Yoshi94
Dołączył/a: grudzień 2017
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@FCBparasiempre nie, ale Ci co chodzą na mecze już tak ;D
No, a np w takich Chinach, taki jakiś Chińczyk sobie już śpi i sobie nastawi budzik na 4 rano, oglądnie mecz i o 6 zacznie się zbierać do pracy. Ewentualnie taki Japończyk w Japonii też już sobie śpi i się obudzi o 5 na mecz :D
1
@PatrychoO klucz do zagadki "z nowym projektem w wielkim klubie", czyli dadzą mu kupe siana na transfery.
0
@ToJa79 niekoniecznie.
Tutaj dwóch pro snajperów rozwala 50 nowicjuszy.
0
Przynajmniej oceny w końcu dość dobrze wystawione.
Osobiście chyba tylko Depayowi dałbym niższą ocenę, bo jednak uważam że dobrze dośrodkować ze stojącej piłki to zawodnik na takim poziomie musi umieć, ale już dojść do strzału w takiej sytuacji jak to robił Araujo jest o wiele większym wyzwaniem. Także tutaj przede wszystkim Araujo podniósł ocenę Depayowi.
Natomiast najbardziej martwi to u Memphisa, że z tego meczu zapamiętałem dwie jego akcję. Zwlekanie ze strzałem, gdzie sytuację miał bardzo dobrą oraz to jak prawie zabił się o własne nogi przy próbie dryblingu.
2
@Przystankers czyli mówisz że ten cały @czar007 to zwykły trollik, który wstydzi się swojego klubu i się do niego nie przyznaje? :D
0
@SirChuck aktualnie mamy 1 wolne miejsce w kadrze pierwszej drużyny. Gdyby zarząd szybciej działał w okienku transferowym to podejrzewam, że tego syfu z Collado by teraz nie było.
1
@arcziFCB tak jak pisałem wyżej, dla mnie jedynym wytłumaczeniem są jakieś problemy osobiste i wydaje mi się, że nie chodzi tu o aspekt fizyczny a bardziej mentalny. Z czasem pewnie się dowiemy o co chodzi.
0
@FC1899Barca człowiek, który nie ma węchu ani smaku nie musi być hospitalizowany, a nawet nie musi udawać się do lekarza. Grypa jest cały czas, tak samo będzie z covidem, natomiast szczepionka ma powodować by co najwyżej "tylko" takie dolegliwości będziesz odczuwał podczas przechodzenia choroby. Tu chodzi o to, by nie przepełniać szpitali, by te mogły przyjmować ludzi z poważnymi dolegliwościami.
Jeśli byś wiedział, że możesz się za chwile przewrócić i złamać rękę to byś zaryzykował i upadł czy jednak sobie usiadł?
0
@Coutinho007 tyle, że on tam u arabów był kapitanem i w 4 meczach strzelił 2 bramki. Podejrzewam więc, że był jednym z najlepszych w drużynie czy nawet całej lidze. Także to raczej chodzi o jakieś sprawy osobiste przez które nie może się w pełni skupić na grze.
1
@arcziFCB dzieki. Wygląda na to, że jakaś poważniejsza sprawa. A od siebie dodam, że świat piłki nożnej byłby piękniejszy, gdyby wszyscy mieli na tyle godności, by przyznać się że nie dadzą tyle ile mogą i nie będą czepać kasy od klubu.
4
@SirChuck jeśli to nie prowokacja to nie ma sensu tracić czasu na wyjaśnienie Ci podstawowych spraw. Powiem tyle. W Barcelonie trener nie odpowiada za rejestracje czy sprzedaż zawodników.
0
@kamilo0066 przeczytaj raz jeszcze co napisał, bo chyba czytanie ze zrozumieniem się kłania.
1
@arcziFCB a co było powodem tej decyzji?
2
Pewne tu osoby piszą, że Koeman szuka wymówek że ma młodych zawodników, słabą kadrę, a takie Young Boys, Salzburg czy Club Brugge mogą rywalizować na równi z United czy PSG.
A później patrzysz na takie Club Brugge i widzisz, że 2 tygodnie przed meczem z PSG (1-1) dostali w lidze od Gentu 6-1.
Idąc tokiem rozumowania tych osób wychodzi na to, ze Gent jest dużo lepszy od PSG.
0
@LyFT mamy już Kuna, więc albo Laca albo Argentyńczyk. Wiem, że Luuk jest słaby, ale jednak to inny typ napastnika.
0
@Pawlak1992 jakieś 5 min temu się dowiedział od jednego użytkownika, ze przecież Roberto to jest TOP.
5
@Mat97 Do gry kombinacyjnej trzeba przede wszystkich mieć wypracowane jakieś schematy, zawodnicy musza być zgrani, a tu każdy patrzy tylko na ostatni mecz, gdzie w ataku grało praktycznie 3 nowych zawodników, w obronie dwóch. To nie jest polska okręgówka tylko jedna z najlepszych lig na świecie. Pokaż mi przykład drużyny, gdzie 5/11 zawodników jest zupełnie nowych, a najlepszych zawodników już nie ma.
0
@czar007 Depay akurat od TOPu to się odbił jak był w United. Z Granadą potykał się o własne nogi i nie wniósł nic praktycznie - to wina trenera?
Dembele z Albą są kontuzjowani więc ma ich wystawiać w takim stanie?
Roberto to nie TOP światowy i nigdy nawet nie był blisko. Taki Fekir z Betisu jest przynajmniej półkę wyżej od niego.
Pique i Busi to emeryci, którzy już też w TOPie nie są.
Zostaje FDJ i MAtS, tyle że ten drugi jest bramkarzem więc za dużo do obrazu gry Barcy nie wnosi.
Ściąg te różowe okulary i spójrz obiektywnie na to co mamy AKTUALNIE.
0
@ToJa79 fajny przykład dałeś z żołnierzami. Szkoda tylko, że 2 wyszkolonych żołnierzy ze stażem bez problemu rozwali 10-ciu nowicjuszy.
0
@czar007 ależ stek bzdur tutaj wypisałeś!
"bo taktycznie to chyba przez ponad rok nie rozpracował żadnego rywala." akurat zmiana taktyki przed meczami w Sevillą okazała się fantastyczna, wygrana w LL i odrobienie strat i awans w PK.
"Transfery były robione pod niego" - no na pewno Koeman chciał się pozbyć Leo i Antka z drużyny. Depay dostał rok za późno, gdyby dostał go od razu to możliwe, ze LL byłaby dla Barcy w zesżłym sezonie.
"Prawda jest taka, że mamy pakę co najmniej na zawalczenie o La Ligę." - to nie jest prawda, bo na ten moment to my mamy skład co najwyżej na poziomie Realu Betis, więc do Realu czy Atleti podjazdu nie mamy. I to jest prawda.
"Dostał Erica, Depaya i 9 (którą sam wybrał)." no rzeczywiście na pewno Koeman marzył o tym by sprowadzić Luuka de Jonga. Plaga kontuzji sprawiła, że w ataku mieliśmy Cou, który tu przez 2 lata praktycznie nie grał, osiemnastolatka z Austrii i Depaya, czyli zawodników raczej nie za bardzo zgranych.
3
@SirChuck strasznie marna prowokacja :)
1
@Kondziubarca żeby mieć styl, którym zdominujesz nawet słabszego rywala w LL to jednak musisz mieć do dyspozycji trochę lepszy skład. Powiedz zatem jak oni grać powinni? Skrzydłowych nie mamy, więc to odpada. Skład zgrany nie jest więc tiki-taka i kombinacyjna gra odpada. Szybkich zawodników z przodu nie mamy więc nawet prostopadłe podania odpadają. Nawet Depay się o własne nogi potykał i nikogo nie przeszedł..
Też mi się to wszystko nie podoba w tym momencie, ale jednak nie płacze jak dziecko, że wszystko jest beee. Czekam z osądem aż przynajmniej sytuacja kadrowa się w miarę ustabilizuje i nie będziemy musieli grać w pierwszym składzie talentami z Austrii czy wieżowcem który stoi w miejscu.
0
@normasubiektywna wydaje mi się, że jeśli już klub miałby być sprzedany to tylko jakimś szejkom, którzy nie przejmują się pieniędzmi, a napisałem tylko tyle, że dla takich szejków błędne decyzję (tak jak te Barto) praktycznie nie skutkują niczym złym dla klubu, co możemy zauważyć w PSG.
A co do akcjonariuszy to dla mnie jest to śliski temat. Im właśnie nie zależy na samym klubie, a na pieniądzach jakie mogą otrzymać i niestety nie jest tak jak piszesz, że jedno idzie w parze z drugim. Wystarczy, że ktoś im zaproponuje góre kasy za miesięczne tournee po Emiratach przed sezonem. Firma Osram zaproponuje najwięcej za prawa do nazwy stadionu i będziemy grać na Osram Camp Nou...
A jak się będzie im palił grunt pod nogami (jak Cupiałowi w Wiśle swego czasu) to bez sentymentu sprzedadzą klub nawet Perezowi.
0
@Rust_Cohle nawet jeśli by nie umiał to teraz jednak Barca nie byłaby w takiej sytuacji finansowej jakiej jest. Barto przewalił 400mln na Dembele, Cou i Antka, sypał kasę Leo na kontrakty a teraz mamy grubo ponad 1mld długu. Szejk z PSG wydał 400mln tylko na Neya i Mbappe, Europy nie zwojowali i czy PSG jest teraz w tej sytuacji co Barca? No Mbappe i Neya nie sprzedali, a jeszcze ponad 100 baniek dadzą Leo, Donnarumma, Wijnaldum czy Ramos też pewnie ze 150mln ich będą kosztować.
0
@Lisek a ja się nie dziwie Koemanowi, że tak zrobił. Po meczu z Granadą wyjaśnił czemu postąpił tak a nie inaczej wprowadzając Pique do ataku, a później każdy wyrwał jedno zdanie z tej wypowiedzi i zmanipulował to tak, by wyszło że Koeman powiedział, że ma słabych zawodników w kadrze.
1
@amanter odważny wpis. Patrząc co tutaj zdecydowana większość wypisuje o petrodolarach w PSG czy City to spodziewałbym się min 100 komentarzy w których będą cię jechać niestety.
0
@Janas11224 ja go nie bronie. Uświadamiam tylko ludzi, by czytali coś dokładnie jeśli mają zamiar się wypowiadać w temacie. Niestety na tej stronie to przysłowiowa walka z wiatrakami, bo takich osób jest po prostu za dużo tutaj.
Z resztą świetny przykład tego dałeś właśnie. Wyjaśniłem ci, że zdanie które przytoczyłeś jest wyrwane z kontekstu i chodziło o wyjaśnienie decyzji z wprowadzeniem Pique na atak, a ty potrafiłeś tylko napisać że bronie "beton trenerski".
0
@Janek_7 no to na dobrą sprawę o każdym klubie w lidze można tak napisać.
0
@Janas11224 "[Adria Albets, Cadena SER] Plan na Bayern był taki, żeby stracić jak najmniej goli, a dziś po stracie bramki planem było granie z Gerardem Piqué jako napastnikiem. Czy rozumiesz kibiców, którzy są niezadowoleni nie tylko z wyniku, ale także z gry?"
"Mam prostą odpowiedź. Spójrzcie na listę powołanych. Co można z nimi zrobić? Grać tiki-takę? Ja uważam, że robiliśmy to, co musieliśmy. W tym meczu mieliśmy bardzo mało przestrzeni. Nie mamy piłkarzy umiejących grać jeden na jednego, z odpowiednią szybkością."
Masz tutaj całość. Może zacznij czytać całe wypowiedzi, a nie tylko nagłówki.
1
@Stasik91 pierwsze słowa z filmiku jak otworzyłem. "Barce nie potrafiła zdominować Granady". Wg mnie jednak ta Granada została zdominowana i nie wychodziła dalej niż na 30m od własnej bramki.
Następny "kwiatek". Ćwiąkała coś tam gada, że w zeszłym sezonie Koeman coś kombinował z ustawieniem, a teraz jest już wypalony i nie ma pomysłu. Ławka z Granadą: 2 bramkarzy, 4 obrońców, 17latek Gavi, Puig i L. de Jong - mistrzowska ławka.