1

@Yoshi94 nie do końca świadomy pogląd „dzieci” i przyjmowanie stanowiska większości można wybaczyć. Co jest dużo gorszym, a nadal częstym zjawiskiem to ludzie, którzy maja się za dorosłych i potrafiących wg własnej oceny dokonać doskonałej analizy wydarzeń boiskowych faworyzują swoich ulubieńców i jednocześnie zarzucają stronniczość wszystkim, którzy maja inne zdanie na temat gry tych „wybranych”zawodników, a szczególnie redaktorom. Tak samo w przypadku zawodników, których wybitnie nie lubią jak często w przypadku wyżej wymienionego Roberto.

17

Bardzo podoba mi się zrozumienie futbolu i nastawienie mentalne tego chłopaka :DD

0

@Faro nie zgodzę się. Ostatnie dwa mecze gorzej, ale ogólnie notuje średnio prawie dwa kluczowe podania na mecz co jest wynikiem planującym go w topce pomocników(lepiej od 95% pomocników). Oczywiście są takie bestie jak De Bruyne(ponad 3 kluczowe podania na mecz), ale to jest już absolutny top. Dużo tez zależy od kolegów i to jak wysoko jest ustawiony tez będzie robiło różnice. Z reszta nie tylko kluczowe podania świadczą o grze do przodu, a inne statystki tez wyraźnie pokazują ze Pedri jest piłkarzem który ewidentnie szuka takiej gry. Coś mało uważnie spotkania obserwujesz widocznie.

0

@Faro bo jest trochę głębiej ustawiony. Generalnie jeśli chodzi o asysty drugiego stopnia, podania w pole karne, kluczowe podania, podania w 3 tercje, akcje zakończenie strzałem jest w europejskiej topce pomocników. Z reszta sam sprawdź. Z wszystkich naszych zmartwień to jest jednym z najmniejszych. Bardziej martwi to jak mało odpoczywa.

https://fbref.com/en/players/0d9b2d31/scout/365_euro/Pedri-Scouting-Report

0

@PatrykBarca Moim zdaniem biorąc pod uwagę wiek i pakiet umiejętności, które już posiada mógłby się rozwinąć do tej roli głębokiego rozgrywajacego, ale przy jego ciągu do przodu myśle, że najlepiej wyglada jednak wyżej. Na ten moment to taka ofensywna 8. Szczerze mówiąc uważam, że paradoksalnie idealnym pomocnikiem młodego pokolenia do zastąpienia wyżej wymienionej przez ciebie dwójki weteranów byłby nasz Pedri i świetnie dopełnilby ich środek pola. Oczywiście to tylko odpukać teoretyzowanie :D

0

@Kgorecki2500 z tego co wiadomo zabronione to nie jest. Z reszta Pedriego czyli naszego najbardziej utalentowanego pomocnika tez kupiliśmy tyle, że na dosyć wczesnym etapie rozwoju, ale w szkółce czy nawet drugiej drużynie zagrać nie zdążył :-D

2

Oby nie bo wśród młodej gwardii tylko pomocnika o takim profilu im brakuje.

twitter.com/maciek19911/status/1584548336605896704

0

Bardzo ciekawy jestem naszego spotkania z Bayernem. W cuda nie wierzę, a tylko cud może sprawić, żeby Pilzno urwało punkty Interowi na wyjeździe, ale…
Mimo wszystko mam nadzieje, że zaprezentujemy się z dobrej strony przed własnymi kibicami oraz pokażemy, że mecze z Interem to był wypadek przy pracy jeszcze niedoświadczonego, kształtującego się zespołu. Liczę też, że Xavi zaskoczy jakimiś rozwiązaniami taktycznymi jak w spotkaniu z Athleticiem.

1

@kryhaa ale zamiast tego wyciągnął Tchouameniego, czyli innego genialnego pivota na lata. Żałuje, że żaden do nas nie trafił.

4

@DawidekFCB Może gorsza forma była spowodowna przez niezaleczone do końca urazy, a może był to wzrost frustracji i spadek koncentracji przez znaczne obniżenie jakości linii obrony w poprzednich sezonach, ale niektórzy zdążyli przez ostatnie dwa lata zapomnieć, że Mats w formie to absolutna czołówka na swojej pozycji.

1

Panie Griezmann. Czemu Pan tak nie punktował w zeszłym sezonie. Atletico by nam przelało te €40m i jeszcze Cerezo by ucałował Laporte :D

0

@Lionel_Messi10 bez przesady. Kwestia formy, a nie pozycji.

0

Jasny gwint spoźniłem się na mecz, a w drugiej połowie będzie pewnie tryb ekonomiczny. Meh.

0

@Jonyx Xaviemu tłumacz nie mnie. Było wiele spotkań(choćby ostatnie) kiedy mógł go zdjąć wcześnie lub nie wystawiać, a mimo to go wystawiał. Mam tylko nadzieje, że niedługo chłopak z przemęczenia nie będzie miał bardzo dużej obniżki formy lub co jeszcze gorsze jakiegoś urazu.

1

@Jonyx znając wybory Xaviego i to jak ważny jest Pedri dla naszej gry. Wątpię.

0

@Survier ja bym powiedział, że na odwrót. Dzięki swojej uniwersalności zagra na każdej pozycji w lini pomocy, ale jednak ze względu na talent do gry ofensywnej najlepiej wyglada na 8. Nawet bardziej szczegółowe statystyki potwierdzają, że jest to pomocnik trochę bardziej ofensywny niż defensywny mimo, że jest bardzo wszechstronnie rozwinięty i dobry we „wszystkim”.

2

@MESSIah16 niestety właściwy moment na zmianę pokoleniowa przespaliśmy, a potem na hura za Koemana wymieniliśmy pół składu na dzieciaki bo nie mieliśmy pieniędzy na klasowych zawodników.

1

@cris2706 Valverde klasowy piłkarz, ale jego styl dużo bardziej pasuje to Realu. U nas by się tak nie rozwinął.
Patrząc na nasze potrzeby ja wziąłbym Tchouameniego.

11

Przy Realu nasz wachlarz rozwiązań akcji ofensywnych wyglada dosyć ubogo. Z kontry, po akcji kombinacyjnej na małej przestrzeni, po akcji indywidualnej, po wrzutce, z dystansu, ze stałego fragmentu. Potrafią kończyć na każdy możliwy sposób.

0

@Khajio Kompletnie się nie zgadzam. Może go nie doceniasz ponieważ Kimmich to defensywny pomocnik(i nawet z tej pozycji notował genialne liczby przez ostatnie lata), a Jude mimo, że może grać na każdej pozycji w linii pomocy to najlepiej wyglada jednak wyżej, ale kiedy mówimy o najlepszym pomocniku w Bundeslidze bez podziału na pozycje dla mnie nie ma tutaj porównania. Jude ma teraz jedynie wyższa formę. Tyle.

Moim zdaniem Kimmich w optymalnej formie to najlepszy defensywny pomocnik na świecie natomiast Bellingham na pewno najlepszym środkowym/ofensywnym pomocnikiem jeszcze nie jest.

1

@Khajio Kimmich:Widzisz mnie?

10

Bardzo ciekawy jestem jak potoczą się jego losy w przyszłości i czy przebije się w Barcelonie. Trzeba mu przyznać, że ma chłopak odwagę i taka pozytywna bezczelność w pojedynkach z obrońcami.

0

Jak widzę jakie drużyny mogą wylądować w fazie pucharowej Ligi Europy to się robi mała Liga Mistrzów.(nie, nie pocieszam się ponieważ Barcelona prawdopodobnie tam zagra xD)

0

@Rewolucja123 Tutaj zawsze z jednej skrajności w druga
@Krzysztof1987 prawie. Jeszcze musi się nauczyć dużo lepiej bronić.

1

@Janas11224 Najpierw trzeba pewnie pokonać Athletic Valverde zanim zaczniemy mówić o jakimś powrocie do formy. Krok po kroku, ale na wpadkę Interu raczej nie ma co liczyć.

5

Imponujące jak wielki progres zrobił Fede przez ostatnie naście miesięcy. Czapki z głów.
Przy okazji z racji na pewne wspólne cechy, role na boisku, wiek i czas kiedy wchodzili do pierwszej drużyny Realu i Barcelony na myśl przychodzi porównanie z De Jongiem, a właściwie jego brak bo dzisiaj to piłkarze na zupełnie innym poziomie i etapie kariery. Podczas gdy Fede jest wiodąca postacią w u naszych odwiecznych rywali to De Jong nie potrafi udowodnić, że w ogóle nadaje się żeby pełnić kluczowa rolę w tak wielkim klubie jak Barca.

twitter.com/Nyctophile1_/status/1582823114831908864

1

@JarekS brak obiektywizmu i to jak szybko tutaj potrafią się zmieniać opinie o poszczególnych piłkarzach(szczególnie o tych młodych, jeszcze niedoświadczonych) strasznie bije po oczach

0

@cold_play moim zdaniem to przez fiasko w LM ekscytacja wokół nas troche opadła i skład Realu nie ma tu nic do rzeczy, ale tez nie przesadzajmy. Gramy przecież z aktualnie najlepsza drużyna w Europie, na szczycie La liga i ostatnie spotkanie o punkty z nimi wysoko wygraliśmy. Do tego pierwszy oficjalny klasyk z Lewym w składzie.

1

@JohnB nie wchodząc w rozważania na temat zmian i ich słuszności u nas na ławce dwa lata temu podczas konferencji reprezentacji Hiszpanii Lucho odpowiedział, że nie wyklucza poprowadzenia kolejnego projektu w Barcelonie w przyszłości

0

@Janiama tak naprawdę sam fakt, że strzelił 2 bramki wcale nie z łatwych sytuacji powinno zamknąć tą dyskusje

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?