Wossi61FCB
Dołączył/a: lipiec 2017
Lublin
14 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@MesQueUnClub96 Tylko czemu sam Bayern? W ćwierćfinalach odpadli jeszcze Liverpool, Porto i Dortmund. Liverpool nie, bo oni do dołączyli do superligi, ale jeśli Bayern przywrócą to powinni też i Porto z Dortmundem :D
2
@Yosemite Nie no, nie przesadzajmy, przecież Eibar i Cagliari zaraz polecą do drugiej ligi xD
3
@BarcaInfo Czyli wojna dopiero się zacznie
3
@NaFazieHitman Właśnie stałem się zwolennikiem SuperLigi
1
@juliacicha Wszystko działa
2
Jestem za reformą europejskich pucharów. Uważam, że aktualny system już się przejadł. Oczywiście podoba mi się wizja pomnożeniu dochodów kilkunastokrotnie za samo dołączenie do ligi, a także perspektywa cotygodniowego grania z wielkim rywalem. Dużym plusem również by było odłączenie się od skorumpowanej UEFY. Jednak nie jestem przekonany do tego projektu. Zaczynając na tym, że chairmanam tego wszystkiego byłby... Perez. To już chyba naprawdę lepiej zostać w tej Uefie :D Drugą kwestią jest sprawa ,,nietykalnych". Przepraszam bardzo, ale jakim prawem większość zespołów miałaby zapewnione utrzymanie jeszcze przed startem rozgrywek? XD Przydałby się jakikolwiek duch rywalizacji. Trzecią kwestią jest natężenie meczy. Nawet przy pomniejszu lig krajowych, SuperLiga to aż 23 mecze. Dodając do tego załóżmy 34 kolejki w lidze i 6 meczów krajowego pucharu, wychodzą 63 mecze w sezonie... Za dużo, nie ma gdzie tego zmieścić. A w przypadku gdy te drużyny faktycznie wypadłyby z lig, to grałyby tylko 23 mecze XD Zdecydowanie za mało. Czwartą kwestią są oczywiście nieporozumienia jakie na pewno z tego wszystkiego wynikną. Mam tu na myśli bana od FIFA na mundial dla najlepszych piłkarzy świata, wyrzucenie klubów z lig krajowych czy po prostu brak jednego, dobrze działającego systemu. Niektórzy graliby w SuperLidze, niektórzy w Lidze Mistrzów, a niektórzy w samych ligach krajowych... Jaki ma to sens?
Co do samego formatu, 2 grupy po 10 drużyn, potem ćwierćfinały, półfinały i finał. Myślę, że jest już do zaakceptowania. Z grupy wychodzą oczywiście najlepsze 4 drużyny, ale ja bym to rozwinął o jeszcze walkę o utrzymanie. 4 najgorsze drużyny z każdej grupy walczyłyby o utrzymanie (połowa z nich spada, połowa nie), a dwie drużyny w każdej grupie, które zajęły 5 i 6 miejsce miałyby względny spokój. Oczywiście musiałyby powstać kolejne dywizje, drugi poziom, trzeci, czwarty... Powstałby ogromny chaos. Moim zdaniem zbyt wielki, dlatego z powodu tych wszystkich argumentów powinniśmy pójść na kompromis. Ze względów logistycznych, a także by utrzymać prestiż meczów pomiędzy najlepszymi drużynami, SuperLiga byłaby rozgrywana co 4 lata i zostać potraktowana jako takie klubowe Euro. Pozostałe 3 sezony niewiele by się zmieniły:
1 sezon - Liga 18 zespołów, Liga Mistrzów (po delikatnej reformie), krajowy puchar, Euro, Copa América.
2 sezon- Liga 18 zespołów, Liga Mistrzów (po delikatnej reformie), krajowy puchar, klubowe mistrzostwa świata [20 drużyn, 8 z Europy (według klasyfikacji ostatniego sezonu Superligi), 4 z Am. płd, 2 z Am. płn, 2 z Afryki, 2 z Azji i 2 z Australii i Oceanii].
3 sezon- Liga 18 zespołów, Liga Mistrzów (po delikatnej reformie), krajowy puchar, Mistrzostwa Świata
4 sezon- Jakaś rozszerzona wersja krajowego pucharu (gdzie można by było zagrać np 10 czy 14 meczy) oraz Superliga (powstałoby załóżmy 5 dywizji, a drużyny które by się nie załapały grałyby w jakichś innych nowych pucharach. Rozgrywki ligowe by były w tym roku po prostu zamrożone. Jakby wyglądała Superliga? Albo według tego schematu, który rozpisałem wyżej albo po prostu w formie zwykłej ligi. W każdej dywizji byłoby po 20 drużyn, każda rozegrałaby po 38 kolejek. Oczywiście z awansami pomiędzy dywizjami, spadałyby np. 4 drużyny.
To tylko moja taka luźna rozkmina na dobranoc :D
3
Zakładając, że powstanie kilka dywizji tej Superligi, to jak myślicie, w której dywizji będzie grał mistrz Polski? :D 6? 7?
0
@ObiektywnyKibic121 Faza grupowa to 18 kolejek, a potem 5 meczów fazy pucharowej. Łącznie 23 mecze. 23 tygodnie to niespełna pół roku, więc zapewne tak, będą co tydzień.
0
@FanRealM Chociażby za podpisane kontrakty na kilka lat odnośnie np. praw telewizyjnych. Ale tego nie da się dokładnie stwierdzić, bo nie wiemy co jest napisane w umowie.
0
@Janas11224 Żadna historia... Tu chodzi tylko i wyłącznie o markę. A Tottenham to niestety głośniejsza nazwa niż Sevilla.
0
@hayek Co to w ogóle jest za debilne porównanie XDD no chyba, że nie na serio.
0
@Image Żeby Real nie wygrał Ligi Mistrzów :))
4
@itmustbejoke Gratulacje mistrzostwa @VamosRakieta!!
2
@Wiktoria13 Reprezentacja Polski prawie bez zmian XD
Jedynie Szczęsny i Lewy wypadają.
0
@l0Messini Tymczasem Bartek podczas swojej dymisji: ,,Osiągnęliśmy wstępne porozumienie odnośnie superligi"
XDD
0
@macio_944 Aż przetarłem oczy, bo myślałem, że coś źle przeczytałem XDDD
0
@Hanok Wątpię by tak było, Real ma przez ostatnie lata ogromne problemy z regularnością co pokazuje chociażby ich liczba wygranych lig w ostatnich latach (ostatnie 11 lat, to trzy zwycięstwa).
1
@xBoMBoWiECx Niestety jest i trzeba się na to nastawić...
Ale mam nadzieję, że pomysł upadnie, podobno Bayern i PSG nie chcą dołączyć.
0
@msmsms U mnie tak właśnie jest, że o oceny walczyło się w pierwszym semestrze, a teraz same powtórki maturalne.
Zresztą 9 dni nauki zostało, można już nie chodzić i się samemu przygotowywać.
0
@Virusk3 Posłuchał 20 sekund i ruszyli z akcją.
3
@norbi77 Zidane jest kiepskim taktykiem, ale genialnym motywatorem.
4
@Worny No i cała Superliga właśnie straciła sens :)
0
@Ratamahatta To znaczy może nie tyle sam format meczy, tylko po prostu zamiast czterech dwutygodniowych przerw na reprezentacje (wrzesień, październik, listopad i marzec) zrobić jedną załóżmy miesięczną albo sześciotygodniową przerwę, od listopada do Bożego Narodzenia lub od marca do Świąt Wielkanocnych. Osobiście preferuję pierwszą opcję.
0
@ZielonySzparag Bedzie zemsta
0
@Pawlak1992 Rivaldo
5
@swiergol2 Przekonałeś mnie :D
1
@Pawlak1992 Enrique
6
@Pawlak1992 Kane Harry... A nie, to dopiero od lipca.
1
@SitvMen Superpuchar z tego sezonu bodajże
1
@Vebrol A możliwe, że koronka, nie wiem, ja tylko perłę albo łomżę :))