Wossi61FCB
Dołączył/a: lipiec 2017
Lublin
14 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Oficjalnie: Rafał Gikiewicz po sezonie odchodzi z Unionu Berlin.
https://mobile.twitter.com/fcunion/status/1255806667301806081
8
@LuisSalvano Kij tam z nami, ważne żeby Liverpool nie dostał :D
42
29 kwietnia w 1978 roku Borussia Mönchengladbach potrzebowała wygranej 15-0 z Borussią Dortmund, aby wygrać ligę.
Wygrali 12:0.
Najsmutniejsza demolka w życiu :D
0
@puyol_presidend5 Wiem o co pytałeś, a ja pisząc ci to co uważam na temat aborcji, odpowiedziałem jaka decyzja powinna zapaść.
0
@puyol_presidend5 Moim zdaniem tylko w przypadku zagrożenia życia powinna być legalna. W innym wypadku to nic innego jak morderstwo.
4
@4drian0 Mi tak raz mama zrobiła jak miałem 6 lat i delikatnie mówiąc nie smakowało :D
3
@PatrykBarcelona Najinteligentniejszy polski polityk i to niestety sprawia, że często ludzie go nie rozumieją. W dodatku bardzo szczerzy i bezpośredni co w dzisiejszych czasach nie jest częstą cechą. Z wieloma jego poglądami się zgadzam, ale niestety JKM nie umie dotrzeć do ludzi.
0
@Hushovt Wreszcie burza, ale szkoda, że akurat w momencie kiedy byłem w Starym Gaju :D
0
@Chwytliwy Ma jakość, ale ze średniakami na Camp Nou, gdzie cały czas dominujemy. W meczach gdzie z dominowaniem jest gorzej, albo gdziekolwiek na wyjeździe Busi delikatnie mówiąc nie błyszczy.
1
@bleble123 Wszystko spoko, tylko De Jong na dm, a za Busiego do środka ktokolwiek inny.
1
@sendesara Też mi się wydawało, że Brazylia jest trochę na innych zasadach, w końcu ten kraj do Ameryki Łacińskiej nie należy, ale odwołałem się do tego artykułu:
https://www.realmadryt.pl/news/94524-vinicius-bedzie-staral-sie-o-hiszpanskie-obywatelstwo
0
@sendesara Ponieważ za rok minie jego drugi rok spędzony w Hiszpanii.
Mi szczerze mówiąc również trudno sobie to wyobrazić, wolałbym żeby odszedł do jakiegoś słabszego klubu łapać minuty, ale skoro sam wykazuje chęć na grę w drugiej drużynie to czemu nie?
A co do Umtiti ego, to z niego lewy obrońca byłby raczej tak jak wspomniałem w stylu Abidala niż Alby. Też to może się wydawać dziwne, ale grał już na tej pozycji w Lyonie, więc i od biedy u nas mógłby zagrać.
4
@Erik0 już jest gotowy, po kwarantannie wróci do treningów z pierwszą drużyną :)
0
@badej60 To jakiś wirus, odświeża mi stronę po kliknięciu :D
0
@sendesara Mniejsza o to czy Juvenil czy Barca B, ważne w tym kontekście jest to, że nie 1 drużyna.
No właśnie ja już na samym początku mówiłem, że Miranda nie musi być tym zmiennikiem tylko Umtiti, co daje 25 zawodników, więc w takim razie po co drążysz temat? ;)
Fati traktowany jako część pierwszego zespołu, a nie Juvenilu to nie jest coś co siedzi mi w głowie tylko czysty fakt.
Chodziło mi raczej, że Miranda w ogóle by wtedy odszedł gdzieś indziej szukać gry, ale powołując się na jego ostatni wywiad, gdzie sam mówił, że mógłby wrócić do grania w Segunda A to uważam, że i powrót do drugiej drużyny jest dla niego możliwy.
No to zostaje Werner :))
A jednak nie, bo Emerson również już się wtedy będzie mógł ubiegać o paszport.
0
@sendesara Fati aktualnie jest traktowany jako część zespołu, a formalnie jest zawodnikiem rezerw. Zresztą to nie była poważna rozprawka z doporacowaniem wszystkich detali, tylko luźne, wieczorne przemyślenia. Troszkę wyobraźni ;)
No właśnie, dwa lata... Dwa lata, które miną 29 sierpnia tego roku.
Edit: No i mi właśnie chodzi o kadrę na sezon 21/22 :))
Edit2: żadne zwątpienie w Fernandeza, po prostu rozważam wszystkie opcje możliwe, a sam chyba przyznasz, że to jest możliwe. Zresztą jeżeli już taki słowny jesteś to już w pierwszym komentarzu napisałem, że Miranda nie musi być wliczany co daje 25 i koniec tematu.
1
@Hiacynk No właśnie mi chodziło o następne okienko ze sprzedaniem Suareza, czyli również uważam, że na najbliższy sezon powinien jeszcze zostać :D
0
@sendesara (Nie) przykro mi, ale do kosza aktualnie lecą obydwie twoje uwagi ;)
Araujo do tego czasu będzie mógł się ubiegać o paszport hiszpański, a nawet jeśli nie to może być wpisany jako zawodnik drugiej drużyny i grać w momencie kiedy np Fernandez będzie poza kadrą.
Zresztą jeszcze nie wiadomo jak się ten Fernandez sprawdzi, być może w ogóle do nas nie przyjdzie.
Nie wliczając Mirandy kadra liczy 25 zawodników, a jeśli wliczając to przecież Fati, Araujo, albo Pedri mogą być liczeni jako zawodnicy kadry B co by było nawet lepsze, bo młodzi muszą grać, a w pierwszej drużynie regularnego grania na pewno nie znajdą.
1
@VamosRakieta Szczerze to moim zdaniem, również nie ma szans na taki obrót spraw, ja tylko napisałem jak to moim zdaniem powinno wyglądać :))
@Hiacynk Statystyki ma dobre, bo to jest jeden z najlepszych napastników na świecie i to nie ulega dyskusji. Jednak z sezonu na sezon ma coraz większe wahania formy, przez ostatnie 3 sezony w lidze mistrzów ile strzelił łącznie bramek na wyjeździe? Nie ukrywajmy tego, że lepszy już niestety nie będzie. Warto również wspomnieć o jego jednej z największych w drużynie pensji, a także charakterze, który młodym zawodnikom nie pomaga. Wiem, że teraz jego brak był odczuwalny, ale to tylko dlatego, że graliśmy bez nominalnego napastnika w składzie. Myślę, jakby przyszedł nowy napastnik, oczywiście nie byle jaki to sezon/dwa i wcale gorszy od Suareza by nie był.
Przypominam oczywiście, że to tylko moje zdanie :) Na koniec jeszcze wspomnę, że Luis jest jednym z moich ulubionych piłkarzy.
2
Zapraszam do dyskusji niepolitycznej.
Pytanie to jak waszym zdaniem powinna wyglądać zbliżająca się wielkimi krokami przebudowa składu Barcelony? Kto powinien zostać, kto powinien odejść, kogo powinniśmy kupić, kogo awansować, a czyja rola powinna zostać zmniejszona? Z powodu, że najbliższe okienko będzie rozwalone to przyjmijmy, że wszystko odbywać się będzie w okienku letnim za rok już daj Boże na normalnych zasadach.
Według mnie to powinno być coś mniej więcej w tym stylu:
Bramkarze: Ter Stegen, Pena
Prawi obrońcy: Semedo, Emerson
Środkowi obrońcy: Todibo, Araujo, Umtiti, Lenglet oraz Pique, jednak jego rola byłaby już zdecydowanie mniejsza. Szczerze to widziałbym go na boisku jako wieżę w polu karnym rywala w przypadku gonienia wyniku.
Lewi obrońcy: Grimaldo. Jako zmiennik ktoś z obiecujących zawodników la masii, bo podobno na tą pozycję mamy kilku utalentowanych. Ewentualnie zostawić Mirandę, albo Umitti może tu zagrać na podobnych warunkach jak kiedyś Abidal.
Pivoci: De Jong, Fernandez
Środkowi pomocnicy: Arthur, Tonali, Thiago (w przypadku gdyby nie przedłużył kontraktu z Bayernem), Alena/Rafinha, Roberto, Pedri
Skrzydłowi: Trincao, Dembele, Fati, jakiś nowy lewoskrzydłowy z bardzo dobrym dryblingiem i ciągiem na bramkę.
Napastnicy: Messi, Griezmann, Werner/Lauraro/Jesus/Bóg wie jakie nazwisko jeszcze padnie
Chciałbym, żeby w tym składzie znalazło się miejsce dla Braithwaita, ale niestety będzie ciężko.
Na plus na pewno duża wymienność pozycji, zwłaszcza w napadzie oraz sprzedanie zawodników wypalonych takich jak Rakitic, Alba, Busquets czy Suarez czy po prostu słabych jak Neto.
Warto również śledzić rozwój De la Fuente, Oriola czy oczywiście Puiga, który powoli staje się naszym wiecznym, niespełnionym talentem. Najlepiej gdyby cała trójka znalazła jakiś klub na wypożyczenie w la lidze.
4
@Chakalaka A potem dobre chłopaki jak Ronaldinho idą siedzieć...
0
@GoLem Nie wiadomo owszem, ale skoro wszystkie zbrodnie wyglądały tak samo to na 99% jeśli nie jedna osoba to jakaś związana grupa przestępcza.
0
@GoLem Dexter Morgan mówił, że seryjny morderca to już od trzech morderstw jest, więc to już na pewno serial killer.
0
@Dziki15 Ktoś niżej wklejał linka z Wikipedii i tam były 2/3 gole. Stawiam na Lewego, ponieważ ma sezon/dwa więcej grania od Suareza oraz u niego jest tendencja Ibrahimovica - z wiekiem coraz lepszy, a u Luisa na odwrót.
0
@tristan87 Jeżdżą w ogóle teraz kanary? Bo z moich znajomych od początku kwarantanny nikt żadnego nie widział, a sam ostatnio do autobusu wsiadłem 10 marca :D
0
@Bobo25 Nie wiem o co dokładnie chodziło, przekopiowałem z Twittera.
0
@kubusnitecki Akurat jego tik toki jeszcze takie złe w porównaniu z innymi nie były
2
Nie wiem czy było, ale:
,,Najlepszy wskaźnik sukcesu w LaLiga w tym sezonie:
T. Kroos (RealMadrid) - 93,6%
F. De Jong (FCBarcelona) - 92%
C. Lenglet (FCBarcelona) - 91,7%"
[BarçaTimes, Twitter]
Kroos i te paluchy, w którą stronę ma pobiec Vinicius :D
1
@Arkon To byłby ciekawy eksperyment, który miałby szansę wypalić. Zespół bez przesytych gwiazd, Leo, Alby, Pique, Busquetsa i Suarez z nowym pokoleniem, De Jongiem, Arthurem, Todibo, Araujo, Emersonem, Trincao, Fatim, Pedrim, Puigiem czy Dembele, no i do tego kapitan MATS. To byłby zespół, któremu by zależało i ,,poszli by za Kloppem w ogień".
A narazie oddałbym Kloppowi Dembele na wypożyczenie :D
1
@Arkon To też prawda. Jednak spójrzmy z drugiej strony. Czy Klopp sprawdziłby się w takim gigancie jak Barca, Bayern czy Real? Bardzo możliwe, ale jednak trudniej zmusić do biegania i słuchania Messiego, Pique i Busquetsa niż Firmino, Wijnalduma i Arnolda :D