ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@arasz1819 to proste. Alba wszedł tylko na końcówkę kiedy już prowadziliśmy 2 bramkami. Nie dał absolutnie żadnych korzyści, ale tez nie miał żadnych karygodnych błędów. Dlatego nota wyjściowa z minusem. De Jong miał na koncie najwiecej strat z lini pomocy grając na najbardziej odpowiedzialnej pozycji, nie nadążał z kryciem i zaliczył poważny bład w początkowej fazie budowania akcji prowadzący do utraty bramki. Ot cała filozofia. Oceniajmy grę, a nie nazwiska i własne sympatie.
0
@BaroPodertos ostatnimi czasy obniżył loty w ofensywie czyli kiedy? Oglądałeś w ogóle ostatnie 2 sezony? Mało jest bocznych obrońców na świecie, którzy na tym poziomie potrafią takie liczby wykręcić.
Co do Balde to chłopak na pewno ma talent, ale jeśli chcemy walczyć o wszystko to nie możemy grać debiutantem w pierwszym składzie już i tak mamy za mało zbilansowany skład pod tym względem. Chłopak ostatnie dwa sezony się głównie leczył i nie miał ciągłości gry i doświadczenia nawet w 3 lidze, a co dopiero na poziomie la liga czy fazy pucharowej lm.
0
Wynik lepszy niż gra, ale oprócz tego, że ogólnie brakuje nam więcej dojrzałych pomocników o sprawdzonej jakości to kolejny raz udowadnia nam, że potrzebujemy szczególnie klasowego pivota bo na tej pozycji mamy tylko Busiego, który wystarczy ze wypadnie i zaczyna się chaos.
0
@gumaz przede wszystkim w środku pola Gavi i Frenkie moim zdaniem do zmiany
0
Zmiany, zmiany…
1
@arasz1819 to, że na siłe próbuje podciągnąć piłkę nie znaczy, że dobrze gra do przodu. Często nawet przesypia moment podania i potem decyduje się na holowanie piłki. Tam gdzie on sie zastanawia Busquets już 10 razy by zdąrzyl podać dalej piłkę. Do tego mnóstwo problemów z kryciem. Pedriego bym się nie czepiał bo to nasz jedyny pomocnik, który dojechał na mecz.
0
@Encore tak, to zdecydowanie i dłuższy niż w realu kontrakt co łączy się tez argumentem wyższych zarobków
0
Niezły szok z tym transferem Casemiro. Ja rozumiem chęć spróbowania czegoś nowego kiedy z Realem wygrał już wszystko i jeszcze może świetnie zarobić, ale United to niekoniecznie zachęcający kierunek. Na plus, że więcej go w klasyku nie zobaczymy. W skrócie szanuje i życzę powodzenia, ale nie będę tęsknić :D
0
@KrwawiaceoczyVEB zależy jak na to spojrzysz. Jeśli popatrzysz tylko na tabele za zeszły sezon to faktycznie trafił do średniaka z PL, ale jeśli już spojrzysz trochę szerzej to przez ostatni rok zrobili bardzo ciekawe ruchy na rynku transferowym i powstaje tam bardzo obiecujący projekt, którego chłopak może być ważna częścią. Miejsce do dalszego rozwoju wydaje się dobre i jest to krok do przodu po Marsylii. Nie każdy talent musi przechodzić bezpośrednio z macierzystego klubu do giganta walczącego o LM. Czasem nawet lepiej przejść trochę dłuższa drogę i mieć ciągłość rozwoju, a chłopak dalej jest młody jak na ta pozycje.
Ps. my mogliśmy z niego zrezygnować, ale Atletico o niego walczyło i zwyczajnie wybrał Aston Ville
5
@czarnatom już nie wchodząc w profile zawodników i ich potencjalna przydatność dla nas to stwierdzenie, że w City grzeje ławę jest nieprawda. Teraz jest zamiesznie wokół jego transferu wiec logiczne, że jest trochę odstawiony na bok, ale odkąd trafił do City jego średnia minut na sezon to ponad 3k, a w zeszłym sezonie rozegrał nawet 4k. Tyle grają tylko kluczowi dla drużyny zawodnicy.
0
@Azi nie rozumiesz. Przy 3-4-3 zwiększasz przewagę w lini pomocy i rozszerzasz pole gry po przez dodanie jednego zawodnika. Coś co my robiliśmy czasem w zeszłym sezonie w fazie ataku po przez dołączenie Alby do lini pomocy. W wariancie z Araujo na prawej obronie on zostawał z tyłu i w praktyce w fazie ataku graliśmy w formacji 3-4-3. W środku wtedy grał najczęściej jeden zawodnik kontrolujący/kreujacy np Pedri i drugi bardziej defensywny czyli Busi. Niezależnie od jaka hybrydę 3-4-3 zrobisz i jakie role przydzieliła zawsze musisz mieć przynajmniej tego jednego pomocnika, który zajmie się destrukcja i balansowaniem gry zespołu, a ty mi sugerujesz, że przechodząc na 3 z tylu z automatu możemy z niego zrezygnować „bo zastąpisz go systemem” co przy tak ofensywnej formacji będzie cholernie ryzykowne żeby nie powiedzieć lekkomyślne.
0
@Azi to mnie naprowadź na swoją wizje Bo dla mnie przejście na 3-4-3 wiele tu nie zmienia i pivota dalej trzeba sprowadzić. Pomocnicy, których mamy w kadrze nie maja dość dużego pojęcia o grze obronnej żeby wypełnić lukę po Busim. Wszystkie zespołu grające na 3 z tyłu czy to Chelsea, Tottenham, Inter, Juve czy Atletico maja typowa 6 w swojej kadrze. Z reszta te grające w innych ustawieniach również ;D
0
@Pablit gdyby się dało szybko naprawić to trenerzy by to już dawno naprawili. Ma zbyt duże inklinacje ofensywne żeby grać na pivocie moim zdaniem. Ani jemu by to nie wyszło na plus ani drużynie.
0
@Pablit to nie takie proste, a De Jong tez nie jest aż tak młody żeby go teraz uczyć gry na nowej pozycji. Tym bardziej, że w grze obronnej ma spore braki. De Jong na pewno świetnie potrafi podprowadzić piłkę wyżej, ale jest wielu zawodników wyprowadzanych piłkę lepiej i potrafiących zrobić większa różnice jednym podaniem.
@Azi ok, ile znasz zespołów na świece grających bez defensywnego pomocnika i w jaki sposób system 3-4-3 ma spowodować żeby był zbędny? Od ustawienia na papierze ważniejsze są role zawodników i tutaj dm dalej będzie potrzebny
0
Kogo widzicie jako następcę Busiego?Biorąc pod uwagę profile zawodników i możliwość sprowadzenia(czas do końca kontraktu itd.) doszedłem teraz do wniosku, że Jorginho by do nas pasował. Dla Nico jednak będzie za wcześnie jeszcze moim zdaniem, żeby grać wszystko na tak trudnej pozycji i wymagającej dużego doświadczenia w klubie gorącym o wszystko.
A jakie są wasze propozycje?
1
@JarekS ja cały czas mam dylemat jaki klub ogólnie ma plan na zastąpienie Busiego zakładając, że to już jest definitywnie ostatni sezon. Nico za rok to dalej będzie za wcześnie na podstawowa 11 w klubie z aspiracjami do walki o wszystko i to na tak ważnej i trudnej pozycji. Pieniędzmi za rok już raczej tak szastać nie będziemy wiec zostają zawodnicy z kontraktem do 2024 lub tacy, którym kończy się umowa za rok. Patrząc na profile na myśl przychodzi mi przede wszystkim Jorginho, ale nie wiem jak się zapatruje na przedłużenie z Chelsea. Dalej tez trzeba pamiętać ze musimy wzmocnić prawa obronę jakimś klasowym zawodnikiem i to tez pewnie będzie nas kosztować.
0
@daniel32778 to są statystyki przedstawiajace kluczowe defensywne umiejętności i pochodzą ze strony fbref. Korzysta z niej wielu ekspertów i dziennikarzy, ale jeśli masz lepsza bazę danych to śmiało podrzuć link . Pewnie De Jong będzie dużo lepszy w wielu statystykach tak samo Busi od De Jonga pytanie czy są one istotne z perspektywy gry na pozycji samotnego pivota bo to, że De Jong dużo więcej i lepiej drybluje albo częściej atakuje pole karne raczej nie będzie miało tutaj znaczenia.
0
@daniel32778 nie wiem skad wziąłeś 6 spotkań bo ja naliczyłem w tym konkretnym okresie pomiędzy wrześniem 2020, a styczniem 2021 takich spotkań naście. Wcześniej w Ajaxie grał zawsze w parze z Schone, ktory go ubezpieczal bo De Jong to box to box, a nie pivot. Na pivocie grać nigdy nie potrafił bo jego zalety są inne. Co do porównania z Busim znow podajesz mi tylko subiektywne odczucia. Tutaj ja mogę podać swoje i nic to nie udowodni wiec pokaże Ci na przykładzie statystyk za ostatni rok:
-pressingi na 90min 18.35 vs 12.11 na korzyść Busiego
-odbiory 2.64 vs 1.33 dla Busiego
-przechwyty 1.81 vs 1.09 dla Busiego
-bloki 1.61 vs 0.77 dla Busiego
Przepaść, a mówimy tu mimo wszystko o już nie najlepszej wersji Busiego i wchodzącego w prime time piłkarza De Jongu. Jak ma zastąpić Busquetsa z najlepszych lat skoro przegrywa na tej pozycji rywalizację z weteranem. Miejsce De Jonga w pomocy jest wyżej obok Pedriego, a co do samego Busiego nie mam problemu go zastąpić jeśli znajdziesz mi u nas godnego zastępcę, ale póki takiego nie ma to będzie grał.
0
@daniel32778 to dalej tylko twoja subiektywna opinia bo w każdej statystyce odnoszącej się do gry w obronie Busi przewyższa De Jonga(odbiory, przechwyty, bloki, pressingi na 90min, dosłownie w każdej). Chcesz mogę Ci podrzucić nawet linki do fbref. Oczy i umysł potrafią płatać figle szczególnie jeśli jest się do jakiegoś zawodnika szczególnie negatywnie nastawionym, ale statystki tutaj nie kłamią i sa bezlitosne.
Jeśli chodzi o groźne straty i gubienie krycia polecam odświeżyć jesień 2020. Wtedy De Jong często grywał na defensywnym pomocniku.
0
@daniel32778 @Lionel_Messi10 De Jong nie potrafi bronić i w rozegraniu dalej Busquets go przewyższa. Swoje najgorsze spotkania w Barcelonie rozgrywał na pozycji 6. Do tego ustawiając go tam zabierasz mu największe atuty czyli atakowanie pola karnego i nie może sobie pozwolić na takie atakowanie wolnych przestrzeni z piłka przy nodze i włącznie się do ataku bo na tej pozycji jego ewentualne straty będą dużo groźniejsze dla zespołu. Ogólnie trzymanie pozycji i gra w obronie to nie są jego mocne strony co z zasady wyklucza granie na pozycji 6.
0
@daniel32778 to pomyśl jak słabo musi reszta grać na pivocie skoro to dziś tak „słabego” Busiego nikt wygryźć ze składu nie może ;D
0
@Jacek273 wyobrażam sobie i nie widzę problemu ;)
0
@masq niepopularne gdzie? Chyba wystarczyło oglądać i każdy jest w stanie dojść do takich wniosków
0
@czółkovsky pewnie jakis użytkownik La Rambli
0
@SteuerFreiMoney dest nawet powołania na mecz nie dostał, a umiejętności grania piłka Duńczyka dadzą nam w tym meczu więcej niż Araujo na śo
3
@JarekS kupowanie piłkarzy na pozycje do których nie pasują to był popisowy numer dyrekcji sportowej za kadencji Bartomeu. Do dziś jak sobie pomyśle, ze wg nich Coutinho mial być nastepcja Iniesty to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Najbardziej szkoda w tym wszystkim człowieka, bo De Jong na pewno nie zasłużył sobie na takie traktowanie, a Laporta skutecznie po przez media nastawił kibiców przeciwko niemu. Teraz już moim zdaniem odejście jest jedynym słusznym wyjściem bo ciężko wyobrazić sobie dalsza współpracę w tak toksycznej atmosferze.
4
Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem jego pozostania, ale jeśli padnie jakaś oferta nie do odrzucenia(a Chelsea się pali tyłek i rzuca ostatnio duże kwoty) to zrozumiałe będzie jeśli klub go sprzeda.
0
@masq osobiście też wolałbym inne kierunki choćby nasza zaprzyjaźniona Girone, ale jak koledzy niżej pisza być może tylko to mamy na stole w tej chwili. Za długo tez zwlekać nie można bo zaraz się liga zaczyna. Trochę mnie tylko obawia jego rola na boisku i nie wiem czy przy tej kadrze Valencii nie będą z niego robić pomocnika grającego wyżej, a nie 6 jak my chcemy go ogrywać.
5
@PatriBarca lepsze 2,5/3k minut w Valenci na wypożyczeniu niż max połowa z tego u nas. Musi grać, a grzanie ławki mu nie pomoże w rozwoju.
10
Pod względem sportowym na ten moment lepiej mieć doświadczonego Pjanica niż dopiero raczkującego w dorosłym futbolu Nico. To jest fakt, ale dobrze żeby teraz znaleźli mu jakis zespół w La liga ze słabo obsadzona pomocą żeby mógł zbierać doświadczenie. Najlepiej jakaś Girona albo Celta ewentualnie. Żaden Betis czy Sociedad bo takie zespoły walczące o europejskie puchary nie będą nam za bardzo dzieciaków ogrywać tym bardziej bez możliwości wykupu.