0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Firestone i to jest dosyć zastanawiające bo w PL miał ilość wygranych pojedynków i skutecznych dryblingów na mecz wyraźnie wyższa niż u nas(prawie 2-krotnie więcej). Cały czas mam nadzieje, że to głównie głowa i jeszcze się odblokuje.

0

@Jakchcesz ale jego poziom tez wynika z braku rytmu meczowego. W ten sposób tez nie da się formy zbudować.

1

@SwieteOfficjum po części tak, ale od Frenkiego różni go jeszcze jedna kluczowa umiejetność, która zawsze dyskwalifikowała go na tej pozycji. Bruno potrafi dobrze bronić. Ciężko tez określić jego idealna role w pomocy bo rozgrywał świetne spotkania zarówno jako 8, jeden z dwójki pivotów jak i jako samotny pivot w 4-3-3(choćby za Rudiego Garcii).

0

Chłop jest świetny, mocny w obronie i rozegraniu(tak hybryda 6 z 8), ale patrząc gdzie gra i od kiedy to będzie nie do wyjęcia. Trzeba było myśleć i budować grunt pod ten transfer na lato jeszcze zimą zeszłego roku zanim wybrał ofertę Newcastle. Obok Kamary i Tchouameniego był moim faworytem do zastąpienia Busiego.

0

Odpaliłbym mecz Realu, ale boje się, ze akurat strzela

0

@barti_VEB97 ja się z większością zarzutów zgadzam. Xavi to młody trener, który dalej się uczy i popełnia błędy. Liczę, że razem z drużyna on tez się będzie rozwijał i wyciągał wnioski ze swoich potknięć, ale tych zmian było za dużo ostatnio. Xavi to 4 trener w przeciągu 3 lat. Było tez dużo zmian kadrowych w tym wielu właśnie dzieciaków. Potrzeba trochę czasu żeby zobaczyć gdzie nas obecna droga prowadzi. Warto np zobaczyć jak to wyglądało w Arsenalu odkąd przyszedł Arteta. Wyniki zaczęły przychodzić dopiero teraz, w w zeszłym sezonie wyrżnął się na samym finiszu i nie załapał do CL nie mówiąc o tym co było jeszcze w poprzednich. Jeśli chodzi o młodych zawodników to wprowadziliśmy ich za Koemana tylu, że raczej wielu w najbliższym czasie już nie będzie. Może z 1/2 najbardziej uzdolnionych i to tyle, a narazie potrzebujemy więcej ukształtowanych graczy w przedziale wiekowym 25-30.

0

@barti_VEB97 młodzież musi jakaś stabilizację, dojrzewać i zbierać doświadczenie na boisku, a tytuły jeszcze przyjdą w przyszłości. Zmiany trenerów co chwile im nie pomogą.

0

Spotkanie im Gennaro Gattuso

0

Tak jest!!! Brawo

2

U nas tych urazów jest faktycznie za dużo i można mieć duże wątpliwości co do przygotowania fizycznego do sezonu, ale…wiele drużyn ma problemy z kontuzjami ważnych zawodników przy takim natłoku spotkań. Genialny to był pomysł ten mundial w Grudniu. Mam mam nadzieje, że działacze Fify dobrze spożytkowali swoje „premie” i będą zadowoleni ze swojego mundialu.

0

Ciasteczko od Pedriego :DD szkoda ze bez bramki

5

Widzisz Ville i od razu masz przed oczami dublet z realem na Camp Nou oraz bramkę w finale CL 2011

1

@qbsonFCBarca bardzo trafnie to ujął Michał Gajdek ostatnio w materiale 9campnou. Niektórzy wola, żeby Busquets/Pique/Alba/Roberto czy ktokolwiek kogo w danym momencie nie lubią zagrał słaby mecz żeby tylko móc powiedzieć „a nie mówiłem” zamiast kibicować swoim zawodnikom żeby grali jak najlepiej.

3

@against_modern_football ogólnie wszystkie wielkie kluby przechodzą taki cykl, ale już od ludzi zarządzających zależy jak długo on będzie trwał i jak szybko uporają się z wymiana pokoleniowa i powrócą na szczyt. Może to być droga Bayernu i Realu, a równie dobrze można popaść w przeciętność na dużo dłuższy okres czasu np. jak Liverpool, Inter, Milan.

2

Dobrze by było żeby w najbliższych spotkaniach Pedri nareszcie trochę więcej odpoczął. Do przerwy przed MŚ zostały nam 4 spotkania(Valencia, Pilzno, Almeria, Osasuna). Najlepiej żeby w 2 zasiadł na ławce bo widać po chłopaku ostatnio, że już oddycha rękawami.

1

@Herato zależy w jakim stylu i z jak duża strata do pierwszego miejsca. Tez z kim i w jakich okolicznościach byśmy odpadli z LE. Generalnie z przy tylu zmianach trenerów w ostatnich latach i tylu nowych zawodników oraz tym jak wielu mamy bardzo młodych zawodników bez doświadczenia jestem zwolennikiem żeby dostał trochę więcej czasu o ile będzie widać jakikolwiek poprawę.

0

@KlonaZepan oczywistym jest, że fizycznie dobrze nie będzie wyglądał grając ciągle po urazach. Na budowę formy fizycznej potrzeba czasu. Dlatego odwołuje się do czasów kiedy jeszcze zdrowie mu bardziej dopisywało czyli lata 2016-19. Nawet wchodząc w statystyki z tych lat można łatwo zobaczyć, że jest wyróżniającym się na tle La ligi ofensywnym bocznym obrońcom. Dużo gorzej wyglada to na poziomie CL, dlatego jest tylko dobry, a nie bardzo dobry, świetny czy wybitny. W lidze mistrzów może się zaprezentować dobrze z niżej notowanym rywalem, ale nie ma co się oszukiwać w spotkaniach z topowymi rywalami jak np Bayern może się zaprezentować co najwyżej poprawnie lub poprawnie z plusem. Dlatego uważam, że będzie zmiennikiem i zaznaczam, że chciałbym żeby klub ściganal zawodnika, który będzie bardzo dobry lub wybitny, albo ma potencjał na taki poziom. Wg twojej wypowiedzi wyglada jakbyś chciał dwóch takich zawodników, ale to niemożliwe ani z finansowego punktu widzenia, ani nawet logistycznego żeby mieć dwóch absolutnie topowych bocznych obrońców na jedno miejsce. Zmiennik zawsze będzie miał jakieś braki, dlatego będzie zmiennikiem. Tutaj masz statystki Roberto z poprzednich lat. Możesz sobie przejrzeć jak to wyglądało na tle innych bocznych obrońców z La liga i CL.

https://fbref.com/en/players/335fa267/scout/1652/Sergi-Roberto-Scouting-Report

0

@KlonaZepan ostatnie dwa lata stracił na przedwczesnych powrotach po kontuzji po których łapał kolejne. Mogę się mylić, ale ciężko złapać formę kiedy non stop wrzucają Cię na głęboka wodę świeżo po urazie. Ja pamietam jego grę za Valverde i Lucho i zdania nie zmienię. Nawet teraz jak ma większa konkurencje i nie musiał wchodzić na hura i mógł spokojnie budować formę to wyglądał dobrze. Inna sprawa, że jest szklany o czym pisałem.

0

@Nano22 próbujesz mnie złapać na haczyk czy piszesz poważnie? xD

1

Co się niektórzy tego Roberto uczepili nawet po meczu kiedy go nie było. Dla mnie nawet dobrze byłoby go podpisać na dłużej na podobnych warunkach jak teraz. Nie żeby grał w podstawie bo nie jest w stanie nawet jednej całej rundy rozegrać bez kontuzji, ale Roberto formie to dobry zawodnik. Nie wybitny, ale dobry i uważam, że znalazłby miejsce w kadrze każdego topowego klubu jako zawodnik do rotacji. Nie stać nas żeby za rok znowu ściągać podstawowego PO i zmiennika chyba, że chcecie tam na stałe zostawić Kounde czy Bellerina, który moim zdaniem nie jest zawodnikiem na topowe kluby. Nie jest jeszcze weteranem, ma ogromne doświadczenie i jest zgrany z kadra. Podpisać go, ściganąć jakiegoś młodszego kozaka na PO, który będzie tam grał przez lata i prawa obrona będzie dobrze obstawiona.

1

Hajto wyjątkowo mądrze mówi w tej chwili

0

@KlonaZepan ale to są długie piłki pomijające linie pomocy od razu za obronę

0

@kcule14 ogólnie moim zdaniem najgorszy na boisku. Nie chce go na sile usprawiedliwiać, ale jest świeżo po kontuzji i jest bardzo krótko w drużynie co tez ma duże znaczenie. Ogromna strata jest brak Roberto, który już łapał forme.

1

Bellerin dziś bardziej przeszkadza niż pomaga Dembele choć ciężko powiedzieć żeby to było ogromnym zaskoczeniem biorąc pod uwagę, że jest świeżo po urazie i ogólnie prawie nic nie zdążył jeszcze w Barcy zagrać. Wielka szkoda tego Roberto.

0

Ciekawy skład, wyglada na to, że próbujemy zrobić powtórkę planu na Bilbao. Szkoda, że gramy już o nic, ale liczę na świetny mecz i pokazanie się dobrej strony przez nasza drużynę. Mniej malkontenctwa, głowa do góry i walczymy bo trzeba chociaż zostawić po sobie jakieś dobre wrażenie na koniec.

1

@Yoshi94 nie do końca świadomy pogląd „dzieci” i przyjmowanie stanowiska większości można wybaczyć. Co jest dużo gorszym, a nadal częstym zjawiskiem to ludzie, którzy maja się za dorosłych i potrafiących wg własnej oceny dokonać doskonałej analizy wydarzeń boiskowych faworyzują swoich ulubieńców i jednocześnie zarzucają stronniczość wszystkim, którzy maja inne zdanie na temat gry tych „wybranych”zawodników, a szczególnie redaktorom. Tak samo w przypadku zawodników, których wybitnie nie lubią jak często w przypadku wyżej wymienionego Roberto.

17

Bardzo podoba mi się zrozumienie futbolu i nastawienie mentalne tego chłopaka :DD

0

@Faro nie zgodzę się. Ostatnie dwa mecze gorzej, ale ogólnie notuje średnio prawie dwa kluczowe podania na mecz co jest wynikiem planującym go w topce pomocników(lepiej od 95% pomocników). Oczywiście są takie bestie jak De Bruyne(ponad 3 kluczowe podania na mecz), ale to jest już absolutny top. Dużo tez zależy od kolegów i to jak wysoko jest ustawiony tez będzie robiło różnice. Z reszta nie tylko kluczowe podania świadczą o grze do przodu, a inne statystki tez wyraźnie pokazują ze Pedri jest piłkarzem który ewidentnie szuka takiej gry. Coś mało uważnie spotkania obserwujesz widocznie.

0

@Faro bo jest trochę głębiej ustawiony. Generalnie jeśli chodzi o asysty drugiego stopnia, podania w pole karne, kluczowe podania, podania w 3 tercje, akcje zakończenie strzałem jest w europejskiej topce pomocników. Z reszta sam sprawdź. Z wszystkich naszych zmartwień to jest jednym z najmniejszych. Bardziej martwi to jak mało odpoczywa.

https://fbref.com/en/players/0d9b2d31/scout/365_euro/Pedri-Scouting-Report

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?