0

@culesjasiules czemu ustawiłeś 3 ŚPO w ataku?

0

@chavez czy Ty właśnie napisałeś, że w La Lidze jest więcej słabych drużyn niż w Bundeslidze? :D

0

@FC1899Barca no super atak zaproponowałeś.
Leo to teraz ŚPO, Antek też najlepiej się czuję na ŚPO, Depay to samo tyle, że bliżej lewej strony, Ansu nawet nie ma co liczyć bo kto wie jak to z nim będzie, Collado niby to PS ale też widać że najlepiej się czuję na pozycji Leo i Antka, Kun jako jedyna prawdziwa "9".
I zostajemy z czterema ŚPO, podstarzałym i podatnym na kontuzje napastnikiem oraz wielką niewiadomą na skrzydle.

1

@szusti teraz to Ty mieszkasz w Królestwie Niderlandów ;)

0

@Rewolucja123 @Beztroskii sprawdziłem jeszcze jak to wygląda odnośnie strzałów na mecz, by sprawdzić czy rzeczywiście macie racje i Barcelona pozwala na więcej przeciwnikom w ataku niż inni... i wyszło na to, że jednak chyba nie do końca jest tak jak piszecie.
Barca straciła w tym sezonie 36 goli, przeciwnicy oddawali średnio 8,89 strzałów na mecz.
Atleti straciło w tym sezonie 23 gole, przeciwnicy oddawali średnio 9.28 strzałów na mecz.

Wychodzi na to, że Atleti straciło o wiele mniej bramek od Barcy przy czym przeciwnicy oddali więcej strzałów w meczach z Rojiblancos.

0

@Beztroskii @Rewolucja123 to akurat wina złego pressingu, który jakby nie patrzeć jest częścią gry obronnej. Ciężko zakładać dobry pressing, gdy Leo człapie po boisku a Busi biega tak szybko jak Korzeniowski chodził.
Jeśli tylko przeciwnik wymieni 2-3 szybkie podania to później przez to w środku pola zawsze jest zawodnik, który jest niepilnowany i zaczyna się panika w obronie.

0

@Janiama wiadomo, że nie da się zagrać w każdym spotkaniu bezbłędnie, ale wystarczy przeanalizować jak tracimy większość bramek. I wychodzi, że w dużej mierze są to błędy INDYWIDUALNE. Pique bardzo często jest spóźniony i brakuje mu ułamka sekundy by piłkę wybić, Lenglet za często wyłącza myślenie, Umtiti mimo że grał mało to też kilka błędów popełnił które skończyły się utratą bramki, Dest, Mingueza, Araujo, Alba, Roberto - oni wszyscy też mają jakieś braki na sumieniu.
Jak dla mnie to przede wszystkim błędy indywidualne spowodowały, że traciliśmy tak wiele bramek.

0

@ryba84 ale nikt im nie każe tego robić. Jeśli mają wywalone na to to po co tracić czas? Jak dla mnie świadczy to o braku profesjonalizmu lub braku podstawowej wiedzy na temat piłki nożnej wypisując takie brednie.

1

@Janiama czyli trzeba pozbyć się Leo, bo on nic w obronie nie daje. Wtedy nagle wszyscy nasi obrońcy zaczną kryć prawidłowo przeciwników i nie będą popełniać prostych błędów. Problem rozwiązany

2

Coraz bardziej widać, że te oceny przez redakcje to są wystawiane na odpierdziel. Coś tam napisać, dać jakąś ocenę za to co się z meczu pamiętam i będzie.
Przykład Dembele - gol, asysta, najwięcej odbiorów w meczu (3), 3 kluczowe piłki, tylko 7 strat i 46 podań ze skutecznością na poziomie 93%.
I gość dostaje tylko oczko wyżej od de Jonga, który był bardzo niedokładny w tym meczu, ale zagrał fajne pierwsze 15min. Niby zaliczył aż 4 kluczowe podania, ale skuteczność podań na poziomie 77% jak na ŚP w Barcelonie to fatalna statystyka.

0

@normasubiektywna masz dużo racji w tym co piszesz natomiast ja osobiście nie uważam by Barca źle zrobiła wymianę pokoleniową, a na pewno nie tak źle jak wspomniane przez Ciebie kluby. Wszak mamy wielu bardzo młodych zawodników na dobrym poziomie (Pedri, Dest, Emerson, Trincao) i kilku perspektywicznych wychowanków (Araujo, Moriba, Puig, Mingueza). Wraca też Garcia, są jeszcze de Jong czy Dembele. Nie wygląda to źle, ale trzeba czasu jak piszesz by to wszystko zatrybiło.

2

@Ratamahatta Rewolucja zaczęła się rok temu. Odeszli Suarez, Rakitic, Vidal, Arthur czyli bardzo ważni zawodnicy, szczególnie dwaj pierwsi. Można wyrzucać Griezmanna, Dembele czy nawet samego Leo, ale problemem w moim odczuciu jest przede wszystkim blok defensywny i to właśnie tacy zawodnicy jak Pique, Roberto, Umtiti i może Lenglet powinni być pożegnani w pierwszej kolejności.

0

@Encore nawet nie pomyślałem by moglo być inaczej ;)

0

@Encore to się ceni. Dzięki wielkie

0

@Encore a napisałeś to bo?

0

Czyżby pech nie opuszczał Roberta Lewandowskiego?
W zeszłym roku był zdecydowanym faworytem do zgarnięcia Złotej Piłki, ale FF postanowili jej nie przyznawać.
W tym sezonie Lewy jest bardzo blisko pobicia rekordu legendarnego Gerda Mullera, tyle że Robert może nie mieć do tego okazji przez kontuzję której nabawił się na dzisiejszym treningu.

0

Paradoksalnie najbardziej opłacalne byłoby zajęcie drugiego miejsca, bo podejrzewam że bonusy dla zawodników za wygranie ligi są sporo wyższe niż te 8mln.

0

@Geble czyli wychodzi na to, że dla Ciebie Barca ma "kiepskiej jakości piłkarzy".
Mam racje? Czy jednak uważasz, że ma dobrych zawodników, ale jakby tak Pep z nimi nic nie wygrał to jednak byś mówił że są kiepscy?

3

@Geble a to rozmawiamy o Shieffield czy o Barcelonie?
No i znów wychodzi laramblowskie myślenie - jakby coś ugrali to znaczy, że Pep jest cudowny a wcześniejsi trenerzy to amatorzy. Jakby nie ugrał nic to wtedy wina piłkarzy.
#Logic

4

@Pazuzu a gdyby przyszedł i nie wygrał nic to wtedy okazałoby się, że jednak jest słabym trenerem czy co?

3

@Laza przeczytałem tak samo jak i artykuł i autor nie chwali tam Dembele że dobrze zagrał taktycznie

1

@Transu96 jeśli pamiętasz tylko kilka ostatnich meczów to możesz twierdzić, że są słabi. Ja za to pamiętam, że przed kontuzją Umtiti był w ścisłej topce ŚO, Lenglet w repce też spisuję się całkiem dobrze. No, ale to trzeba pomyśleć.

0

@Kwasiak98 oj nie wiem kto nie ma racji skoro od grudnia do teraz Fede był dostępny w 13 meczach LaLiga i 4 meczach Ligi Mistrzów (łącznie 1530 minut) a rozegrał 769 minut, czyli ok 50% czasu.

0

@bartekvisca no ma pecha, bo cały czas na ŚO pojawia się ktoś nowy, kto jest lepszy niż on. Varane, Umtiti, Kounde, Kimpembe, Lenglet, Upamecano itd. Francja środkowymi obrońcami stoi :)

0

@Kwasiak98 Zidane w Barcy zamiast Pedriego czy Moriby to wolałby wystawić Pjanicia. Ot cała różnica. Real nawet jak zdobędzie ligę to i tak jest w o wiele większej d**** niż my. U nas przynajmniej ograliśmy tych kilku młodych zawodników, podczas gdy Zidane wolał grać CKM kosztem perspektywicznego Fede Valverde.

20

mam nadzieję, że to nie Barca będzie podawać kiedy Roberto wróci do gry.

3

@Laza zacznij czytać artykuły, a nie tylko nagłówki.

0

@Janiama z większością Twojego wpisu się nie zgodzę. Ten sezon był specyficzny przez brak okresu przygotowawczego, problemy z Bartkiem i jego świtą, zmianami personalnymi i taktycznymi. Doszło wielu nowych graczy do pierwszej drużyny jak Dest, Mingueza, Araujo, Trincao czy Pedri. Przyszedł nowy trener z nową taktyką, która nie zdała egzaminu, później powrót do 433 też nie wyszedł najlepiej. Nie było czasu by zawodnicy wgl nauczyli się nowych założeń. Dodatkowo wielu zawodników nie miało doświadczenia w grze na najwyższym poziomie.
Teraz już każdy jest starszy o rok, młodsi zawodnicy złapali sporo doświadczenia, zgranie powinno być lepsze, okres przygotowawczy powinien pomóc w jeszcze lepszym wzajemnym zrozumieniu na boisku, wytworzeniu chemii między zawodnikami. Jedynym mankamentem o którym wspomniałeś, a które jest bardzo potrzebny to uzupełnienie każdej linii klasowym zawodnikiem. Araujo załatwiłby sprawę ŚO o ile nie będą męczyć go kontuzję i powinien wskoczyć za Pique. Na PO mam nadzieję, że Emerson dostanie szansę, a i Dest powinien być lepszy niż w tym sezonie. Przydałby się jeszcze ktoś za Busiego i skuteczny napastnik.

5

Jak my chcemy cokolwiek wygrać skoro we wczorajszym meczu Dembele był lepszym PO niż Dest i Roberto razem wzięci.

2

@chavez na pewno Marcelo bardziej należy się miano legendy Realu niż Suarezowi legendy Barcelony

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?