1

@Firestone Biorąc pod uwagę kwotę transferu, to co wniósł i za ile odszedł to praktycznie tylko z Hazardem mógłby konkurować w tej niechlubnej kategorii

0

@barteq Nie wszystko rozchodzi się tutaj o poziom sportowy Frenkiego, a właściwie nie jest to najbardziej istotna kwestia przy tym transferze. Widać, że jest to po prostu skok na kasę i oszczędność na bardzo wysokiej pensji, a że piłkarz do dziś nie przekonał w pełni do siebie to teraz taki będzie tego efekt. Kogoś sprzedać musimy tak czy inaczej, a na Puigach, Umtitich i Lengletach dużo nie zarobimy.

0

@hoeniker KompletnIe się nie zgodzę, że sprzedaż De Jonga sportowo wyjdzie jak odejście Messiego bo jego wpływ na nasza grę jest ZNACZNIE mniejszy i nawet ciężko to porównywać. Potrafi grać na bardzo wysokim poziomie, ale często również kompletnie nic extra nie wnosi wiec już nie przesadzajmy. Przez 3 lata nie został kluczowym zawodnikiem jak wszyscy oczekiwaliśmy, a zamiast tego do dzisiaj na pytanie czy się sprawdził chyba, żaden ekspert nie odpowiedziałby twierdząco. Defensywnym pomocnikiem nie jest, żeby miał zastąpić Busiego, a przynajmniej nie samotna 6, a pomocników grających wyżej mamy kilku. Co prawda głównie bardzo młodych, ale o ligę mistrzów grać za rok nie będziemy wiec możemy sobie dać jeszcze trochę czasu na rozwój. Poza tym ma już 25 lat wiec na wiek nie możemy zganiać jego braków w regularności i jeśli ktoś miałby ciągnąć ten zespół to piłkarze w tym wieku, a nie niespełna 20-letni Pedri. Myśle, że Frenkie może być lepszym piłkarzem, ale już raczej nie u nas, wiec lepiej skorzystać póki jego cena rynkowa jest jeszcze dosyć wysoka zamiast obudzić się z ręka w nocniku.

0

@Filipfcb2000 Przestali na niego stawiać odkąd został sprzedany stad ten brak minut
@Peciak prawda, ryzyko mniejsze, ale czas oczekiwania na efekty zanim taki piłkarz się rozwinie również odpowiednio dłuższy. Są plusy i minusy dlatego jakiś balans musi być pomiędzy młodymi, a już ukształtowanymi i doświadczonymi zawodnikami co jak widzę też napisałeś. Sorki na szybko pisałem po przeczytaniu kom kolegi i twojej odpowiedzi na dole :-D

9

@The_Man kup sobie Pedriego. To jest piłkarz, który napisze prawdziwa historie w tym klubie. Wyjdziesz na tym nawet lepiej ;-D

1

Klub dalej ma duże problemy ekonomiczne i poza obniżka pensji w tej materii akurat poprawy nie było od zeszłych wakacji, a niektórzy myślą, że możemy sobie wybrzydzać i odrzucić ofertę 70-80mln za piłkarza, który nawet nie spełnił oczekiwań. Ba, nawet by chcieli lepsze(najpewniej droższe) zastępstwo. Zejdźmy na ziemie kochani, bo żadnej walki o lm w przyszłym sezonie nie będzie, a dalsze powolne kształtowanie zespołu na przyszłość i czyszczenie brudów.

1

@Pablit już to przerabialiśmy. Frenkie nie jest naturalna samotna 6 i nigdy nie był. W Ajaxie jak i reprezentacji grał w dwójce defensywnych pomocników odpowiednio z Schone i Wijnaldumem, którzy mieli więcej zadań defensywnych. Były u nas nawet testy na 6 i wyglądało to mocno średnio

0

@dawidor9 możliwe, że 18 ale brutto. Osobiście znalazłem 16 brutto.

1

@klopx 1. Dembele również jest kluczowym graczem dla Xaviego co wiele razy podkreślał, ale różnica jest taka, że mamy zawodników na pozycje De Jonga o dużym potencjale i już niezłej jakości, a Dembele nie ma alternatywy.
2. Dembele może odejść za darmo i to będzie prawdziwa porażka
3. Nic mi nie wiadomo o podwyżce dla Dembele. Narazie mówiło się o obniżce i różnych bonusach zależnych od osiągnięć indywidualnych
4. Widać, że klub jest gotów poświęcić De Jonga, który dużo zarabia(tym bardziej przy odpowiednio wysokiej ofercie)

0

Czyli chyba w życie wchodzi plan, o którym się mówiło w ostatnim czasie czyli De Jong out, Soler in. Sportowo jest trochę gorzej, ale nie na tyle, żeby nad tym płakać tym bardziej jeśli wpadnie naprawdę dobry pieniądz za Frenkiego, który wg źródeł jest tez jednym z najlepiej zarabiających graczy w drużynie(Ok 8mln netto).

0

@zodiak_10 dobrze, Jandro i Sanz może dostaną minuty w drugiej

5

Czyli jak deliaktnie przekazać, że trener na Ciebie nie liczy

0

@The_Man gdzie taki farmazon znalazłeś, jak gość zarabia teraz Ok 6 BRUTTO w Chelsea, a wyższego kontekstu w tym wieku nie dostanie

1

Nowe, nie znałem :-D

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Gaz Jasne, kojarze ten wywiad na temat rozmowy z Mou, ale był jeszcze sam wywiad Kevina gdzie mówił, że Chelsea naprawdę chciała go zatrzymać(a Chelsea to nie sam trener), a mimo to nie wyobrażał sobie ze zmarnuje kolejne pół roku i to go właśnie różni od nastawienia Riquiego. Ten również miał szanse odejść i zawalaczyć o swoją karierę kiedy Koeman proponował mu wypożyczenie, a zamiast tego zmarnował 2 lata kariery. Inna sprawa, że może byli rówieśnikami, ale Kevin miał już wtedy znacznie większe doświadczenie piłkarskie, gdzie miał za sobą cały sezon w Bundeslidze i lidze beligijskiej i zaczynał już regularnie grywać w reprezentacji Belgii, a doświadczenie Puiga można porównać do Gaviego z pierwszych trzech miesięcy w pierwszej drużynie. Tak naprawdę ma 22, w właściwie 23 lata przy doświadczeniu niewiele większym od juniora zaczynającego karierę.
@Tom_Sta no jak narazie tylko ty podgrzewasz atmosferę tej rozmowy i rzucasz epitety. Nie uważam, że określenie „jak piernik do wiatraka” miało aż tak negatywny wydźwięk, żeby specjalnie dla tego zakładać nowy temat w dyskusji o piłkarzach ;-D

0

@Gaz Nikt nie wypchał Kevina z Chelsea na siłe tylko sam miał na tyle wielka determinację, że chciał odejść widząc, że Mourinho za bardzo nie widzi dla niego miejsca(głównie nie pasował do jego planu taktycznego). Nawet był wywiad z byłym pracownikiem Chelsea z działu skautingu i wypożyczeń, że nie chcieli wtedy żeby odchodził i zdawali sobie sprawę z jego ogromnego potencjału wiec porównanie KDB z Puigiem ma się jak piernik do wiatraka. Kiedy Kevinowi wystarczyło pół roku bez gry żeby sportowa złość zmusiła go do odejścia i szukania regularnej gry to Puig bo 3 latach dalej bez regularnej gry w pierwszym zespole w wywiadach sprawia wrażenie człowieka, któremu to jakoś szczególnie nie przeszkadza. Gdyby był w połowie tak ambitnym zawodnikiem jak KDB już dawno poszukałbym chociaż wypożyczenia.

0

@KacperVEB dokładnie trzeba brać pod uwagę to i ogólny procentowy udział w akcjach bramkowych tej drużyny

3

@Rewolucja123 nareszcie chciałoby się powiedzieć. Moja ulubiona drużyna w PL odkąd grał tam Fabregas.

2

@jeyx77x nie żartujmy sobie od drugiego sezonu w Realu(2010/11) już strzelał po 50 na sezon co jest wynikiem spektakularnym

1

@Nazio87 wyglądał jak dziecko co szuka rodziców bo się zgubiło xD

19

Ten gol Alby praktycznie bliźniaczy jak ten z Granada w Pucharze Króla rok temu. Idealnie załadował pod ladę :-D

2

Dla kibiców United plusy tego meczu są takie, że jeszcze tylko jeden raz będą musieli ich oglądać w tym sezonie :D

0

@messi564 Przypadek?

0

Te plotki strasznie przypominają to co działo się w czerwcu i na początku lipca zeszłego roku. Wtedy tez przewijały się w mediach potencjalne wymiany z City gdzie padały nazwiska jak Bernardo Silva, Laporte, Sterling czy Mahrez. Jak zakończyło się tamto okienko chyba nie trzeba przypominać ;-D

0

@Magicc89PL może nie jest niesamowicie szybki, ale w statystykach obronnych wypada porównywanie do Alby tyle, ze w trudniejszej lidze, a co do gry w ataku i dryblingu kompletnie się nie zgodzę. Opierając się na statystykach, a nie subiektywnych udczuciach w rozegraniu wypada odrobine gorzej od Alby, który tutaj jest topem, ale nadal niezle jak na bocznego obrońcę, a jeśli chodzi o drybling i wygrane pojedynki wypada nawet lepiej
@eydeem zobaczymy bo możliwych scenariuszy transferowych w naszym przypadku jest wiele

1

@eydeem No tak, ale wszystko rozchodzi się o cenę, nasze inne priorytety/wydatki transferowe i plany klubu co do Balde. Pewnie są ciekawe opcje jak Owen Wijndal czy Sergio Gomez(nasz wychowanek) pytanie czy nas na nich będzie stać tego lata przy innych wydatkach, czy sami zawodnicy chcieliby w tej chwili przyjść i nie maja innych na ten moment ciekawszych opcji oraz ogólnych planów transferowych klubu. Oczywiście sam wolałbym takiego młodego gracza biorąc pod uwagę, ze mamy już doświadczonego Albę na tej pozycji, ale Alonso również nie będzie jakaś zła opcja choć dosyć krótkoterminowa.

0

@GeneralXavi Jak się nie ma pieniążków to za bardzo wybrzydzać nie możemy. Jako konkurencja/zmiennik dla Alby jest to ciekawa opcja. Alba będzie miał jakościowego zmiennika dzięki czemu nie będzie zajeżdżany fizycznie co powinno przełożyć się na jego forme, a klub będzie miał dodatkowy czas na znalezienie następcy lub rozwiniecie Balde. Jeszcze prawdopobnie za małe pieniądze. Daleko tej opcji do „głupiej” chyba, że ktoś sądzi ze kluby same oddadzą nam świetnych zawodników w dobrym wieku za grosze.

0

@kondzix2115 nie wiem jak z innymi klubami, ale kojarze ze miał dosyć duże roszczenia bo Ok 10M netto za rok gry od Juve. Moim zdaniem biorąc pod uwagę jeszcze jakich profilów szuka Xavi do naszej linii ataku kompletnie nie warto

5

@Wossi61FCB Raczej bliżej tego co proponowali Araujo, 6 byłoby przepłacone mocno na tym etapie kariery i nijak by się miało do naszej nowej rozsądnej polityki płacowej

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?