5

Po tweetrze już latają różne konfiguracje naszej trójki z ataku na ten sezon i jedyne co mnie dziwi, że wszyscy tak ochoczo wrzucają Fatiego, który od dwóch lat prawie nie grał w piłkę, a pomijają Ferrana, który jeśli tylko poprawi koncentracje to spokojnie myśle jest w stanie strzelić 20 bramek w sezonie. Jest dalej młody i nie zawsze miał aż takie problemy ze skutecznością wiec myśle spokojnie idzie to poprawić. Do tego świetne poruszanie po boisku, dobrze czyta grę i gra kombinacyjnie, a niektórzy już traktują go jak kandydata na etatowego rezerwowego. Inna sprawa, że Fati nie grał prawie w piłkę przez dwa lata i mocno wątpliwe żeby był ważna postacią, a przynajmniej w pierwszej części sezonu. Trzeba go oszczędzać i stopniowo zwieszać obciążania licząc, że wszystko pójdzie po naszej myśli, a tymczasem w podstawie za niego będzie grał narazie Ferran.

0

@Volk Zależy gdzie ma odpalić bo na pozycji Busiego do tego nigdy nie dojdzie ponieważ Holender nie potrafi bronić. Zostaje aktualna gra na 8 lub testowania formacji z dwoma pivotami gdzie ten drugi miałby dużo większe pojęcie o grze w obronie i asekurowany Holendra. Moim zdaniem ciężko będzie żeby u nas sprostał oczekiwaniom i został liderem pomocy. Nie jest to ten typ zawodnika. To, że zawodnik box to box będzie teraz w czołówce drużyny jeśli chodzi o zarobki tez jest pewnego rodzaju patologia, ale to już nie wina samego Frenkiego.

1

@Rhaan Zaczynanie negocjacji z zawodnikami od dupy strony(od obrzucania zawodników gównem w mediach) to nasza specjalność. To samo robiliśmy rok temu przy negocjacjach z kapitanami i jest to po prostu niesmaczne, ale nie mów, że Braithwaite zarabia niewiele mniej bo to jest nieprawda. Martin zarabiał podobnie, ale w ostatnich dwóch sezonach kierując się rozpiska z Marki, ale liczy się całość kontraktu, a nie dwa wybrane sezony, a tutaj Frenkie już ma znacznie lepsze uposażenie co jest logiczne. Dla przypomnienia Martin zarabia ok €6m brutto(ok €3m netto).

0

@Rewolucja123 tak, dokładnie o to mi chodziło. Wygrać będzie ciężko bo Real się wzmacnia, a ich młodzi piłkarze tez zebrali ogrom doświadczenia i się rozwinęli w tym sezonie. Atletico również raczej dwóch sezonów z rzędu tak bardzo poniżej oczekiwań nie zagra bo kadrę dalej maja mocna, ale na pewno przy takich wzmocnieniach musimy ten dystans do lidera znacznie zmniejszyć. Jeśli chodzi o ligę mistrzów zgadzam się wyjście z grupy to obowiązek, ale co dalej zależy mocno od tego na kogo potem trafimy.

0

@Image Dokładnie. Nie biorą tez pod uwagę, ze wielu naszym piłkarzom brakuje jeszcze doświadczenia mimo talentu, którego im odmówić nie można, a z drugiej strony mamy tez wielu weteranów, którzy co normalne będą co raz gorsi. Jeśli włączymy się do walki o ligę przy tak mocnym Realu i wygramy np Puchar Króla to już będzie naprawdę dobrze.

0

@Czarny_ck
Już ostatnio pisałem o porównaniu tych piłkarzy wiec pozwolę sobie tylko przekopiować z małymi poprawkami.

Raphinha jest zdecydowanie lepszy . Sprawdzony w silniejszej lidze, gdzie był gwiazda zespołu i motorem napędowym w ofensywie(miał bezpośredni udział przy 33% zdobytych przez Leeds bramek w PL przy 10% Antonego w Eredivisie). Antony nie jest narazie w niczym lepszy niż taki David Neres, który kręcił wcześniej podobne statystki w Ajaxie po czym zaliczył zjazd i transfer do Benfici za kwotę niewiele większa niż został kupiony. Nie mówiąc o profilu gdzie Antony jest takim zawodnikiem o którym mówił Blażej, który ucieka od linii bocznej do środka zamiast rozszerzać pole gry, a nie tego potrzebujemy. Jest tez wolniejszy, ma mniejsza dyscyplinę taktyczna i przegrywa rywalizację z Raphinha w reprezentacji. Więcej dodawać chyba nie trzeba.

1

@Marcelinho99 Dla mnie klub już się zabezpieczył przed odejściem De Jonga ścigając Kessiego czyli również zawodnika B2B(jest lepszy w obronie, ale gorszy w rozegraniu), a miejsce Holendra w pierwszej 11 zajmie Gavi. Jeśli natomiast odejście De Jonga ma pomoc podpisać Dembele i Raphinhe to uważam, że mocne skrzydła dadzą nam więcej sportowo niż utrzymanie De Jonga, który u nas nigdy nie będzie grał jak w Ajaxie, a może blokować rozwój Gaviego czy Torre, który tez jakieś musi dostać.

1

@Marcelinho99 A kto powiedział, ze pozbywamy się De Jonga tylko żeby sprawdzić Bernardo. Myśle ze dla większości trzeźwo myślących temat Bernardo to od początku były mrzonki i zasłona dymna.

Ps. Bernardo zarabia mniej niż Holender

0

@AlwaysBlaugrana Zależy czego konkretnie oczekujesz. Walki o LM, na która i tak szanse będą nikłe nawet przy wzmocnieniach? La liga tutaj tez Real będzie jeszcze mocniejszy niż w tym roku, a nie wierze tez w kolejny tak fatalny sezon Atletico, które kadrę ma mocna i zbilansowana. Oczywiście pozbywamy się go głównie ze względów finansowych, ale to tez po prostu więcej szans na rozwój choćby dla Gaviego czy Torre, który tez jakieś szanse będzie musiał dostać. To jest nasza przyszłość. Inna sprawa, że pozbycie się De Jonga przybliży nas do wzmocnienia skrzydeł Dembele i Raphinhom co moim zdaniem będzie miało większy wpływ na nasze wyniki niż pozostanie Holendra.

1

W skrócie prawie wszystkie możliwe powody dla, których piłkarz może nie chcieć zmieniać klubu. Jeszcze tylko brakuje chyba dzieci gdyby je miał do kompletu powodów do pozostania. Oczywiście kontrakt obowiązuje obie strony i ma prawo walczyć o pozostanie choć przy obecnej toksycznej atmosferze(która de facto Barca spowodowała) najlepiej będzie dla wszystkich znaleźć jakieś rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Być może Chelsea będzie tym rozwiązaniem

0

@Emhyr Szczerze mówiąc już w tym sezonie za bardzo nie musiałeś oglądać :DD

Tak już całkiem poważnie uważam, ze nie jest tak fatalny obronca jak się go od jakiegoś czasu maluje choć faktycznie przyciągał problemy w polu karnym niesamowicie w pewnym momencie. U nas się spalił, może nie poradził sobie z presja gry w tak wielkim klubie, może niepowodzenia spowodowały ze całkiem zatracił pewność siebie, ale mam nadzieje ze w Tottenhamie trochę się odbuduje.

0

@P33ck walka o europejskie puchary w PL zapowiada się w nadchodzącym sezonie mega ciekawie. Szczególnie rywalizacja pomiędzy Totkami i Arsenalem o top 4 :DDD

0

@Ali3231 wolałbym teraz zamiast Kounde, a w przyszłym sezonie jeśli Pique zakończy karierę uzupełnić kadrę Chadim Riadem z naszych rezerw

0

@FCB24 @RosjaninBut @macio_944 zależy jak na to spojrzeć. Moim zdaniem sprzedaż De Jonga nawet bez przyjścia Silvy nie musi wyjść na minus. Szczególnie długofalowo chyba, ze wam zależy tylko na walce o trofea w najbliższym sezonie co i tak jest mało pewne biorąc pod uwagę innych faworytów w LM i Real, który miał w tym sezonie ogromna przewagę w lidze, a dalej się bardzo solidnie wzmacnia. Owszem doświadczenia będzie trochę mało, ale z drugiej strony więcej szans na grę i rozwój dla Gaviego/Nico/Torre i nie będzie ich blokował zawodnik, który raczej nigdy u nas nie pokaże szczytu swoich możliwości. Oczywiście w miejsce Holendra zostaje Kessie, ale jego traktuje bardziej jako opcje taktyczna i zadaniowca w kadrze jako ze ma zupełnie inny profil od reszty naszych pomocników(jako ze jest to pomocnik b2b najbliżej mu do De Jonga tyle , ze Kessie dużo lepiej broni, a Holender lepiej rozgrywa i drybluje). Odejście De Jonga tez odciąży budżet dzięki czemu będzie większa szansa na wzmocnienie bardziej newralgicznych u nas pozycji jak skrzydło i boki obrony. Istnieje tez szansa o czym nasz redaktor Błażej Gwozdowski pisał, że mimo drugiej dźwigni sprzedaż De Jonga będzie konieczna żeby wyjść z tej zasady 1/3 czy 1/4. No i ostatnia kwestia to łączny koszt operacji z Bernardo czyli kwota transferu+kontrakt. Jest to ogromne ryzyko w naszej sytuacji i biorąc pod uwagę jego profil, który nie do końca się u nas wpasowuje przynamniej na pierwszy rzut oka. Głównie dlatego uważam, ze to od początku były tylko mrzonki na potrzeby uspokojenia kibiców i przygotowanie ich na odejście De Jonga.

0

@agaFCB spokojnie, potrafi bronić, ale biorąc pod uwagę wymagania we współczesnym futbolu, a szczególnie przy stylu gry Barcelony jeśli obrońca wyróżnia się wyprowadzeniem piłki to jest to jego ogromna zaleta. Xavi nie raz to wspominał w kontekście choćby Araujo gdzie oczekiwał poprawy w tym aspekcie.

2

Nie zgodzę się jeśli chodzi o ocenę szybkości Christensena. Duńczyk był 6 najszybszym piłkarzem Euro. Nawet jak ktoś go oglądał w Chelsea czy reprezentacji mógł czasem zobaczyć czasem jak ruszał do ataku i wygrywał pojedynki szybkościowe. Jak ktoś chce poczytać bardzo szczegółowa analizę jego gry ze statystykami i materiałami video to wrzucałem na profilu niedawno link do łańcuszka na tweeterze.

2

@JarekS możliwe, że scenariusz dotyczący De Jonga i kilku innych zawodników, o którym ostatnio pisałeś właśnie wchodzi w życie. Narazie obserwujemy rozwój wydarzeń, ale robi sie ciekawie :DD

Sam De Jong może przychylniej spojrzy na Chelsea biorąc pod uwagę, ze to dużo mocniejszy i lepiej poukładany od United zespół z realna szansa na trofea. Po tym co się w ostatnim czasie wydarzyło tez ciężko mi sobie wyobrazić żeby zarząd i De Jong mogli sobie podać rękę na zgodę.

0

@gaucho104 tyle, że nie koniecznie musisz być w błędzie. Koledzy tez nie podali żadnego konkretnego źródła. Narazie to czyste spekulacje. Słowo przeciwko słowu. Oczywiście informacji było dużo i ciężko je w 100% zweryfikować i spora cześć pensji szczególnie w trakcie trwania pandemii była tylko odraczana, ale nasi kapitanowie, a przynajmniej pique podobno zrezygnowali z części uposażenia(przynajmniej przy ostatniej renegocjacji umowy) i jestem przekonany, ze raczej zarabia aktualnie mniej od De Jonga(nie mówimy tutaj o odroczonych wypłatach choć tych Barca De Jongowi również wypłaci dużo w następnych latach). W przypadku Pique mówi się aktualnie o zarobkach na poziomie €5M netto rocznie.

0

@Emhyr Mogą czekać na druga dźwignie żeby było miejsce w limicie płacowym i można było podpisać, ale ręki sobie nie dam uciąć :DD

4

Hehe, boki zrywać :P

13

Nie sprzedadzą go teraz to tym bardziej nie uda się za rok po kolejnym sezonie bez gry. Próbować sprzedać, a jeśli się nie uda odejdzie za rok za darmo co wielu pewnie łącznie ze mną zakłada od dłuższego czasu za najbardziej prawdopodobny scenariusz.

2

@Emhyr bez CVC tez by miały. Różnica jest taka, że za jedno okienko oddechu wzięły pożyczkę na 50 lat

0

@AlexDark00 o CVC zostało już powiedziane chyba wszystko i jakie jest dobrze wiemy, ale nie przszkadza to w weryfikacji informacji przed podaniem ich dalej

1

@AlexDark00 Skąd to info co do naszego budżetu transferowego? Przecież to jakieś wróżbiarstwo. Druga sprawa jeszcze wszystkich dźwigni nie aktywowaliśmy i dalej mamy problemy z limitami i kolejna dźwignia być może rozwiążą te problemy, ale pewności nie mamy. Tutaj polecam tweety naszego redaktora Błażeja Gwozdowskiego. Jest sporo niewiadomych choćby nasz bilans za sezon 21/22 czy kwoty sprzedaży tych pozostałych 15% praw telewizyjnych wiec narazie lepiej się wstrzymać z takimi komentarzami. Inna sprawa, że to co piszesz to nie skutki CVC tylko konstrukcji limitów w La Liga. Zobacz sobie jak to wyglada choćby w PL gdzie kluby potrafią notować znacznie większe straty i dalej funkcjonują na rynku transferowym.

Ps. Athletic Bilbao tez nie podpisał CVC

1

@xDymo15 Raphinha zdecydowanie. Sprawdzony w silniejszej lidze, gdzie był gwiazda zespołu i motorem napędowym w ofensywie. Tymczasem Antony nie jest narazie w niczym lepszy niż taki David Neres, który kręcił wcześniej podobne statystki w Ajaxie po czym zaliczył zjazd i transfer do Benfici za kwotę niewiele większa niż został kupiony. Nie mówiąc o profilu gdzie Antony jest takim zawodnikiem o którym mówił Blażej, który ucieka od linii bocznej do środka, a nie tego potrzebujemy. Jest tez wolniejszy, ma mniejsza dyscyplinę taktyczna i przegrywa rywalizację z Raphinha w reprezentacji. Więcej dodawać chyba nie trzeba.

1

9

Polecam przeczytać łańcuszek jeśli ktoś chce się bliżej zapoznać z mocnymi i słabymi stronami naszego nowego nabytku i dlaczego jego mocne strony będą w Barcelonie bardziej uwydatnione niż w Chelsea i Premier League. Dosyć dużo tego, ale myśle ze warto się zapoznać.

twitter.com/AbeBuma/status/1543973593910059008

4

@Emhyr czy ja wiem. Teraz może tak, ale jak był młodszy to mial motorek w dupie i ostro nękał rywali nie tylko w ataku, ale i w obronie. Nie bez powodu Atomowa Pchła :DD

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

7

Nareszcie obrońca łączący świetne wyprowadzanie z szybkością i warunkami fizycznymi. Ja zdaje sobie sprawę, że dla przeciętnego widza najlepiej żeby napastnicy odbijali się od klaty obrońcy jak od ściany i do tego był typowym walczakiem, ale Christensen może okazać się naprawdę świetnym transferem. Jeszcze bez odstępnego po wygaśnięciu umowy, ciężko na tym transferze stracic moim zdaniem tak jak na Kessie. Pewnie, końcówkę tego sezonu miał słaba i miał jakieś problemy z koncentracja(myśle ze transfer mógł mieć na to wpływ), ale nie bez powodu Tuchel często stawiał na niego szczególnie w Lidze Mistrzów. Kiedy jeszcze grał na wypożyczeniu kilka lat temu był jednym z najciekawszych obrońców w Bundeslidze i ciekawy jestem jak potoczy się jego przygoda z Barcelona.

Ps. Co do pensji bierzcie poprawkę na to, że zawodnik przychodzi za darmo(błagam nie wyskakujcie mi z banałami o prowizji czy potencjalnych bonusach za podpis, myśle ze wszyscy zdaja sobie z tego sprawę). Były też informacje, że miał wyższe oferty z PL, ale nie chciał ich przyjąć z szacunku do Chelsea.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?