1

@Marcelinho99 to zależy. Bardzo krótka umowa może wyjść klubowi i Laporcie bardzo na plus. Ocieplenie wizerunku po wtopie sprzed roku czy możliwość spieniężenia jego pożegnania po przez jakieś pamiątki okolicznościowe itd. Dalej tez jest magnesem na sponsorów, kibiców czy nawet nowych zawodników, którzy chcą z nim zagrać. Jedynie trochę kłóci mi się jego powrót z wizja zespołu i miejscem w nowej drużynie. Oczywiście narazie to tylko takie rozważania bo tematu może wcale nie być.

Ps. Pewnym jest tez ze zasługuje na pożegnanie godne największego zawodnika w historii tego klubu

0

@Cule1234 „Frenkie is open to make an effort”. Czy to ten słynny już dar przekonywania Xaviego? Może zamiast „Generał” powinien mieć nowa ksywkę np. „Złotousty”? :DD

0

Była jakaś informacja kiedy Torres ma przewidywany powrót do gry? Z tego co widziałem normalnie trenuje z zespołem i byłem zdziwiony, że jeszcze go nie było w kadrze na Real.

0

@Emhyr pomijając wypowiedź. Jak twoim zdaniem miał bronić? Puszczać co drugi strzał bo towarzyski? To nie zawodnik z pola gdzie może odstawiać nogę czy grać na mniejszej intensywności po pre-sezon

1

@Bogan słabo. Trochę strat i widać, że czucie piłki jeszcze nie takie. Natomiast nie ma co się pastwić i dobrze, że łapie kolejne minuty.

1

@macio_944 coś tam potrafi. Były takie lata gdzie notował na boku obrony po 6-8 asyst w sezonie tylko zdrowie go skasowało w ostatnich latach

0

@kamiVeB już nawet pomijając sama bramkę moim zdaniem Raphinha jednak na plus

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Emhyr bierz pod uwagę nie tylko to ile wydaliśmy, ale tez z jakiego punktu startujemy, a wyrzucił nas z Ligi Europy Eintracht jak dobrze pamiętamy będąc wyraźnie lepszym w obu meczach. Nadal wielu zawodnikom brakuje doświadczenia. Jak kolega wyżej pisze stworzenie ze świetnych zawodników z miejsca świetnej drużyny tez nie jest oczywiste. Walka o ligę i pokazanie się dobrej strony w LM już będzie niezłe bo naprawdę ciężko powiedzieć żebyśmy mieli lepszy skład niż choćby Real, który bardzo się wzmocnił mimo, że ten dystans znacząco skracamy.

0

@Pilka_jest_okragla wszystko fajnie, lecimy va bank i chcemy podnieść przede wszystkim wartość sportowa, która ma przynieść sukcesy co przełoży się na większa wartość marketingowa bo umówmy się poza Lewym tacy zawodnicy jak Kounde czy Raphinha nie maja jeszcze dużej wartości marketingowej i postawiony na drugim biegunie tutaj nawet Depay przerasta ich dwóch razem wziętych.

1

@Kgorecki2500 nie jest to jego najmocniejsza strona jak żadnego tak ofensywnie grającego obrońcy. W Barcelonie boczny obronca to praktycznie ofensywny wachadlowy wiec tez trzeba się z tym liczyć, że przy wypadach do przodu ktoś musi go asekurować.

0

@Nicko narazie najlepszy był Pique. Wystarczy zobaczyć sama organizacje całej lini obrony z Pique w składzie i co się działo bez niego. Araujo dominuje w pojedynkach 1 na 1 i to jest widowiskowe, ale to jeszcze nie wszystko.

0

@LatajacyHolender Dane biorę z fbref. Pedri notuje 25.33 pressingu na mecz z czego prawie 7.5 udanych. Gavi 24/6,5 co plasuje ich powyżej 90 centyla wśród pomocników. Jest to kluczowe dla tego jak gramy i chcemy dalej grać. Co do przechwytów i odbiorów jasne, zgadzam się ze nie są w czołówce w Europie, ale jednocześnie porównałeś ich do pomocników B2B z mocno defensywnym zacięciem oraz defensywnych pomocników. Z drugiej strony jeśli porównasz ich tu do innych topowych pomocników o bardziej zbliżonej roli od tych, których wymieniłeś choćby Modrica to kwestii SAMYCH odbiorów, przechwytów i bloków wyglądają nawet lepiej. Z graczy, których wymieniłeś faktycznie ewentualnie Verratti może być jakimś odnośnikiem na przyszłość. Duża role odkrywa tu tez taktyka zespołu i liga w jakiej grają dani zawodnicy. Wracając do naszego zespołu napisałeś w pierwszym komentarzu o Gavim i Pedrim w kontekście naszej drużyny wiec porównywałem głównie ich z pomocnikami z naszej drużyny, a nie ze wszystkimi. De Jong nie potrafi bronić i do tego mnie przekonywać nie musisz wiec nawet jak byś napisał, że potrzebujemy szczególnie mocnej obrony przy jednocześnie grającymi De Jongu i Busim zdziwiłbym się mniej niż przy nawiazaniu do Pedriego i Gaviego. Co do reszty już trochę odbiegamy od głównego tematu i wchodzimy mocno w role poszczególnych zawodników w Barcelonie bo przykładowo mówisz, że Alby często brakuje w obronie i to fakt, ale z drugiej strony boczny obrońca w Barcelonie to praktycznie ofensywny wachadłowy i zawsze będzie zostawiał trochę przestrzeni za sobą i ktoś go będzie musiał asekurować. To tez kwestia pewnego bilansu zysków i strat. Dostajesz przewagę w ofensywie, ale jesteś trochę bardziej narażony w obronie. Co nie zmienia faktu, że tak grają najlepsi aktualnie boczni obrońcy(Cancelo, TAA). Mimo wszystko z duża częścią tego co piszesz sie mogę zgodzić, ale narazie jest dużo dywagacji i na niektóre pytania otrzymany odpowiedź dopiero w trakcie sezonu. Szczególnie przy tylu roszadach w składzie.

0

@LatajacyHolender uzasadnij o co Ci chodziło z tym Pedrim i Gavim. Jeśli chodzi o pressingi i udane pressingi na 90min są w czołówce pomocników w Europie. Istne maszynki do pressingu. Jeśli chodzi o odbiory i przechwyty przewyższają wyraźnie choćby De Jonga i z naszej aktualnej kadry z pomocników grających wyżej ustępują tylko Kessiemu jeśli się nie mylę. Bazując na danych za zeszły sezon. Żeby co chwile notowali głupie straty również nie zauważyłem. Wyjaśni w takim razie skąd taka opinia i co powoduje, że ta dwójka razem wymaga specjalnej asekuracji w obronie.

7

Jeśli Kounde odpada to sam najchętniej bym widział dwa możliwe rozwiązania. Opcja podnosząca znacząco poziom całej linii obrony z miejsca czyli Milan Skriniar. Tutaj niestety są schody w postaci PSG, z którym musielibyśmy stoczyć otwarta walkę o jego usługi(cena tez trochę wyższa niż Kounde, ale obrońca dużo lepszy i sprawdzony), albo opcja druga czyli Evan Ndicka. Duży potencjał, świetne warunki fizyczne i wyprowadzanie piłki, ale jeszcze z nie tak dużym doświadczeniem. Teraz byłby już pewnie duża wartością dodana dla drużyny, ale najlepsze mógłby dać dopiero w nadchodzących sezonach+ ma tylko rok kontraktu wiec cena nie będzie raczej wygórowana.

1

Być może jest to jakaś forma presji na Kounde, ale jeśli nie…Może nie jest to idealna opcja i NA PEWNO NIE ZA €50M, ale wbrew wszystkim hejtujacym był to jeden z najlepszych obrońców La Liga w tym sezonie. Gdyby nie fakt, że grał w Athleticu, a nie choćby Betisie czy Sevilli myśle, że byloby o nim głośniej i odbiór tego zawodnika byłby inny.

0

@Culer_1906 po czym wnioskujesz, że Christensen nie zostanie choćby naszym podstawowym obrońca. Garcia jest młody i ma czas na rozwój, ale Christensen to zawodnik, który wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza, jest szybki, inteligenty i świetny z piłka przy nodze co premiuje go szczególnie u nas. Jego styl gry idealnie wpisuje się w to czego oczekuje się w Barcelonie od środkowego obrońcy wiec ja bym go na straty nie spisywał.

2

@agaFCB @Pawel13sz to coś mało zorientowany jestem na temat tego co się działo wczoraj z transmisja xD
No nic. Dzięki i zostaje szukać powtórki w sieci. Swoją droga Eleven w takim razie niezle w ch**a poleciało, że nawet żadnych przeprosin/wyjaśnień nie napisali na fb/tweeterze.

0

@KmN eleven 2 o 18:00. Sam wyjątkowo nawet skrótów nie oglądałem żeby sobie zabawy nie psuć :DD

1

Odważne słowa…trzeba je jeszcze przekuć w czyny ;DD

0

Czemu wszyscy zakładają, że każda zaproponowana opcja na lewa obronę będzie lepsza niż Alonso? Też wole kogoś bardziej perspektywicznego jako, że mamy już weterana Albe, ale nie przyjmuje argumentu odnoszącego się tylko do wieku. Jakieś konkrety?

0

@masq Badiashile lub Ndicka, który ma kontrakt tylko do 2023 wiec powinien być do wyjęcia za rozsądne pieniądze. Jeden i drugi jest szybki, silny i z niezłym wyprowadzeniem oraz są lewonożni, a takich stoperów nam brakuje.

1

@msmsms Prawdopodobnie przez podstadionem.pl ale jeszcze chwile zajmie zanim będą mieli dostępnego Lewego i będzie duży popyt pewnie. Na ten moment maja dostępnego tylko Gaviego i Fatiego. Wszystko jest elegancko licencjonowane wiec kupując koszulkę wspierasz klub :DD

https://www.podstadionem.pl/koszulka-ansu-fati-10-fc-barcelona-2022-23-nike-dm1840-452.html

0

@Firestone chcą Sule zastąpić

1

@Jakchcesz warto zaznaczyć, że ostatnie 3 sezony to średnia ponad jednej bramki na mecz

0

@Suzu z tym Silva wątpię, ale biorąc pod uwagę jaki sprowadzeni zawodnicy mieli wpływ na sukcesy Barcelony i jak długo niektórzy tu zostali to okienko przed sezonem 2014/15 było genialne(czy to będzie lepsze czas pokaże) z takich w miarę jeszcze nie prehistorycznych czasów

2

@Firestone był lepszy w statystykach odnoszących się do gry w obronie, a De Jong do tych dotyczących gry w ataku i rozgrywania(długie podania, kluczowe podania na 90min). De Jong ze względu na swoje doświadczenie tez narazie lepiej się ustawia. Gavi ma dla mnie dużo większe potencjał szczególnie dla tej drużyny, ale nie zakrzywiajmy rzeczywiści. W najważniejszych meczach na plac gry wychodził De Jong, a nie Gavi chyba, że kontuzjowany był akurat Pedri. To daje jasne do zrozumienia kto wygrywał rywalizację i twoje osobiste odczucia tego nie zmienią. Jestem zwolennikiem odejścia De Jonga za równo ze względów finansowych jak i sportowych(nie pasuje do nas i łatwo będzie go przyszłościowo zastąpić), ale dalej uważam, że to solidny gracz. Żaden z niego nowy De Bruyne ani Busquets jak próbują wmówić jego fani, ale tez nie drugi Puig i darmozjad jak wręcz przedstawiają go przeciwnicy.

0

@Firestone nie jest liderem środka jak Pedri, ale bez przesady. Narazie De Jong był mimo wszystko wyżej w hierarchii niż Gavi, a co dopiero nowy Torre xD

5

Jakoś nie jestem do końca przekonany do Kounde. Niby dalej jest młody jak na ta pozycje i może się rozwinąć, ale warunki fizyczne jak na środkowego obrońcę słabe i bywa trochę elektryczny. Jak ktoś już pisał kopia Erica Garcii tylko szybsza i dużooo droższa. Daje do myślenia nawet to, że nie mamy o jego usługi specjalnej konkurencji. Chelsea z niego zrezygnowała, albo jest dopiero gdzieś na czwartym miejscu na liście gdyby ktoś z trójki Koulibaly/Ake/Kimpembe się wysypał. Bayern stawia na De Ligta, a PSG na Skriniara(który jest wyceniany na podobno kwotę co Kounde). Tak naprawdę zostajemy sami w tej rywalizacji, a Sevilla widząc brak kupca zaczyna wysyłać do mediów sygnały, że jednak można włączyć zawodnika w transakcje, a Monchi wychwala publicznie gust Xaviego i potencjalny duet Araujo-Kounde. Nie ma innych obrońców na rynku? Evanowi Ndicka z Eintracht, którym się interesowalismy za rok się kończy kontrakt wiec można próbować teraz, albo w tym okienku jeszcze solidnie wzmocnić boki obrony, zostawić aktualny środek Pique/Araujo/Garcia/Cheistensen+jeszcze może tu zagrać Azpiliqueta jeśli przyjdzie i dogadać się z Ndicka żeby za rok przyszedł za darmo lub poszukać nawet innego ciekawego obrońcy.

0

@OnlyCules jeszcze pierwszy sparing presezonu po wakacjach po nieco ponad tygodniu treningów

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?