1

@yoli nie od razu Kraków zbudowano. Dajmy im trochę czasu, bo w miesiąc czy dwa zgrania nie zrobisz.

0

@pt9 bo najlepiej jest iść na łatwizne.

0

@RobiS nie do końca miarodajny test patrząc na to, że podróbka jest nowiusieńka, a ta oryginalna 2 lata. Weź chociaż tą chińską wrzuć ze 3 razy do pralki, a później wrzuć zdjęcia, bo mam wrażenie że za długo to ona nie wytrzyma.

4

@Janiama "Barcelona ma wielu piłkarzy w 11 powyżej 30 roku" - serio dla Ciebie trzech zawodników w podstawowej 11 to dużo?
Co do zatrzymania Leo w klubie to było rozwiązanie, a mianowicie bardzo niekorzystny kredyt na 50 lat oraz nie podpisywanie nowych zawodników (Depay, Garcia, Kun). Innego wyjścia nie było, no chyba że chciałbyś sprzedać klub szejkom.
Co do pełnych trybun to poza topowymi meczami i tak nie były one zapełniane, choć napisałeś to tylko po to by napisać skoro na ten moment i tak tylko 40% stadionu może być zapełniona.
I najważniejsza kwestia. Zatrzymanie Leo w klubie przez kolejne 2-3 lata równałoby się z tym, że żaden zawodnik z TOPu by tu nie przyszedł, bo najzwyczajniej Barcy nie byłoby na niego stać. No chyba, że chciałbyś posprzedawać takich zawodników jak de Jong i Pedri.

2

@Khajio a co to ma do rzeczy skoro Kuna mogliśmy zarejestrować dopiero po wszystkich obniżkach, a taki Leo po obniżeniu kontraktu zarabiałby i tak ok 2 razy tyle co nowe nabytki ŁĄCZNIE.

4

@Bobo25 @Bykunn Panowie, jaka była szansa na podpisanie Leo skoro nowe nabytki łącznie zarabiają ok połowe tego co miał dostawać Leo już PO OBNIŻCE?
Warunek Tebasa, że jeśli chcemy podpisać Leo to mamy też podpisać porozumienie z CVC i zadłużyć dodatkowo klub na pół wieku?
Przypomnę wam tylko, że Barca NADAL przekracza limity mimo, że pozbyła się pensji Leo, Antka, Pjanicia czy Emersona, a część zawodników obniżyła już swoje wymagania.
Z całym szacunkiem, ale pensje nowych nabytków to może jakieś 15% tego co udało się zredukować Laporcie.

0

@kkbarca błędne koło tworzyłoby się, gdyby Barca miała rok w rok dostawać tyle samo gotówki, czyli przychód byłby taki sam co rok. Osobiście uważam, że przychody z roku na rok będą coraz wyższe, bo covidowe szaleństwo stopniowo ustępuje.

0

@Ratamahatta z Depayem uważam podobnie. Holender miałby o wiele mniej możliwości pokazania swoich umiejętności, bo to Leo głównie przeprowadzałby akcje.

6

@Pilka_jest_okragla @AduŚ07 przecież dopiero 3 kolejki za nami i to przed samą przerwą reprezentacyjną. Alba to nadal bardzo dobry LO i chyba tylko głupi może powiedzieć, że Balde w tym momencie jest lepszy. Będzie więcej meczy, napięty grafik to i pewnie on dostanie swoją szansę. Na razie nie ma co gościa rzucać na głęboką wodę tylko powoli i mądrze wprowadzać go do składu. Niech się najpierw zapozna z seniorską piłką.

0

@cracker no chyba nie bardzo, poczytaj troszkę żebyś nie pisał takich bajek :D

2

@IronSanHybrid ciekawostka dla "palaczy" marihuany:
Zjedzenie mango ok 45 min przed zapaleniem jointa sprawia, że "faza" jest dłuższa i efektywniejsza.

1

@JarekS Laporta podejmuje takie a nie inne decyzje i to wyłącznie on będzie z nich rozliczany, także trzeba dać mu trochę popracować i poczekać przynajmniej do końca sezonu, by zobaczyć czy te decyzje były trafne. Każdy może mieć własne zdanie i osobiście dla mnie odejście Leo i Antka, z czysto sportowego punktu, jest jak najbardziej uzasadnione. Antek nie pasował do naszego stylu gry, długo go broniłem i doceniałem jego zaangażowanie, grę obronną, ale skoro przez 2 lata nie poczynił znacznego progresu to jednak kluczową postacią by nie był, a przynajmniej odciążyliśmy budżet trochę.
Co do Leo to nie będę pisał nic o finansach, bo gość zasługiwał na każde euro które mu wypłacali. Dla mnie po prostu wielkość Leo paraliżowała innych zawodników i mam nadzieję, że bez Leo większość zawodników osiągnie wyższy poziom. Leo, Suarez czy Antek nie byli gwarancją wygrywanych pucharów, nawet nie byli gwarancją wybitnej gry, która zadawalała by kibiców. Teraz czas na odświeżenie kadry i postawienie na takich graczy jak de Jong, Araujo, Garcia, Pedri, Fati czy Demir.

2

@burza1982 w jaki sposób Laporta doprowadził klub do ruiny?

1

@Bobo25 to powiedz żonie żeby Ci dała dowody na to że syreny nie istnieją :D
a żona wierzy w jakieś "życie po śmierci" czy nie miesza dziecku w głowie?

3

@abram3k 26 mln funtów na sezon, nieźle.

2

@Bykunn bo ten młodszy, Olek, to zwykła popierdółka, któremu wyszły 2-3 mecze, zrobiło się głośno bo jest młody, kontrakt mu się kończył i nie podpisał nowego z Wisłą tylko spierdzielił do Włoch, bo najwięcej kasy dali.
A co do Adama to gość nadal stary nie jest, 25 lat więc wchodzi w najlepszy wiek dla zawodnika. Liczby jakieś tam ma, teraz 4 bramki w 2 meczach i swoją minuty z Anglikami pewnie też dostanie. Powołanie jak najbardziej na plus jak dla mnie.

5

@Bykunn w Genoi gra młodszy z braci, Aleksander. Wczoraj 3 gole San Marino strzelił Adam Buksa grający w MLS.

0

@draxidox no raczej nie ten Buksa wczoraj strzelił.

1

@Rajek99 dokładnie. Jedynym graczem, który mógł uratować Barcy wynik w końcówkach, gdy przeciwnik się murował był Pique. Mimo wielu opcji w ataku, nie było kogoś kto potrafiłby na równi powalczyć ze środkowymi obrońcami. Teraz taka opcja już jest, a w dodatku Luuk, jak można przeczytać, nie powinien robić problemów i żalić się w mediach że mało gra.

0

@Hanok czyli Guardiola też jest nieprofesjonalny?

1

@Abominacja UWAGA! Jeśli przeczytałeś artykuł i chcesz zwyzywać Koemana za sposób prowadzenia drużyny to przeczytaj najpierw co wielbiony tu Pep Guardiola zrobił między innymi z Ibrahimoviciem.

0

@AxelF a Ibra jak grał w Barcy to też był słaby że Pep nawet nie chciał z nim rozmawiać?

0

@Yoshi94 nie obchodzi mnie co to za zasada ani czyja, w każdym bądź razie jak widać nie dotyczy Pjanicia.

0

@Kvothe07 znawcą nie jestem, ale kilka w swoim życiu widziałem. Jeśli chodzi o wybór żel czy gaz to zdecydowanie polecałby żel głownie ze względu na to, że masz dużo mniejsze ryzyko "trafienia" w siebie. Wiesz o co chodzi, będzie wiało, trzeba będzie użyć gazu i walniesz akurat pod wiatr, a wtedy zamiast w napastnika to chmura wróci i walnie w Ciebie. Ewentualnie fajna też jest piana. Plusem dla gazu w mgiełce jest natomiast to, że o wiele prościej jest trafić w napastnika niż w przypadku, gdy używasz żelu czy piany.

2

@Uukasz_93 Barca chyba chciała go wtedy sprowadzić, ale on po prostu wolał regularną grę w RB Lipsk.

1

@Zoker wydaje mi się, że teraz spora część zawodników będzie po prostu wypełniać kontrakt w klubie i później przechodzić do innego zespołu teoretycznie za darmo, by zgarnąć jakąś zacną premie za podpis, która zrekompensuje im straty w pensjach. Na ten moment bardzo siedzi w głębokim guanie, ale poza kilkoma przypadkami (PSG, City, Chelsea) to większość klubów ma zdecydowanie mniejszy i bardzo ograniczony budżet. Nie zdziwię się jak przez najbliższych kilka lat po sezonach na rynku będzie więcej "darmowych" zawodników jak Depay, Ramos, Donnarumma czy Wijnaldum. Wiadomo, że sezon tyle co się zaczął, ale patrząc na zawodników, którym kończy się kontrakt po tym sezonie to dałoby się z nich stworzyć dość silny zespół.

0

@Hubertusk czyli rzeczywiście ta maksymalna obniżka wynagrodzenia o 50% nie dotyczy zawodnikó grających w La Liga.

1

@zadafcb ależ soczysty Kazimierz wleciał :O

0

@Baron77 tak, wiem o tym wszystkim, ale Ansu to zupełnie inny zawodnik, o innych zaletach. Co do Manaja to może po prostu chciał iść gdzieś indziej i grać, a nie siedzieć w pierwszej drużynie na ławce i wchodzić na ostatnie minuty w co piątym meczu.
De Jong natomiast przychodzi za darmo, a i na pensji sporo nie stracimy, bo Luuk ma zarobki na poziomie ok 1,4mln rocznie więc te 700tyś to bardzo mało. Przy czym Holender zapewne wie, że przychodzi tu jako typowy zadaniowiec i najprawdopodobniej będzie wchodził na ostatnie minuty, gdy będzie trzeba gonić wynik, a przeciwnik będzie się murował.

1

@Tomo1989 ktoś kto więcej zarabia przeważnie jeździ samochodem wziętym w leasing i wtedy nic mu nie będą mogli zrobić, bo samochód tak jakby jego nie jest.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?