1

@MesQueUnClub_87 Też nie wierzę, pisałem ile moim zdaniem max za nich wyciągniemy.
@tbas Era Bartomeu już się skończyła.

1

@codemat Poszło

1

@Wiktoria13 Firpo 10, Neto 10, Coutinho 30, Umtiti 5, Braithwaite 10
Trochę brakuje :v

0

@masq W tym roku koszt tego transferu wyniósłby minimum 150mln. Samo sprzedanie Griza nie wystarczy, raczej nie będziemy mieć takiej kasy.
Dlatego trzeba trzymać kciuki za BVB by się zakwalifikowali do LM żeby Erling cierpliwie poczekał :D

2

@FC1899Barca Oby jeszcze niedługo Hålanda :)

4

@l0Messini A kto się na te wielkie kontrakty zgodził? W klubie powinna panować dyscyplina finansowa.

0

@olsen Fakt, to niestety poważny problem.

8

Myślicie, że czyj projekt sportowy jest aktualnie bardziej atrakcyjny, Barcelony czy Realu?
Nie lekceważąc naszego odwiecznego rywala, mi się wydaje, że zdecydowanie Barcelony :D
W końcu powróciła radość z grania, głód bramek, kupa młodych talentów, weterani, trener z pomysłem plus nowy-stary prezydent.
Natomiast Real tak jakby stanął w miejscu, skład za wiele się u nich nie zmienia, starzejący się szkielet zespołu, młodzi niezbyt błyszczą, ich gra jest nudna i przewidywalna (chociaż trzeba im oddać, że na te ważniejsze mecze naprawdę potrafią się spiąć, tak więc wydaje mi się, że w tej edycji LM mogą jeszcze namieszać) oraz trener, który chyba już naprawdę wycisnął z nich maksa zostanie prawdopodobnie na jeszcze przynajmniej jeden sezon.

2

@Rewolucja123 Zdrowia dla taty

0

@patryk355 Sarius, ReTo, Grubson, Quebo, Mata

0

@Denver Za drugim :)

13

@S20th Do sytuacji dochodzi, z RSSS mógł mieć dublet (a nawet powinien), a z PSG hat tricka... Tylko, że skuteczność jest u napastnika najważniejsza, więc jeśli jej brakuje to ja bym go świetnym napastnikiem nie nazwał, ewentualnie perspektywicznym.

0

@jeyx77x To fakt, liga skandynawska byłaby najsłabsza z tych wszystkich.

1

@jeyx77x Ciekawa by była taka liga iberyjska:
1. Barcelona
2. Real Madryt
3. Atlético Madryt
4. Sevilla
5. Valencia
6. Villarreal
7. Benfica
8. Porto
9. Sporting Lizbona
10. Braga
11. PSG
12. Monaco
13. Marsylia
14. Lyon
15. Lille
16. FC Andora
17. Jakaś ekipa z Gibraltaru
18. Ktoś z Portugalii jeszcze

2

@Kgorecki2500 Wiem, że się nie mieści, ale ta liga ma najmniej krajów (Andora i Gibraltar mają może po dwie drużyny), więc to by było najrozsądniejsze wyjście.
Zresztą tak jak kolega wyżej napisał, nie ma co się przyzwyczajać do tych nazw, bo są one przejściowe.

0

@jeyx77x Ciekawy pomysł. Choć chciałbym żeby został przynajmniej jeden turniej wewnątrz krajowy.
No i do ligi iberyjskiej trzeba jeszcze dodać Francję.

4

@Tabi9 Nic by wtedy nie było, po prostu Liverpool strzeliłby 5 zamiast 4 w rewanżu, zrozumcie to wreszcie

19

@BarcaInfo Tylko trzech?
Dziwnie to brzmi, ale to skandal, że nie ma Busiego :D

1

@Arczek2001 Sousa podkreślał, że dla niego bardzo ważna będzie współpraca z mediami/dziennikarzami, więc myślę, że jest na to szansa.

1

@cat_r37 Racja, tak naprawdę mamy lub będziemy mieć ogromne możliwości do rotowania składem.
Jednak chodziło mi głównie o to, że w przypadku gdy przyjdzie Håland nawet bez Depaya to dwójka Leo-Erling będzie praktycznie nie do ruszenia, a Ansu potrzebuje regularnej gry.
Griezmann do sprzedaży, ale jednak sprzedaży Trincao bym naprawdę nie chciał, gość ma bardzo duży potencjał. Ale no, drużyna najważniejsza, więc jeśli będzie to najlepsze rozwiązanie to niech się tak stanie.

3

@Wiktoria13 XD to by było zbyt piękne :D
Ale jednak proponuję zejście na ziemię.

0

@Coutinho007 Jeśli Håland ma przyjść to stety niestety, ale Griezmann będzie musiał odejść.
Poważnie widzisz Messiego w formacji, w której non stop się biega? :D Leo musi zostać jako podwieszony napastnik.

0

@Coutinho007 Nie byłoby 4 z tyłu, tylko tak jak jest teraz. 3 śo, 3 śp, 2 wahadlowych i 2 napastników.

No nie wiadomo co z Fatim, ale zakładając, że będzie zdrowy to trzeba mu znaleźć miejsce do regularnego grania. Więc jeśli przyjdzie typowy napastnik to gdzie jak nie na wahadle? W środku pola?

0

Na upartego znalazłem minus w ustawieniu 3-5-2. Mianowicie chodzi mi o liczbę minut dla skrzydłowych.
Jeśli przyjdą do nas Depay i klasyczna 9 (Agüero lub Håland) to na dwa miejsca w ataku będziemy mieć trzech pewniaków do grania- Messi, Håland/Agüero i Depay.

Co do wahadłowych:
Dest, Emerson, Konrad, Trincao, Dembele, Collado, Alba, Fati, Firpo. 9 piłkarzy na dwie pozycje.
Jak to można poukładać?
Konrad- odchodzi na wypożyczenie
Collado- zostaje zmiennikiem Messiego i będzie grał jako podwieszony napastnik
Emerson, Firpo- będą zmiennikiem formacji defensywnej

Zostają Dest, Alba, Dembele, Trincao, Fati. Od czasu do czasu któryś z nich może zagrać w ataku, ale tak jak już wspomniałem, tych minut nie uzbiera się za wiele.
Jeżeli Koeman lubi eksperymenty to można spróbować grać parą wahadłowych: boczny obrońca (Dest, Alba) - skrzydłowy (Fati, Trincao, Dembele). Oczywiście ostatnia trójka musiałaby nauczyć się zasuwania do obrony.
Zresztą już nawet teraz widzimy taki wariant w momencie gdy Trincao zmienia Desta. Może by to weszło wtedy na stałe. Ale byśmy mieli rywalizację na skrzydłowahadłach :D

Ciekawy jestem jak to Koeman poukłada, ale oby znalazł minuty zwłaszcza dla Fatiego.

9

@Wiktoria13 A mnie to wcale nie dziwi. Gdyby Messi opuścić mecz z Valladolid to po dzisiejszym występie jego następnym meczem byłby...Klasyk. 3 tygodnie bez gry, to trochę kiepsko.

16

Komentarz wiadomo skąd z przerwy dzisiejszego meczu: ,,Z nami by zagrali mecz życia, a z farcą rozkładają nogi jak zwykle"
W ostatniej dekadzie, Barcelona wygrała (we wszystkich rozgrywkach):
-4 razy na wyjeździe z Realem Sociedad
-9 razy na wyjeździe z Realem Madryt

Wiadomo, że głupotę napisał, ale mimo wszystko śmieszy :D

2

@Emhyr Z Alaves w 2017 roku ;) z Almería w 2010 i bodajże z Córdoba w 2015.

5

@Admin030 90 %chciało wyrzucić Messiego? XD tyle to chciało żeby został, tylko nieliczni chcieli jego odejścia.

5

Pamiętny mecz z Alaves... A 3 dni później dostaliśmy 4:0 z Psg :D

1

@Don-Corleone Haha mistrz :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?