Yoshi94
Dołączył/a: grudzień 2017
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@dafik85 ja tam nie jestem pewny czy Mbappe poradziłby sobie w Barcy.
0
@Herbert ale on w lidze nie ma żadnej asysty więc chyba musiałeś coś pomylić, choć akcja o której piszesz to jak ta z meczu w LM z Kijowem :)
0
@Herbert chodziło o to że niby wiesz że ma 1 asystę w LL i 3 w LM (identycznie jak to jest na Transfermarkt) a w rzeczywistości ma 2 asysty w LM. Taki dziwny zbieg okoliczności :)
1
@Herbert nie kłam że nie sprawdzałeś bo wchodziłeś na Transfermarkt :)
@Dzemik55 Ansu ma 2 asysty, na Transfermarkt gdzie pewnie sprawdzałeś jako asystę wliczają wywalczenie karnego o ile później ten zostanie wykorzystany.
1
@Don_Macinho a skąd Ci wyszło 5 asyst u Ansu? Z tego co mi się wydaje to Ansu w tym sezonie zaliczył tylko 2 ostatnie podania a nie 5. Wytłumaczysz to jakoś?
0
@Bykunn ileż można mówić że niczym nie ryzykujesz bo nikt z dnia na dzień tego nie zlikwiduje, a pieniądze możesz wypłacić w każdym momencie. Jesteś idealnym przykładem tego jaki nasz naród jest ciemny, nie ma o czymś pojęcia i zakłada że wszystko jest złe. Szkoda tracić czas, bo ciemnocie nie przeglądasz choć wszystko mają czarno na białym.
2
@stone80 najgorszy jest naród a nie Ci co rządzą. Sami siebie nie wybierają.
0
@Bykunn przecież lepiej wiesz ode mnie to czemu pytasz? Pracownik daje min 2% a pracodawcą 1.5%. Już wiesz czemu?
0
@konrad1661 może tak, może nie. Dziwne jest tylko to, że Słowacy używali nie tych testów z WHO, które stosuje się u nas i na prawie 5mln wykonanych testów wyszło mniej niż 50tyś pozytywnych. Może są odporniejsi?
0
@Bykunn 1. a jak wyliczyłeś te 112zł? Wzorem Hajty?
Bo mi wychodzi 282,3zł na plus po roku.
Pracownik - 100 zł (2%)
Pracodawca - 75 zł (1,5%)
Po wcześniejszej wypłacie środków dostajesz 100% swojej wpłaty + 70% wpłat pracodawcy, czyli 100zł + 70%z75zł = 152,5 zł co miesiąc.
152,5x12=1830zł odjąć podatek 19% = 1482,30
1482,3-1200= 282,30 tyle zyskujesz za to, że odkładałeś po 100zł.
2. Podejrzewam, że Ty nic nie odkładasz i nie masz żadnych oszczędności, bo przez inflacje się nie opłaca.
3. To, że ciebie to dotyczy nie oznacza, że wiesz lepiej bo tak na prawde mało co wiesz patrząc po tym co piszesz. Naginasz prawdę byleby tylko wyszło na Twoje co i tak Ci nie wychodzi. Po ukończeniu 60. roku życia możesz jednorazowo wypłacić 25% zgromadzonych środków, a resztę przez 10lat w równych ratach i nie płacisz podatku. Nie wiem co w tym dziwnego skoro jest to program oszczędnościowy, który wykorzystujesz na starość. I nie pisz bzdur, że nie dożyjesz, a pieniądze przepadną, bo środki są dziedziczone.
4. Podejrzewam, że ten program będzie istniał przez długi czas, a na pewno dopóki będzie coś takiego jak ZUS. Dlaczego? Bo wypłacając środki wcześniej, pieniądze których nie dostaniesz zostają przepchane do ZUSu więc będzie to dość mocne źródło do wsparcia ZUS.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@pt9 a co Ci da szczepionka skoro wirus mutuje? Z tym trzeba nauczyć się żyć i tyle.
3
Śmieszne jest to, że w Polsce robi się kilkadziesiąt testów dziennie, a Słowacy potrafią w ciągu weekendu przebadać ponad 2mln mieszkańców.
0
@Bykunn to Ty doczytać proszę bo nie lubię toczyć dyskusji z osobami które nie mają zielonego pojęcia o czym piszą. Nie musisz czekać do ukończenia 60 lat a te raty o których piszesz to po to by nie płacić podatku. Wtedy bierzesz 25% od razu a resztę dostajesz w równych ratach co miesiąc przez 10lat. Ale wcześniej też możesz zrezygnować z PPK i otrzymujesz swój wkład + 70% wkładu pracodawcy - 19% podatku. Ale i tak wychodzisz na plus.
0
@LuisSalvano no ale wiesz, że w każdym momenicie możesz wypłacić pieniądze?
@Bykunn sprawdziłem czy miałem rację w tym co pisałem wcześniej i nie do końca miałem. Pieniądze możesz wypłacić w każdym momencie. Odzyskujesz wtedy swój wkład + 70% tego co wpłacić Ci pracodawca. Przepada 30% wkładu pracodawcy i wkład od Państwa. Zatem nie wiem w jaki sposób możesz stracić swoje pieniądze?
Zakładając, że zarabiasz z 5k brutto to miesięcznie "oddajesz" 100zł , czyli kwota która wrażenia nie robi, bo więcej pewnie wydajesz na głupoty. Natomiast po 10 latach możesz wypłacić 18 300 zł co już jest kwotą za którą możesz już coś fajnego kupić.
0
@Bykunn pytam tylko z ciekawości. Jestem na własnej działalności więc mnie to nie dotyczy. Natomiast wydaje mi się że to 50-100zl co miesiąc to nie jest kwota bez której nie da się przeżyć (nie licząc skrajnych przypadków). Co więcej w każdej chwili możesz wyciągnąć swój wkład o ile się nie mylę, więc jedynie kto może stracić to Twój pracodawca.
0
@LuisSalvano a tak z ciekawości jakich argumentów użyli że się wypisałes?
15
@marcin62 zobaczysz jak zaraz zacznie się konflikt na linii Messi - MAtS :)
10
@Lucassito dobrze że ty masz tylko jeden brak w głowie.
0
@Naturopata magicy? Ansu magikiem nie jest i jakiś sobie radzi, Suarez tym bardziej nie był
0
@pokemon227 widzę że nick zobowiązuje
1
@socha no dobra, a o co chodzi? Nie mam pojęcia co Twój komentarz ma wspólnego z moimi
1
@xparix no oczywiście. Z drugiej też strony Leo notuje x razy więcej strat i ma znikomy wkład w grę obronną w porównaniu z Francuzem. Antek może się przydać Barcy na wypadek odejścia Leo bo widać było w meczu z Betisem że tych akcji stworzyliśmy sobie dużo a Francuz był tam gdzie być powinien i do sytuacji dochodził. Skuteczności brakuje na ten moment.
4
@xparix nikogo nie bronie, ale Leo w tym sezonie marnuje po kilka sytuacji w każdym meczu więc i taki Griez co nie jest na jego poziomie może to robić. Inna sprawa że w którym innym meczu gdzie Leo był na boisku, Francuz miał tyle sytuacji do strzelenia bramki co z Betisem?
0
@HERORICH2 a tak to strzela gole Cadiz które by dostało oklep od Lecha :)
0
@Rokita z Roberto jest taki problem ze nawet jak gra słabiej to później notuje asystę czy 2 jak dzisiaj i ciężko go ocenić.
6
A jak dla mnie MotM Dembele. Bramka otwierająca wynik meczu i w dodatku wywalczony karny na 3-1 i gra w przewadze. Tak dla odmiany ktoś inny niż Leo ;)
0
@BarcaInfo rytmu meczowego to może nie mieć Dembele bo roku bez gry a nie Trincao. Nie opowiadaj głupot, jest słaby i tyle w temacie. Zapowiada się kolejny Andre Gomes, w sumie nawet dość podobny
0
@Abominacja przeciętnie ale asystę mógł mieć niczym Iniesta w swoim prime
0
@Colon bramka i tak jest a w dodatku gramy w przewadze :) choć też chciałbym by Dembus coś jeszcze ukuł