkoda, że nie dostał umowy chociaż na pół roku. Tym bardziej, że jego dyspozycja była lepsza niż można się było spodziewać. Wielki zawodnik i wielka legenda.

0

@PJ1985 będzie nadrabiane bo narazie dopiero na 3 jestem :DD
Całość zapowiada się niezle choć jest trochę komicznych sytuacji jak ten pościg z pierwszej części.

0

@JarekS Jarku tak szczerze wg twojej oceny, który z dwójki Pedri/Camavinga ma większy potencjał. Wiadomo są piłkarze o dosyć mocno różnej charakterystyce, ale ciekaw jestem opinii osoby związanej z piłka na co dzień.

5

@VegetaPolska dokładnie plus pamietajmy, że sztuczki nie są równoznaczne z lepsza technika.
Dla Cruyffa technika oznaczała skuteczny jeden kontakt z piłką, właściwe podanie o właściwej sile, tak by kolega dostał piłkę prosto do nogi. Odbijanie piłki na treningach nie czyni zawodnika geniuszem technicznym, a na dłuższą metę nic z tego nie wynika.

A tutaj cytat „Technika to nie jest odbijanie piłki 1000 razy. Każdy może to zrobić, jeśli poćwiczy. Później możesz pracować w cyrku”

3

@kuz spokojnie bo już lekka odklejka. Pablo Torre to rocznik 2003 i przechodzi do nas z 3 poziomu rozgrywkowego w Hiszpanii. Jeśli od razu wejdzie do pierwszej drużyny jak Pedri/Gavi czyli razem z drzwiami to po raz kolejny będziemy mieli dużo szczęścia mimo wszystko bo to absolutnie nie jest reguła, a wyjątki. Tak młody chłopak w innych wielkich zespołach mógłby być spokojnie przez najbliższe 2 lata dopiero wprowadzany i przygotowywany do walki o pierwszy skład. Bernardo natomiast to już gotowy produkt przygotowany na rywalizacje z najsiliniejszymi zespołami. W nasze możliwości sprowadzenia Bernardo absolutnie nie wierzę, ale nie pompujemy tez balonika Torre zanim jeszcze zagrał jakiekolwiek mecze bo później mamy nierealne oczekiwania co do młodych zawodników i jak ktoś nie wystrzeli jak właśnie Pedri/Gavi to La rambla już myśli, że sie do niczego nie nadaje. Nie oczekujmy, że dzieciaki będą grać jak dojrzali zawodnicy.

1

@tobiasson92 tak, ale weź po uwagę, że:
1. To my potrzebujemy pieniędzy, a Frenkie jest naszą najprostsza forma ich uzyskania ze sprzedaży zawodników. Zawsze sytuacja sprzedającego i kupującego dyktuje cenę.
2. Nie można jednoznacznie powiedzieć, że się u nas rozwinął, ani sprawdził
3. Płaciliśmy za niego €86m, a teraz jest 3 lata starszy+patrz punkt wyżej
4. Zawodników o podobnym profilu(box to box ze słaba umiejętnością bronienia) i jakości za niższa cenę wcale nie ma tak mało rynku i gdyby tam nie było Ten Haga oraz nie kupowałoby United uważam, że nie dostalibysmy więcej niż €60m.
5. Jeśli wierzyć mediom nie mamy za niego ofert z innych klubów.
6. Akurat rynek angielski to specyficzne miejsce i tam takie WHU może sobie pozwolić na odrzucanie chorych ofert za Declana Rice podczas gdy taka Sevilla sprzedaje Diego Carlosa za nieco ponad €30m do 14 zespołu PL, ale jak widać najbardziej lubią przepłacać za swoich.
@P33ck dokładnie o to chodzi, lepszego kupca nie znajdziemy :DD

0

Jak Man Utd zapłaci za Frenkiego ponad te €70m to pokaże po raz kolejny jakimi są jeleniami…ale to dobrze bo jeśli chcemy go sprzedać to właśnie takich jeleni nam potrzeba.

0

@Mns21 Narazie i tak jest nam potrzebny bo bez niego nasza linia obrony wygląda po prostu słabo, a nawet jak by odszedł i przyszedł tylko Christensen to znowu będzie rotacja tylko 3 Cb przez cały sezon

0

Czasem ciężko stwierdzić już, która plotka to prawda, a która nie, ale naprawdę co takiego ma Riqui że Pique tak z nim trzyma to zagadka dla najtęższych umysłów. Niby poważny przedsiębiorca, cholernie utytułowany piłkarz, klubowa legenda, a trzyma z 12 lat młodszym Puigiem, którego tiktoki wzbudzają więcej emocji niż jego gra na boisku, a jeśli już jest o nim wzmianka w mediach to dotyczy ona jego rozbojów na elektrycznej hulajnodze bądź życia nocnego.

0

@Sau_Ron podobno poważnym kandydatem jest Marcelo Gallardo czyli trener topowy, ale…nie w Europie. Na rynku mało jest dostępnych od ręki topowych opcji(właściwie tylko Zidane i długo nic) wiec widać, że kombinują co nie zmienia faktu, że ta informacja o Xavim to dla mnie jakaś abstrakcja i uważam, że już prędzej Pochettino zostanie.

0

@Jestjakjest talent duży, ale zanim zadebiutuje w ogóle w pierwszym zespole może się wiele wydarzyć. Równie dobrze może go już niedługo tutaj nie być szczególnie jeśli mówimy o tak młodym zawodniku gdzie niewiadomo jak będzie Barca wyglądać za te powiedzmy 3-4 lata, jak będzie się rozwijał czy będzie mozliwosc zaistnienia w pierwszym zespole i czy np jakiś angielski lub inny zespół go wcześniej nie skusi.

2

@macio_944 https://barcauniversal.com/no-time-to-pivot-evaluating-frenkie-de-jongs-role-at-barcelona/amp/
Polecam przeczytać bo dobrze wyjaśnia czemu Frenkie nigdy następca Busiego nie będzie i jeśli gdziekolwiek ma grać w Barcelonie to na pozycji na której gra obecnie bo Holender jest za słaby w obronie i rozegraniu.

0

@barcelonaLM zgadza się, czyli już znacznie bliżej 80 :DD

1

@Gracek10 funtów, funtów…

2

@Rewolucja123 musimy uszanować, że klub w swojej sytuacji schyla się po każdy banknot na swojej drodze. Dla przygotowania do sezonu byłoby lepiej tak jak mówisz, ale no niestety klub przy planowaniu presezonu musimy brać tez inne czynniki pod uwagę.

0

@Pablit w tym sens, że na samotnej 6 tak jak gra Barcelona wyglada słabo i poza Barcelona nigdy na tej pozycji nie grywał(całe 87min w Ajaxie przez ponad 3 lata). Co do gry w 4-2-3-1 zgadzam się, ale nigdy nie zagra dobrze tego bardziej cofniętego pivota w tym ustawieniu(w Ajaxie ta role miał Schone, a Frenkie był tym bardziej wysuniętym który miał mniej zadań stricte defensywnych). Na 4-2-3-1 tez nie przejdziemy żeby się dostosować tylko do Frenkiego i tutaj znowu ktoś z dwójki Pedri/Gavi grzałby ławe. Frenkie potrafi dobrze wyprowadzać piłkę z właśnej połowy, ale poza tym nie rozgrywa ani nie kreuje jakoś szczególnie dobrze na polowe przeciwnika i często za dużo drybluje zamiast wcześniej podać. Kończąc już Frenkie to pomocnik box to box z świetnym dryblingiem, ale słabo grający w obronie dlatego Busiego nigdy nie zastąpi i albo zostanie i dalej będzie grał wyżej albo odejdzie i tutaj wszystko zależy od planów klubu. Osobiście uważam, że odejście może obydwu stronom wyjść na dobre bo klub zwiększy przychody i zaoszczędzi jedna z większych pensji w zespole, a sam zawodnik trafi do zespołu do którego być będzie bardziej pasować.

1

@taris tutaj są podane funty czyli ponad €76m. Moim zdaniem jest to już jak najbardziej rynkowa cena.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Pilka_jest_okragla uważam jednak, że to logiczne, że Francuz jest droższy bo pivotów o takim profilu, jakości i potencjale nie ma za wiele na rynków, a dobrych pomocników box to box jak De Jong dużo łatwiej znaleźć dlatego uważam, że €80M to już naprawdę dobra oferta i żebyśmy się nie przejechali. Zauważ, że tylko MU się wyrywa z taka oferta, a oni lubią jak my przepłacić(Maguire, Wan-Bissaka, Fred itd).

0

@Pablit Frenkie również na pozycji Busiego grać nie potrafi(a przynajmniej nie na poziomie nawet zbliżonym do Busiego nie mówiąc o najlepszych pivotach na świecie) i dlatego tez będzie zabierał miejsce jednemu z dwójki Pedri/Gavi.

4

Zidane z duża władza w klubie, Mbappe z duża władza w klubie, Campos z duża władza w klubie, Khelafi z duża władza w klubie. Jak tak dalej pójdzie wszyscy będą rządzić, a nie będzie komu zasuwać na boisku :DD

0

@Lucassito Trochę Cię poniosło z tą „wyjebka” bo o usługi Duńczyka do końca rywalizowaliśmy z Bayernem, a wg materiału Romano miał również wyższe od naszej oferty z PL, ale chciał uszanować swoją historie z Chelsea. Rudiger to świetne wzmocnienie dla Realu, ale dobrze niektórzy przypominają, że przed Tuchelem był na wylocie z Chelsea co pokazuje sytuacja w piłce potrafi się dynamicznie zmieniać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?