ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Jak dobrze, że już za niecały tydzień pierwszy mecz o punkty.
What a great time to be alive:DD
2
@RoberDzik ciężko powiedzieć. Potencjał ogromny, ale wiele zależy też od tego jak będzie się w najbliższych latach rozwijała Barcelona i reprezentacja Hiszpanii. Łatwiej tez by było gdyby był napastnikiem. To na pewno.
3
@liberoFCB @czarnatom to było dobre rozwiązanie kiedy jeszcze rozwijaliśmy zespół. Teraz skoro postawiliśmy wszystko na wynik sportowy jako nasz plan na wyjście z kryzysu i zaczęliśmy szastać kasa to pod względem doświadczenia, jakości i głębi składu takie rozwiązanie wyszłoby tylko na plus. Ciężko coś zwojować z tak młoda pomocą jak piszecie. Szczególnie w lidze mistrzów.
Ps. De Jong tez nie jest wart kwot o których się mówiło do tej pory. Takie mamy czasy i nic z tym nie można zrobić.
12
Plan był sprytny. Z angielskiego outstanding move.
twitter.com/pszewczun/status/1555492155124289539
0
@Emhyr ludzie myślą, że Balde, który przez ostatnie dwa lata miał zastój w rozwoju przez kontuzje i rozegrał nieco ponad 2k minut w tym czasie nagle z miejsca dźwignie zastępstwo Alby. Nie mówiąc o tym, że chłopak potrzebuje regularnej gry, a nie oglądania spotkań z ławki. Jakby młody wszedł w fazie pucharowej LM i przez brak doświadczenia zagrał „Semedo z Bayernem” to byliby pierwszymi, którzy wieszaliby na chłopaku i klubie psy za to, że nikt nie sprowadził solidnego zmiennika dla Alby.
3
@macio_944 obawiam się, że przy tak wielu roszadach w składzie i to w dużej części podstawowym kształtowanie zwycięskiej drużyny nawet ze świetnych zawodników bedzie trwało raczej dłużej. Na wypracowanie chemii na boisku pomiędzy zawodnikami i w wypracowaniu nowych schematów w wielu przypadkach potrzeba czasu, a do Mistrzostw tak naprawdę nie będzie nawet tak wielu treningów na których można nad tym pracować bo będziemy grać po dwa mecze w tygodniu przez większość czasu. Presezon tez obfitował głównie w ciagłe podróże i lekkie treningi pomiędzy meczem, a kolejna podróżą. Z punktu widzenia kształtowania drużyny lepiej było go spędzić na miejscu w Europie, ale wiadomo pieniążki musza się zgadzać.
0
@PatrykBarca to, że Cucurella lepiej atakuje niż broni to mit. Chłopak od odejścia z Barcy piekielnie się rozwinął w tym aspekcie. Poprawił się do tego stopnia, że 10 z 38 spotkań w zeszłym sezonie rozegrał na środku obrony. W tej chwili to bardzo wszechstronny obrońca i idealny następca Azpilicuety w przyszłości.
2
@Survier obiekcje co do jego przeszłości jestem w stanie zrozumieć, ale Ci którzy sprowadzają jego poziom sportowy jednoznacznie do poziomu podłogi moim zdaniem prawdopodobnie nawet go nie widzieli za bardzo w akcji i powielają jeden po drugim taka opinie obdarowując się wzajemnie herbami.
0
@Borneo Szczerze mówiąc wywiad jak wywiad. Coś musiał powiedzieć. Nawet jakby powiedział, że lubi Real nadal przy swojej jakości drzwi do Barcelony byłyby dalej dla niego otwarte(patrz choćby Aubameyang). TAA spędził do tej pory cała karierę od dziecka do teraz w Liverpoolu i widać, że jest mocno związany również emocjonalnie z ta drużyna i zawsze będzie dla niego pierwszym wyborem moim zdaniem. Co do Kloppa dopiero podpisał na wiosnę nowy kontrakt do 2026 i narazie nigdzie się nie wybiera.
0
@Borneo przede wszystkim chłopak z Liverpoolu i od dziecka fan swojej aktualnej drużyny. Znam ta wypowiedź gdzie wspomniał, że Barcelona to jego DRUGA ulubiona drużyna. Inna sprawa, że moim zdaniem my kibice zbyt duża wagę przywiązujemy do słów piłkarzy i ich preferefencji klubowych z dzieciństwa. W Liverpoolu ma zwycięski projekt ze świetnym trenerem, który zostanie tam na kolejne lata. Chłopak musiałby naprawdę czuć potrzebę nowego wyzwania żeby była szansa go wyciągnąć.
1
@fcbarcafan19 również uważam, że nie będzie chciał odejść i biorąc pod uwagę jego kontrakt do 2025 na €80m raczej by się nie skończyło
2
Oho. Jeszcze dobrze temat Azpiego nie ostygł, a już się zaczyna.
twitter.com/BarcaUniversal/status/1555208306272124929
1
@Lionel_Messi10 to nie jest żadne wytłumaczenie. Nie jest tajemnica, że panowie za sobą nie przepadają o czym mówił kiedyś Aleix Vidal, a mimo do wygrywa rozsądek i forma sportowa zawodników oraz to co mogą dać kadrze.
0
@masq biorąc pod uwagę role na boisku u Xaviego jaka pełni Alba zamiast Gayi wolałbym jednak bocznego obrońcę/wachadlowego z dużo szerszym repertuarem w ofensywie
1
@Khajio biorąc pod uwagę wiek Alby i profil Sergiego sami powinniśmy o niego powalczyć. Chyba, że klub na tyle wierzy w Balde, że nie widzi sensu sprowadzania drugiego bardzo perspektywicznego zawodnika na ta pozycje, ale który dalej musi się rozwijać.
0
@Image a to nie była przypadkiem opcja ze strony zawodnika?
0
@Filipfcb2000 Alba u nas też gra ultraofensywnie(może nie w stylu Daviesa gdzie zasuwa na całej długości, a bardziej jak Cancelo) wiec Angelino to niekoniecznie taki zły pomysł. Xavi widać i tak chce kopiować pomysł Guardioli gdzie szczególnie z mocnymi rywalami po jednej stronie gra bardzo ofensywnie usposobiony obronca jak u nas Alba, a po drugiej stronie dla równowagi zawodnik lepszy w obronie np Azpi/Araujo/Kounde. Gaya to dobry zawodnik, ale biorąc pod uwagę jego profil i role która odgrywa u Xaviego ten „ofensywny” boczny obronca uważam, że dałby tylko namiastkę tego co daje nam Alba.
3
Mosquito is on fire
1
@Firestone szczerze myśle większość tych bardziej racjonalych kibiców tak myślała. Sam się tak pomyliłem i trzeba oddać Romero, że od powrotu Laporty jest zdecydowanie najlepszym źródłem Informacji na temat Barcelony oraz wypracował sobie ogromny kredyt zaufania. Czapki z głów Panie Gerardzie.
1
@heniek1981 ale co ma piernik do wiatraka? napisałem tylko, że Kounde jeszcze nie jest top obrońca bo nie jest co nie znaczy, że takim nie zostanie i €6m netto pensji w tym przypadku to nie jest jakaś niesamowita promocja. Żeby został top obrońca to musi przede wszystkim popełniać mniej błędów indywidualnych i lepiej kontrolować swoją pozycje na boisku bo zdarza się ze jest wyciągany ze swojej strefy. To nie jest drugi Koulibaly mimo, że swoje zalety ma i jak na młody wiek już rozegrał sporo minut na najwyższym poziomie, ale na tej pozycji prime zawodnika przypada dosyć późno. I mała wskazówka. Pisze się Mingueza, nie Mingeza.
13
@Fan2005 spokojnie, nie pompujmy balonika bo top obrońca jeszcze nie jest i nadal ma spore pole do poprawy mimo, że talent jest. Wiec to €6m to nie jakaś promocja.
0
@CZAJUN_119 Fati był szybszy przed urazami ciężko mi powiedzieć jak teraz, ale drugim Dembele pod tył względem tez nie był. Podobieństw jest więcej niż by Ci się mogło wydawać choćby rejony w jakich poruszają się po boisku i genialny instynkt odnajdywania się w dogodnych sytuacjach strzeleckich. Fati ma za to dużo lepsze wykończenie i przed urazami miał lepszy drybling, ale tez nie na poziomie tych najlepszych dryblerów. Pewne jest ze Fati i Ferran maja potencjał na robienie dużych liczb w ofensywnie pytanie tylko na ile Fatiemu pozwoli zdrowie, a Ferranowi głowa. Depay to ciekawy zawodnik, ale ciężko go wpasować w nasz system. Najlepiej wyglądał w Lyonie na pozycji fałszywej 9 z szybkimi skrzydłami po bokach.
0
@CZAJUN_119 Ferran to profil podobny do Fatiego i widać, że Xavi woli takiego zawodnika niż Depaya. Inna sprawa, że Fati przez prawie 2 lata nie grał w piłkę i narazie nie można brać jego wielkiej roli w tym sezonie za pewnik i Ferran może okazać się dużo ważniejszym zawodnikiem.
0
@Sysia11 Samego Moliny aż tak dobrze nie znam, ale z tego co widzę jest to bardzo ofensywny boczny obrońca(wręcz boczny pomocnik/wachadlowy), a Xavi w stylu City i kadry Hiszpanii szuka po drugiej stronie przeciwwagi dla ultra ofensywnego Alby. Stad Azpi czy nawet opcja Araujo/Kounde na boku obrony z mocnymi rywalami.
3
@MesQueUnClub96 najlepiej do pustej xD
2
@PJ777 jest to słabe, ale faktycznie wg wycieku jego kontraktu odroczona cześć pensji została podzielona na najbliższe 3 sezony czyli termin wypłaty dopiero nadejdzie. Zarząd chce go sprzedać i tego uniknąć, a Frenkie zgodnie z mediami jako warunek postawił wypłatę tej odroczonej części choć mam wrażenie, że była to tylko jakaś forma postawienia się klubowi i wymuszenia pozostania w drużynie. Wszystkie znaki na niebie mówią, że nie to jest największym problemem przy jego transferze tylko jego chęć pozostania w Barcelonie. Podobno nawet kupił albo planuje kupić z partnerka nowy Dom i po prostu uwielbiają to miasto. W ostatniej dobie nawet wypłynęły jakieś nowe informacje, że po rozmowie z Xavim Frenkie trochę zmiękł i jest gotowy obniżyć pensje. Pozostaje trzymać kciuki, że niedługo wszystko się wyjaśni.
4
@PJ777 prawda jest, że te brudne gierki klubu wobec De Jonga są nie na miejscu. Natomiast problemem nie jest, że stwierdził ze to co robi Barca jest niemoralne bo jest. Problemem jest, że stwierdził, że to nielegalne nie mając ku temu podstaw i tu jest problem i słuszne oburzenie użytkowników. Nielegalne byłoby jeśli by się okazało, że klub odmawia mu zapłaty w wyznaczonym terminie zgodnym z zapisami w umówie, odmówi mu zapłaty całej pensji lub jakiejś jej części czy okaże się, że miała miejsce forma jakiegoś szantażu, ale narazie nic o takich działaniach nie wiadomo. Zaległe części są rozbite na następne 3 sezony jeśli zawodnik zostanie jestem przekonany, że wszystko zostanie mu wypłacone.
4
Litości…czasem naprawdę lepiej się nie odzywać. Czy ma jakikolwiek dowód, że Barcelona nie płaci zawodnikom wynagrodzeń w terminach i wysokości zgodnych z umowami czy sama sobie decyduje o odraczaniu pensji zawodników bez ich zgody. Barcelona chce uniknąć wypłacenia mu odroczonych części pensji po przez transfer, ale to nie znaczy ze jeśli zostanie nie zapłaci mu kiedy nadejdzie wyznaczony w umowie termin, a to duża różnica. Nie ma absolutnie żadnych podstaw do pozwu. Teraz za to Barcelona może pozwać Neville’a za publiczne zniesławienie jak jest taki mądry.
1
@Karokilla To jestem w stanie zrozumieć bo powodów sportowych szczególnie przy zestawieniu z takim zawodnikiem jak Galan już nie
0
@ousmanedembele10 @Karokilla
Skąd takie przekonanie? Na moje oko jedyna przewaga Galana jest to, że jest kilka lat młodszy i to by było na tyle. Galan nigdy nawet nie otarł się o poziom ligi mistrzów czy reprezentacji Hiszpanii i musiałby się wydarzyć cud żeby w tej reprezentacji zaczął grać. Jak na ofensywnego bocznego obrońcę to statystycznie również szału nie ma i właściwie nie ma porównania z Alonso, który w swoich przeciętnych sezonach wykręcał lepsze liczby niż Galan w najlepszych. Może jestem ślepy, ale wyjaśnicie mi proszę jakim cudem Galan miałby być lepsza opcja. Jeszcze niedawno przedłużył kontrakt wiec za grosze nie przyjdzie. Naprawdę wolałbym już prędzej postawić na Balde albo grać tam Destem niż ściągać takiego średniaka.