ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Gallaret https://barcauniversal.com/no-time-to-pivot-evaluating-frenkie-de-jongs-role-at-barcelona/amp/" target="_blank" rel="nofollow">https://barcauniversal.com/no-time-to-pivot-evaluating-frenkie-de-jongs-role-at-barcelona/amp/
Polecam przeczytać, a jako ciekawostka dodam, że z innej analizy skupiającej się tylko na jego grze w Ajaxie wyszło, że jako samotny pivot(rola Busiego) spędził tylko 87min przez ponad 3 lata w pierwszej drużynie Ajaxu. W Ajaxie zadania defensywne ogarniał bardziej Schone, z którym grał w parze pivotów.
0
Marcelo Gallardo znalazł się na krótkiej liście Luisa Camposa. W ten weekend władze PSG maja spotkać się z argentyńskim trenerem.(Santi_J_FM)
Ciekawa kandydatura, ale mam pewne wątpliwości czy poradzi sobie w akurat tej konkretnej szatni, która jest dosyć unikatowa w skali światowej(lekko mówiąc). Trener bez doświadczenia w Europie, bez wielkiego nazwiska za to bardzo ceniony w Ameryce Południowej i od jakiegoś czasu uważnie obserwowany przez Europejskie kluby. Luis Campos pokazywał już, że jest świetnym specjalista i można mu zaufać, ale ta kandydatura jeśli to nie tylko plotka naprawdę zaskakująca choć z drugiej strony mało jest na rynku opcji które mogłyby przejąć ten projekt.
0
@BaroPodertos Jak się okazuje jednak La Masia wypuściła w świat kilku ciekawych lewych obrońców w ostatnich latach, a tymczasem jak nie było następcy Alby tak dalej nie ma.
Ciekawe jaki będzie jego następny przystanek w karierze.
0
@pt9 Co do Realu mogę się zgodzić, ale jest to praktycznie jedyna drużyna z topu, która w takim stopniu dostosowuje się do tego co proponuje przeciwnik. Cała reszta jak City, Bayern, Liverpool próbuje narzucić zawsze swoje warunki od pierwszego do ostatniego gwizdka i nie wyobrażam sobie żeby drużyny Kloppa albo Guardioli tańczyły jak im zagrają. My również chcemy dominować i to jest nasza tożsamość, z której powinnismy być dumni. Jasne może nie wygramy tyle co Real, ale na tyle ile ja pamietam w tym klubie zawsze obok wyników niewiele mniej liczył się styl dlatego nigdy nie będziemy grać jak Real. Nie powinnismy też przesadnie narzekać bo ta filozofia doprowadziła nas do wielu sukcesów na scenie krajowej jak i międzynarodowej i w XXI wieku tylko Real zdobył więcej LM, ale oni po prostu kochają te rozgrywki i to jak widać z wzajemnością.
0
@Bartas7VeB ale co dokładnie Ci w aktualnym stylu nie pasuje? Ma wiele cech wspólnych ze stylem najlepszych drużyn jak Bayern czy City. Wysoki pressing, intesywnsość, bardzo ofensywne boki obrony i rozszerzanie pola gry przy pomocy skrzydeł. W skrócie pełna dominacja. Problemem moim zdaniem od wielu lat była diagnoza potrzeb drużyny i trafne określenie profilu zawodników których sprowadzamy(Griez, Coutinho i De Jong to koronne przykłady).
1
@pt9 a może właśnie od wielu lat kupujemy zawodników nie pasujących do naszego stylu i w tym tkwi problem?
0
@agaFCB z Pedrim cała pomoc lepiej wyglada :DD tyle, że takiego efektu powinnismy oczekiwać od 25-letniego zawodnika za €80M, a daje nam go 20-latek za maksymalnie nieco ponad 1/3 tej kwoty przy spełnieniu wszystkich zmiennych.
2
@agaFCB Problem w tym, że ludzie sobie blednie ubzdurali jego nominalna pozycje. Raz czy dwa ktoś w klubie powiedział, że Frenkie jest naturalnym następują Busquetsa(nasz były dyrektor sportowy Fernandez nawet nazwał Coutinho naturalnym następca Iniesty hehe) i teraz jest taka narracja, a że w Ajaxie i reprezentacji praktycznie wcale nie grał samotnej 6 tylko zawsze w dwójce pivotów jak już to inna sprawa. Potem wielkie zdziwienie jak Frenkie zastępował Busiego i nagle mamy ogromne problemy z kontrola środka pola. Co do problemów z regularnością się zgadzam i od siebie dodam, że jego dyspozycja zbyt mocno zależy od formy całego zespołu.
0
Jak można w poście o debiutantach napisać Made in La Masia i wrzucić tam Jutgle, który przyszedł zeszłego lata :DD
Ja wiem ze to się pewnie dobrze sprzedaje, ale bez jaj. Żeby to jeszcze w drużynie młodzieżowej grał, a nie w drugiej drużynie :DD
1
@RivaldoVitorBorba bo robi nawet mniej. Przeciętny piłkarz czasem się na boisku pokaże jeszcze ;DD
0
@MajkiYB tak to również biorę pod uwagę choć w ostatnich 3 meczach mógł już dać trochę więcej szans zawodnikom z rezerw. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w przyszłym sezonie w każdym razie.
0
@Jestjakjest tak, tylko trener musi jeszcze z takim młodym zawodnikiem więcej popracować niż z doświadczonym graczem oraz na niego stawiać, a od odejścia Koemana więcej młodych na stałe do pierwszego zespołu już nie zawitało i widać, że Xavi narazie jako młody trener woli stawiać na doświadczenie, które daje większa pewność co do wyniku sportowego. Klub tez wg tego co podają media obrał strategie ściągania głównie doświadczonych zawodników, którzy dadzą skok jakościowy na krótki okres czasu.
Mały wyjątek to jeszcze Pablo Torre, ale o nikim więcej nie słychać.
1
@pt9 płacimy nadal dużo, ale już zdecydowanie nie najwiecej ze wszystkich klubów, a przynajmniej pensji podstawowych bez bonusów. Do tych zaległych należności o których piszą media tez podchodzę z dystansem i oczywiście są, ale media raczej te kwoty zawyżają choćby manipulując gdzie raz podają kwoty brutto, a raz netto. Wczoraj nasz redaktor Błażej Gwozdowski również napisał ciekawy łańcuszek tweetów gdzie podał, że już po audycie straty męskiej sekcji piłkarskiej między 1 lipca 2017, a 30 czerwca 2021 to niespełna €7M, a traciliśmy głównie na innych sekcjach i działalności nie ujętej w sprawozdaniu w ramach jakiejkolwiek sekcji(w tym BLM i Barca Studios). Same pensje były i są problemem, a głównie to ze często były/są powyżej stawek rynkowych, ale w kwestii redukcji zadłużenia musimy przede wszytkim znaleźć sposób na zwiększenie przychodów bo lwia cześć pensji już zredukowaliśmy, a jeśli chcemy utrzymywać najlepszych graczy i kogoś ściągać to wiele tu już raczej nie zmienimy.
0
Gra na ryzyku, ale mimo wszystko zachowuje dyscyplinę taktyczna i dużo udziela się w obronie.
0
@Image Jest męczący, nie da się ukryć, a jeszcze bardziej jego agent, ale mimo wszystko najlepiej byłoby dla klubu gdyby został ponieważ ciezko będzie nam znaleźć za rozsądne pieniądze chociaż zbliżona opcje na rynku. Tym bardziej, że mamy tez inne potrzeby, a zasoby finansowe mocno ograniczone. Gdyby został, drugie miejsce na prawym skrzydle zająłby ktoś z trójki Abde/Ilias/Blanco i temat skrzydeł byłby zamknięty, a tymczasem Leeds chce ponad €50M za Raphinhe, a opcje awaryjne które podawały media to żart.
0
@Huck jak to było nam otworzą się oczy kiedy jemu się zamkną
0
@Image PSG na ten moment się wstrzymało, Chelsea dopiero zmieniła właścicieli wiec nie wiadomo co i jak, a na nasza ofertę podobno agent nie odpowiedział. Czyli w skrócie to co przez prawie cały ostatni rok :DD
0
@Pawelsky jakich osiągnięć? :DDD
1
@Pilka_jest_okragla Marzenia nic nie kosztują, ale piłkarze już tak :D
29
@Krystian1588 Deal rodem z Football Managera :DD
4
@zodiak_10 My za to Suareza pięknie potraktowaliśmy ;D
@zodiak_10 a no właśnie jak mogłem zapomnieć o najważniejszym przykładzie
15
@sintesox oby faktycznie było play, a nie tylko stay ;DD
0
@Herbert Moim zdaniem jak najbardziej może być, a nawet jest bo nie mówimy tutaj o zwyczajnym zawodniku tylko o klubowej legendzie, drugim najlepszym strzelcu w historii Bayernu i ścisłej topce w plebiscycie Złotej Piłki. Taki zawodnik zasługuje jednak na trochę inne traktowanie i przede wszystkim szczerość co do intencji władz Bayernu. Nawet jeśli nie planowali przedłużyć z nim umowy z różnych powodów(wiek, odmłodzenie kadry, wymagania finansowe itp) to Robert zasługuje na jasne i klarowne stanowisku klubu, a takie opóźnienie wskazuje na to, że grali na czas i prawdopobnie sprawdzali inne opcje(choćby tego Hallanda co wprost przyznał Salihamidzic w wywiadzie sprzed roku, a niemiecki Bild podaje, że walczyli o niego do końca) będąc pewnymi, że w razie czego Robert i tak przedłuży umowę. Tak się nie traktuje klubowych legend i jak widać Robert się uniósł honorem, a władze Bayernu się przeliczyły.
0
@Herbert Musiałem zrobić mały research bo aż tak żywo relacjami Lewego z Bayernem nie żyłem, ale jeśli chcemy nawet pominąć wypowiedzi Zahaviego, który moim zdaniem w tej sprawie jest głosem Lewego to również sam Lewandowski potwierdził w wywiadzie po meczu z Stuttgartem, że nie otrzymał oferty przedłużenia od Bayernu na rok przed wygaśnięciem aktualnej umowy. W tym samym wywiadzie potwierdził chęć odejścia. Wypowiedź ta tylko potwierdziła przypuszczenia o których niemieckie media pisały od miesięcy. Wiadomo doszedł jeszcze konflikt z dyrektorem sportowym Bayernu, ale dla kibiców Bayernu to chleb powszedni.
0
@Herbert Wątpię, że koledze @ZwyklyKibicBarcy04 chodziło o ta konkretna wypowiedź i to raczej twoja nadinterpretacja. Genralnie widać, że Robert po wypłynięciu informacji o kontaktach Bayernu z Haalandem, który miał go zastąpić i podejściu przez klub do rozmów w sprawie przedłużenia jego kontraktu poczuł się zlekceważony. Dokładnie to przekazuje w wywiadach Zahavi gdzie podkreśla, że od miesięcy Robert nie czuje się szanowany przez szefostwo Bayernu i stracili go przede wszystkim jako człowieka.
0
@Marcelinho99 tymczasem przepisy ffp w La Liga: the fuck you are :DD
9
Trochę boli mnie jako kibica Barcy, ale zasługuje na szacunek to co zrobił Real Madryt w tej edycji champions league. Chapeu bas i do zobaczenia znów na murawie w następnym sezonie.
1
@Janiama tak, wydaje się przede wszystkim zajebistym gościem którego nie da się nie lubić
0
@Freudysta Luz wiadomo, że z tym Lewym to była ironia, ale chciałem utrzymać pewien realizm ;D
0
@Freudysta mistrzostwa się nie liczą do tegorocznej ZP choć wiadomo, że zwycięzca teraz może być tylko jeden