1

@marcin000019 Tak naprawdę wielkiej piłki nie gramy od sezonu 15/16. W momencie kiedy zmarł Cruyff coś się zepsuło. Gramy dobrze tylko pojedyncze mecze, nie umiemy ustabilizować formy :/ mam nadzieję, że to się niedługo zmieni.
(chodzi mi oczywiście o grę piękną dla oka, a nie skuteczną)

12

Miałem wpisywać dane do Excela, a od pół godziny czytam dramy na La Rambli :D

0

@barteq Szczerze mówiąc, nie wiem ile ogółem godzin wychodzi, raz więcej gdzie mama nie ma prawie w ogóle odpoczynku, raz mniej gdzie tego odpoczynku się trochę znajdzie :)) starałem się to uogólnić.

A co do tego drugiego to szczerze mówiąc takie coś jest niewykonalne. Lepiej jest sprawdzać prace w domowym zaciszu, gdzie jest dużo większa swoboda, można zrobić sobie przerwę na herbatę, na film czy na posiłek niż siedzieć samemu kilka godzin zamkniętym w jednej sali. Hipotetycznie oczywiście siedzieć samemu kilka godzin w jednej sali, bo to nie jest tak, że każda nauczycielka ma swoją własną salę. Jak jedna nauczycielka kończy lekcje to udostępnia je kolejnej nauczycielce. W pokoju nauczycielskim też nie ma tyle miejsca by każdy mógł sobie biuro urządzić na sprawdzanie prac domowych itd, cały czas ktoś wchodzi albo wychodzi co rozprasza, a w dodatku na całą szkołę są 2 albo 3 ksera, a nauczycieli 150 :D
Nie wspominając też, że popołudniami są albo konsultacje, albo szkoła muzyczna, albo inne zajęcia dodatkowe prywatnych szkół czy klubów piłkarskich, karate, judo, tańce itd, którzy wynajmują sale.
Mam nadzieję, że pomogłem :)

1

@pax Świetna robota, gratulacje :)
A co sądzisz o jego recenzji sędziowania remontady z PSG? Szczerze? Chyba jedyny odcinek, z którym się z nim w pełni zgadzam :D

1

@SuperPatsonFCB Moja mama jest nauczycielką języka polskiego, uczy 4 klasy. Przed pandemią jak rano wstawałem to jej już albo nie było w domu, albo jeszcze chwilę jakieś prace sprawdzała i od razu wychodziła. Wracałem po południu do domu to jej albo jeszcze nie było, albo znowu jakieś prace sprawdzała. I od mojego powrotu do domu nie licząc obiadu miała może godzinę/dwie wolnego od obowiązków szkolnych (w tym czasie albo odpoczywała albo miała inne obowiązki) I wracała do laptopa przygotowując lekcje na następny dzień. Chodzę spać późno, bo w normalnej sytuacji około 1/2 i bardzo rzadko zdarzało się żebym szedł spać przed nią.
Teraz wiele się nie zmieniło. Wstaję rano na moje zajęcia, a ona już siedzi ubrana elegancko i prowadzi swoje lekcje. Non stop przed laptopem i w sytuacji pandemii sytuacja wygląda tak jak w czasie normalnego roku szkolnego. Chodzę teraz spać o drugiej i również rzadko zdarza się bym chodził spać ostatni.
Wniosek? Obowiązki nauczycieli nie zmieniają się praktycznie, mają zapierdziel w obu sytuacjach. Jedni jednak wolą prowadzić lekcje z domu by być z rodziną częściej w domu, a jedni już tęsknią za codzienną atmosferą, spotkań z uczniami itd i wolą wrócić. To już zależy tylko i wyłącznie od indywidualnej opinii ;)
Btw, piszę ten komentarz przy stole jedząc kolację, a na przeciwko mnie moja mama sprawdzająca wypracowania :D

0

@SonBarcaGoku Miejmy taką nadzieję :D
@Aneurysm Bez różnicy

0

@Szicek10 Nie dziękuję, ja dziś poszczę

10

@Bamboleo Moim zdaniem jeżeli nie zastrzegliśmy 14 po Cruyffie to i nie ma co się bawić w zastrzeganie 10 po Leo. Dla każdego następnego zawodnika z 10 na plecach to będzie duży zaszczyt nosić ten numer na koszulce, a Messiego można uhonorować w inny sposób, na przykład stawiając pomnik, albo nazywając jego imieniem nowy stadion lub jakiś obiekt treningowy.

0

@tristan87 Też tak uważam, zobaczymy co się w sądzie wydarzy.

0

@tristan87 Dobrze, fajnie, ale nie o tym mowa przecież XD
Ja również kibicuję Stalowej, ale mnie ten Motor aż tak nie boli...

0

@kamilo0066 I Motor i Hutnik w pierwszej rundzie mieli po 8 meczy u siebie i 9 na wyjeździe ;) w tym przypominam, że ten bezpośredni między Hutnikiem, a Motorem odbył się na stadionie Hutnika, także tutaj również drużyna z Krakowa była w korzystniejszej sytuacji.

0

@tristan87 Napisałem, że Motor jest najlepszy w Lublinie, a z tego co mi się wydaje to Hutnik jest z Krakowa ;)

0

@Jaca27 Wciąż to lepiej wygląda niż w Lublinie :D

1

@tristan87 Motor strzelił gola, ale po spalonym, takim, że napastnik był pół metra... przed obrońcą :D Wałek i Hutnik dzięki temu wygrał.

1

@kamilo0066 Bilans goli po 1,5 rundy również jest niesprawiedliwy. Ale już po jednej całej, zakończonej rundzie gdzie każdy zagrał z każdym po jednym meczu i nikim dodatkowym jest zdecydowanie niebdzurne.

0

@MESSIah16 Wisła, Cracovia, Garbania i być może ktoś jeszcze- wszystkie drużyny powyżej III ligi, a w Lublinie najlepszy jest właśnie Motor na tym 4 poziomie:D Krakowianie, mało wam? Ustąpilibyście :v

3

@Roobo Oczywiście ważniejszy jest dwumecz, ale nie w przypadku gdy został rozegrany tylko na stadionie w Krakowie, bo to jest względem Motoru zwyczajnie niesprawiedliwe. Skoro tylko jedna drużyna miała okazję być gospodarzem w bezpośrednim starciu go już bardziej sprawiedliwe było spojrzeć na bilans bramkowy po pierwszej rundzie gdzie każdy miał okazję zagrać z każdym, a w nim Motor jest o 6 bramek lepszy. Nikt Hutnikowi nie bronił strzelić więcej goli.
To znaczy ja i tak uważam, że najsprawiedliwiej byłoby rozegrać po prostu rewanż obu tych drużyn w Lublinie (i tak Hutnik wyszedłby na tym lepiej, bo nie byłoby kibiców, a Arena to dosyć spory obiekt), ale mówiąc, że Hutnik został wydymany zdecydowanie przesadzasz, ponieważ ta decyzja jak najbardziej ma sens.

0

@Łysy86 To na pewno, pewnie bez sądu się nie obejdzie.

0

@Łysy86 Biorąc pod uwagę bilans bramkowy po pierwszej rundzie:
Motor- 27:15
Hutnik- 32:26
Także nic to nie zmienia, Motor ma bramki zdecydowanie lepsze.

1

@Łysy86 I właśnie to jest najbardziej kontrowersyjne w tej sprawie :D nie mam pojęcia czemu o tym decyduje tylko lzpn.
@SkN @tristan87 tak jak już @Bykunn i @inViNcibl3 wspomnieli ważniejszy jest dwumecz, ale nie w przypadku gdy został rozegrany tylko na stadionie w Krakowie, bo to jest względem Motoru zwyczajnie niesprawiedliwe. Nie można mówić tutaj o jawnej kradzieży, bo przecież Hutnikowi nikt nie bronił strzelić więcej goli. Moim zdaniem najsprawiedliwiej byłoby rozegrać po prostu rewanż obu tych drużyn w Lublinie (i tak Hutnik wyszedłby na tym lepiej, bo nie byłoby kibiców, a Arena to dosyć spory obiekt.
@leszeq Również mieszkam w Lublinie i nie należę do kibiców Motoru :D Ale jednak drobna sympatia jest i wolałbym, żeby to oni awansowali.

1

@Catalanian1991 Ja jako kibic Stalowej Woli też wolałbym Siarkę w 2 lidze, bo jednak brakuje derbów :D (jeśli nie Motor oczywiście, bo jednak im w 3 lidze kibicowałem)

0

@Encore Jedno z większych miast w Polsce i wstyd by najlepsza drużyna byłaby dopiero na 4 poziomie rozgrywkowym... Do tego stadion na prawie 15tys osób...

1

Ciekawa sytuacja w grupie czwartej trzeciej ligi polskiej.
Motor Lublin i Hutnik Kraków zajmują dwie pierwsze pozycje w tabeli mając tyle samo punktów. Motor ma lepszy bilans bramkowy, a Hutnik wygrał u siebie 1:0 w bezpośrednim starciu (kolejka z drugim starciem w Lublinie z powodu pandemii się nie odbyła).
Dzisiaj lubelski związek piłki nożnej zdecydował o zakończeniu sezonu i... przyznaniu awansu Motorowi Lublin :D

Moim zdaniem skoro nie chcą kończyć sezonu to powinni zorganizować baraż między Lublinem, a Krakowem, ale z tego co czytałem to ,,nie ma na to podstaw prawnych":D
Dziwna sytuacja, która zapewne wyląduje w sądzie.

https://www.dziennikwschodni.pl/sport/pilka-nozna/iii-liga-gr-iv/motor-lublin-z-awansem-do-ii-ligi-rozgrywki-grupy-czwartej-iii-ligi-zakonczone,n,1000266554.html


0

Lookman, co spierniczył...

0

No i pierwszy mięsień poszedł

0

@kamiVeB Ja byłem wtedy w Londynie i niestety nie miałem możliwości :/

2

Nie wiem czy zauważyliście, ale sędzią meczu Borussi z Schalke jest Denis Aytekin.
Oglądałem tylko jeden mecz sędziowany przez tego Pana :D

0

@rainyy Dwa pierwsze powinny wejść, ale z tym drugim to loteria. Frankfurt rozwalił u siebie Bayern 5:1 :D kluczowa będzie oczywiście dyspozycja po tak dużej przerwie.

0

@itmustbejoke Pizza z Mamma Mia w Karwi, schab w sosie mojej babci, rosół mojego taty, gołąbki mojej drugiej babci, spaghetti mojej mamy i nieskromnie dodam jeszcze moje babeczki :-)

1

@kamiVeB Z Bosaka na Trzaskowskiego? Z człowieka, który chce ,,walczyć" z LGBT na człowieka, który to promuje?
Sorry, ale nie :D
Zostaję przy Bosaku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?