ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@DonAndresFCB nawet wtedy dużo ciekawszym obrońcom się umowa kończy
0
@Salchent @masq wg capology niecałe €10m netto i taka pensje ma od 3 roku w kontraktu bo przez pierwsze dwa lata miał niższa.
https://www.capology.com/player/ousmane-dembele-35565/profile/
5
@dzunius7 Dobra ten temat wraca jak boomerang wiec po kolei:
1. Frenkie nigdy w Ajaxie nie grywał jako samotny pivot(wg jednej analizy jaka znalazłem grał na pozycji samotnej 6 przez zawrotne 87min w przeciągu ponad 3 lat…). Grał w 2 pivotów z Schone, który miał znacznie więcej zadań defensywnych dzięki czemu Frenkie jako bardziej wysunięty z tej dwójki mógł częściej podłączać się do ataków.
2. Sam Ten Hag zapytany w 2018 o możliwość gry przez De Jonga na samotnej 6 powiedział „Opuszcza środek pola zbyt często żeby grać samotna 6 i jeśli nie dasz mu wolności żeby podłączał się do ataku nie wyciągniesz tego co najlepsze z jego gry”
3. Jeśli chodzi o statystyki defensywne przewyższa go nawet Gavi, a nasz nowy nabytek Kessie wręcz deklasuje jeśli chodzi o przechwyty, odbiory i ilość/skuteczność pressingów na 90min. Przy czym zaznaczam, że Kessie to również B2B
4. Na początku kadencji Koemana w Barcelonie testował Frenkiego na pivocie i były to jego absolutnie najgorsze spotkania w Barcelonie.
5. W reprezentacji również jego rola znacząco odbiega od roli samotnego pivota nawet jeśli na papierze zostanie tam ustawiony. Choć nawet tutaj jego pozycja w reprezentacji się często zmienia.
Podsumowując wystawianie go na pozycji Busquetsa szkodzi za równo drużynie jak i samemu Holendrowi, a determinuje to jego brak kluczowych defensywnych umiejętności oraz brak trzymania pozycji.
4
@Emhyr moglibyśmy…ale nie w Katarze, szczególnie o tej porze roku
18
@antymadrista1 de Jong nie zagrał w karierze jednego dobrego meczu na pozycji Busquetsa więc naturalnym następca nie mógłby być. Od razu powiem, że w Ajaxie nie grał na tej pozycji i jego rola na boisku była inna.
4
Problem z De Jongiem jest taki, że jego odejście to nie tylko kwestie sportowe, ale również, a może przede wszystkim finansowe. Sportowo może na ten moment wygrywa z Gavim rywalizacje, ale przyszłościowo wolałbym żeby klub postawił na Hiszpana. Busiego nigdy nie zastąpi, bo grać w obronie nie potrafi, wiec koniec końców łatwo będzie Holendra zastąpić i szybko o nim zapomnimy. Kolejnym kamykiem do ogródka de Jonga jest rownież to, że przez cały pobyt w Barcelonie nie wykonał koniecznego kroku do przodu. Wielu argumentuje to częstymi zmianami ról, ale zawsze przynajmniej kilka miesięcy dostawał szanse w nowej roli i nawet jeśli przez chwile osiagał wysoka formę to zaraz równie szybko gasł i wracaliśmy do punktu wyjścia. W kwestiach finansowych wiele się mówi o jego pensji, która zgodnie z aktualna umowa ma znacząco wzrosnąć od nowego sezonu, a już jest jednym z lepiej zarabiających zawodników i nic dziwnego, że klub zwęszył okazje i chce go zrzucić z drabinki płacowej i sprzedać go United, które na pewno przepłaci. Jedyny minus jaki widzę jego odejścia to pozbycie się zawodnika wchodzącego w najlepszy wiek dla piłkarza, ale to zbyt mało żeby miał zostać.
Ps. Widać na stronie, że kibice są bardzo podzieleni w sprawie jego odejścia, ale zastanówcie się czy tak samo byście podchodzili do tematu gdyby przyszedł za €40m, a nie ponad €80m i czy faktycznie jest wg was, aż tak genialnym pomocnikiem czy w związku z ta cena chcecie wierzyć, że takim jest ;D
3
@JarekS Dokładnie, drugich takich co tak lubią przepłacać ze świecą szukać i to jeszcze z trenerem, który go zna i naciska dyrekcje na ten transfer. Wymarzony dla nas układ mimo nie jakoś szczególnie mocnej pozycji negocjacyjnej bo wszyscy wiedza, że Frenkiego chcemy sprzedać.
0
@Pilka_jest_okragla praktycznie to za chwile nawet 23, a został na etapie młodego(teraz już nawet nie) talentu. Każdy młody pomocnik, który wchodził do pierwszej drużyny go przeskoczył w hierarchi. Taki to piłkarz.
0
@masq Moim zdaniem jeśli Dembele przedłuży to nikt więcej na skrzydło nie przyjdzie i kadrę ewentualnie uzupełni Abde, a jeśli nie to pewnie Di Maria jeśli już, ale zobaczymy
1
@masq do tego czasu przynajmniej jeden, jak nie jeden i drugi może mieć już kontrakt podpisany z innym klubem. Inna sprawa jak widzisz niby podpisanie Raphinhi kiedy Leeds chce w zależności od źródła 55 do nawet ponad 75m i musimy walczyć choćby z Totkami i Arsenalem. Może bym w to uwierzył gdybyśmy musieli wzmocnić tylko prawe skrzydło, a tak uważam ze Raphina był realny dopóki nad Leeds było widmo spadku, w później to już był tylko straszak w negocjacjach z agentem Dembele.
1
@Romario87 jakby to było opłacalne to już byśmy to zrobili
7
@AllBundy masz realna świadomość jego kompetencji i roli w dyrekcji sportowej czy postanowiłeś tylko zebrać zielone populistycznym komentarzem
8
Ciekawy nowoczesny obrońca. Czekamy na oficjalke i oby wszystko poszło zgodnie z planem.
1
@PatrychoO aż tak jego sytuacji nie śledzę, ale z tego co widziałem jego wypowiedzi to zależy mu na klubie, który będzie grać w CL. Kluby z Włoch odpadają z wiadomych względów wiec zobaczymy gdzie trafi.
0
@Yoshi94 przepraszam, faktycznie mój błąd i pomieszałem interpretacje jego nowej umowy i na koniec nie sprawdziłem poprawności.
Z artykułu z 10 stycznia stycznia można znaleźć trzy różne wersje:
1. W tej wersji piłkarz tak jak podałeś rozbija pozostałe 1,5 roku kontraktu na 4,5.
2. Wg Gerarda Romero piłkarz obniżył pensje o 10%. Podaje również, że w 2023 kontakt może zostać skrócony.
3. Javi Miguel podaje, że Umtiti miał zarobić w 1,5 roku €25M, a teraz zarobi w 4,5 roku €30M
I bonus, czyli Cadena Ser podaje, że jeśli będzie ważnym piłkarzem dla Barcelony od 2023 to może otrzymać bardzo duża premie w przypadku rozegrania odpowiedniej liczby spotkań
0
@Yoshi94 oczywiście mówię szczególnie o ostatnich dwóch latach co było wcześniej dobrze pamietam, ale tego jeśli dobrze pamietam od blisko 4 lata już nie widzieliśmy to raz. W jakim stanie jest jego kolano ciężko powiedziec i nie wiadomo na ile jego kompletny brak gry wynika z wywierania presji na odejście przez klub, a na ile z formy ale można mieć wątpliwości czy dalej jest w stanie grać na takim poziomie i argument „chłop wie jakie ma możliwości mnie nie przekonuje”. Nie po takim czasie. Przedłużenie umowy podpisał nie przed sezonem, a w zimowym okienku i wg tego co podawały media obniżył wynagrodzenie(mówiło sie o Ok 10% obniżki) dzięki czemu zarejestrowaliśmy Ferrana(chwała mu za to), ale równocześnie wydłużył czas trwania kontraktu dzięki czemu na całym kontrakcie zarobi być może nawet więcej(tutaj mówiło się o €25m przez resztę poprzedniego kontraktu zamienione na €30m przy 3 lata dłuższej umowie) to dwa.
29
Co okienko to samo, a Umtiti po zamknięciu dalej tu będzie i w styczniu zabawa od nowa. No niestety jak zawodnik sam jak Coutinho czy Griezz nie wykaże trochę inicjatywy to nawet David Copperfield nie sprawi żeby stad zniknął.
0
@Hugo76 Nie inaczej, ale w jego interesie jest rozpalać wyobraźnie kibiców i żeby dalej myśleli, że po skorzystaniu dźwigni(gdzie de facto nie skorzystaliśmy jeszcze z ani jednej i nie jest wcale pewne ze z obu teraz skorzystamy) będziemy mogli wydać 100/150/200m euro na transfery. Samych darmowych transferów bym się nie czepiał bo to solidni zawodnicy i podniosą jakość naszej linii obrony, a szczególnie Azpilicueta tyle, że to rozwiązania na krotki okres czasu tylko, że my narazie nawet naszych darmowych „potwierdzonych” transferow jak Christensen i Kessie nie możemy jeszcze potwierdzić bo nas limity blokują wiec o czym my mówimy i narazie polegamy na sprzedaży De Jonga.
0
@GCBW ale czym poparte są te przypuszczenia bo jak narazie nawet żadnej dźwigni nie aktywowaliśmy chyba, że mnie coś ominęło? Dopiero socios zatwierdzili zgodę na ich przeprowadzenie, ale nawet w trakcie zebrania było omawiane, że dotychczasowe oferty za BLM, czy sprzedaży części praw telewizyjnych do końca nie satysfakcjonują klubu. Skad też wiesz ile nawet orientacyjnie mogło by zostać wykorzystane na transfery przy aktywowaniu obydwu dźwigni za +/- kwoty o jakich mówi klub oraz np sprzedaży Frenkiego? Bo ja nie mam pojęcia.
0
@Messibestplayerintheworld @tobiasson92 słabe źródło, ale u nas zarabia w tej chwili podobno ok £270k(brutto tak jak podaje się w UK) tygodniowo i zgodnie z kontraktem w czwartym roku ma mieć bardzo duża podwyżkę wiec tak naprawdę dużej różnicy by nie miał u nas
1
@macio_944 ja w ten transfer kompletnie nie wierzę ze względów finansowych i uwarzam, że to głównie jakaś gierka medialna jak rok temu kiedy byliśmy karmieni podobnymi newsami przez cały czerwiec i cześć lipca, ale co do samej pensji dodam, że Bernardo zarabia podobno ok €5M netto, podczas gdy Frenkie €7,5/8M i wg Romano ma mu jeszcze znacząco wzrosnąć od nowego sezonu czego obawia się zarząd.
0
@JarekS Pytanie czy Xavi się przełamie i przede wszystkim czy bedzię potrafił te diamenty oszlifować
1
@Gall warto przypomnieć co też rzuca trochę inne światło na jego odejście to fakt, że podobno jego pensja ma nie trochę, a znacznie wzrosnąć w następnym sezonie zgodnie z aktualna umową(gdzie już jest jednym z najlepiej zarabiających w drużynie) i to jest może nie jedynym, ale prawdopodobnie najważniejszym powodem dla którego tak zależy zarządowi żeby go wypchnąć. Oczywiście gdyby był liderem drużyny i jego gra nie pozostawiała żadnych wątpliwości to może tematu by nie było, a tak sam dał powody do rozważań na temat jego przyszłości.
0
@Volk Pogba nigdy w karierze nie grywał samotnego pivota
3
@DonAndrzejos nikt inny tyle co jelenie z United nie da wiec bardzo logiczne+prawdopobnie zapisany zysk na ten sezon
2
@Kgorecki2500 na nikogo sensownego nas nie stać, a darmowe opcje się wykruszyły(Kamara i przez długi czas Brozovic). Na półśrodki w naszej sytuacji tym bardziej szkoda pieniędzy. W następnym sezonie będzie grać Busi i uczyć się Nico jeśli Xavi się przełamie.
0
@aldewir Tak, ale było wielu takich w historii, którzy nie uszanowali klubów/regionów z którymi byli związani
1
@AmigoBlancos Respect
2
@masq nawet nie musiał podawać tej informacji żeby było wiadomo, że leczenie zachowawcze było bardziej ryzykowne. Pozwalało na szybszy powrót, ale specjaliści od początku odradzali. Także wiedzieliśmy już to dobrze kilka miesięcy temu.
0
@Greenalley wpływ na roczne przychody narazie sobie możemy tylko szacować, bo wiele zależy co będzie ostatecznie zawarte w tych umowach tym bardziej, że klub jeszcze analizuje oferty. Prawa telewizyjne będą w przyszłości zapewne rosły wiec będziemy „tracić” co raz więcej, ale widziałem tez wczoraj informacje, że umowa potrwa krócej po osiągnięciu określonego zysku przez inwestora. Co do BLM notowaliśmy głównie straty i jeśli znajdziemy inwestora, który dobrze to rozwinie możemy nawet zacząć notować zyski z tych 51%.