Yoshi94
Dołączył/a: grudzień 2017
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Limit_l3ss z całym szacunkiem, ale Leo woli coś jeszcze wygrać niż kolegą emeryturkę załatwiać
2
Deschamps chyba nie wie co to zmiany. Ma taką kadre, a do 80 minuty tylko 1 zmiana.
0
@JarekS wymyśliłeś nowe prawo podatkowe xD gratulacje.
A tak serio to nie masz pojęcia o tym. Poczytaj sobie o amortyzacji i nie pisz bredni. Wyjaśniłem Ci jak glupkowi co się staje z nierozliczona amortyzacja a Ty dalej swoje.
Myślałem że jesteś ogarniętym userem, ale niestety źle myślałem.
0
@JarekS w takim razie Twoje gdybania i wyliczenia nie mają żadnego sensu, a co za tym idzie nie ma możliwości sprawdzenia co jest bardziej opłacalne nie mając szczegółowych danych. Co więcej, z finansowego punktu widzenia sprzedaż jest bardziej opłacalna niż wypożyczenia. Z księgowego jak mówiłem nie ma możliwości tego dokładnie wyliczyć.
Do ad3. Tak, trzeba wykazać stratę i ta strata jest księgowana jako koszt uzyskania przychodu, bo z tego co piszesz wynikałoby, że Barca zapłaciła 145mln, ale mogła odliczyć tylko 87mln co jest bzdurą.
Do ad4. Z tego co piszesz to o wiele lepiej zapłacić przykładowo 20mln pensji, bo sobie ją możesz wrzucić w koszty, niż tych 20mln wgl nie płacić.
A teraz najlepsze. Stosując Twoje kryteria to bardziej opłacalne jest trzymanie Cou do końca kontraktu na trybunach niż jego sprzedaż za nawet 70mln.
Trybuny. 58-34 = 14mln
Sprzedaż za 70mln. 70-58 = 12mln
0
@JarekS
1. "Na wypadek sprzedaży zawodnika musiałbyś także uwzględnić odszkodowanie z tytułu utraty wynagrodzenia itp historie." - pierwszy raz słyszę, że jeśli z własnej woli zmieniasz pracę to w momencie odejścia pracodawca Ci wypłaca jakieś odszkodowanie. Co innego jeśli to klub rozwiązałby kontrakt.
2. Co do pensji to informację pobrałem z tej strony https://fcbarcelonalatestnews.com/fc-barcelona-players-wages/
Wydaje mi się, że jednak to wszystko to są pensję brutto, a nie netto, bo w takim wypadku Antek zarabiałby 90mln brutto, a Leo ponad 140mln.
3. Co do amortyzacji to z tego co pamiętam ze szkoły (choć skończyłem ją 7 lat temu) to przy sprzedaży lub likwidacji środka trwałego, część która nie została zamortyzowana może stanowić koszt uzyskania przychodu. Także z księgowego punktu widzenia mogą sobie tak czy siak te koszty odliczyć.
4. Nie rozumiem też czemu nie odliczać pensji? Pensja nie wlicza się w "księgowe zamknięcie sezonu"?
0
@JarekS Tak z ciekawości jeszcze zajrzałem do Twoich obliczeń i coś mi tu nie pasuje w Twoich obliczeniach. Możliwe, że czegoś nie zrozumiałem natomiast wydaje mi się, że źle to policzyłeś.
1) Sprzedaż Cou za 30mln euro: 30-58= -28mln euro
2) Sprzedaż Cou za 40mln euro: 40-58= -18mln euro
3) Wypożyczenie do końca kontraktu (z 20mln dla LFC, 50% pensji opłaca Barcelona): 58-20-17= 21mln euro
4) Wypożyczenie do końca kontraktu (bez 20mln dla LFC, 50% pensji opłaca Barcelona): 58-17= 41mln euro
Punkt 1 i 2 - tutaj przyczepie się o to, ze nie policzyłeś oszczędności na jego pensji. Jak dla mnie powinno się doliczyć dodatkowo 17mln na plus, które dodatkowo oszczędzimy.
Punkt 3 i 4. Nie rozumiem czemu tutaj przyjąłeś pozostałe koszty amortyzacji jako przychód Barcy? Tutaj moim zdaniem powinieneś wychodzić od zera, a nie od 58mln. Co najwyżej można tutaj bezpiecznie przyjąć, że za wypożyczenie ktoś zapłaci jakieś 5mln/sezon. Dodatkowo Cou zarabia 8,5mln na sezon więc jeśli Barca ma płacić 50% wynagrodzenia to zapłaci 8,5mln przez te dwa lata, a nie jak napisałeś 17mln. Dla mnie prawidłowo wychodzi wtedy tak:
1) Sprzedaż Cou za 30mln euro: 30+17-58= -11mln euro
2) Sprzedaż Cou za 40mln euro: 40+17-58= -1mln euro
3) Wypożyczenie do końca kontraktu (z 20mln dla LFC, 50% pensji opłaca Barcelona): 0-20-8,5= -28,5mln euro
4) Wypożyczenie do końca kontraktu (bez 20mln dla LFC, 50% pensji opłaca Barcelona): 0-8,5= -8,5mln euro
5) Wypożyczenie do końca kontraktu (z 20mln dla LFC, 50% pensji opłaca Barcelona, opłata za wypożyczenie 5mln/sezon): 10-20-8,5= -18,5mln euro
6) Wypożyczenie do końca kontraktu (bez 20mln dla LFC, 50% pensji opłaca Barcelona, opłata za wypożyczenie 5mln/sezon): 10-8,5= 1,5mln euro
Także czekam na odpowiedź czy to wszystko dobrze zrozumiałem.
1
@tomekjd Abel nie radzi sobie świetnie w Portugalii, co najwyżej dobrze. Trincao prezentował się o wiele lepiej, a i tak nadal nie jest na poziomie Barcy.
0
Oj tam już nie płaczcie tak o tego de Jonga. Prawdopodobnie w poniedziałek ani on ani Leo nie wyjdą w pierwszym składzie i jeśli tylko sytuacja nie będzie tego wymagała to nie wejdą. Powód jest jeden. Obaj mają po 4 żółte kartki na koncie, a następny mecz po Valladolid to arcyważny mecz z białymi.
0
@Barcelonista94 spokojnie, im więcej graliśmy tym FdJ wyglądał lepiej. Do poniedziałku zostało jeszcze dużo czasu.
0
@JarekS wg mnie kluczem do kupna Haalanda jest sprzedaż Griezmanna. Francuz ma ogromną pensję (ok 45mln ojro brutto), do tego jest szansa uzyskać za niego te 70-80mln. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby Norweg został jeszcze rok w BVB i w następnym sezonie sprawdzić Antka, bo dla mnie jest on idealny do gry w 352.
Wijnaldum jeśli przyjdzie to tylko i wyłącznie jeśli pozbędziemy się Pjanicia i Mateusza.
0
@LuisSalvano ja tam jestem wielkim fanem talentu Dembele, bo to wciąż młody gracz, który potrafi sam zrobić różnicę. Do tego obie nogi na dobrym poziomie, szybkość, siła strzału. Widać u niego zdecydowany progres więc nie skreślałbym go jeszcze. Irytuje u niego brak skuteczności oraz gra z pierwszej piłki, ale są to rzeczy które można dość szybko wytrenować.
Co do Antka to dla mnie jest on idealnie skrojony do ustawienia 352. Podanie ma dobre, strzelić z dystansu potrafi i dobrze pracuje w defensywie (ŻADEN z wymienionych w naszej rozmowie zawodników nie ma takiej charakterystyki).
Dlatego osobiście pozbyłbym się Brajta i sprowadził Kuna w jego miejsce, choć Depay też kusi. Tyle, że obawiam się że Holender będzie zabierał minuty Fatiemu, który może miec później problemy z grą po kontuzji.
0
@Midast dlaczego ma zajmować miejsce komuś młodszemu o większym potencjale? I z Barcy B raczej ma mniejsze szanse na odejście niż z jakiejś 1ligowej druzyny.
@Murazor ale jak widzisz nie ma chętnych na niego by go kupić
0
@LuisSalvano i powrót do 433? Uważasz też że Depay da więcej od Dembele czy Grieza?
0
@LuisSalvano I wtedy Leo gra cały czas jak to ma miejsce teraz, a Kun, Depay i Fati dzielą minuty między siebie? Collado oczywiście wchodzi tylko i wyłącznie na ostatnie minuty przy korzystnym wyniku.
Serio tak to widzisz?
1
Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy jest takie, że Barca wypożycza go do jakiegoś klubu i nadal opłaca jego pensję pod warunkiem, że rozegra w tej drużynie min 50% meczów. W innym przypadku całość pensji opłaci klub, który go wypożycza.
Albo coś pokaże albo zaoszczędzimy na pensji.
9
@Neymarinho wielka szkoda. Dobrze, że jako zadośćuczynienie zainkasował w Barcy więcej w ciągu roku niż by zarobił przez całe życie pewnie.
1
@DonMatteo901 myślałem, że coś mnie ominęło, a to dalej o to chodzi? Codziennie z powodu braku żywności ginie nie jedno czarne dziecko więc może zamiast klęczeć niech każdy z tych grajków odda 10% miesięcznej pensji. Nie jednego czarnego uratują.
0
@LuisSalvano jeśli przyszedłby Kun i Depay to kogo trzeba się pozbyć? Aktualnie gramy w ustawieniu z dwójką ofensywnych graczy (Leo, Dembele) i dodatkowo można wrzucić Griezmanna, który jednak gra bardziej jako pomocnik i ma bardzo dużo zadań defensywnych. Nawet jeśli Koeman znalazł miejsce dla trzech zawodników w ataku to wtedy będziemy mieć:
Leo, Dembele, Fati, Antek, Trincao, Depay, Kun, Brajt, Collado. 3-4 z nich musimy odrzucić. Wychodzi na to, że Antek, Brajt, Trincao/Dembele muszą odejść.
0
@LuisSalvano jeśli tylko Fati wskoczy na odpowiedni poziom po kontuzji to Neymar do nas nie przyjdzie na pewno. Wystarczy też, by Dembele poprawił skuteczność i nie złapał kontuzji to miejsca dla podstarzałego Brazylijczyka nie znajdą.
0
@DonMatteo901 a o co tak wgl chodzi z tym klęczeniem?
2
@AmigoBlancos Świetny zawodnik, marny człowiek.
1
@catalanian09 chwalmy Mbappe który temu słabemu bramkarzowi karnego nie strzelił oraz ze 3 setek :)
0
@zibi no i po co prowokujesz?
0
@Ronaldinho10VB to wymień te 5 setek których nie strzelił
0
@Herato za co czerwo?
0
Gdyby Mbappe miał takie sytuacje z Barca to już by 2 bramki na koncie miał
3
Kazachstan gra o wiele lepiej piłka niż Polska. Smutne, ale prawdziwe.
8
@FC1899Barca pisałeś coś? :)
1
@AmigoBlancos Piłka nożna to o wiele bardziej złożony sport od skoków narciarskich, a mimo to nie przeszkadza to większości tutaj w głoszeniu swoich mądrości w tej dziedzinie :)
0
@JarekS "Koleś myśli że dług krótkoterminowy Barcelony wynosi 270mln, czyli z miejsca jest w błędzie o wartość dwóch Haalandów" a mógłbyś to jakoś rozwinąć?