1

@AlexDark00 Skąd to info co do naszego budżetu transferowego? Przecież to jakieś wróżbiarstwo. Druga sprawa jeszcze wszystkich dźwigni nie aktywowaliśmy i dalej mamy problemy z limitami i kolejna dźwignia być może rozwiążą te problemy, ale pewności nie mamy. Tutaj polecam tweety naszego redaktora Błażeja Gwozdowskiego. Jest sporo niewiadomych choćby nasz bilans za sezon 21/22 czy kwoty sprzedaży tych pozostałych 15% praw telewizyjnych wiec narazie lepiej się wstrzymać z takimi komentarzami. Inna sprawa, że to co piszesz to nie skutki CVC tylko konstrukcji limitów w La Liga. Zobacz sobie jak to wyglada choćby w PL gdzie kluby potrafią notować znacznie większe straty i dalej funkcjonują na rynku transferowym.

Ps. Athletic Bilbao tez nie podpisał CVC

1

@xDymo15 Raphinha zdecydowanie. Sprawdzony w silniejszej lidze, gdzie był gwiazda zespołu i motorem napędowym w ofensywie. Tymczasem Antony nie jest narazie w niczym lepszy niż taki David Neres, który kręcił wcześniej podobne statystki w Ajaxie po czym zaliczył zjazd i transfer do Benfici za kwotę niewiele większa niż został kupiony. Nie mówiąc o profilu gdzie Antony jest takim zawodnikiem o którym mówił Blażej, który ucieka od linii bocznej do środka, a nie tego potrzebujemy. Jest tez wolniejszy, ma mniejsza dyscyplinę taktyczna i przegrywa rywalizację z Raphinha w reprezentacji. Więcej dodawać chyba nie trzeba.

1

9

Polecam przeczytać łańcuszek jeśli ktoś chce się bliżej zapoznać z mocnymi i słabymi stronami naszego nowego nabytku i dlaczego jego mocne strony będą w Barcelonie bardziej uwydatnione niż w Chelsea i Premier League. Dosyć dużo tego, ale myśle ze warto się zapoznać.

twitter.com/AbeBuma/status/1543973593910059008

4

@Emhyr czy ja wiem. Teraz może tak, ale jak był młodszy to mial motorek w dupie i ostro nękał rywali nie tylko w ataku, ale i w obronie. Nie bez powodu Atomowa Pchła :DD

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

7

Nareszcie obrońca łączący świetne wyprowadzanie z szybkością i warunkami fizycznymi. Ja zdaje sobie sprawę, że dla przeciętnego widza najlepiej żeby napastnicy odbijali się od klaty obrońcy jak od ściany i do tego był typowym walczakiem, ale Christensen może okazać się naprawdę świetnym transferem. Jeszcze bez odstępnego po wygaśnięciu umowy, ciężko na tym transferze stracic moim zdaniem tak jak na Kessie. Pewnie, końcówkę tego sezonu miał słaba i miał jakieś problemy z koncentracja(myśle ze transfer mógł mieć na to wpływ), ale nie bez powodu Tuchel często stawiał na niego szczególnie w Lidze Mistrzów. Kiedy jeszcze grał na wypożyczeniu kilka lat temu był jednym z najciekawszych obrońców w Bundeslidze i ciekawy jestem jak potoczy się jego przygoda z Barcelona.

Ps. Co do pensji bierzcie poprawkę na to, że zawodnik przychodzi za darmo(błagam nie wyskakujcie mi z banałami o prowizji czy potencjalnych bonusach za podpis, myśle ze wszyscy zdaja sobie z tego sprawę). Były też informacje, że miał wyższe oferty z PL, ale nie chciał ich przyjąć z szacunku do Chelsea.

0

@Emerald Tak tez to odebrałem jako, że Kessie ma znacznie lepiej rozwinięte umiejętności defensywne natomiast samo rozgrywanie nie jest u niego szczególnie mocne. W Ajaxie tym partnerem w pomocy, który odwalał robote w obronie żeby De Jong mógł robić wypady do przodu był Schone. Natomiast dwie kwestie, czyli to co już wymieniłeś pensja i poświęcanie czasu na boisku bardziej perspektywistycznych od Holendra zawodników. Sam De Jong nie jest również MOIM zdaniem na tyle wybitnym zawodnikiem, żeby dostosowywać system całego zespołu pod niego.

1

Witamy i powodzenia!

0

@Magicc89PL to co wtedy zrobisz z Gavim bo zdrowego Pedriego nie ma szans wygryźć, a wystawianie go na DM nawet tym bardziej wysuniętym przy formacji z dwoma pivotami mija się z celem. To co proponujesz to taki schemat bardziej na udobruchanie De Jonga niż realnie mogący wnieść drużynę na wyższy poziom niż prezentuje.

4

W niedalekiej przyszłości mamy poprawić wynagrodzenie, a już ma zarabiać prawie tyle co Araujo? To ile będzie u szczytu możliwości? Sam uwielbiam tego dzieciaka, ale to trochę niebiezpieczny trend zważając ze to jego pierwszy poważny kontrakt po dopiero jednym sezonie w dorosłej piłce jak dobry by nie był. Czuje, ze w przyszłości z kogoś wśród naszej najzdolniejszej młodzieży będziemy musieli zrezygnować i go poświecić.

11

Oh no! Anyway. Bring Koulibaly.

0

@JarekS nie powiem dosyć długo tworzyłem komentarz, ale przez przypadek nacisnąłem palcem i mi się usunął…jak pech to pech wiec zajmijmy się tylko tym Raphinhom bo temat wzbudza u mnie więcej pytań.

Czy Brazylijczyk przyjdzie to się okaże, ale…również uważam, że Dembele ma znacznie większe możliwości i jeśli miałbym wybór podnieść ofertę dla Dembele czy kupić Brazylijczyka to wybór jest prosty. Natomiast o perspektywicznych opcjach, które wymieniasz media nic nie piszą wiec o ile nie ma zakulisowych działań zakładam, że tematu nie ma. Dlatego jestem zwolennikiem jego sprowadzenia(moze poza kwota transferu) i uważam jego przyjście połączone z przedłużeniem Dembele za nasza jedyna szansa na porządne skrzydła. Co do innych opcji media serwują nam tylko takich zawodników gdzie ani profil ani jakość się nie zgadza jak Antony(jeszcze cena z kosmosu). Na pewno masz znacznie większa świadomość możliwości i ograniczeń Raphinhi pracując w środowisku piłkarskim i nawet mając okazje go obserwac przez jeden sezon w Rennes. Natomiast tutaj mam mały problem bo mimo wszystko topowy klub(Chelsea) lub aspirujące do topu w przyszlosci (Tottenham, Arsenal) zabiegają lub zabiegały dosyć intensywnie o jego usługi. Cały czas się mówi o zaakceptowanej przez Leeds ofercie wysokości £60m pochodzącej od Chelsea i w obliczu możliwości ściągnięcia Sterlinga czy Dembele raczej nie wydawali by tyle na tylko luksusowego rezerwowego. Oczywiście Chelsea tez wpadki się zdarzają i Tuchel potrzebuje na wczoraj skrzydeł, ale jednak coś do myślenia to daje.

0

@doc nie znam tego źródła, ale jeśli to prawda to jest to jakiś absurd

0

@doc €25m brutto. Dalej dużo, ale różnica ogromna.

0

@Rewolucja123 Z tego co słychać nowego pivota nie sprowadzimy w tym okienku. Może za rok chyba, że Xavi będzie chciał nauczyć gry na tej pozycji jakiegoś zawodnika, który już jest w kadrze np Nico lub Kessiego(w obronie nie wyglada źle, gorzej z rozgrywaniem). Na prawa obronę pewnie przyjdzie Azpilicueta, o którym się mówi od miesięcy i zostaje lewa obrona. Z tego co podają media Xavi wybrał Alonso, niektóre media podają tez naszego byłego zawodnika i wychowanka Sergio Gomeza, który jest bardzo ofensywnie grającym bocznym obrońca i właśnie rozegrał najlepszy sezon w karierze. Zostaje jeszcze mniej oczywista opcja o której pisał wielokrotnie @JarekS czyli Alex Telles. Właśnie do United przechodzi Tyrell Malacia wiec odejście Tellesa za grosze może się odblokować.

@Przemooooo95 sezon jest długi, a ten przez mistorzwa świata w zimie będzie szczególnie wyczerpujący i nietypowy. Wkrótce tez będzie rozszerzona liga mistrzów i posiadanie po dwóch dobrych zawodników na pozycje to mus. Inna sprawa, że posiadanie właśnie takich skrzydłowych o różnych profilach tez daje więcej opcji taktycznych i szans na grę dla każdego niż jak mielibyśmy mieć kolejnego skrzydłowego który schodzi do środka. Nie mówiąc już o kontuzjach, które są naturalna częścią sportu zawodowego i niektórych zawodników jak fati musimy spokojnie wprowadzać bez zajeżdżania i ciągłej gry.

7

Nie wiem jak będzie wyglądała kadra na koniec okienka, ale jeśli Dembele przedłuży i przyjdzie Raphinha to nareszcie będziemy mieli dobrze obsadzone skrzydła i to jeszcze o różnych profilach. Będzie można grać dwoma szeroko ustawionymi skrzydłowymi, którzy będę grać do lini końcowej, będziemy mogli tez grać tak jak teraz jednym grającym szeroko i drugim schodzącym do środka. Xavi będzie mial w końcu z czego kombinować.

0

@Emhyr nawet nie wiem kto mógłby go teraz wziąć z taka pensja i ambicjami co z automatu ogranicza wybór do samych topowych zespołów i biorąc pod uwagę, że musisz dostosować pod niego drużynę, a nie na odwrót. Moim zdaniem raczej zostanie, ale…okienko dopiero się zaczęło.

0

@Explode jeszcze co do samego kontraktu Messiego był tylko ten wyciek ze stycznia zeszłego roku wg, którego zarobił ponad €555m w cztery lata, ale brutto łącznie z premiami za podpis, lojalność i wszystkimi bonusami. Strona Capology podaje tylko kwoty stałe bez zmiennych i premii wiec wszystko się zgadza.

0

@Explode No dobrze, ale jakie to artykuły potwierdzające pensje Messiego o której piszesz? Z Griezzem podsuwasz mi Sport? Proszę Cię. Druga sprawa czy mógłbym link do tej wypowiedzi Laporty o €700m na pensje? Bo wątpię ze mówił o samej pierwszej drużynie. Prędzej wszystkie sekcje(a mamy ich dużo) i raczej jest to również kwota brutto.

Sam na szybko znalazłem tylko jakiś artykuł sprzed roku gdzie była mowa o £524m czyli ponad €600m, ale pensji+amortyzacji kontraktów, ale nigdzie nie widzę żeby było tylko o pierwszej drużynie.

0

@Explode bez przesady, nikt takich pieniędzy nie płaci nawet my. Griezz zarabia €30m brutto i Coutinho również zarabiał ponad €20m brutto. Takie kwoty netto to sobie może zarabiać Messi, Neymar i gracze tego kalibru za równo pod względem jakości sportowej jak i marketingowej. Polecam stronę Capology bo wydaje się mieć dosyć wiarygodne dane.
https://capology.com/soccer/player/antoine-griezmann-33318/salary-profile/

1

@misior jakieś konkretne przykłady tego złego prowadzenia się i braku dyscypliny choćby z ostatniego roku/dwóch? Bo ja sobie nic takiego nie przypominam. Wcześniej również nie wiemy ile w tym było prawdy, a ile nagonki medialnej tym bardziej, że 2 lata temu pamietam chcieliśmy go wypchnąć
do Man Utd celem łatwego zarobku. Pieniądze? Chyba nic dziwnego, że agent i piłkarz chcą uzyskać jak najlepsze warunki kontraktu? Dużo wiatru i nic poza tym? Słaby drybling? Gdzie w skali najlepszych skrzydłowych w Europie jest absolutnym topem jeśli chodzi o udane dryblingi, wygrane pojedynki, kluczowe podania na mecz i kreowane okazje. Pod tym względem był na poziomie Viniciusa, który był ścisła czołówka skrzydłowych w Europie w tym sezonie i tego nie da się podważyć. Jedyne czego Dembele jeszcze brakuje to czasem lepsza koncentracja oraz precyzja strzałów i tutaj zgodzę się ze ma duże pole do poprawy, ale jeśli to zrobi to będzie w ścisłej czołówce najlepszych skrzydłowych na świecie. Pamiętaj, że przez ostatnie lata nie miał ciągłości gry i rozwoju przez ciagle kontuzje spowodowane zbyt szybkimi powrotami do gry wiec jego najlepsza wersja dopiero przed nami. Mentalnie również widzieliśmy w tym sezonie odmienionego Dembele, dużo dojrzalszego, na boisku często jednego z liderów. Nie dziwi Cię również to jak często Xavi dawał do zrozumienia, że pozostanie Dembele jest dla niego piekielnie ważne i walczył o niego od samego początku. Możesz mieć swoje zdanie, ale nie zgadzam się i jestem pewien, że Dembele będzie w następnym sezonie grał w topowym klubie i w naszym interesie jest żebyśmy to byli my.

0

Co to za info wyszło z Raphinha, ze tacy zadowoleni jesteście i od kogo przede wszytkim

1

@Pawel13sz profil Di Marii. Ciekawy zawodnik i był wiodąca postacią w ataku bądź co bądź drużyny z PL wiec coś tam na pewno potrafi + bardzo duzo zapieprza tez w obronie. Osobiście wyżej cenie sobie umiejętności Dembele, ale jeden z nich przynajmniej musi być żeby nasze skrzydła nie były dramatem w następnym sezonie.

2

@Firestone zobaczymy, zaczynam mieć przeczucie, że Bayern nie ustąpi i zmienimy plan na to okienko. Co do naszych możliwości wiele zależy jeszcze od sprzedaży Frenkiego i części BLM oraz reszty praw telewizyjnych do tych umówionych 25%. Osobiście bardziej niż na Lewym zależy mi na wzmocnieniu środka i boków obrony oraz utrzymaniu Dembele. Środek ataku moim zdaniem nie jest u nas najważniejszy w tym momencie.

1

@Greenalley tak, chyba wstałem lewa noga bo myślałem o limitach w la liga i tym bilansie, a nie stracie za ten sezon. Co do tego sezonu najważniejsze, że uruchomienie pierwszej dźwigni pozwala nam zakończyć rok rozliczeniowy z dodatnim bilansem po raz pierwszy od trzech lat.

1

@izzy_10 o Panie, od tego masz co najmniej kilka jak nie kilkanaście artykułów i podcastów na kanale yt. W jednym komentarzu tego wyjaśnić nie idzie. Główny powód to, że kończyliśmy ostatnie dwa sezony ze stratami. Trochę jakbyś przespał ostatnie dwa lata :DD

0

@takisobiektos również uważam, że ta cena jest nieadekwatna, ale weź pod uwagę, że grał w drużynie walczącej o utrzymanie w najmocniejszej lidze świata i jaki procent wszystkich bramek Leeds stanowiło te 11 bramek i 3 asyst oraz ogólnie jaki miał wpływ na grę ofensywna swojego zespołu. Statystyki biorąc pod uwagę powyższe warunki ma naprawdę niezłe.

0

@BoreekxD no nie wiem czy będzie tak zabawnie jak w komentarzach po rzekomej obniżonej ofercie dla Dembele :DD ale zgadzam się i moim zdaniem Dembele jest nasza jedyna nadzieja na sensowne skrzydła w przyszłym sezonie bo drugiego skrzydłowego o jego profilu po prostu nie mamy, a skrzydła w układance Xaviego są kluczowe i nie raz dawał znać jak ważny dla niego jest Dembele i jego pozostanie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?